Garnier

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   drogériák, hipermarketek   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Evita7, Módosítva: 2021. október 19.

Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Bőröregedés

• Hipoallergén összetétel
  • Vízálló
  • Azonnali védelem a leégés és a korai bőröregedés látható jelei ellen
  • Könnyű állaga nem ragad és nem hagy fehér nyomot a bőrön
  • Optimális toleranciájú összetétel az allergia kockázatának csökkentéséért

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Szotymoty

2023. június 17.

Sziasztok!
Én testre használom, nagyon jó! A régebbi verzióit is szerettem, de ez sokkal királyabb! Ami egyedül zavar, hogy nagyon megdrágult. De mindenképp ajánlom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 17.

Sziasztok!

dodoos

2022. szeptember 7.

Az állaga tényleg jó, viszonylag könnyed a textúrája és könnyű eldolgozni is. A Balaton átúszás előtt ezzel kentem be mindenemet: az arcomat, hátamat és a karjaimat is. Egy nagyon kis fehér réteget hagy ugyan a bőrömön, viszont ahhoz képest, hogy a Garniernek milyen borzasztó fényvédői szoktak lenni, ez egész jó. Nem mondom, hogy naponta szívesen használnám pl fényvédőként az arcomra, szerintem ahhoz túl sok, viszont nyáron nem rossz kis termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. szeptember 7.

estagnus

2022. szeptember 7.

Valóban könnyebb állaga van, jól eldolgozható és nem hagy fehér réteget, bár teljesen nem is szívódik be, ad egy fényt, illetve minimális ragadós érzet marad utána, ami azért zavaró tud lenni. Az érzékeny, könnyen leégő bőrömön szépen teljesített, nem égtem le a használata mellett tűző napon sportolva, strandolva sem, és a ruhadarabok is megúszták elszíneződés nélkül. Kizárólag testre használom, irritációt nem okozott. Összességében egy jó termék, korrekt áron (plusz tényező nálam, hogy cruelty free).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. szeptember 7.

ghanni

2022. augusztus 30.

Valódi csodaszernek nem mondanám, de a saját igényeimet abszolút kielégíti. Nem képes a teljes lemattulásra minimál rutin esetén sem, 20 perccel később sem, sehogy igazából. Viszont számomra nagyon kellemes az érzete, minimális az illata és nem pereg róla a smink. Mivel egy fényes alapot képez, ezen a matt alapozó nagyon szép dewy finisht ad, amitől egészen egészséges az összhatás. Sajnos nagyon melegben nem tudja egész nap tartani a sminket, és délután-este felé hajlamos a szétfolyásra, főleg a szemsmink, de ennek ellenére is kedvelem. Nem bántja a bőrömet és nem csípi a szemem. Talán annyit hozzátennék, hogy emellett simán barnul a bőr (2 óránkénti újrakenés esetén is), viszont a leégést tényleg megakadályozza.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. augusztus 30.

tillisilli

2022. július 27.

Az idei nyár felfedezettje: ezt használom a gyerekre mindenhová, de mostmár magamra is, sőt arcra is! Könnyen felszívódik, szóval az tényleg igaz, hogy könnyed az állaga (és nem spórolok a mennyiséggel!) Az ára brutál, de ha arról van szó, hogy ne égjünk le és ne kapjunk bőrrákot a nyaralás alatt, akkor simán kifizetem. Nem is égtünk le. De az is igaz, hogy még ezzel is és újrakenéssel is lebarnul az embery hiába kerüli a napot.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. július 27.

tucsok123

2022. július 8.

Arcra nem vált be, ragad és zsíros, de testre szuper.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. július 8.

Arcra nem vált be, ragad és zsíros, de testre szuper.

emiko

2022. július 5.

Nekem arcra nem vált be, fénylik, ragad, marja a szemem. De testre nagyon nagyon jó. Strandolni is ezzel szoktunk, nem égünk, nem is barnulunk. A hónál fehérebb bőrű öcsém sem égett le vele. Vízbe is bátran megyek ha ezzel vagyok lekenve és beszívódott, mert tényleg vízálló. Illatos termék, klasszik naptej illata van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. július 5.

malyonez

2022. június 7.

a jó ár miatt vettem. nem egy rossz termék, de én eléggé fénylek tőle és kissé ragacsos érzetet hagy maga után. nem fogom újravenni, de elhasználom a testemen, arcra keresek valami mást inkább :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. június 7.

fixingmyskin

2022. június 7.

Azért vettem meg, mert egy gazdaságos fényvédőt kerestem. A bőröm rettenetesen száraz (izotretinoin kúrán vagyok). Ettől a fényvédőtől teljesen disznógömb vagyok és egész nap ragad. Önmagában akkor hordom, ha vásárolni, könyvtárba vagy valami olyan helyre megyek ahol tudom, hogy nem nagyon találkozom majd ismerősökkel. Pozitívum, hogy alá tudok hidratálni és nem kukacosodik. Eldolgozni picit nehéz (mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy nekem a két ujjnyi fényvédő az két ilyen nagyon emberes vastag csík, mert nagyon félek, hogy leégek.) Kb. 5-7 perc nekem ezt mind eldolgozni, így ha valaki nagyon siet reggel, akkor nem biztos, hogy hatalmas barátok lesznek.
VISZONT! Sminkelni én nagyon szépen tudok rá. :) Mivel nagyon csillog, ezért a matt alapozóval ad egy ilyen dewy finish-t és egy healthy glow-t!
Nekem sminkkel tökéletesen bevált, matt alapozó alá száraz bőrűeknek ajánlom.
A szemem az bekönnyezett tőle, illetve ha sírsz akkor valóban fehér csíkokat hagy maga után (így kicsit elgondolkodtató, hogy mennyire vízálló a termék)
Összességében nem csodaszer, vannak fényvédők amiket ennél sokkal de sokkal jobban szeretek, de gazdaságos és sminkelni szépen tudok rá. Egy jó alternatívának tűnik ameddig Magyarországon vagyok és nem jutok hozzá azokhoz a fényvédőkhöz amiket megszoktam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. június 7.

Nekem sminkkel tökéletesen bevált, matt alapozó alá száraz bőrűeknek ajánlom.

Tesz.Szi

2022. június 5.

Szétdícsérték ezt a fényvédőt, ezért megvettem, de valami borzalom. Azt írták sokan, hogy matt finisht kaptak, hát nekem ez diszkógömb kategória, ráadásul ragad.. Itthonra púderrel elmegy, két óránként újra tudom kenni, de ha megyek bárhova, biztos nem kenem magamra. Testre szoktam még, hogy fogyjon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 5.

Antioxidánsok: Tocopherol, Hydroxyacetophenone
Hidratálók: Glycerin, Propanediol, Hydroxyacetophenone, Caprylyl Glycol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az összetevőt alapvetően biztonságosnak tartják, mivel nem rendelkezik endokrin romboló tulajdonságokkal, és ritkán okoz bőrérzékenységet is sok más szintetikus UV-szűrővel ellentétben. Egy 2010-es kutatás szerint azonban egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt.

Többfunkciós szintetikus antioxidáns és hidratáló, bőrkondicionáló összetevő, amely segít fokozni a tartósítószerek hatását (ez lehetővé teszi a kozmetikai vegyészek számára, hogy kisebb mennyiségű tartósítószert alkalmazzanak anélkül, hogy elveszítenék a hatékonyságot, miközben csökkentik az allergiás reakciók kockázatát) és nyugtató hatással is van a bőrre.

Kelátképző szer, amelyet kozmetikai készítményekben használnak, hogy fémionokhoz vagy fémvegyületekhez (pl. réz vagy vas) kötődjenek, ezáltal megakadályozzák, hogy azok a bőrhöz vagy hajhoz tapadjanak. Az összetevő szerepet játszik a termék általános stabilitásában, esztétikájában és hatékonyságában. Ezen kívül k hozzájárul a termék tartósítószer-rendszerének megerősítéséhez is, mivel megakadályozza, hogy a fémionok destabilizálják a tartósító összetevőket a vízbázisú készítményekben.