Geek & Gorgeous

Ár:   2490 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Hippolita, Módosítva: 2019. április 17.

Kategória:   Szérumok, Kezelések

A niacinamide (B3-vitamin) igazi multifunkcionális szupersztár hatóanyag, ami ráadásul már alacsonyabb mennyiségben is hatásosan képes felvenni a harcot több bőrproblémával egyszerre: 4% bizonyítottan segít a a pattanásos bőr megnyugtatásában és a pórusok normalizálásban, 2-5% a pigmentfoltok halványításában, és már 2%-tól klasszul beválik a védőréteg erősítésére is.
Ebben a szérumban ütős mennyiségű, 10% niacinamide-ot találsz, mellette pedig olyan ismert, a faggyútermelés és a pórusok méretének normalizálásában segítő és pattanások ellen hatásos összetevőket találsz, mint Zinc PCA és a sarcosine.
Könnyed, vizes-géles állaga miatt kifejezetten passzol a rétegzős rutinokba, kellemesen hidratáló formulája pedig nemcsak a problémás-zsíros bőrűeknek, de akár a száraz-pigmentfoltokra hajlamos bőrűek számára is szuper.

Gdori1988

2019. november 26.

Én nagyon szeretem ezt a terméket. Geek &Gorgeous hámlasztó után használom esténként. Szépen hidratálja a bőröm amellett, hogy kezeli a pattanásokat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 26.

Jane

2019. november 25.

Egyenlőre még tesztelgetem, így a későbbiekben beálló változás esetén updatelek, ha nem, akkor marad a 3 csillag.
Már első használat után lehet érezni változást. A kezdeti ragacsosság után szép mattá vált tőle a bőröm és simább a felülete. Viszont ami miatt vettem (tág, eltömődött pórusaim) sajnos nagy változást nem tapasztaltam eddig. Pedig még annyi előnyt is adtam neki, hogy kozmetikus által végzett tisztító kezelés után kezdtem el használni :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. november 25.

Dudoka77

2019. november 21.

Nem szeretek ünneprontó lenni, de ha őszintén akarok nyilatkozni, be kell valljam, hogy ez a szérum semmilyen építő hatást nem gyakorolt a bőrömre, igaz, ártani sem ártott. A faggyútermelés nem lett kevesebb, a pórusaim is változatlanok, a menstruáció alatt megjelenő egy-két hormonális pattanásnak pedig nincs az a szérum, amelyik megálljt parancsoljon. Egy ideje próbálkozom a rétegzős rutinnal, de az a tapasztalatom, hogy költhetek akármennyi pénzt jobbnál-jobbnak mondott kozmetikumokra, az idő akkor is előre, nem pedig visszafelé fog velem araszolni. Egyszerűen tudomásul kell venni, hogy nincs az a csodaesszencia, amely visszavarázsolná az arcomra a húszéves kori állapotokat, és örülnöm kell, hogy jó bőrt örököltem, így negyven felett is harmincnak néznek, ami esetemben sokkal inkább a genetikának tudható be, mint a kozmetikumok hatásának. Nem igazán bírja el a bőröm a sokféle szérumot, krémet és esszenciát. A sokféle cucc együttes használata inkább csak a pórusokat tömíti és fokozza a faggyútermelést. Az én bőröm legalábbis sokkalta olajosabb, amióta beiktattam az arcápolásomba előzőleg nem próbált elemeket. Úgy látszik, számomra a kevesebb több. Azokat a termékeket, melyeket már beszereztem, még elhasználom, de a jövőben elegendő lesz egy jó arctisztító folyadék, egy toner, egy gazdag hatóanyagú nappali krém és egy könnyű BB-krém vagy alapozó egy leheletnyi púderrel. Az esti tisztítás után doszt elég a retinol egy értékes összetevőjű éjszakai krémmel. Ezerféle szérummal, balzsammal, olajjal és esszenciával nem próbálkozom tovább, hiszen ezek szinte semmit nem tesznek hozzá egy jól megválasztott, a bőr igényeinek megfelelő krém hatásához, sőt, némelyik inkább hátrányosan befolyásolja az önmagában kiválóan működő krém arcon való megjelenését, a smink tartósságát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 21.

ppetruc

2019. november 19.

Update: A második üvegcse végén járok, pici átalakítást követően átkerült az esti rutinomba a TO retinolja mellé. A pórusaim szépen összementek, a bőröm zsírossága is sokat csökkent. Egészen biztosan újra fogom venni, de azért teszek egy pici kitérőt a TO-szérumja felé, hátha észlelek bármi féle nagyobb hűha-változást.

A reggeli rutinom részévé vált, kellemes érzet a bőrön, szépen lehet rá rétegezni a hidratálót, majd a fényvédőt. Mint az előttem lévők is írták előhozott a "mélyről" jó pár gyulladt, nagyon fájdalmas pattanást, de ezek most már szépen kezdenek eltűnni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. november 19.

melanie500

2019. november 17.

Lattam mar olyat, hogy a niacinamide valakinek pattanasokat okozott. Egyelore nem akarom elhinni, hogy en vagyok a masik szemely, szoval probalkozom egy masik 10%-os B3 vitamin szerummal, es van egy 5%-os tonikom is. Mondjuk a toniktol pont semmi bajom, meglatjuk a tobbit. De a b-bombbal tuti nem leszunk baratok. Most vagy az allagat nem szerette a borom, vagy az osszetevoket (bar en nem latok rondasagot benne), vagy ugy kb semmit, mert pattanasos lettem szinte rogton, ahogy elkezdtem hasznalni. Egyszerre hasznaltam a marka hialuron savas light-javal es egyutt csodalatosan csunya borkepet eredmenyeztek par nap alatt. Szerettem volna szeretni es a b3 vitamin is minden szempontbol jo a bornek, magyar markat tamogatnek, de nem. Sajnos ez egy nagy nem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 17.

muszika

2019. november 15.

Nagyon jo hatassal van a porusaimra, alapdarab lett!☺️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. november 15.

Nagyon jo hatassal van a porusaimra, alapdarab lett!☺️

vombatszombat

2019. november 9.

Pattanások és mitesszerek ellen vettem, együtt használom az aPaddal, ez megy este a hidratáló alá. Próbáltam úgy is, hogy mindkettőt bezsúfolom reggel, de nekem ez már brutál reggeli rutin, hogy tisztítás, hámlasztó, 2 szérum, hidratáló, smink...órákig állok a fürdőben mire minden beszívódik. Ezért ez a szérum ment estére. Az állaga nekem ragacsos (hámlasztó fölé megy), fényes tőle a bőröm, amíg nem kap hidratálót. A hatását nem tudom teljes bizonyossággal megállapítani, mert azért még előjönnek a bőrhibák, talán egy kicsit azért kevesebb. Egyelőre nem veszem újra, aztán ha a bőröm reklamál utána, legalább tudom, hogy mégis használt :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 9.

wasp

2019. november 4.

Korábban az Ordinary hasonló szérumát használtam, de ez sokkal jobban bevált. Nem ragacsos, könnyebben lehet kombinálni más termékekkel, könnyedebb a textúrája és nagyon hatásos a pattanások és mitesszerek ellen. Persze nem tünteti el őket 100%-ban, de jelentősen csökkenteni a méretüket, a pattanások esetében pedig a gyakoriságot is. A hidratáló alá nappalra a márka aPAD szérumával, éjjelre pedig retinollal szoktam kombinálni. Újravásárlós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. november 4.

Zsuzsu1

2019. november 1.

Egyenlőre jobban bejött mint a TO niacinamidja,jobb az állaga,nem hagy filmes réteget,és a zsirosodast is úgy veszem észre jobban visszaszorítja.Elso alkalommal kisebb pattanás szerusegek jöttek ki rajtam,szám szerint 3,meg is ijedtem,de nem adtam fel,és milyen jól tettem!Másnapra vissza is húzódtak,és azóta nem történt hasonló.Nagyon elégedett vagyok vele,remélem barátok is maradunk 😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 1.

sziluetta

2019. október 27.

2019 július: Kb egy hete van meg, reggelente használom, eleinte megfigyeltem egy minimális kipattogzást, az már szépen mérséklődött, és nagyon durva mert mára már nem zsírosodik a bőröm, kb normálisnak nevezhető, ami ennyi év után nagy szó.

Azóta a második üveget használom, azt hiszem ő rakoncáltankodik, mert egyszeren minden kémem és fényvédőm kukacosodik rajta, emiatt próbálom mérsékelni az egyszerre használt mennyiséget, és nem magamra önteni a fél üveggel :D Sajnos a hatás is mésklődött, sőt most érzékenyebb lett valamiért az arcom, és néha rosszul is reagál a szérumra, szóval egyelőre se veled se nélküled kapcsolatunk van. Egy BHA hiányzik mellé, a pattanásos bőrömre, ha együtt jót tesznek végül, akkor maradni fog.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. október 27.

Hidratálók: Butylene Glycol, Glycereth-26, Zinc PCA, Propanediol
Vitaminok: Niacinamide

Glicerin alapú vízmegkötő és bőrpuhító (emollient) összetevő.

A szarkozin (N-metilglicin) a glicin aminosav metilált változata. Ez a molekula képes utánozni a glicin aminosav receptor-aktiváló hatását. Paula Begoun szerint az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van.

A sarcosine a MAT XS nevű hatóanyag aktív komponense, ami képes a zsíros bőr számos tünetét csökkenteni (feszesebb pórusok, mérsékeltebb faggyútermelés, egyenletesebb bőrfelszín) 28 nap alatt. A gyártó szokatalanul nagy (90 fős) tesztjében a részvevők 96%-a érezte úgy 4 hét után, hogy bőre kevésbé zsíros.