Geoffrey Beene

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Akciosillat.hu-n 3 200 Ft-ért megnézem

A krémet feltöltötte: molnardokigergely, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. április 26.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Vedd meg online: Akciosillat.hu, 3 200 Ft

Ár: 3 200 Ft , Eladó: Akciosillat.hu
Fizetés: bankkártya, utánvétel, Szállítás:PostaPont, futár, személyes átvétel
Geoffrey Beene Grey Flannel EDT 120 ml
Ár: 3000 Ft + pk , Eladó: erwinbittmann
Állapot: Új, Helyszín: Veszprém, fizetés: személyes átvétel, posta, Foxpost

fragmann

Korcsoport: >54
2017. augusztus 6.

Azért különbözik annyira a mai illatoktól a GB GF, merthogy igazából a Chanel Egoiste Platinum illatképletét hozza 95%-ban, ami ugye nem egy trendi képlet manapság már. 20 éve volt egy 5 millis Ch EP-m, amit akkor a Drakkar Noir virágosabb, lazább, légiesebb variánsának tartottam s mivel a Drakkar nem volt a kedvencem, így az EP sem volt az, bár a Drakkar-nál jobban bejött. Akik az EP-t kedvelték, azok nincs miért ne szeressék a Grey Flannel-t, annyira egyértelmű a hasonlóság. Különbségek azért vannak: elsősorban az, hogy az olcsó GF erősen szintetikus és sokkal kevésbé szofisztikált (részlet gazdag), mint a méregdrága EP. Ha a GF-ben ennyire érzitek az ibolyát, akkor az EP-ben még az ibolyácska levelén guruló harmatcseppet is éreztétek volna....az annyira organikus volt! Természetesen a RÉGI, VINTAGE minőségről mondtam mindezt! Hogy milyen lehetett a vintage GF..? ...hát gondolom sokkal jobb, mint a mai! A reformulálás ritkán tesz jót a szerves anyagoknak....Mindentől függetlenül a Grey Flannel még így is egy friss és elegáns, olcsó és jó férfiillat és nem uniszex! Még két megjegyzés: a Grey Flannel 1975-ben, 18 évvel az EP előtt jött ki, tehát semmiképpen sem lehet az EP kópiája! A két kreátor (Jacques Polge(EP) és Andre Fromentin (GF) ) egymástól függetlenül juthattak szinte ugyanarra az eredményre. A legjobb az egészben, hogy ma az olcsó GF nekem jobban bejön, mint 20 éve a drága EP! :)

UPDATE: Fontos! Mindenkitől elnézést kérek, akit esetleg félrevezettem - beleértve saját magamat is :))) - mert amit írtam, az az "EAU (!!!) DE GREY FLANNEL" - re vonatkozik!!!! Álmomban sem gondoltam, hogy a két illat teljes mértékben különbözik egymástól! Minden hasonlóság az Egoist Platinum-mal, kizárólag az "EAU"-ra értendő és NEM az eredeti "sima" Grey Flannel-re! BOCCCCS!!!!!! :))))

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. augusztus 6.

jodocus

2015. október 22.

Az a határozott véleményem, hogy ez egy nagyon becsületes, hűséges és jó illat.
Valóban a múltat idézi, de tudom, hogy van jövője is. Simán elbújhat mellette sok niche-kreáció, csak nincs túl nagy felhajtás körülötte. Ha már férfi-illatról van szó, valóban, szokatlan az ibolya önmagában. De az a helyzet, hogy itt azzal együtt megjelenik egy olyan háttér, ami a megázott, tavaszi földre emlékeztet. Szomorú illat ez, legjobban a 18.századi Angliába, ezen belül is Jane Austen világába visz el... Tömény romantika, kiváló tartósság ės hatósugár, mindez nagyon jó ár/érték arányban. Csak éppen ma nincs divatban.De lesz, mert örök klasszikus. Nem érzek rajta vegyszer-illatot, de azt érzem, hogy a nap során felbukkan a sok kis molekulája. Mellesleg: rajtam szeretik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. október 22.

Az a határozott véleményem, hogy ez egy nagyon becsületes, hűséges és jó illat.

goyamaduer

2015. április 20.

Zöld erdőben jártam, kék ibolyát láttam...Nem rossz, nem rossz, alapvetően be is jönne, hiszen nagy rajongója vagyok a régi vágású, zöld - ún. fougère -illatoknak. A Grey Flannel első sniffre jól indít, de van benne valami, ami engem a gagyi húsvéti locsolókra emlékeztet, és újra meg újra előtolakodik, tönkre vágva a harmóniát. Gyanítom pont az ibolya az...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. április 20.

molnardokigergely

2014. július 15.

Egyszer csak feltűnt a monitoron egy zöld üveg. Váóóóó, mi ez? Kérdeztem szinte hangosan, miközben a gyógyszeres üvegcsére hasonlító csomagolást csodáltam. Gyakorlatilag utána sem néztem rendesen a dolognak (annyit tudtam, hogy egy finom, szappanos ibolyaillatról van szó), jó impulzusvásárlóként szinte azonnal megrendeltem a Grey Flannelt. Azért tehettem ezt ilyen bátran, mert az ára annyira alacsony a parfümök közt (négyezerpárszáz), hogy gondoltam lesz, ami lesz kipróbálom, legfeljebb továbbajándékozom.

A gyomrom azért összeszorult kicsit, amikor elkezdtem rosszabbnál rosszabb véleményeket olvasni külföldi fórumokon. Pölö lyeneket:

- ez a homoszexuális Channel 5-ös, meg
- egyszerűen bűzlök tőle és
- olyan illata van, mint az öregeknek a kórházban

Puff neki. :( Szerencsére azért olvastam sok pozitívat is, de el kellett ismernem, hogy a parfüm finoman szólva is megosztó.

Ma megérkezett a csomag, amit nem kevés aggodalommal bontottam ki, egy szürke, elegáns kis zsákocskából. Az eredmény a következő:

Kupak levesz, szórófej megszagol, nyers, szinte fémes ibolya. Egy kis fújás az alkarra. Az első pár percben ibolyaillat mellett érzek egy adag nyersességet, nem is rossz, mindenesetre nagyon más, mint a mai parfümök. Kimegyek a konyhába, teszek-veszek tíz-húsz perc múlva a nyersesség megszelídül és átalakul egyfajta lágy krémességgé.

Tulajdonképpen, most negyven perc után olyan érzésem van, mintha bekentem volna magam egy jó minőségű testápolóval, kézkrémmel, amit ugyanúgy egy nő is használhatna. Összbenyomásban (visszafogott, tiszta krémes stb) hasonlít nekem egy kicsit a L'occitane levendulájához. Szóval eddig a dolog elég klassznak tűnik. Van egy olyan gyanúm, hogy ez az illat igencsak nagy hatósugárban működik, hosszan, ezért mindenkit óvva intek a túlfújástól.

Aki szereti a természetes, minimalista darabokat, és férfi létére nem ijed meg egy kis ibolyaillattól, annak mindenképp ajánlok egy közelebbi ismerkedést a Grey Flannel-el.

Még annyit mondanék, hogy sokkal inkább el tudom képzelni ezt az illatot egy hidegebb, őszi időben, mint nyáron, nagymelegben.

Egyelőre négy pont, később még esetleg módosítom.

Később van:

Sajnos le kell fokoznom a terméket három csillagra. Csak néhány nap használat után éreztem meg egyfajta háttérben meghúzódó fertőtlenítő szagot (ezt most inkább nem fejtem ki bővebben), amitől nem tudom igazán szeretni. Ennek ellenére még mindig nem egy rossz alkotás.

A fejillat olyan mintha a kezünkben szétmorzsolnánk egy ibolyát, aztán jön a krémes ibolya, végül egy kicsit vasalt ruhára emlékeztető alap. Hasonlít ehhez a Hermés mostanában megjelent nárcisz parfümje, ha azt megszagoljátok jó közelítéssel a Grey Flannelről is lesz képetek.

Visszaadom a négy csillagot, egyben rendeltem én is illatmintát újrafelfedezni -mivel az eredeti flakont eladtam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. július 15.

- ez a homoszexuális Channel 5-ös, meg
- egyszerűen bűzlök tőle és
- olyan illata van, mint az öregeknek a kórházban

Egyelőre négy pont, később még esetleg módosítom.

Később van:

Laci

2014. június 24.

Megvolt ő is, a kis szürke, hála az égnek, hogy bepakoltam egy mintát ebből is a virtuális kosárkámba. Én ennél elborultabb, vadabb illatra számítottam és egyszerűen nem értem a fragrantica nagyon negatív fogadtatását. Ez eladható lenne egy Hermès illatnak, Eau de Violet Blanc néven. Üde, tiszta, harmatos ibolya, krémes, kifinomult, nemes. Ezek a jelzők ugrottak be elsőként. Van e ma létjogosultsága, hogy egy férfi ettől illatozzon? Dehogyis! De kit érdekel, ha visszarepülhetek vele az időben, mikor még divat volt illedelmesnek lenni, virágot venni, átadni a helyet, csomagot cipelni, kinyitni az ajtót egy hölgynek. Számomra ez annak a kornak az üvegbe zárása. Álmodozó unisex, úriembereknek. Kell egy 120-as flakon!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. június 24.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Anise Alcohol, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract, Farnesol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Lyral, Limonene, Linalool
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.