Giorgio Armani

Ár:   15 290 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Kiszerelés:   3,1 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: NovakneViki, Módosítva: 2022. május 16.

Ár:   15 290 Ft
Kiszerelés:   3,1 g
Lelőhely:   parfümériák, online
Kategória:   Sminkek szájra

Azajakrúzsban lévő olajok szaténos végeredményt, magas fedést nyújtanak, és egyúttal egy védelmező rétegként segítenek megakadályozni a kellemetlen, feszülő érzést az ajkakon. Különleges csepp alakú formája megkönnyíti a felvitelt.

• Erősen pigmentált
  • Hosszan tartó
  • Csábító és érzéki ajkak

10 árnyalatban kapható

Az összetevőlista az 504-es Flirt árnyalatra vonatkozik.

daliah

2024. március 31.

Nem igazán szerettem meg az Armani rúzsokat, alig nyúlok érte.
A 405-ös van meg ebből is és a Lip Maestroból is. Meleg, élénkebb, sötétebb narancspiro, nagyon pigmentált. Ez tompább, mint a Lip Maestro 405, de így is élénk színnek mondanám.
A csepp alakú kialakítás fantasztikus, hiába élénk szín, akár szájceruzát sem kell használni a zseniális formatervezés miatt. De nagyjából ennyi a pozitívum benne.
Aminek nem örülök ennyire: Nem szép látvány, a száraz részeket és ráncokat hangsúlyozza, enyhén szárít, pedig nem szárad rá az ajkakra, így be is fog mindent. Legalább nem csúszkál el, mint a Lip Maestro.
Világosabb és élénkebb, mint a swatchok az Armani oldalán. Azt hittem, a Mac Chilire fog hasonlítani, de ez annál élénkebb, világosabb szín.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 31.

Nem igazán szerettem meg az Armani rúzsokat, alig nyúlok érte.

manobeka

2024. március 4.

Nagyon szeretem.103-as árnylat van meg.Ez az a fajta rúzs, ami kicsit rúzs, kicsit ápoló, kicsit szájfény, tehát nem túl pigmentált és talán pont ezért szeretem.Nem kell olyan nagy körültekintéssel felkenni, szépen egybeolvad a száj színével.Jól hidratál is.A kiszerelését kicsit batárnak tartom, túl nagy és ormótlan,de ugye ennek is örülni kell egy ilyen árú rúzsnál.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2024. március 4.

tpetra0102

2023. december 15.

102 es 104-es arnyalatokat vettem meg. Rettentoen tartos, par perc alatt szepen megkot, nem mattul be. Szajceruzaval (nem Armani) egyutt hasznalom, a tartossagan ez sem ront, csak ajanlani tudom mindenkinek!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 15.

Kamea

2023. november 7.

2023. 11. 07. Mint ahogyan azt már korábban említettem, a 301-es Friendly árnyalatom elfogyott. Sajnos a drogériában is, így nem tudtam helyette másikat rendelni. Ezért a 300-as árnyalatot választottam, mivel akciós is volt. Ez nem élénkpiros, hanem inkább csak piros, narancsos felhanggal. A minősége a már megszokott: tapad az ajkakra, de nem ragacsos. Nem csúszik-mászik, tartós és nem szárít. Merem hordani munkába is, felélénkíti az arcom. Idén ősszel a Shiseido IL 110 mellett ez az árnyalat lett az egyik kedvenc rúzsom.

2023.08.16. update: elfogyott. Az újravásárlása gondolkodóba ejt.

2022. 01. 22. Mint már a korábbiakban se, úgy ebben az újabb maszkviselős hullámban se voltam/vagyok hajlandó a rúzsozás öröméről lemondani. Így aztán az utóbbi időben bár „kivégeztem” néhány rúzsomat, mégse volt szükségem újabbra. De köztudottan nem attól sminkmániás valaki, hogy időről-időre ne kívánjon meg újdonságokat, még ha a neszesszere dugig van is. Hajtott a kíváncsiság és a szenvedély, na!
Mivel itt a végeken nincsen lehetőségem Armani sminkeket élőben meggusztálni, újfent a neten kellett árnyalatot választanom. Nem könnyű dolog. Ráadásul egy hétköznapokon is hordható, mégse nude színt szerettem volna. Sok-sok netes swatch tanulmányozása után a 301 Friendly árnyalatra esett a választásom. Ez egy korallosba hajlóan irizáló élénkpiros. Fel merem kenni munkába is, mert bár határeset, mégse lépi át azt a küszöböt, ami a hétköznapokban is viselhetővé teszi.
Megfelelően pigmentált, az első húzásnál a szín már szinte ott is az ajkakon, de a szebb végeredmény érdekében azért én kétszer szoktam a számon átmenni vele. A rúzs kiképzése könnycsepp formájú, ami nagyon kényelmessé teszi a felvitelét. A finish-e enyhén fényes a benne lévő mikrocsillámoknak köszönhetően, de az összhatás nem csillámos, hanem shimmer. Tapadós az ajkakon, mégse kellemetlen a viselete. Nem szárít, és nem csúszik-mászik, ami a halálom. Bár szinte mindig használok szájceruzát (az én koromban ez már kötelezően ajánlott), nem fut ki a szájkörnyéki apró ráncokba. Óvatos evés, ivás mellett vállalhatóan kibír akár fél napot is. De ha nem, akkor az újrarúzsozás se szokott nekem gondot jelenteni.
Olyan is van, hogy egy mattabb finish-ű rúzsom fölé kenem, így adva neki élénkséget és fényt.
A megvásárlását – a borsos ára miatt - mindenképpen csak egy izmos leárazás keretében ajánlom. Illetve nem érzek késztetést egy újabb árnyalat megvásárlására, ugyanis a netes színválasztás nagyon megizzasztott.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. november 7.

2023.08.16. update: elfogyott. Az újravásárlása gondolkodóba ejt.

Madison

2023. január 24.

Imádom ezt a rúzst, én a 103 Androgino, és az 503 Eccentrico boldog tulajdonosa vagyok. Az előző inkább barackos nude, míg az utóbbi egy rózsaszínesebb árnyalat. Krémes állaga extra hidratálttá varázsolja az ajkakat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. január 24.

2023. január 5.

502, 108 és 303 árnyalatok vannak meg. Elsőre, amikor üzletben próbáltam kézfejen, túl krémesnek tűnt, nem is foglalkoztam vele, mert az én számról alapvetően hamar eltűnnek a rúzsok, krémeseket nem is nagyon szoktam venni, úgyhogy jó ideig csak a Lip Maestro-ját és a matt rúzsait ismertem Armaninak. Aztán csak nem hagyott nyugodni, hogy annyi jó vélemény van róla netszerte, és egy Karácsony előtti Sephorás akció keretében megvettem az 502-est. És óriási kellemes meglepetésben volt részem, mert igen, krémes, de csak pár percig, utána valahogy tényleg "ráköt" az ajakra, de nem úgy, mint egy szokásos folyékony rúzs, nem lesz később sem olyan nagyon matt, szárazabb hatású, sem kinézetre sem érzetre. Felvitele egyszerű, nagyon könnyed maga az anyag, egyenletesen vihető fel magából a tokból is, ecset nélkül, az én 3 színem kontúrozás nélkül is szépen felvihető. Tartóssága is nagyon jó, ivást mozdulatlanul bírja, evésnél való viselkedése nyilván attól függ, hogy mit és hogyan eszik az ember. Újabb akciót kihasználva (a teljes ára az pofátlanul magas sajnos) vettem meg a 303 és 108 színeket néhány napja, ezek sem okoztak csalódást. Szerencsére a színskálán nem igazán van több olyan szín, ami megmozgatná a fantáziámat, így valószínűleg több színem nem lesz belőle, de a meglévőket nagyon szeretem, az egyik legjobb rúzs, amit valaha használtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. január 5.

Izar

2022. augusztus 5.

108-as In Love árnyalat (neten néztem ki és nem csalódtam)
Egy nagyon szép, gyöngyházas világos korall pink szín, ami a hétköznapokra tökéletes.
A legtartósabb rúzsom: ha nem eszem, akkor a végtelenségig fennmarad, de az evést is jól bírja, meglepően sok maradt belőle utána, szint újrakenni sem kell. Nem mászik el, nem hagy nyomot. Mindezért cserébe viselés közben azért érezni, hogy rajta van a számon, de szerintem nem kellemetlen, nekem még teljesen tolerálható. Felkenés után egy rövid ideig krémes, aztán valahogy "megköt" a számon és onnantól lerobbanthatatlan. Amikor végre kezd kopni, akkor is szépen teszi, nem marad egy ronda kontúr utána.
A kialakítás zseniális, a forma és a mechanika miatt a hegyes rész végig megmarad és nagyon könnyű így dolgozni vele.
Biztosan fogok még más színeket is beszerezni belőle (a 303-as és az 507-es jelenleg a szívem vágya), de majd csak ha már elfogyasztottam pár másik rúzsomat.
Abszolút kedvenc ez a termék, az egyik legjobb rúzs, amit valaha próbáltam!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. augusztus 5.

108-as In Love árnyalat (neten néztem ki és nem csalódtam)
Abszolút kedvenc ez a termék, az egyik legjobb rúzs, amit valaha próbáltam!

Tarzicia

2022. július 11.

102 Romanza.
Az első Armani rúzsom, és nagyon örülök neki. Régóta szemeztem vele, de meg akartam adni a módját, és mindenképpen személyesen, üzletben szerettem volna megvenni, ha már Armani.
A fő vonzerő számomra a külseje volt. Élőben még jobban néz ki, mint a neten. Engem teljesen levett a lábamról ez a merész piros-fekete tok, rajta a pici ezüst Armani logo. Dögös és elegáns egyszerre. És nem utolsósorban a rúzs formája izgatott. Nagyon tetszik ez a csepp alakú forma. Ennél a nude színnél ugyan nem sokat nyom a latba, de élvezet használni. Elképzelem, hogy egy élénkebb színnél milyen precízen lehet vele dolgozni.
A színválasztásnál biztosra mentem. Ez a 102-es egy nagyon szolíd, neutrális nude, se nem meleg, se nem túl rózsaszín, a kedvenc árnyalatom. A nude rúzsaim közül ez a leghalványabb, nem sok látszik belőle a számon, de a fénye valami gyönyörű. Jó választás volt, mert önmagában és másik rúzs fölé is tudom használni. Szájkontúrceruza kell hozzá, úgy szebb, de anélkül se mászna el a helyéről, meglepődtem rajta, hogy milyen tartós. Optikailag nem teszi teltebbé a számat, hidratálásban is van ennél jobb rúzsom, de nem érdekel, teljesen bele vagyok szeretve. Lehet, hogy még egy élénkebb színt is be fogok szerezni belőle.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. július 11.

102 Romanza.

lauran

2022. június 21.

Ugyanaz a csúcs minőség, mint a Rouge d'Armani. Sajnos, utóbbiból már alig találni árnyalatokat (vajon kivonják?), így erre esett a választásom. Flirt árnyalatban vettem meg egyelőre, nagyon tartós, nem szárítós, szépen terülő, konfortos, pigmentált rúzs. 502 a következő kiszemelt. Évek óta csak Armani a nyerő nálam rúzsok terén, és nagyon kiadós a kiszerelésük, sokáig használhatók. Ár-érték arányban nyerő termék nálam, mivel nagyon könnyen szárítják a rúzsok az ajkam, kivéve ezt a márkát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. június 21.

szeliger

2022. február 14.

504 Flirt árnyalatban. A szín egy barnás árnyalata a vörösnek, nem én választottam, szett része volt. Nem szoktam ilyen búsba hajló sötét árnyalatokat hordani, öregebbnek érzem magam, ha ilyen színekbe öltöztetem az arcom, de most már ez van, megpróbálok a minőségére koncentrálni és a tulajdonságait a helyén értékelni.
A fényes piros-fekete külső inkább vagány, vampos, semmint elegáns. A tok mindkét vége felé oválissá válik, középen pedig a két szín találkozásánál szűkebb kerek formát vesz fel, ezért aztán mindegy, hogy milyen irányban rakom vissza a kupakot. A rúzs maga csepp formájú, ezért a felvitelnél könnyen követhető az ajkak íve. Nagyon jól előkészített alapot kíván, ugyanis ha kicsi egyenetlenséggel vagy cserepesedéssel találkozik, akkor azon csúnyán megül, nagyon kiemeli. Amikor először próbáltam, akkor csak úgy feltettem, hát... igencsak elkeserítő volt a végeredmény, ez a szín, ezekkel a nagy foltokkal?
Következőre már ügyesebb voltam, szép sima, előkészített, hidratált felületre húztam fel, figyelve arra, hogy ne nagyon nyomjam rá a rúzst az ajkak bőrére. Egyetlen rétegben is szépen, krémesen és egyenletesen fedett. Amíg a szájon van, határozottan érezni, hogy ott van, kellemetlennek ugyan nem mondanám, de ezt én nem annyira szeretem. A ráncokba szájceruza nélkül sem fut ki és az ajkakon is egész tartós. A végeredmény szaténfényű, igazán szép. Jó hír még, hogy a fogak biztonságban vannak, nem mászik át rájuk, bátran lehet mosolyogni.
Mindent összevetve nem rossz, de nem kaptam kedvet ahhoz, hogy más színben is megvegyem. Ha már ennyi pénzt kiadok egy rúzsra, annak azért külcsínben is és funkciójában is többet kell hoznia. Négy csillag, de inkább csak alulról.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. február 14.

Antioxidánsok: Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Tocopherol
Hidratálók: Aluminum Hydroxide

Színtelen, szagtalan, krémes, sűrű állagú bőrpuhító anyag (emolliens) és oldószer. Magas tisztaságú isoparaffinok keveréke, ami nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Sűrűbb állagú krémek, alapozók gyakori összetevője.

Műanyag féle, melynek számos funkciója van a kozmetikumokban. Leggyakrabban fizikai bőrradírokban használt dörzsölő anyagként. Szintén gyakran használt felületi hártyaképző (film forming), sűrűség szabályozó és stabilizáló anyagként.

Piros színű szintetikus színezék, amely az INCI listákon Red 6, Red 6 Lake, Red 7 és az amerikai piacról származó termékeken Red 7 Lake néven található meg.

Összecsomósodást megakadályozó (anticaking), átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó, felszívó (mattító) hatású segédanyag, melyet főleg pigmenthordozóként használnak például ásványi fényvédők vagy sminktermékek esetén.

Mesterséges viasz, mely különböző szénhidrogének komplex keveréke. Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó, megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”)  és bőrpuhító (emolliens) funkciói vannak a krémekben.

Hivatalos funkcióbesorolása antioxidáns. Szintetikus összetevő, mely meggátolja az oxigénnel való reakciókat, melyek a telítettlen zsírsavak avasodását okozzák. Megakadályozza a nem kívánt színváltozásokat a kozmetikumokban. Zsírokat és olajokat tartalmazó termékekben működik a legjobban.