Givenchy

Ár:   13 500 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tenshi_ligth, az összetevőket feltöltötte: macskajaj, Módosítva: 2012. május 17.

Ár:   13 500 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Parfüm illatcsalád: virágos

Parfüm összetevők: narancsvirág, rózsafa, ibolya, ámbra

Givenchy Amarige fújós eladó
Ár: 1500 Ft/ 2600 Ft , Eladó: nygigi
Állapot: ---, Helyszín: Budapest (Köki, Határ út), fizetés: Személyes átvétel, Foxpost, futár vagy posta, rózsaszín csekkes fizetés is lehetséges, (csere személyesen lehetséges) utánvéttel nem küldök semmit!
Ár: 5000 , Eladó: pelyhezita
Állapot: 30/15 ml, Helyszín: Bélapátfalva, fizetés: Előre utalassal posta, vagy foxpost

Burya

2020. február 13.

UPDATE:
Valamit tud ez az illat. Nem tudom, miért, de én szegfűszeget is érzek benne, ami nem épp a kedvencem, édes is, amit szintén nem szeretek, és mégis megfogott valamivel. Egy üveges maradékot szereztem be belőle, kb. 15 ml, de szerintem jó ideig kitart majd, mert egyrészt tényleg iszonyat tömény és tartós (2 fújás egy hétig érződött a sálamon), másrészt jól írták, ő királynő, alkalmat kíván, hogy mutogathassa magát. Talán van olyan személyiség, akinek jól áll mindennapi viseletként is, de nekem biztosan alkalmi darab.

Papíron én kifejezetten fűszeresnek éreztem először, valószínűleg a tömény virágossága miatt. A bőrömön először nagyon zöld, már-már kellemetlen, viszont 10-15 perc elteltével enyhén púderes, tubarózsás-mimózás virágcsokorrá szelídül. Kellemes, két fújással is erőteljes hatósugarú, és bitang tartós, úgyhogy óvatosan kell vele bánni. Ez a fajta tömény virágos illat nem az én világom, de aki az ilyesmit kedveli, annak bátran ajánlom, szép kompozíció.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 13.

UPDATE:

PETRA820718

2019. október 7.

Egyszer a dm-ben az alsó polcon leárazva árválkodott sok-sok parfüm között.
Ismeretlenül hoztam haza.
Akkor még nem tudtam, hogy ő nagyon tud valamit.
Kellemes virágos, de ugyanakkor domináns, nem tini lányoknak való, a NŐ-nek akit már nem lehet csak úgy átverni, mert megélt egy s mást, de mindig talpra állt.
Vele nem maradsz észrevétlen,hatósugara van, észrevesz vele akinek kell, a többi nem számít.
Megkockáztatom, hogy akkor a dm-ben ő volt a királynő.
Imádom, 1990-es évek elején már tudtak valamit, kár, hogy mára sok parfüm a nyomába sem ér.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 7.

Egyszer a dm-ben az alsó polcon leárazva árválkodott sok-sok parfüm között.
Ismeretlenül hoztam haza.
Akkor még nem tudtam, hogy ő nagyon tud valamit.
Megkockáztatom, hogy akkor a dm-ben ő volt a királynő.

Vaslady

2019. október 5.

2017.09.28
Az illatot Amariget,nem ismertem,sőt senkin sem éreztem,mégis talán a tubarózsa és gardénia miatt,egy letünt korhoz tudnám kötni.
Értem én,hogy maga a parfüm,1991-es,de nekem a lelki szemeim előtt az 50-es évek,amerikai kertváros hangulata jelenik meg,a nagy méretű amerikai autók,a stilusos napszemüvegek,a hajra tekert kendő,a vörös rúzs,kis kardigánban virágos szoknyával....a Nő.
Na kérem,mert Nő ám a javából,anya,nő,feleség,aki éppen előkésziti a grillpartyt,és már megy is a szomszédolás,lehűtve tálalja a jéghideg limonádét.
Nekem ez az illat,anya,nem az én anyukám,hanem csak anya illat,van benne elegancia,semmiképp sem a farmeros futkározós fajta.
2019.10.03
Updatelni jöttem.
Már pár hónapja megvan a Tilos parfüm,eme márkától,de csak a napokban kezdtem használni,a hidegebb időben.
Ezt az illatot ma mintából újra teszteltem,és igy a bőrömön,előjön az a bizonyos Givenchy vonal.
Ha nem ismerném a két illatot,csak próbálnám,akkor is tudnám,hogy egyazon márka illata.
Még pár évvel ezelőtt,nem tudtam volna elképzelni,hogy tudnám használni,de teltek az évek,és vagy megértem hozzá,vagy jobban tetszenek a virágos illatok nem tudom,de már a magaménak érzem.
A lényeg,hogy egy IGAZI karakter,ami nekem számit,szóval 5 csillagos mindenképpen!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 5.

2017.09.28
2019.10.03
Updatelni jöttem.

Nushi

2019. október 4.

A férjemtől a 3. házassági évfordulónkra lepett meg ezzel az illattal. Nem is tudta hogy ezzel egy 23-éves álmomat váltotta valóra.

1996 óta 12 éves koromtól vágyom erre az illatra. Nyilván akkor csak álmodoztam róla az akkor frissen megjelent magyar Cosmopolitanban volt belőle minta és emlékszem imádtam a reklámfotóit, olyan elegánsnak és kifinomultban tűnt. Aztán valahogy az életem során nem nagyon találkoztam többet vele de a vágyakozás megmaradt. Úgy rémlik mikor első keresettel rendelkező fiatal felnőtt lettem akkor éppen nem is lehetett kapni. Megint feledésbe merült.

Aztán pár hete a Müllerben kóborolva megláttam a polcon és igen ez még mindig szerelem... És milyen sasszeme van a férjemnek, hogy észrevette a szemem villanását...

Az illat egy virágorgia harsány de egyáltalán nem a Fabourgos vénasszony állott váza víz hanem a friss tavaszi kert és tubarózsák, rengeteg tubarózsa. Szerintem határozottan igényli azt, hogy felöltözzön hozzá az ember, szépen sminkeljen és húzza ki magát és vonuljon, mint egy dáma úgy teljes a kép. Brutális sillága van konkrétan engem 3 méterig követ és megy előttem, nagyon tartós. Este felfújtam majd leugrottam a boltba a sarokra... 3 dicséretet kaptam pedig a körítést nem is dobtam fel. :-) (Hozzá kell tennem és az a típus vagyok aki nadrágot csak recsegős fagyban húz és akkor is fintorogva)
Összességében érezni hogy nem egy mai darab hiszen mennyi is 28 éves bőven nagykorú :-) ilyen illatbombát manapság nem csinálnak már. :-(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 4.

nyuszo

2019. szeptember 7.

Gyönyörű illat '91-ből...
Simán megállja a helyét a mai kis lityi-lötyi illatok között, a maga jól megkomponált, sok összetevős összetettségével.
Van mélysége, van tartása.
Van múltja és története.
Miután a sok fehér- és sárga virág elillan a bőrömről, marad egy finom tonkás-szantálos-pézsmás lecsengés, némi rózsafás krémességgel.
Kellemes viselet, nekem nem sugall öregséget, inkább érettséget és biztonságot...
Csak azért nem veszem meg, mert megvannak a korszak nagy favoritjai, amik még nála is sokkal többet adnak (számomra).
Persze, nem kizárt, hogy egyszer eljön az ő ideje is, mert minél többet szimatolom, annál jobban tetszik...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. szeptember 7.

Gyönyörű illat '91-ből...
Van mélysége, van tartása.
Van múltja és története.

Dottir

2019. augusztus 11.

Jaj de szeretem! Olyan, mint egy hűséges, gyönyörű barát. Ha reggel együtt indulunk, egész nap velem van, nem hagy cserben egy percre sem, és csak ad, és ad és árad és mosolyog rám. Vastag, erős virágillat, embertelen szillázzsal és tartóssággal. Ami miatt semmivel össze nem mérhető, az a rengetegféle általánosan használt virág között megbúvó sok kis apró meglepetés: fehér akác, kasszia, ribiszke. Egyszerre virágos, púderes és fás, nagyon egyedülálló. Nem tudok elég hálás lenni neki amiért ilyen finom és erős. A kezdőcsapat örökös tagja.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 11.

missgiv

Korcsoport: >54
2019. július 29.

Szeretem a klasszikusokat, kesernyés, de tiszta illat, rajtam működik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. július 29.

Szeretem a klasszikusokat, kesernyés, de tiszta illat, rajtam működik.

dorkaww

2019. április 5.

Barátnőmön éreztem meg először és azonnal szerelem lett első "szippantásra" :D Kevés (1 max. 2 fújás) is elég belőle és egész nap tartja magát. Kellemes nőies illata van ám tény hogy nem mindenkihez illik. Bár az is tény, hogy akármikor rajtam van több dicséretet is kapok, hogy milyen kellemes az illatom. Ugyanolyan ikonikus illat mint a Chanel nr. 5 vagy az Allure.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 5.

Sherka

2019. március 13.

Signature scent (1-2 másik mellett)! A menő nagymamám használta mióta az eszemet tudom, ez az illat mindig rá emlékeztet. Egyszer régen magamra is fújtam, de hát nevetségesnek hathatott nagyon fiatalon. Évekig elérzékenyültem, amikor megéreztem, mostanra viszont eltelt pár év, és úgy érzem megértem erre az illatra. Most már nem menekülök az emlékektől, hanem egyszerűen vonz az illat, akarom. A legkarakteresebb női illat: egyszerre figyelemfelkeltő, tekintélyt parancsoló, elbűvöli az embereket magunk körül, ugyanakkor pajkosan játékos a huncut édességével, amit azért pont csalafinta módon a "dög" lénye alá rejt, ha ennek van így értelme. Kedvencemként emlegetem, pedig a Petit Fracas-t viselem most. Nagyon szeretem a tubarózsát, így nálam csak Amarige vagy Fracas, nem létezik más! :) A Petit vagy az alapdarab Fracas közel sem visszafogott illatok, de olyan, mintha az Amarige még inkább hivalkodóan viselkedne, mintha azt mondaná, hogy "nézzetek ide és ájuljatok el"! :)) Tartósság és hatósugár hihetetlen!

UD: egyszerűen nem vagyok hajlandó mást használni hónapok óta minden egyes nap (mit nekem a Petit Fracas is), nem unom meg, sőt ha mást fújok magamra, hiányzik és kell az az egzotikum, ami ebben az üvegben van, ez az illat én vagyok, mindenki észrevesz, mindenki tudni akarja, mi ez! Szerelem a köbön és még egyidősek is vagyunk! :) A Douglasban egy nagyon készséges és rendkívül kedves eladó fiú mondta, hogy szerinte kicsit "öreg" illat, de én anyatigrisként megvédtem, mondván, hogy ez az illat egy nagybetűs díva.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 13.

zsokaw

2019. február 22.

Jaj... elkötelezett rajongója vagyok a Givenchy-vonalnak , már vagy 25 éve, de ez a kompozíció valahogy nem az én ízlésemnek való. Ritka, hogy le kell mosni magamról-de vele most így jártam.Azt gondolom, az ibolya-ámbra variációt nem bírom... pedig bennem volt a szeretni akarás.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. február 22.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Lyral, Linalool, Hydroxycitronellal, Coumarin, Isoeugenol, Eugenol, Methyl 2-Octynoate, Farnesol, Geraniol
Színezékek: CI 14700, Yellow 5 Lake / CI 19140

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színező anyag. (Piros)