Givenchy

Ár:   25 990 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: széva, az összetevőket feltöltötte: cicafun, Módosítva: 2023. december 6.

Ár:   25 990 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Kiadás éve: 2001

Illatcsalád: orientális-virágos

Összetétel: tubarózsa,málna, vetiver, rózsa, magnólia, bors, ámbra, musk

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

nanook9212

2024. április 19.

A reformulált verziót kaparintottam meg, fogalmam sincs, hogy az eredeti verziónak milyen volt az illata, de azt hiszem ez így van jól, szeretem azt gondolni, hogy az új verzió a jobb ( persze tudom, hogy valszeg fordítva van).
Meglepően citrusosan indít, kifújáskor még csak nyomokban sem tartalmazza azt a bizonyos füstös, hamvas, borsos vonalat...az később csap le. Kezdetben, az első pár percben ez a parfüm simán elmenne egy nyári, szaladgalós illatnak, annyira friss málnás-citrusos akkorddal kezd, hogy azt hittem nem is azt a parfümöt vettem, amit kinéztem. Aztán, ahogy telik múlik az idő szép fokozatosan előjön az a bizonyos, füstös-borsos vonal. Még csak egy napot teszteltem, úgy érzem szükségem van még egy kis teszt időre, mert még nem igazán tudtam eldönteni, hogy hányadán is állok ezzel. A kezdés kifejezetten tetszik és a lecsengés se rossz, bár meg kell valljam nem vagyok túl nagy híve ennek a hamvasságnak. Egyenlőre csak négyest kap. Azoknak tudnám ajánlani, akik szeretik a málnás és/vagy a füstös illatú parfümöket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 19.

Angelless

2023. május 9.

Névről ismertem már korábban a delikvenst, de sose vonzott.
Eleinte a málnát, a szúrós borsot és valami poros rózsát érzek benne. Meg szantált is.
A neve illik hozzá, a kis szójáték is tetszik benne (Ezt találtam neten: "A pompázatos, lélegzetelállító haute couture egy csúcskategóriája a divatnak, a ruhakészítés legmagasabb szintje."), mert tényleg "hot", nőies, elegáns, bár ezt már sokan és nagyon szépen megfogalmaztátok. :)
Viszont ha nem lenne a málnás gyümis csavar az elején, akkor számomra nem igazán emelkedne ki az orientális virágos parfümök közül.
Kb. 5 órája fújtam magamra 3-at. A bőrömön már nem érzem, a ruháról még meg-megcsap ez a kis pajkos-elegáns illat.
Azért nem adok 5 csillagot, mert nem nyűgözött le, nem került top 10-be, hanem inkább meglepetés, pozitív csalódás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 9.

Névről ismertem már korábban a delikvenst, de sose vonzott.

Gyniki

2023. február 11.

Nekem ő "A parfüm". Évek óta mindig van a birtokomban,imádom a málnás füstösségét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. február 11.

bellehercegno

2023. február 5.

Frissen faragott grafitceruza és málna illata, ami a megboldogult fiatalkoromat idézi! :) Mikor kijött ez a parfüm, akkor tájt birtokoltam a 20-as éveim elején és "bár csodáltam, ámde nem szerettem", mert képtelen voltam viselni abban az életkorban. Anno is szupernőiesnek és különlegesnek találtam, csak épp még kislány voltam hozzá. :) Végül eladtam, de a fejemből nem ment ki soha. Tavaly kezdtem el kutakodni utána, láttam, hogy újracsomagolták, de lehetőségem azt kipróbálni nem volt, így mindenképp a régit szerettem volna megkaparintani. :) A Hot Couture változatlanul mesés, számomra az egyik legizgalmasabb, időt álló kreáció. Emlékeimben sokkal fajsúlyosabb volt, nem tudom, hogy változtattak-e az eredeti formulán vagy az én orrom lett elfogadóbb, bár ez semmit sem von le az értékéből. Most már büszkén, felemelt fővel tudom viselni. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2023. február 5.

Pegiszu

2022. december 12.

Az egyik oka (az Organza mellett) ez a parfüm volt,hogy elkezdtem rajongani a Givenchy illatkompozíciókért. Igazi édes,málnás csoda, de sokkal összetettebb,mélyebb,fűszeresebb, mint egy mezei vattacukor illat. Határozott,szexis,gyümölcsössége miatt kicsit játékos. A Givenchy egyik legjobban sikerült illata szerintem. Nálam állandó darab.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. december 12.

zsocinger

2021. október 21.

Egy másik málnás parfüm kapcsán találtam rá erre (eddig teljesen figyelmen kívül hagytam) és reméltem, hogy beváltja a hozzá fűzött reményeimet, hogy egy finom édeskés illatot kapok roppanós málnával. Nem rossz, de úgy érzem, még nem vagyok elég érett, sem elegáns ehhez az illathoz. Van benne valami porosság, amitől így közel a 40-hez sem érzem a magaménak. Valami játékosabbat, pajkosabbat keresek. Tartóssága nem rossz.

Update: Tudom már, mi nem tetszik benne: nem szeretem a rózsát mint illatjegyet. Tudom, hogy a legtöbb málnás parfümben van rózsa is, de itt is a nagyanyámnál 30 éve fellelt bolgár rózsaolaj sejlik fel bennem, és ettől nem érzem magaménak.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 21.

melica

2021. szeptember 27.

Ami miatt megvettem az az, hogy az egyik kedvenc énekesnőm is ezt használta❤️(Amy...). Szuper jó illat.... LENNE ha nem csak 3 percig érezném!!! Szörnyen ideges vagyok emiatt! A V.vantis-ról rendeltem, 15. 000 volt, nyilván megvehettem volna parfümériában 30.000 ezerért is, talán az jobban bírná..... Szóval nekem a tartóssága óriási csalódás! Az illat örök kedvenc marad! A kegszebb összetett illat amit valaha is éreztem!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. szeptember 27.

kepviselofank

2020. november 26.

Az egyik vakvásárlásom, amivel nagyon elégedett vagyok. :D Sehol nem tudtam előtte megszagolni sajnos, de nagyon kíváncsi voltam. Szerintem ez egy vidám illat. Tinikoromban ittunk olyan italt a barátnőimmel, aminek az alapja málnaszörp + tabasco szósz volt (hahahaha, lehet, hogy undorítóan hangzik), na arra emlékeztet kicsit. Egyébként azt vettem észre, hogy minél több jó, minőségi parfümöt megismerek, annál kevésbé tetszenek az édesebb illatok, de ebben abszolút semmi zavaró nincs, isteni és imádom érezni magamon!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 26.

Yvaine

2020. november 2.

Ez volt az első parfümöm, 18 évesen, aztán újra kb. 20-21 évesen. Már akkor megfogott, annyira különleges (és ezt azóta sem gondolom másképp), viszont akkor "kicsi" voltam hozzá, visszatekintve úgy gondolom. Hamarosan szeretném majd újra beszerezni, mert örök kedvenc maradt, nem elfelejthető illat :) Szexi, csábító! Szerintem ezt az illatot mindenki megjegyzi. Fűszeresen édes, szóval nem csak egy szimpla édes illat. Az egész illatvilága komplex, szóval aki az egyszerűbb, légiesebb illatokat kedveli, annak nem ajánlanám. Illetve csak úgy hétköznapra elfújkálni sem. Múltkor egy valakin megéreztem, aki elment mellettem, de egyébként soha nem jött velem szembe az utcán. Nem is baj, hogy kevésbé ismert. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 2.

Timi8

2020. október 5.

Update: Édesem, de hiányoztál!

Legédesebb màlna, legnőiesebb vetiver, legszexisebb dohàny, legkìvànatosabb tubaròzsa, legszebb Givenchy. Az egyik legfinomabb női parfüm!
Kb. jò 10 ève, 2008 èv vège felè vettem először. Pàrhuzamosan hasznàltam akkoriban az Escada Magnetism-mel ill.a Sexy Graffity-vel.
/ Akkoriban zártam le egy nagyon komoly, hosszù pàrkapcsolatot, illetve akkor tettem le azt a illatom is amit majd' 7 èvig hasznàltam ezelőtt. Fősuli utàn, hazaköltözès, családi gondok, munkakeresés, első komoly munkahelyen ùj, felelőssègteljes pozìciò, ùj kollègàk, ùj barátok, lakásnèzegetès... Az 1., a saját. Szòval rengeteg ùj behatàs èrt akkoriban. Nem volt egyszerű, de hát semmi sem az, ès tudjuk, ami nem öl meg az megerősìt. Ùgyhogy èn egy igazi Terminator-Predatorrà vàltam akkor, nem csak ezek miatt... És egy percig sem bànok semmit. Ìgy utòlag minden pont jò volt ùgy ott ès akkor! /
Ez volt az első fiatal felnőtt, cèltudatos, magabiztos, önmegvalòsìtò, önállò, dolgozò nőci illatom. Visszaemlèkezve sosem èreztem magam annyira magabiztosnak ès vonzònak (azòta sem!!!) mint akkor, holott igencsak èn-keresèsben voltam, de ebben az illatban pompázva olyannak èreztem magam amilyennè vàlni szerettem volna... Hogy sikerült-e?! Nem tudom... Aztán lassan jött az ùj szerelem is. Az Igazi! :) Tènyleg az Igazi.
Egyèbkènt nem az az azonnali ès mindent elsöprő, de valahogy azzà vált, mègpedig viszonylag rövid időn belül. Az illathoz akkor èrnem kellett mèg ès tapasztalnom, viszont minden adott volt. Összecsiszolòdtunk az èvek alatt, màr sosem szeretnèk Nèlküle lenni, Ő tökèletes szàmomra, ragaszkodom hozzà. :)))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 5.

Update: Édesem, de hiányoztál!

Antioxidánsok: BHT
Hidratálók: Methylpropanediol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Szintetikus összetevő, amely oldószerként működik. Segíti az aktív hatóanyagok (pl. szalicilsav) felszívódását. A Methylpropanediol hidratáló tulajdonságokkal is rendelkezik, ráadásul ragacsos utóérzet hagyása nélkül. Nagyon jó antimikrobiális tulajdonságokkal is rendelkezik, ezért tartósítószer-keverékek részeként is használják, mivel elősegíti a tartósítószerek hatékonyságának növelését, ezért azokból kisebb mennyiségre van szükség.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.