Glossier

Ár:   $18   Kategória:   Sminkek szájra

A krémet és az összetevőket feltöltötte: humankind, Módosítva: 2020. május 7.

Ár:   $18
Kategória:   Sminkek szájra

Selymes matt hatású rúzs, könnyed pigmentációval, így az ajkakat inkább színezi mint elfedi. Hatása természetes, és könnyed.

6 árnyalatban kapható

Az összetevők a 'Cake' árnyalatra vonatkoznak

macskasno

2020. június 6.

Kedvenc rúzsom. Mióta megvettem, azóta az összes többi rúzs a fiókban szárad. Nagyon könnyen használható, építhető, akár arcpirosítónak is használható. Zip és Crush színekben van meg, de ha tehetem, beszerzem a többit is. Sok külföldi oldalon negatívan értékelik, ami szerintem egyszerűen annak köszönhető, hogy ez tényleg egy új generációs termék, ami valami egészen más élményt nyújt, mint a hagyományos rúzsok.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 6.

humankind

2020. június 5.

Cake árnyalatban vettem meg, de ha lehetőségem lesz, biztos, hogy beszerzek más árnyalatokat is. Nagyon szeretem, hogy nem hivalkodó, a mindennapokra tökéletes, se nem túlságosan matt, de nem is ragad, nem mászik el. Tartós de elég gyorsan fogy. Drogériás termékekhez képest az ára magasabb, viszont szerintem megéri.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 5.

Antioxidánsok: Punica Granatum (Pomegranate) Extract, Tocopheryl Acetate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Alkoholok: Octyldodecanol
Emolliensek: Cyclopentasiloxane, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Ethylhexyl Stearate, Octyldodecanol, Trimethylsiloxysilicate, Stearoyl Inulin, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Lecithin, Cyclohexasiloxane, Stearic Acid, Cyclotetrasiloxane, Carthamus Tinctorius (Safflower) Oil
Emulgeálószerek: Pentaerythrityl Tetraisostearate, Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Stearoyl Inulin, Lecithin, Stearic Acid, Isoceteth-10, Laureth-4
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Trimethylsiloxysilicate, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cyclohexasiloxane, Cyclotetrasiloxane
Tisztítószerek: Pentaerythrityl Tetraisostearate, Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Stearoyl Inulin, Isoceteth-10, Laureth-4
Illatanyagok: Octyldodecanol, Isopropyl Alcohol, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol

Bőrpuhító (emollient), emulgeáló és felületaktív anyag (surfactant).

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Az EWG hivatalos funkció besorolása szerint óldószerként használt összetevő valamint segít a bőrben tartalni a nedvességet.  Paula Begoun szerint a Polyethylene Glycol tipikusan olyan összetevő, amit a legtöbb "natúr" irányzat üldöz, pedig a rémtörténetekkel ellentétben nincs semmi köze a fagyállóhoz, és nem készült még olyan kutatás sem, mely azt bizonyítaná, hogy ez a PEG vegyület problémát jelentene a bőrre nézve. Éppen ellenkezőleg: nincs ismert toxikus hatása a bőrre, és mivel képes áthatolni a bőrön, segít a többi összetevőt mélyebben a bőrbe juttatni, sérült bőrün viszont kerülendő a használata.

Laureth-4 ti I eu 5 4

Lauryl alkoholból előállított emulgeálószer, felületaktív anyag.

Szilikon alapú összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint oldószer, emollient, valaint bőr- és hajkondícionáló hatású összetevő. Az összetevővel leggyakrabban dezodorban és szappanokban talákozhatunk, hogy azok könnyebben csússzanak a bőrön, illetve a hajápolási termékekben megkönnyíti azok száradását.