Gucci

Ár:   €99   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tiziana, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. szeptember 20.

Ár:   €99
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 2019

Illatjegyek: kamilla, keserű mandula, mósusz, indiai jázmin, jázmin, szantálfa, cédrus, vanília

Gucci Mémoire D'une Odeur EDP 60 ml
Ár: 13.800 Ft+ptk. , Eladó: abodri
Állapot: 60 ml 2-3 fújás hiánnyal , Helyszín: --, fizetés: Postán maradó vagy foxi
Fújósok vegyesen
Ár: leírásban , Eladó: Timi27
Állapot: leírásban, Helyszín: Eger, fizetés: előre utalás után foxi v. postán maradó

Mabanka

2020. november 14.

Az illata nagyon különleges, először mintát kaptam belőle, meg is "fertőztek" vele rendesen. Annyira befészkelte magát a fejembe, hogy a végén beruháztam egy 40 ml-es üvegcsére. Meseszép illat, sejtelmes, megfejthetetlen, de mégis friss és könnyed. Ez utóbbi tulajdonság sajnos a tartósságára is érvényes, 1-2 óránál tovább nem érezni sajnos egész nap újra kell fújnom, így viszont csak 1 max. 2 hónapig elég az üveg...emiatt nem hiszem, hogy újra fogom venni, de egy izgalmas könnyű kis kalandnak kiváló volt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 14.

6vilag

2020. október 4.

Imádom. Pont.
Ismét egy zseniális illat Alberto Morillastól, egy illatszimfóniát alkotott.
Hónapokig teszteltem, annak ellenére, hogy már az első találkozásunk alkalmával is elvarázsolt. Minden alkalommal tetszett, mindegy volt milyen az idő hűvösebb vagy meleg. A legtöbb illatot megöli a meleg, valahogy nem tudnak érvényesülni kellőképpen, de ez a meleg teszten is átment elsőre és meglepően jó volt. Imádom, ahogy a tisztaságillata körbeölel. Bár kamillás illat, de én nem érzem ki belőle külön ezt a virágot, és a jázmint sem, inkább csak a nyugalmat, frissességet, visszafogott tisztaság illatot, amit áraszt. Nem túl éles, nem túl friss, vagy harsány. A néhányak által említett gyógyszeres jelzőt pedig nem is értem.
Talán kicsit hajaz a Hermes kertes NIL-re (csak az fűszeresebb), vagy inkább a Swiss Army Mountain Water-jére, melyeket szintén nagyon szeretek.
Nem bánom, hogy megosztó illat, nem gondolom, hogy tömegek fogják használni.
Érdekes, hogy bár friss is, de mellette meleg illat is (gondolom a kamillától). Különleges és nagyon egyedi is, hogy nélkülöz minden unalmas citrusosságot is, és csodálatos módon így is tud púderes és friss is lenni és mégis nyugalmat árasztani.
Régen éreztem ezt, hogy ennyire tetszik valami, boldog vagyok, hogy sok-sok tesztelés után itt a piactéren megvásároltam egy kedves eladó lánytól. Boldogság illat ez számomra és bár unisex-ként szerepel, de szerintem ez abszolút női illat.
A tartósságáról: sokáig intenzív marad a nap folyamán a reggeli 4-5 fújás, bár lehet túltolom (?), estig simán kitart. Mindössze 6-7 db parfümöt tartok egyszerre, de ez az egyik ékkövem, és TUDOM, hogy állandó darabbá válik. A sok év alatt csak egyetlen van/volt ilyen, ami szintén Alberto Morillas alkotása.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. október 4.

Imádom. Pont.
Ismét egy zseniális illat Alberto Morillastól, egy illatszimfóniát alkotott.
Nem bánom, hogy megosztó illat, nem gondolom, hogy tömegek fogják használni.

Timo6

2020. szeptember 10.

Maison Francis Kurkdjian aqua vitae forte illatához tudnám hasonlítani. Sajnos nem annyira tartós, de az illat különleges. Hétköznapra tökéletes választás, mert igazi komfort illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 10.

nyarigabi

2020. szeptember 6.

Végre valami más! A kamilla és a szantál nagyon megvan, érzek még valami szokatlan, szerintem a keserűmandula. Nem hordanám, mert valahogy hűvös illat, de nagyon kellemes érezni. A mostanában tesztelt szúrósédes, meg a semmitmondódezodoros illatok után igazi üdítő különlegesség.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 6.

andy79

2020. augusztus 30.

Egy éve van meg a gyári illatmintám, de az itt olvasott sok rossz vélemény miatt mindig elmaradt, hogy kipróbáljam. Mindenféle illat jöhet, a legszélsőségesebbtől a legkonvencionálisabbig, minden. De a Gucci Mémoire D'une Odeur-ról eleinte csak annyi sok elrettentően rossz vélemény volt itt a Krémmánián, hogy még ingerenciám se volt sose kipróbálni se. Még a lányom is csak úgy emlegette, hogy "tudod, az a büdös Gucci, amit hoztam Neked gyári mintát".
Aztán ma délelőtt (a verőfény és a nyári jó idő ellenére) olyan rossz hangulatom volt és az illataimért nyúltam végső menedékként. Fogalmam sincs honnan jött a sugallat, csak azt éreztem, nekem ma az a zöld üveges Gucci Mémoire D'une Odeur kell...
A leírások alapján egy rettenetet vártam.
Ami fogadott...
Életem eddigi legnagyobb pozitív csalódása, és az ámulat, és a felkiáltás,hogy hát....
ez az illat meseszép....!!!
Ugyanazt érzem, mint Parfums Balint After Rain edp-nél (félreértés ne essék, nem hasonlít rá), hogy ez valami csoda... kifinomult szépséges harmónia....
A első benyomástól, pillanattól kezdve végig, amíg csak utolsó lehelettel érezni a bőrön... egy szofisztikált, mesterien összehangolt, szépséges, kifinomult varázslat....
Nem kérdés, hogy 5 csillag.
Az illatösszetevőket nem írom le, megtették már előttem sokan, ugyanazt tudnám ismételni csak :) Csak egy apró megjegyzést csatolok hozzá: hogy én egyáltalán nem érzem a kamillát :)
Nem keresem az okát, hogy a meleg, vagy a bőröm kémiája, vagy a hangulatom, vagy mindhárom egyszerre az oka, de ez az alkotás egy messze messze mindent felülmúlóan nagyon szép illat.
Ez az a parfüm, amit nem elemezni, csak felfújni és élvezni kell...
Szeressétek, mert egy csoda :)
Update: a rossz kedvemet elűzte, és már nem csak az illat ölel át engem, hanem én is ölelem őt :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 30.

A leírások alapján egy rettenetet vártam.
Ami fogadott...
ez az illat meseszép....!!!
Nem kérdés, hogy 5 csillag.
Ez az a parfüm, amit nem elemezni, csak felfújni és élvezni kell...
Szeressétek, mert egy csoda :)

Milka71

2020. augusztus 23.

Kifújáskor erőteljes, gyógyszeres-kamilla, aztán lecsendesedik és belesimul a bőrbe. Egyedi, különleges illat, nem éreztem még hasonlót.🤍

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. augusztus 23.

ZoeK

2020. augusztus 15.

Már mindent leírtak róla előttem, ahogy látom, de annyira rettenetesen csodálatos ez az illat, hogy muszáj valamit írnom róla...
Először is: ez nem egy safe blind-buy, azaz vakvásárlásra, ajándékba olyannak, aki nem ismeri, stb. nem ajànlott.
Másodszor: mikor először szagoltam, csak fura volt. Fura. Az üvege és a doboza keltette fel a figyelmemet, mert a türkiz és a zöld kedvenc színem. Az üveg és a doboz számomra a legcsodálatosabb, amit valaha láttam. Tegnap szagoltam másodszorra, mert uniszex, friss illatokat keresgélek, és... te jó ég... összetett. Szokatlan. És leginkább kamilla, amit kiérzek belőle. Hazaérve dupla zacsiba tettem a tesztcsíkot, hogy minél tovább megmaradjon az illata. 😆 Az íróasztal- fiókomban van, és néha meg-meglegyint az illata, meg beleszipuzok a fiókba, és á... a fa illatával keveredve még jobb. Mint egy drogos, úgy érzem magam. 😆 És az, hogy ennyire megosztó, még vonzóbbá teszi számomra. Illik a személyiségemhez. "Sajnos" anyagi forrásaimat jelenleg tanulmányokra herdálom el, most nem fér bele egy Gucci, de gyűjteni fogok rá. Nagyon válogatós vagyok parfümök terén, van úgy 10 stabil kedvencem (amik közül sokat sajnos már nem is gyártanak) , ő is bekerült közéjük. Ja, és végtelen csillag. Na megyek szipuzni. 😄

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 15.

eszterszekely

2020. június 29.

Nem egy szokványos parfüm. Az előttem szólók olyan szofisztikáltan és érzékletesen leírták az illatot, hogy nehezen tudok hozzátenni, bár az is igaz hogy minden bőrön másképp működik. Kezdve a tartósságával amit még az is kiemelt akinek nagyon nem tetszett maga az illat. Nálam bő 2 órát bírt utána nyomtalanul eltűnt ami még egy fele ilyen áron futtatott parfümtől is meglepett volna.
Ebbe az illatba egyébként többször belefutottam fizikailag és itt a krémmánián is úgyhogy már nem először próbáltam. Nagyon izgalmasnak tűnt már a leírása is és egyszer szeretnék egy ilyen megosztó illatba beleszeretni. Első próba alkalmával kifejezetten nem tetszett aztán második alkalommal már megéreztem benne, hogy aki szereti az miért szereti. Viszont még ha el is tekintek attól, hogy 2 óra után ledobja magamról a bőröm attól akkor sem tudok, hogy gyakorlatilag csak a "közepe" tetszik az illatnak. Fújás után közvetlenül szúrós, keserű szag, nem tudom illatnak nevezni a legnagyobb jóindulattal sem. A legvégén pedig egy nagyon zöld illat, mintha leveleket morzsoltam volna szét a tenyereimben. Közte viszont éreztem azt a tiszta, friss (de egyáltalán nem könnyed!) illatot, ami kicsit kesernyés, kicsit zöldes, kicsit gyógynövényes, amiben valóban van valami jó értelemben vett ódivatúság, és nagyon furcsa amit most írok de nekem színház szaga van :))) a díszletek, kosztümök, a sok vendég által estéről-estére ottfelejtett illatpamacsok keveréke ami beleivódik a helybe.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 29.

Dorjee

Korcsoport: >54
2020. május 12.

Gyönyörű csomagolásban egy számomra borzalmas illat. Olvastam, hogy friss, uniszex, meg egyéniség, emlékek, stb. Hát nekem nem. Konkrétan a kórházi, vagy fogászati fertőtlenítőre emlékeztet, hideg, szúrós, hányingerkeltő. Fél óra múlva a kissé pállott, öreges feeling is megjön hozzá. Ajándékba kaptam, de képtelen vagyok magamra fújni. Viszont tartós nagyon, még szappannal lesúrolva, átrémezett bőrön is átérződik. Biztos van, akinek bejön, parfüm kérdésben nem lehet egységes álláspont.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. május 12.

balogh.andrea

2020. március 31.

Update: A szerelem töretlen. Hidegben-melegben csodaszépen van jelen, bármilyen élethelyzetben pazarul megállja a helyét. Mit megállja..! Ámul, aki érzi.
Biztos, hogy kell hozzá egy passzoló bőrkémia és kisugárzás, személyiség is - én most a második bőrömnek érzem, legbelső lényemet sejtem manifesztálódni benne.. Lehengerlő spirituális élmény; szívből kívánom, hogy mindannyian találjátok meg azt az illatot, ami ezt képes kiváltani belőletek! <3

Sokadszorra igazolódik be, hogy nem szabad mások véleményére messzemenően hallgatni, legalábbis parfüm-ügyben biztosan.. Tegnap egész mást mentem szaglászni a Mülibe, mikor megláttam ezt a szép kis üveget egy piedesztálon; persze beugrott, hogy mindenki hogy lehúzta, de gondoltam teszek egy próbát, ha már ott vagyok.. Úgy meglepődtem, hogy hirtelen el is bizonytalanodtam, hogy ez biztosan az az illat-e, amiről itt a azt a sok közepes vagy éppen lesújtó véleményt olvastam.. Hát az. Viszont, nem meglepő, hogy sokaknak nem tetszik, mert szerintem ez tipikusan az az illat, ami valakinek vagy bejön, vagy nem, középút nincs. Nekem a nehéz, fűszeres, akár keletiesen túlfűtött illatok mellett a gyengéim a gyógynövények, a jázmin és a fák - benne mindez megvan, méghozzá olyan szépen, hogy a sok illat közül, amit tegnap próbáltam, magasan ő tetszett a legjobban. Nagyon sokáig érezhető volt a bőrömön; nem csíkhúzósan, de masszívan ott volt estig. Ez egy olyan tisztaságillat, ami nem az a szappanos-keményített kartonruhás jelleg, hanem az elegáns (és itt nem feltétlenül csak az öltözködésre gondolok, sokkal inkább a kisugárzásra), önmagával és az életével egyensúlyban levő, derűs nő sajátja, aki megtalálta a helyét a világban. Igen, van benne valami nosztalgia, valami tán rég elfeledett (illat)-emlék, valami régies báj - nekem pont ez is tetszik benne, hogy nem tucat, nagyon nem a mai mainstream, és éppen ezért nem is fog szembejönni minden 3. kislányon az utcán. Bakker, lehet, hogy öregszek..?!??!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 31.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.