Gucci

Ár:   €99   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tiziana, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. szeptember 20.

Ár:   €99
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 2019

Illatjegyek: kamilla, keserű mandula, mósusz, indiai jázmin, jázmin, szantálfa, cédrus, vanília

Ár: 25000 Ft , Eladó: vls
Állapot: Új, bontatlan, Helyszín: Győr, fizetés: Személyesen/posta/foxpost
KERESEM! Gucci Mémoire D'une Odeur EDP
Ár: Cserére is , Eladó: Pinta
Állapot: Üveges maradék vagy új, Helyszín: --, fizetés: --
Tarkamilla

2019. október 18.

Miket kapott szegény kis illat, nem értem... Végre valami igazán eltalált, egyedi, ami bármikor, bárhol viselhető és mégsem unalmas! Pedig épp megnyugodtam, h nincs a képzeletbeli listámon semmi.
Tény, hogy a mai illat-irányzatnak nem vagyok a célközönsége. Ennek ellenére a Chanel 19 és Poudre társa elbújhatnak mögötte.
Fogalmam sincs, hogy merte ezt a Gucci, lehet, újrapozícionálják a márkát :D
Az illat rajtam érdekesen, de kellemesen nyit. A kamillát csak az elején érzem kiugrónak, pár perc múlva besimul. Végig nagyon kifinomult, szofisztikált aurát teremt. Annyira kedves és visszafogott, el se tudom képzelni, hogy ez zavaró lehet bárki számára. Nem szagoltam még ennyire elegánsan beédesedő parfümöt.
A lényeg a lényeg, el vagyok ájulva.
Itthon megnéztem a reklámját, hát annak alapján le se vettem volna a polcról. Semmi hippis nincs az illatban. Semmi. Se "nyanya"-ság! Hanem olyan stílusosság, ami közben kedves és meleg. Ilyet pedig nem semmi dolog megalkotni! A Calvin Klein Be-je a number one stíl számomra amúgy, de ő hideg.
Amiért nem töröm magam azonnal egy üveges példányért, az a tartóssága és az ára. Ha egy kicsit olcsóbb lesz, beszerzem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 18.

Fogalmam sincs, hogy merte ezt a Gucci, lehet, újrapozícionálják a márkát :D
A lényeg a lényeg, el vagyok ájulva.

Hellcall666

2019. október 14.

Akár a kamillás víz.
Aki borogatni akar annak biztos bejön, de az ára húzós lesz, inkább gyógyfűvel tegye.
A tartóssága abszolút nulla,,az én orromnak ez édeskevés, pár fújás és már ki is vitte a huzat.
Mondjuk aki szereti, hogy épp csak egy böffentés van rajta, annak tuti bejön.
Az, hogy meg Gucci-ról van szó, ...inkább nem is ragoznám mennyire...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 14.

Akár a kamillás víz.
Mondjuk aki szereti, hogy épp csak egy böffentés van rajta, annak tuti bejön.
Az, hogy meg Gucci-ról van szó, ...inkább nem is ragoznám mennyire...

senskin

2019. október 12.

Nekem nem az illatom, amúgy sem vagyok zöld típus, de a sok jázmin és vanília, nekem nem a tűz. Nem hozott lázba, nagyon szolid, érdekes illat, de nem az én illatom. Nekem túl visszafogott és kevés. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 12.

kanaka

2019. október 9.

Érdekes - vagy még inkább furcsa illat.
Rögtön leszögezném, hogy akik a könnyen emészthető műfajba tartozó parfümök előtt hódolnak és szeretik az aktuális irányzatokat, azok szörnyűnek fogják tartani.
Akik pedig nyitottak az összetett, elvontabb illatok irányába, azoknak nagyon is érdemes megillatozni, mert biztos, hogy egy nagyon újat fognak tapasztalni.

Először is - bárhogy szépítünk - kezdetben tömény PATIKA illat. (Nem tisztaság!) Gyógyszeres, gyógyfüves - és számomra sajnos a kórházat is felidézi. Kicsit a korhadó erdei avar is beugrott nekem először. A kamilla és a keserű mandula teszi ezt számomra, így nálam sajnos nem rúghat labdába. (Persze minden szubjektív.)

Ahogy leszárad, kezd harmonikussá válni.

Leszáradás után már tetszett. Ezt pedig a szantál és a cédrus végett volt.

Nagyon érdekes illat - egy-egy hangulathoz tetszene is, - de a kamilla végett nálam teljesen kizárt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. október 9.

Érdekes - vagy még inkább furcsa illat.

Ahogy leszárad, kezd harmonikussá válni.

Leszáradás után már tetszett. Ezt pedig a szantál és a cédrus végett volt.

zs001

2019. október 6.

Szerencsèm volt egy kis fùjós mintàhoz,amit lelkesen el is fùjogattam ....annyira az èn illatomnak èreztem, hogy pàr hete egy üveges pèldàny boldog tulajdonosa vagyok. Szàmomra ez az illat maga a csoda. Làgy, igazi tisztasàg illat, enyhe gyógynövènyes illatjegyekkel. Az èn bőrömön csodaszèp :-) . Ez a parfüm nem egy nagyvad, ezzel nem lehet hódítani, de szerintem nem is erre való. Nem is a fiatal korosztàly illata szerintem, harminc alatt èn nem tudom elkèpzelni senkin. Ez egy szolid, kellemes, közèpkorù nő illata szàmomra. Ezek miatt a jelzők miatt nem lesz sosem egy közkedvelt, nèpszerű illat. De èn nem is bànom! Ugyan jelenleg a legnagyobb kiszerelèst birtoklom, tehàt jócskàn sokàig ki fog tartani, de biztos vagyok benne, hogy ebből mindig lesz a polcomon! Rajtam tartós is, kellesen, de nem zavaróan leng körül. Az üvege meg meseszèp :-) Kis boldogsàg a szürke hètköznapokban....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 6.

Melpa

2019. szeptember 30.

Valóban megosztó ez a parfüm. Maga az illat szerintem rendkívül jó, de annyira de annyira nem tart semeddig, még hajon és ruhán sem, hogy nem tudok több csillagot adni. Pedig az illat szerintem szuper lett, az üvegről nem is beszélve.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 30.

balogh.andrea

2019. szeptember 30.

Sokadszorra igazolódik be, hogy nem szabad mások véleményére messzemenően hallgatni, legalábbis parfüm-ügyben biztosan.. Tegnap egész mást mentem szaglászni a Mülibe, mikor megláttam ezt a szép kis üveget egy piedesztálon; persze beugrott, hogy mindenki hogy lehúzta, de gondoltam teszek egy próbát, ha már ott vagyok.. Úgy meglepődtem, hogy hirtelen el is bizonytalanodtam, hogy ez biztosan az az illat-e, amiről itt a azt a sok közepes vagy éppen lesújtó véleményt olvastam.. Hát az. Viszont, nem meglepő, hogy sokaknak nem tetszik, mert szerintem ez tipikusan az az illat, ami valakinek vagy bejön, vagy nem, középút nincs. Nekem a nehéz, fűszeres, akár keletiesen túlfűtött illatok mellett a gyengéim a gyógynövények, a jázmin és a fák - benne mindez megvan, méghozzá olyan szépen, hogy a sok illat közül, amit tegnap próbáltam, magasan ő tetszett a legjobban. Nagyon sokáig érezhető volt a bőrömön; nem csíkhúzósan, de masszívan ott volt estig. Ez egy olyan tisztaságillat, ami nem az a szappanos-keményített kartonruhás jelleg, hanem az elegáns (és itt nem feltétlenül csak az öltözködésre gondolok, sokkal inkább a kisugárzásra), önmagával és az életével egyensúlyban levő, derűs nő sajátja, aki megtalálta a helyét a világban. Igen, van benne valami nosztalgia, valami tán rég elfeledett (illat)-emlék, valami régies báj - nekem pont ez is tetszik benne, hogy nem tucat, nagyon nem a mai mainstream, és éppen ezért nem is fog szembejönni minden 3. kislányon az utcán. Bakker, lehet, hogy öregszek..?!??!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 30.

Natalie

2019. szeptember 29.

Miért is nem vagyok meglepődve?🤔 Az értékeléseket nem olvastam még,majd Enter után,de az átlagot nézve...naná,h hülye Natinak már megint az jön be ami a legtöbb embernek nem. Végre már,éppen pont ideje,h Gucci is valami nem elvárttal,divatossal rukkol elő. Már rá sem nézek az új illatokra,és ez tart legalább 2-3 éve,de nem csak Gucciékra vonatkozik ez természetesen. A Bloom került orrom elé utoljára,amilyen megnyerő volt számomra a külseje,az illat maga iszonyatos .Nyilván,ha a számomra egyetlen abban érezhető összetevő alkalmas arra,h eltegyen láb alól. Ezek után persze félve szaglásztam újra bármit is,ezt is ajánlotta valaki. Nem értek a parfümökhöz,írni sem tudok róluk,de ez telitalálat saját részre. Érezhető jól rajtam x méteren belül,de nem hagyok nyomot x100 négyzetméteren,ráadásul tartós is. Nekem van benne valami régies,de nem öreges semmiképpen,valami más,amit nem tudok megfogalmazni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 29.

emb1p3

2019. szeptember 22.

Az elmúlt napokban próbáltam párszor bőrön, és határozottan volna kedvem folytatni az ismerkedést, ez mindenképp jó pont. Az is jó pont, hogy az Egy illat emléke a Bloom-sorozattal együtt feltette a Guccit a mentális térképemre, mert az utóbbi évek Guilty-jei és Bamboo-i nem igazán érték el az ingerküszöbömet. Tényleg van valami megfoghatatlan nosztalgia az illatban, de inkább a gyerekkor ártatlan atmoszférájáé, annak ellenére, hogy a hippik pszichedelikus utazását idézi a reklám, amihez az én fejemben valami brutális, Opiumos orientál vagy keleti boltokban kapható szantálolaj illene. Ez pedig lágy gyógynövényből, nagymama andalító kamillafőzetéből lesz bőrbe simuló, pehelykönnyű és hamar illanó vaníliás szantál, tisztaság, puhaság. Szőke, tejfehér bőrű lányokon és vékony, okos szemű fiúkon tudom elképzelni leginkább. Fura, hogy valaki állatias-pézsmás altónust vél benne felfedezni, szerintem nemcsak, hogy uniszex, de kicsit aszexuális is, számomra vonzó illat, de semmiképp nem erotikus értelemben. Hármas fölé, négyes alá eddig, de nekem tetszik a plakátfiú és az üveg is, úgyhogy megelőlegezem a négy csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 22.

Qwerty

2019. szeptember 22.

Ki kellett próbáljam...annyira, hogy rögtön magamra fújtam. Ha nem tudnám, hogy a kamilla tehet róla, azt hittem volna, hogy valami leveszöldség. :) Érdekes élmény volt, nekem egyáltalán nem kellemetlen. De sajnos csak egy elvesztegetett lehetőség. Kommersz édeskés, kicsit púderes leszáradás. A kamillától eljut a vaníliás szantálig. Fúj. Jobban örültem volna ha a kamilla marad, vagy valami gyógynövényes, fás, fűszeres. Nem tudom ki lehet a célcsoport, a gyógynövénykedvelők biztosan nem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 22.

Antioxidánsok: BHT