Guerlain

Ár:   19490 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: buttercup, az összetevőket feltöltötte: lenochka, Módosítva: 2016. július 19.

Ár:   19490 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Megjelenés éve: 1989

Illatcsalád: orientális-fás

Fejjegyek: zöld jegyek, őszibarack, ylang-ylang, bergamott, citrom
Szívjegyek: írisz, ibolya, íriszgyökér, jázmin, rózsa, nárcisz
Alapjegyek: írisz, szantálfa, tonkabab, borostyánkő, pézsma, vanília

Ár: 7500 , Eladó: szupericucmicu
Állapot: A képen látható mennyiség/100 ml, Helyszín: Pálosvörösmart , fizetés: Banki utalás, posta, foxpost

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Ladybee

2020. október 14.

A kis mintát illatolva ledöbbentem, hogy, hogy nevezheti ezt valaki öregesnek, meg nyanyaszagnak. Ez maga a megtestesült fiatalnő illat. Kicsit később kézfejen: ez egy gyönyörűszép , hosszú, egyenes hajú, hosszú lábú, tökéletes alakú, fiatal nő selymes bőrének az illata. Egyszerűen ezt láttam magam előtt, selymes bőrt. Félre is tettem, mondván, hogy én fiatalabb koromban sem voltam olyan gyönyörű, hogy ez passzolt volna hozzám, hát még most... Ha nem is szépség kell hozzá, de úgy éreztem, hogy mindenképp a tökéletesen kifinomult, elegáns, vasalt öltözék a minimum. Nem alkalmi illat, hanem azoknak való, akik mindennap úgy öltöznek fel, mint a nagy átlag alkalomra.
Aztán az történt, hogy ma reggel védőnőhöz vittem a gyerekeket és nem tudtam, mit tegyek magamra, ami elég ártalmatlan egy ilyen dologhoz. A Samsara volt a legszelídebb az itthon lévő repertoárból. És az történt, hogy mire odaértünk a védőnőhöz esőben és metssző szélben, elhitette velem, hogy szép vagyok. Nem kellett hozzá semmi extra. Se nem fogytam le, se nem nyúltak meg a lábaim, se nem lett derekamig érő egyenes, fényes hajam és az öltözékem is elég snassz volt.
Igazából tényleg ártalmatlan a Samsara. Nem kell tőle félni. Szelíd szépség. Ártalmatlan, a szó legjobb értelmében.
Csak érdekességképp leírom, hogy borzasztó beteg, mániákus kapcsolatot ápolok a Shalimarral. Függő vagyok. Picit szoktam tenni a csuklómra, aztán szaglászom egész nap. Van, hogy este fürdés után, befújom magam rendesen. Ilyenkor szoktam magamon délelőtt érezni az áttranszformálódott Shalimart. Szappanos és tiszta és szép és ártalmatlan. Hihetetlenül hasonlít erre az illatra a Samsara. Szerintem Jean Paul ihletett merített Jacques papa remekművéből. Mintha a Samsara a Shalimar folytatása lenne. Zseniális.
Nekem egyébként gyerekkorom óta, ez a kettő van az agyamban, mint A PARFÜM. Shalimar és Samsara. Azt se tudom, honnan ismerem őket. A transzgenerációs tudatalatti részei szerintem. Könyörgöm, ne bántsátok őket! Tudom, ízlések és pofonok, az ízlés nem vita tárgya, stb, de azt észre kell venni, hogy ha egy parfüm évtizedekig képes piacon maradni és generációkból tetszést kiváltani, az biztos, hogy tud valamit.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 14.

cicafun

2020. szeptember 21.

Első kifújásra kissé megijedtem ettől az illattól. Iszonyú erős, fűszetes-fás illat csapott meg, kicsit talán egy kis locsoló kölnis jelleg is befigyelt. Az összetevői alapján bíztam benne, hogy a virágos alkotóelemek (ibolya, írisz) is dominálni fognak, de rajtam a szantál a domináns. Miután lecsendesedik, egy meleg, krémes, picit könnyedebb szantálos illat marad meg. A használatával tényleg olyan, mintha a varázslatos Keletre repítettek volna egy varázsszőnyegen. Amúgy egy nagyon komoly, mély, karakteres, egyedi illat, amit tényleg tudni kell viselni. Amolyan örök klasszikus illat a Végzet Asszonyának...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 21.

MomGoddess

2020. szeptember 16.

Samsara. Lassan 15 éve használom. Az új formula a méhes üvegben amit használok. Sokáig tartott amíg megszoktam az új formáját.
Thierry Wasser egy kicsit Chanel/Diorra vette a figurát. De így is önmaga maradt. Talán az utolsó nagyágyú.
A parfüm művészet alkímia. Ezt tudta Guerlain mester. Ez a parfüm szerelmi vallomás.
Sokan írják retro vagy öreges. Csak mert tudják mi ez.
Az illat kortalan. Szantál. Vanília, tonka, ámbra, pézsma, jázmin.
Minden amiről a modern LVB és Tom Fordok álmodnak.
Ez a nektár Grasse mélyéből fakad. Csak és kizárólag femme fataloknak. Ez illat erős és tolakodó ha nem te viseled, hanem ő téged. Nekem második bőr. Puha doromboló bársonyos macska és ha kell a vérprofi wonderwoman.
Spirituális mint egy szantálfüstölő, friss mint citrus benne. Minden van benne. Pontosan annyi kell a tökéletes harmóniához kell. Sehol nem sok vagy kevés.
De a te kémiát kell hozzá. Nem te választod, ő választ téged. És nem szabadulás tőle, mert nincs nála jobb illat ha egymásba olvadtok. Ha nem választ nyanyaszagot, cigarettát, vizeletet és izzadtságot idéz rajta. Jel, hogy válassz más signature partnert. Sosem lesztek egy egész.
Nekem fiatal, puha, meleg illatot ad. A férfiak bálványozzák. Fejeket fordít. A gyerekeimnek anyaszag a főnökeimnek az intelligens nő. Riválisok akkor irigység. Nincs párja. Mi együtt vagyunk egy akkord. A varázs Samsara + a bőröm.
Nem ismerik sokan a titkot. Szerencsére. Nem tucat, egyedi, mégis kapható.
A vőlegényem imádja. Ha váltok milleniális Chanelillatokra, azokat érzi erősnek. Az üvegben ki nem állhatja. A bőrömön harapja az illatát.
Egyszer kell próbálni. Vagy életre tartó szerelem, vagy semmi nem lesz belőletek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 16.

Sokan írják retro vagy öreges. Csak mert tudják mi ez.
Az illat kortalan. Szantál. Vanília, tonka, ámbra, pézsma, jázmin.
Minden amiről a modern LVB és Tom Fordok álmodnak.
Nem ismerik sokan a titkot. Szerencsére. Nem tucat, egyedi, mégis kapható.

Vinike

2020. augusztus 12.

Hát mi a fenéért vártam én ezzel ennyi ideig??? Még a parfümös ámokfutásom elején rendeltem 1ml-es mintát belőle, és már akkor elvarázsolt. De valamiért mindig más került előtérbe, éveken át nem találkoztunk. Egyszer csereberéltem egy kis fújóst az EDT-ből, és nagyon csalódott voltam. Alig-alig hasonlított arra a csodás, mély, komoly illatra, amire emlékeztem. Ment is tovább. De most, mikor beleszaladtam egy régi üveges, kis maradék EDP-be, nem tudtam kihagyni, és Istenem, milyen jól tettem!! Itt is köszönöm Évi, határtalanul boldog vagyok! EZ AZ amire emlékeztem. Persze nem most van itt az Ő ideje, nem erre a hőségre tervezték. Az én imádott őszöm lesz az Ő ideje, amikor a reggeli dér pirosra csípi az arcomat, és végre előkerülnek a puha sálak, kendők. Mennyire várom már... Akkor lesz jó beleburkolózni ebbe a krémes, szantálos, ylangos, tonkás szépségbe, amikor szitál a köd,és mindent beborít a barna-sárga avar. Nem...én nem gondolom, hogy alkalmi viselet kellene hozzá. Farmerrel és vörös Martenssel is bátran viselem majd, mert olyan tökéletesen álmodta meg Monsieur Guerlain, hogy a viselője elegáns, magabiztos NŐnek érezze magát a leghétköznapibb öltözetben is. Mint a legtöbb Guerlain, a Samsara sem tagadhatja meg a származását...a Guerlainade félreismerhetetlenül jelen van benne, talán a Shalimar után benne a leginkább. Ettől lesz annyira egyedi, annyira karakteres, annyira megismételhetetlen...annyira Guerlain.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. augusztus 12.

wildrose

2020. március 10.

Kifújáskor buja ylang-ylang, aztán hűvös írisz és elegáns jázmin, leszáradása pedig meleg vanília és fűszeres szantál. Nagyon intenzív, nagyon tartós, kifinomult, mély, érzéki, orientális luxusillat. Csodálatos alkotás.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. március 10.

Eriii

2019. szeptember 21.

Rettenetes rajtam, kifújtam és iszonyatos erővel vágott orrba egy gyerekkori húsvét hétfő emléke, amikor már a századik undorító kölni került a fejemre, hogy tutira ne legyen elég a fürdés, még 3x hajat is kelljen mosni. Csibék, nyulak, tojások, cukiságok cikáznak a fejemben és arra gondolok, hogy 100-as helyett inkább adtam vna mindenkinek 200-at, hogy a közelembe se hozzák ezeket a kölniket. Utólag könnyű okosnak lenni!
Irigylem azokat, akiken az ilyen parfümök jól működnek. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 21.

Irigylem azokat, akiken az ilyen parfümök jól működnek. :(

nyuszo

2019. augusztus 16.

SAMSARA 1989!
Abszolút vállalható, sőt könnyebben viselhető, mint sok kortárs....
Szerintem nem kell hozzá kisestélyi, jól áll neki egy nyárvégi, egyszerű farmeres szett, vagy egy őszies, ballon kabátos outfit.
Ultra nőies, de nem közönséges, hanem kifinomult módon.
Rajtam nem füstölősen orientális, inkább virágosan szantálos.
Inkább krémes, mint púderes...
Nagyon finom!
Nem győzöm szagolgatni, pedig tartottam tőle, hogy nem fog tetszeni
Nagyon érdekes kis kollekcióm állt össze erre az őszre :
Samsara (1989)
Joop! Le Bain (1989)
Venezia (1992)
Shalimar (1925)
Nagyon kis cukik mind egytől egyig!
Úgy tűnik 2019. a RETRO éve...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 16.

SAMSARA 1989!
Abszolút vállalható, sőt könnyebben viselhető, mint sok kortárs....
Ultra nőies, de nem közönséges, hanem kifinomult módon.
Rajtam nem füstölősen orientális, inkább virágosan szantálos.
Inkább krémes, mint púderes...
Nagyon finom!
Nem győzöm szagolgatni, pedig tartottam tőle, hogy nem fog tetszeni
Nagyon érdekes kis kollekcióm állt össze erre az őszre :
Samsara (1989)
Joop! Le Bain (1989)
Venezia (1992)
Shalimar (1925)
Nagyon kis cukik mind egytől egyig!
Úgy tűnik 2019. a RETRO éve...

Verona5

2019. május 2.

Ő egy a "nagyon NŐ" illataim közül. Hatásában / érzetében nálam ugyanazt váltja ki, mint az Ungaro Diva parfüm: van benne valami Sophia Loren-es! :)

Új szerzemény, most már végre üvegében, nálam rendkívüli tetszésfaktorral. Nem vintázs, hanem új gyártmány, de isteni! Az edp az igazi belőle szerintem, és még azt is újrafújom, ha nem érzem. Május 1 ünnep lett ezzel a fűszeres, virágos csodával, de nem kell hozzá kiskosztüm és alkalom, ezen már túlléptem. Az, hogy viselem, az az alkalom! :)

Nem értem a lenti negatív véleményeket. Ilyen egyedi és szép illatokat csak nagy házak tudnak alkotni. Az, hogy mostanra másra szoktatták át az orrokat, na az a szomorú.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 2.

Tiziana

2019. február 17.

Nemrég ismét beleszagolva megértettem miért mérföldkő néhány parfüm.
A Samsara nekem azért, mert 1989 óta nagyon sok utánzó illatot dobtak utána,
gondolom a sikere vonzotta a többi parfüm házat is.Karakteres és meghatározó,
de egy olyan vonalat képvisel amit sem akkor, sem ma nem szeretek.
Az ember idővel érik, alakul az ízlése a korral, de erre valahogy mégsem
tudok ráhangolódni. Bocs hogy ezt írom, de az első gondolatom az volt:
jaj nekem, lapozzunk már, olyan túlhaladott ez!
Keleties illat, de manapság a parfümőrök (szerencsére)
már másképp alkotják meg a "keletiességet", nekem sokkal jobban tetszően.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 17.

Nemrég ismét beleszagolva megértettem miért mérföldkő néhány parfüm.
A Samsara nekem azért, mert 1989 óta nagyon sok utánzó illatot dobtak utána,
gondolom a sikere vonzotta a többi parfüm házat is.Karakteres és meghatározó,
de egy olyan vonalat képvisel amit sem akkor, sem ma nem szeretek.
Az ember idővel érik, alakul az ízlése a korral, de erre valahogy mégsem
tudok ráhangolódni. Bocs hogy ezt írom, de az első gondolatom az volt:
jaj nekem, lapozzunk már, olyan túlhaladott ez!
Keleties illat, de manapság a parfümőrök (szerencsére)
már másképp alkotják meg a "keletiességet", nekem sokkal jobban tetszően.

elvanui

2019. január 18.

Igazából:

"van úgy hogy évek óta ezt kerested
de mégse mész be nincs pucádba vér"

ahhoz, hogy ilyesmit bevalljon az ember, kell két-három pohár bor, egy kis Garth Brooks és jó néhány kérgestenyerű parfümös év a hátam mögött. Mivel ezek most szerencsésen együttállnak, meggyónom, amit meg kellett volna már évek óta: a világ legszebb szantálját nem bírom viselni. Én, a szantálkirálynő, a fák vén repedezett kérgű vámpírja, aki ha lehetne, fanedvben fürödnék, nem hordtam őt bőrön SOHA. Sálon és párnán és táskában és mindenvoltott, de bőrön soha.
És szégyellem is magam miatta illatos ébredésem óta, aminek jó tizenöt éve már...
A jázmint szeretném kikiáltani bűnösnek, pedig a jó kis altesti, mosdatlan fázisait imádom ennek a megosztó virágnak. De itt valahogy mégsem. Istenem, csak egyszer bújna el a szappanossága, és maradna csak a "fecal-floral"/mindenki fordítsa magának, ahogy szeretné/ valósága... De nem. A gyönyörű indiai szantálon nekem mindig ott ül a szappan, fojt és sírnivalóan tönkreteszi, istenek, micsoda kár... Annyira szép lehetne. Ő lehetne a Grál, a kezdete-vége minden szantáloknak. Borzasztó, hogy a sikongós szappanosság elveszi tőlem ezt. Igen, az extrait is megvolt...
És akkor a legbizarrabb dolog: a vigaszt egy SZAPPAN adta meg nekem. 😜 Egy olcsó kis szappan, aminek olyan illata van, amilyennek őt kellene éreznem. Mondom, hogy a Teremtőnek van humora! Soha nem fogom tudni hordani, de legalább így szépek vagyunk együtt.
Szenvedélyesen ambivalens viszonyunk hol szégyen, hol izgalom tárgya számomra, mégis, ő nem kaphat öt csillagnál kevesebbet. Nem ő tehet róla. Egyszer úgyis újjászületek, kreol bőrű, telt, dudorászó filológusként, mindig boldog leszek, és akkor olyan bőröm lesz, hogy egymásnak leszünk teremtve. Szép volt, Jean-Paul.

She was fixed to fly.

Elnézést a melodrámáért, bár tudnám Őt tárgyilagosan elemezni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 18.

Igazából:

"van úgy hogy évek óta ezt kerested
de mégse mész be nincs pucádba vér"

She was fixed to fly.

Elnézést a melodrámáért, bár tudnám Őt tárgyilagosan elemezni.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.