Guerlain

Ár:   19490 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: buttercup, az összetevőket feltöltötte: lenochka, Módosítva: 2016. július 19.

Ár:   19490 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Megjelenés éve: 1989

Illatcsalád: orientális-fás

Fejjegyek: zöld jegyek, őszibarack, ylang-ylang, bergamott, citrom
Szívjegyek: írisz, ibolya, íriszgyökér, jázmin, rózsa, nárcisz
Alapjegyek: írisz, szantálfa, tonkabab, borostyánkő, pézsma, vanília

Ár: 12000 Ft+postaköltség , Eladó: Flowergirl1
Állapot: 100 ml / kb. 85-90 ml, Helyszín: --, fizetés: Szállítás: postán maradó ajánlott küldemény, Foxpost. Fizetés: előreutalással.
FÚJÓS - Guerlain Samsara EDP
Ár: 5 ml / 10 ml - 1.700 Ft / 2.900 Ft + postktg , Eladó: Verona5
Állapot: saját parfümből frissen fújva, Helyszín: Székesfehérvár, fizetés: fizetés banki előre utalással, postázás postán maradóra, vagy személyesen
Eriii

2019. szeptember 21.

Rettenetes rajtam, kifújtam és iszonyatos erővel vágott orrba egy gyerekkori húsvét hétfő emléke, amikor már a századik undorító kölni került a fejemre, hogy tutira ne legyen elég a fürdés, még 3x hajat is kelljen mosni. Csibék, nyulak, tojások, cukiságok cikáznak a fejemben és arra gondolok, hogy 100-as helyett inkább adtam vna mindenkinek 200-at, hogy a közelembe se hozzák ezeket a kölniket. Utólag könnyű okosnak lenni!
Irigylem azokat, akiken az ilyen parfümök jól működnek. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 21.

Irigylem azokat, akiken az ilyen parfümök jól működnek. :(

nyuszo

2019. augusztus 16.

SAMSARA 1989!
Abszolút vállalható, sőt könnyebben viselhető, mint sok kortárs....
Szerintem nem kell hozzá kisestélyi, jól áll neki egy nyárvégi, egyszerű farmeres szett, vagy egy őszies, ballon kabátos outfit.
Ultra nőies, de nem közönséges, hanem kifinomult módon.
Rajtam nem füstölősen orientális, inkább virágosan szantálos.
Inkább krémes, mint púderes...
Nagyon finom!
Nem győzöm szagolgatni, pedig tartottam tőle, hogy nem fog tetszeni
Nagyon érdekes kis kollekcióm állt össze erre az őszre :
Samsara (1989)
Joop! Le Bain (1989)
Venezia (1992)
Shalimar (1925)
Nagyon kis cukik mind egytől egyig!
Úgy tűnik 2019. a RETRO éve...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 16.

SAMSARA 1989!
Abszolút vállalható, sőt könnyebben viselhető, mint sok kortárs....
Ultra nőies, de nem közönséges, hanem kifinomult módon.
Rajtam nem füstölősen orientális, inkább virágosan szantálos.
Inkább krémes, mint púderes...
Nagyon finom!
Nem győzöm szagolgatni, pedig tartottam tőle, hogy nem fog tetszeni
Nagyon érdekes kis kollekcióm állt össze erre az őszre :
Samsara (1989)
Joop! Le Bain (1989)
Venezia (1992)
Shalimar (1925)
Nagyon kis cukik mind egytől egyig!
Úgy tűnik 2019. a RETRO éve...

Verona5

2019. május 2.

Ő egy a "nagyon NŐ" illataim közül. Hatásában / érzetében nálam ugyanazt váltja ki, mint az Ungaro Diva parfüm: van benne valami Sophia Loren-es! :)

Új szerzemény, most már végre üvegében, nálam rendkívüli tetszésfaktorral. Nem vintázs, hanem új gyártmány, de isteni! Az edp az igazi belőle szerintem, és még azt is újrafújom, ha nem érzem. Május 1 ünnep lett ezzel a fűszeres, virágos csodával, de nem kell hozzá kiskosztüm és alkalom, ezen már túlléptem. Az, hogy viselem, az az alkalom! :)

Nem értem a lenti negatív véleményeket. Ilyen egyedi és szép illatokat csak nagy házak tudnak alkotni. Az, hogy mostanra másra szoktatták át az orrokat, na az a szomorú.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 2.

Phoenix19

2019. április 21.

Nem tudom ezt a parfümöt elfogulatlanul véleményezni, mert nagyon erősen befolyásol egy régi illatemlék. Több, mint 25 éve már, hogy bementem egy kis trafikba az Erzsébet királyné útján rágógumiért és az eladó háta mögötti polcon volt egy rakás desodor, áh mondom veszek egy sprayt is "szaladgálni". Az volt a neve, hogy Sontana. Fújkáltam párszor, majd a mosdóban végezte. Évekkel később, és most a rendszerváltozás utáni Mo.-ról beszélek, ahová minden később jutott el 10-15 évvel lemaradva...., többször hallottam Samsara, Samsara...na ezt meg kell tudnom milyen. Te jó ég, az a desodor egy párszáz ft-os koppintása volt a nagy Samsara-nak. Egyszerűen nem tudok elvonatkoztatni ettől. Nekem a Samsara-nak Sontana desodor illata van, mert azt ismertem előbb és nem tudom manipulálni az agyam olyan szinten, hogy ezt ne így gondoljam.
Brutálisan tartós, nagyon karakteres illat és annak idején tetszett is, egy darabig, a Sontana- míg légfrissítő sorsra nem jutott. Sajnálom, hogy nem az igazi Samsara-t ismertem meg előbb, de szerintem akkor is ugyanezt gondolnám, mármint, hogy nem tetszik. Nagyon 90-es évek. Más volt az ízlésem, más világ volt. Ha Sontana, ha Samsara, maga az illat nem tetszik, nem nekem való, távol áll tőlem és már most elég régimódinak is tűnik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 21.

Tiziana

2019. február 17.

Nemrég ismét beleszagolva megértettem miért mérföldkő néhány parfüm.
A Samsara nekem azért, mert 1989 óta nagyon sok utánzó illatot dobtak utána,
gondolom a sikere vonzotta a többi parfüm házat is.Karakteres és meghatározó,
de egy olyan vonalat képvisel amit sem akkor, sem ma nem szeretek.
Az ember idővel érik, alakul az ízlése a korral, de erre valahogy mégsem
tudok ráhangolódni. Bocs hogy ezt írom, de az első gondolatom az volt:
jaj nekem, lapozzunk már, olyan túlhaladott ez!
Keleties illat, de manapság a parfümőrök (szerencsére)
már másképp alkotják meg a "keletiességet", nekem sokkal jobban tetszően.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 17.

Nemrég ismét beleszagolva megértettem miért mérföldkő néhány parfüm.
A Samsara nekem azért, mert 1989 óta nagyon sok utánzó illatot dobtak utána,
gondolom a sikere vonzotta a többi parfüm házat is.Karakteres és meghatározó,
de egy olyan vonalat képvisel amit sem akkor, sem ma nem szeretek.
Az ember idővel érik, alakul az ízlése a korral, de erre valahogy mégsem
tudok ráhangolódni. Bocs hogy ezt írom, de az első gondolatom az volt:
jaj nekem, lapozzunk már, olyan túlhaladott ez!
Keleties illat, de manapság a parfümőrök (szerencsére)
már másképp alkotják meg a "keletiességet", nekem sokkal jobban tetszően.

elvanui

2019. január 18.

Igazából:

"van úgy hogy évek óta ezt kerested
de mégse mész be nincs pucádba vér"

ahhoz, hogy ilyesmit bevalljon az ember, kell két-három pohár bor, egy kis Garth Brooks és jó néhány kérgestenyerű parfümös év a hátam mögött. Mivel ezek most szerencsésen együttállnak, meggyónom, amit meg kellett volna már évek óta: a világ legszebb szantálját nem bírom viselni. Én, a szantálkirálynő, a fák vén repedezett kérgű vámpírja, aki ha lehetne, fanedvben fürödnék, nem hordtam őt bőrön SOHA. Sálon és párnán és táskában és mindenvoltott, de bőrön soha.
És szégyellem is magam miatta illatos ébredésem óta, aminek jó tizenöt éve már...
A jázmint szeretném kikiáltani bűnösnek, pedig a jó kis altesti, mosdatlan fázisait imádom ennek a megosztó virágnak. De itt valahogy mégsem. Istenem, csak egyszer bújna el a szappanossága, és maradna csak a "fecal-floral"/mindenki fordítsa magának, ahogy szeretné/ valósága... De nem. A gyönyörű indiai szantálon nekem mindig ott ül a szappan, fojt és sírnivalóan tönkreteszi, istenek, micsoda kár... Annyira szép lehetne. Ő lehetne a Grál, a kezdete-vége minden szantáloknak. Borzasztó, hogy a sikongós szappanosság elveszi tőlem ezt. Igen, az extrait is megvolt...
És akkor a legbizarrabb dolog: a vigaszt egy SZAPPAN adta meg nekem. 😜 Egy olcsó kis szappan, aminek olyan illata van, amilyennek őt kellene éreznem. Mondom, hogy a Teremtőnek van humora! Soha nem fogom tudni hordani, de legalább így szépek vagyunk együtt.
Szenvedélyesen ambivalens viszonyunk hol szégyen, hol izgalom tárgya számomra, mégis, ő nem kaphat öt csillagnál kevesebbet. Nem ő tehet róla. Egyszer úgyis újjászületek, kreol bőrű, telt, dudorászó filológusként, mindig boldog leszek, és akkor olyan bőröm lesz, hogy egymásnak leszünk teremtve. Szép volt, Jean-Paul.

She was fixed to fly.

Elnézést a melodrámáért, bár tudnám Őt tárgyilagosan elemezni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 18.

Igazából:

"van úgy hogy évek óta ezt kerested
de mégse mész be nincs pucádba vér"

She was fixed to fly.

Elnézést a melodrámáért, bár tudnám Őt tárgyilagosan elemezni.

Timi27

2018. december 29.

Nagyon vártam ezt a parfümöt, és bíztam benne, hogy tetszeni fog. Már régen próbáltam, és kíváncsi voltam, hogy pár év után hogy fog tetszeni. Korábban úgy emlékeztem, hogy nem hagyott bennem nagy nyomot. Ahogy a véleményekből láttam, elég megosztó, vagy tetszik vkinek nagyon, vagy nagyon nem.. hát sajnos én is azoknak a táborát erősítem, akiken nem működik. Nagyon szép keleties , fűszeres illat lenne, de van benne egy összetevő ami nagyon sokáig érződik rajtam, nem csendesül, csak a többi , de pont ez az összetevő nem tetszik benne. Erős, citromos, szúrós illatot érzek az elején, aztán ez sokáig megmarad, nem csendesül és vhol elbújik a többi összetevő amitől szép , puha, krémes illat lenne rajtam, de mindezeket elfedi ez az erős szúrós jegy.. Nem mai illat, egy kicsit retro érzésem van tőle, de ezzel még nem lenne gondom, ha a nem maradna rajtam szúrós citromos illatú..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 29.

karaibrahimgil

2018. szeptember 12.

Jesszus, micsoda vélemények! A Samsara fingszaghoz hasonlít, és hányingert idéz elő?! Nem hiszem el, hogy ennyire különbözően működik az orrunk, csak arra tudok gondolni, hogy egyesek romlott példányhoz jutottak hozzá. (Eddig azt gondoltam, ilyen nincs, max. megváltozik kicsit az illat és a szín; de én mondjuk mindegyik parfümömet száraz, hűvös helyen tárolom, így ezt a jelenséget még nem tapasztaltam.)
Szóval borzasztó nagy szerencsém volt. Szert tettem egy majdnem 17 éves, bontatlan (!) Samsarára. Így én voltam az első, aki leszedte a fóliát összetartó Guerlain-matricát, majd kihámoztam a tartóból és a dobozból a csodaszép bordó üveget. Egy fújás... és szerelembe estem.
Szinte egy az egyben a Dior Poisonját érzem, édes szilva helyett kevésbé hangsúlyos tonkababbal. Rajtam mindkét parfüm esetében a vanília enyhíti a szantálfa füstösségét, a többi összetevő pedig a háttérben muzsikál szép csendesen. Ami még közös bennük, hogy egyetlen fújás is egész nap érezhető.
Nem hittem volna, de ez az első Guerlain-alkotás, ami úgy, ahogy van, tetszik. Nem tudok rá negatívumot mondani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 12.

Almendra

2018. május 1.

Mint a Guerlain minden parfümje, amivel eddig találkoztam, megnyert. Benne van a füstölők illata, mindaz, ami a keletet varázslatos hellyé tette az oda látogatók számára, minden korban. Fűszeres, erőteljes; mély titkok tudása rejlik benne. Sikerült megfogni illat formájában a lét körforgását, ami a neve jelentése. Egy hangulat, életérzés, de tartós. Karakterességénél fogva valószínűleg ezt is vagy imádni, vagy utálni lehet, köztes állapot nemigen létezik. Hogy ki mit lát - vagy sokkal inkább szagol - bele, tapasztalattól függ: mi jut eszünkbe róla, milyen emlékeket ébreszt. Szerintem ez határozza meg minden parfümhöz való viszonyulásunkat.
Kecses, piros üvege is nagyon eltalált. Igazi alkotás.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 1.

Kecses, piros üvege is nagyon eltalált. Igazi alkotás.

Lina6

2018. április 28.

Puha, krémes illat. 2x is rendeltem belőle, 2x 100 milit, de mindkettő alkalommal eladtam. Szerettem volna szeretni, de zavart a bőrközelisége, és nem éreztem egyáltalán tartósnak. Retró illatnak sem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 28.

Antioxidánsok: BHT

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.