Gyógyszertári

Ár:   450 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: whyteangel, Módosítva: 2015. június 7.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Gyógyszertárban megvásárolható 70%-os etil alkohol, mely alkalmas fertőtlenítésre.

Colette221

2018. március 30.

A sminkeket, amiket itt veszek ezzel fertőtlenítem. Legyen az szemhéjfesték, púder, rúzs stb. Rúzsnál például sokkal praktikusabb ezzel, nem egyszer vettem már MAC rúzst, aminek az oldala összevissza volt karcolva, mert zsebkendővel álltak neki...Ez a módszer higiénikusabb. Egy 5 millis parfümszóróból fújok a termékekre megfelelő távolságból. Mindig van itthon egy üveggel. :)

Pár hónapja teljesen széttörtem a kedvenc MAC pirosítómat, amit előtte nem sokkal vásároltam. Az első pillanatokban csak álltam fölötte és néztem, hogy én mennyire béna vagyok. :D Mivel így táskába nem lehetett dobni, elkezdtem keresgélni a neten valamit, amivel sikerülhetne rendbe hozni. Többen is ezt javasolták.
Óvatosan, figyelve a mértékre kevertem össze a Lovely-s highlighter-el (először nem mertem kipróbálni a MAC-en) és utána hagytam száradni. Fél nap kellett, és már tudtam is használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 30.

anemon

2017. december 10.

A szaliciles változatát szoktam megvenni, időnként amikor nagy otthoni arcápoló "szeánszot" tartok, az arclemosó használata után áttörlöm vele az arcom. Bármilyen arcradírt/arclemosót is használok, a szaliciles alkoholos vattapamacs mindig szürkévé változik, pedig nagyon gyengéden épp csak átsimítom vele az arcom. Ezután megmosom az arcom tiszta vízzel, majd jönnek a mindenféle szérumok, maszkok, krémek. Így egyáltalán nem szárít, szerintem simán belefér ha az ember lánya csak 2-3 hetente használja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 10.

csill87

2017. szeptember 8.

Egy fújós flakonba téve egyszerűen lehet vele fertőtleníteni a sminkcuccokat. Plusz én a szemöldökcsipeszt, kisollót, csipeszt és hasonló eszközöket is ezzel szoktam fertőtleníteni. Bőrre én sem tenném, az arcomra meg főleg.
Meglepődtem amúgy, hogy milyen sok vélemény van itt, mert nekem a gyógyszertárban nehezen akarták kiadni, pedig szerintem nem nézek ki alkoholistának.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 8.

writa

2017. augusztus 14.

A bőrömön sose használom, mert nagyon szárít, a sebkezeléskor pedig nagyon csíp. 1:1 arányban desztillált vízzel szoktam elkeverni, ezzel szoktam tisztítani a képernyőmet és a telefont is, mielőtt fóliát teszek rá. A manikűrös és sminkes cuccaimat is ezekkel szoktam tisztítani.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 14.

bontovicsbarbi

2017. január 2.

Nekem mindig van belőle otthon. Nagyon jó fertőtlenítő. Nyáron nagyon csúnyán összecsipkedett valami cukiság és ezzel ecsetelgettem naponta, pár nap alatt enyhült is. Nem utolsó sorban ezzel hoztam helyre az összetört púderem is. :D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 2.

izabella73

2016. november 20.

Mindig van itthon belőle egy üveggel,nagyon sokoldalú tisztító és fertőtlenítő szer.Régebben amikor pattanásos,mitesszeres volt a bőröm,még az arcomat is át töröltem vele hetente egyszer-kétszer.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. november 20.

Nittuska

2016. május 16.

Előttem már leírták a pozitív véleményeket :)
Nem árt ha van otthon 1 üveggel

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 16.

Előttem már leírták a pozitív véleményeket :)
Nem árt ha van otthon 1 üveggel

valaholmessze

2016. április 17.

Nekem egy eladó hölgy ajánlotta, hogy a cuppanós melltartó a helyén maradjon. (Láthatatlan melltartó, a nyitott hátú ruhákhoz) Egy vattapamacsra öntöttem egy kis mennyiséget, megtisztítottam vele a bőrömet, vártam egy picit amíg teljesen megszáradt, majd feltettem a cuccost. Egy egész estét- táncolós éjszakát kibírt, a helyéről nem mozdult.

Kipróbáltam egy széttört pirosító helyrehozásánál is. Kiskanállal szétlapítottam porrá a darabkákat, majd lespricceltem az alkohollal. Egy nap után teljesen elpárolgott belőle, s bár nem lett szépségdíjas és talán kicsit sötétebb is, de már nem olyan macerás használni.:)

Az arcomra én semmiképpen sem kenem magában, ahhoz nekem borzasztó erős.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 17.

Az arcomra én semmiképpen sem kenem magában, ahhoz nekem borzasztó erős.

rockroka

2016. április 16.

Nagyon hatásos és olcsó fertőtlenítő. Akkor szoktam használni, ha pattanást nyomok, és előtte meg utána le akarom fertőtleníteni a bőrömet az adott helyen, de bármi más fertőtlenítésére is kiváló.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 16.

Tamara91

2016. január 17.

Mikor pattanásos voltam akkor használtam s gyönyörűen leszárította őket. Manapság én füll tisztításra használom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 17.

Alkoholok: Ethyl Alcohol

A kozmetikumok közül az oldószerek, lakkok, parfümök előállításánál használják. Az etil-alkohol 70%-os oldatát, valamint egyéb etanoltartalmú oldatokat fertőtlenítőként, ezen belül bőrfertőtlenítőként is alkalmazzák. A baktériumokat, néhány vírust, valamint a gombát is elpusztítja.

Kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták a hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.), valamint nem számoltak a bőr legkülső, ún. szarurétegének védő (barrier) funkciójával sem.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.