Gyógyszertári

Ár:   450 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: whyteangel, Módosítva: 2015. június 7.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Gyógyszertárban megvásárolható 70%-os etil alkohol, mely alkalmas fertőtlenítésre.

mujerconfused

2015. november 4.

Fertőtlenítésre ettől olcsóbb cucc nincs: csipesz, manikűrkészlet, epilátorfej rögtön tiszta. Bőrre nem használnám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 4.

Bolvarin

2015. július 13.

Bőr, köröm és sminkcuccok fertőtlenítésére használom. Áttöltöm mindig egy fújós üvegbe, és spriccelek vele mindent, amit érek. :-)
Bőrre, arcra nem szeretem annyira használni, mert nagyon szárít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 13.

Bőrre, arcra nem szeretem annyira használni, mert nagyon szárít.

kocka1989

2015. március 23.

Fertőtlenítésre - ecset mosásra használom - illetve festék eltávolításra.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 23.

Fertőtlenítésre - ecset mosásra használom - illetve festék eltávolításra.

banaiszimonetta22

2015. január 12.

Ez egy multifunkcionális anyag. Kitűnő fertőtlenítésre, házi kozmetikumok pl.: hajszesz, arctonik alapanyaga ként, szemöldök festés előtt zsírtalanításra, széttört szemhéj púderek összerakásában,fertőtlenítésre és nem utolsó sorban, ha az ember vonós hangszeren játszik, a gyanta eltávolítására a húrokról. Nálam mindig van egy kis üvegcse.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 12.

lumiukko

2014. december 9.

Minden háztartásban helye kéne, hogy legyen, annyi mindenre használható. Én ecsetek fertőtlenítésére (vagy bármilyen tárgynak a fertőtlenítésére) használom, de nem egyszer hoztam már vele helyre szanaszét tört pirosítót és szemhéjpúdert, amik így azóta is tökéletesen szuperálnak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 9.

Matilda

2014. október 28.

Én a kezemet szoktam vele fertőtleníteni, vettem a gyógyszertárban egy 20 ml-es pipettás kupakú üvegcsét és abban szoktam magammal vinni. Plusz egy pumpás flakonba szoktam tölteni némi illóolajjal és azzal fertőtlenítem a párnámat 2 mosás között. Gyakran cserélem a huzatot, mert könnyen kipattogok de azért szeretem naponta felfrissíteni egy kicsit.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 28.

grizus

2014. július 31.

Dermarollerezés után használom. Tökéletesen fertőtlenít, és a szárító hatás sem érezhető, mivel rögtön utána áttörlöm rózsavízzel, aztán jön az iszappakolás. Sokkal-sokkal olcsóbb, mint az egyéb fertőtlenítőszerek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. július 31.

szaszu05

2014. július 20.

Piercing csináltatás után használtam, mikor be volt gyulladva. Rövid időn belül szépen helyre tette.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 20.

Black Fairy

2014. július 20.

Én vagyok az egyetlen, aki ezt a piercingek fertőtlenítésére használja csak?
Nagyon szárít, az ecseteim sörtéjének ragasztóját rendszeresen feloldotta, így arra passzoltam...Mivel kombinált a bőröm, passzoltam még pattanásra is...
DE nincs még egy ilyen csodaszer, amivel a furataimat ennyire szépen tisztán tudnám tartani...és valamennyire segít összehúzni is a bőrt, szóval nagyon jó...végül is a testékszer is a szépészethez tartozik...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 20.

Én vagyok az egyetlen, aki ezt a piercingek fertőtlenítésére használja csak?

Pandácska

2013. december 17.

Arcra nem tenném, a szárító hatása miatt, de mégis az egyik legjobb csodaszer. Fertőtlenítéshez nélkülözhetetlen! Minden sminkes dolgomat rendszeresen átfertőtlenítek, vattapamacsra teszek alkoholt és áttörlöm még a krémek kupakját, pumpáját is :) A szemhéjpúderekre, pirosítókra, bronzosítókra stb. is fújok belőle, azonnal elpárolog, a terméket nem változtatja meg, de tiszta lesz, baktériummentes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 17.

Alkoholok: Ethyl Alcohol

A kozmetikumok közül az oldószerek, lakkok, parfümök előállításánál használják. Az etil-alkohol 70%-os oldatát, valamint egyéb etanoltartalmú oldatokat fertőtlenítőként, ezen belül bőrfertőtlenítőként is alkalmazzák. A baktériumokat, néhány vírust, valamint a gombát is elpusztítja.

Kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták a hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.), valamint nem számoltak a bőr legkülső, ún. szarurétegének védő (barrier) funkciójával sem.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.