Heeley Parfums

Ár:   39 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: galagonyanya, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. augusztus 17.

Ár:   39 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Főbb illatjegyei:

Fejjegyek: pálmalevél, gardénia

Szívjegyek: kókuszdió, tengeri só, vanília

Alapjegyek: virginiai cédrus, szantálfa

Egy távoli, napsütötte szigeten a reggeli friss harmat megcsillan a zöld pálmaleveleken. Tahiti gardénia illata hullámzik együtt komótosan a végtelen óceánnal. A finom, fehér homokon egy bronzbarna test nyúlik el kókuszolajjal bekenve…

shiningstar

2022. június 4.

Nagyon kellemes, naturalista, minimalista kókusz illat. Ilyennek képzelem el a tengerpart mellett levő fákról lenyesett kókusz illatát. Semmi generikus, semmi édes adalék, csak maga a kókusz és valami ami megtartja őt az ember bőrén. Ugyan uniszex, de nekem kicsit a férfiak oldalára hajlik. Ettől függetlenül nagyon kellemes. Nekem tetszik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 4.

Rebellis

2022. május 11.

Fantasztikus nyári illat. Beszippant teljesen, nem édes, nem tömény, inkább légies. Legszívesebben feltölteném a medencét vele és lebegnék benne. Sajnos nem tartós, ezért kap 4 csillagot, de az illat maga 5-öt érdemel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. május 11.

daliah

2021. szeptember 7.

a kókusz maga! nem kókuszos koktél, nem kókuszos naptej. olyan valódi illat. én pont ezért nem tudnám hordani, de illatélménynek csillagos ötös, és szívesen érezném máson

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 7.

Kodi

2021. augusztus 26.

Bevallom, ha a kókuszra, mint illatjegyre gondolok, akkor azonnal a Comptoir Sud Pacific kissé harsány, autóillatósítós szépségei jutnak eszembe, aki ilyesmire számít, az alaposan ledöbben, akárcsak én. A Coccobelloban éppen az a szép, hogy mer más lenni, a kókusz zöld oldalát mutatja be, inkább kókuszvíz Ő, mint bármilyen más elcsépelt kókusz. Sajnos nagyon hamar válik bőrközelivé, így kissé sokallom az árát. Van egy olyan érzésem, hogy inkább nyáridéző parfüm, mint kánikulaparfüm, ezért kíváncsi leszek, hogy ősszel milyen arcát mutatja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. augusztus 26.

sammy

2021. augusztus 12.

Szegény kókuszról minden parfümőr csak naptejben, édes-vaníliás túlburjánzásban képes gondolkodni. Heeley legalább próbálkozik, nekem tetszik, kár, hogy a végére kicsit ellustul a benzoin-szantálágyon és nem marad meg frissebbnek. Visszafogott, én nem csak nyárra és tengerpartra képzelném el.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. augusztus 12.

Donna

2021. július 25.

Tengerparti utazáshoz tökéletes, nagyon kellenes, szolíd, zöld kókuszillat. Hamar börközelivé válik, egyetlen célja, hogy viselöjének örömöt szerezzen.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 25.

silence

2021. június 23.

A Coccobello igazi kis különc a kókuszos illatok közt…!
Picit kókuszosabbra számítottam, pedig az illatjegyeit elemezve egyértelmű volt, hogy ez nem egy szokványos édes kókuszos, vagy száraz kókuszreszeléket idéző illat, ezeket ne is keressétek benne!
Ő maga a kókuszpálma!!!!
Hosszú törzsű fa, lombja zöld, éles, szúrós pálmalevelekkel, fanyar, kókuszvizes háttérrel, sóval bőven meghintve.
Ha erről az oldalról tekintek rá, el kell ismerni, hogy hihetetlenül élethű, profi munka, tökéletesen visszaadja a trópusi pálmafák illatát, hangulatát!
Kiérezni belőle a pálmafa törzsének fás illatát, a szúrós pálmalevelek zöld harsogását, és magát a kókuszdiót is, csak nem a szokásos édes kivitelezésben, hanem a még zöld, éretlen kókuszt és annak feltörésekor, a belőle kibuggyanó kókuszvíz édeskésen fanyar ízét egyaránt.
Kánikulaillatnak ideális választás lehet, férfiakon és nőkön egyaránt el tudom képzelni.
Mérsékelt hatósugár, és kb. 3 órás tartósság jellemzi.
Összességégben szuperül összerakott, rendkívül realisztikus illatnak gondolom - ezért mindenképp meg is adom az 5 csillagot - a kis mintámat használni élmény volt, de egy teljes üveg birtoklására nem vágyom, mert egyrészt vannak ettől nagyobb szerelem-illataim nyárra, másrészt télen ő nálam teljes parkolópályás lenne, és én szeretem ha egy illatot egész évben, évszaktól függetlenül kihasználhatok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 23.

A Coccobello igazi kis különc a kókuszos illatok közt…!
Ő maga a kókuszpálma!!!!
Mérsékelt hatósugár, és kb. 3 órás tartósság jellemzi.

pacsalia

2020. július 7.

OMG, rajtam ez édesebb és szantálosabb mint az eddigi vélemények alapján elképzeltem, és mennyire örülök neki <3 a zöld jegyeket és a sót én hála istennek maximum az első 5 percben éreztem, de ott is csak igen minimálisan. valamire emlékeztet a múltból, valaminek az illatára, bár emlékeznék, de sajna nem ugrik be :( még azt sem tudom, parfüm, testpermet, illatosító, étel, vagy ital volt e... csak hogy már tutira éreztem valahol!
amúgy én kókuszfanatikus vagyok, és ez az illat maximálisan kielégíti eféle vágyaimat.. és röviden ez a lényeg :D . semmi műkókusz, ez valami egészen más! nagyon jól sikerült illat, amely a vele kapcsolatos elképzeléseimet BŐVEN felülmúlta. *****

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 7.

Laurencia

2019. május 3.

Nyers, ropogós, szinte harsog, olyan friss mintha most hullott volna a fáról egyenest az óceánpart fövenyére.
Zöld kókusz: machetével lecsapva a tetejét folyik a tiszta kókuszvíz, a levegőben a tenger és hínár illata, zöld növények a parton, a pálmafák illata, az úton túl hangos éjszakai bár ahol nehéz virágos parfümöket viselő nők táncolnak, gardénia nyílt valahol egy virágládában, de már hervad, egy utolsót lobban még a jázminos zöldes ereje, fullasztó lenne ennyi minden egyszerre ha a hűvös szél fel nem oldaná ezt az orgiát.

James Heeley annyira tiszta és naturalista módon ábrázolja a kókusz alig érett zamatát, hogy szinte már döbbenetes, főleg az, hogy micsoda jegyekkel keverte.

Semmilyen édességet ne keressünk itt, a geil édes vaníliával boostolt kókuszok nem itt laknak, nem ebben az üvegben, Isten áljda meg azt a mértéket ismerő ízlést ami életre hívta ezt az unikumot.
Még csak hasonlót sem tudok mondani ami kicsit is hasonlítana vagy megközelítené e parfümöt, szilázsa mértékelt, a bőrön való jelenlét viszont példás, minimum 6-8 óra.

Sós, zöld és elég drága, de mivel mostanság tudatosan vásárolok, ezen okból budget gondjaim sincsenek: a 40 fokos nyár úgyis ki fogja csikarni belőlem a birtoklás ellenállhatatlan vágyát.
Ez az illat egy üdítő jégkocka leszen a városi dzsungel szennyében, porában mikor a fekete kátrány megolvad az utakon, és vibrál a tűzfalakon a forróság.
Tengerpartra ilyen illatot ugyanis nem vinnék, mert az lopás, amit itt palackba töltögettek az ott hever az orrom előtt.

Vénségemre egyre több gyönyörű zöldséget találok, hát ilyen dolgok történnek mostanában Laurencia néni háza táján.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. május 3.

melwin

2017. szeptember 21.

Hát úgy látom fel kell tuningolnom az értékelését ennek a csodának :) Az előttem szólóhoz hasonlóan engem is tengerpartra emlékeztet az az illat. Hawaii. Talán a gardénia mászik bele az emlékeimbe ilyen módon bár a fejjegyek elillanása után, a tengeri fürdőzésből száradó só és a kókusz és a szantál a nap végéig kísér. Szillázs közepes, tartóssága erős. Remek ár-érték arány. Mivel unisex talán kissé maszkulin, bár igazán még ez sem zavar annyira, mert ez egy imádnivaló nyári illat! :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. szeptember 21.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Linalool, Benzyl Benzoate, Eugenol, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract, Limonene, Geraniol, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

tölgyfazuzmó kivonata. Drogja (Lichen quercus) lichenol everniasav-metilészter tartalmú illóolajat, orcint és szénhidrátot tartalmaz. Klorofillmentes kivonatát szappankészítéshez, illatanyagként, illatrögzítéshez használják. Az EWG szerint az összetevő erősen allergizáló hatású, ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.