Heliocare

Ár:   7920 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Wvivi, Módosítva: 2020. június 10.

Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

• védi az arcbőrt az UV-sugárzás okozta károsodástól
  • gyorsan felszívódik
  • a készítmény nem komedogén
  • hipoallergén készítmény
  • parfümmentes

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

javi

2022. január 15.

Elhasználtam egy egészet, így már sikerült kiismernem. Kimondottan parfümmentes fizikai fényvédőt kerestem az érzékeny bőrömre, hát sajnos ez sem lesz "A fényvédő", de egyáltalán nem rossz.
Pozitívumok:
- Mivel színezett, nem hagy fehér réteget az arcon
- Fedése nincs, de én azt vettem észre, hogy egységesíti a bőrképet (az én bőröm nagyon világos, és egyáltalán nem ütött el a színe)
- Nem irritálja a szemet
- Viszonylag sokáig elég, pedig nem spóroltam vele
- Bőrfényű finish
- Nem csúszkál felette a smink
Negatívumok:
- Zavaró, hogy órákkal a felkenés után is zsíros a bőröm tapintása
- A száraz részeket hajlamos kiemelni
- Legelső használatkor csípte a bőrömet, utána ez eltűnt
Az olajosság miatt nekem nem lett kedvenc. Aki ettől el tud tekinteni, annak nagyon beválhat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 15.

Pozitívumok:
- A száraz részeket hajlamos kiemelni
- Legelső használatkor csípte a bőrömet, utána ez eltűnt

Glória Kedves

2022. január 1.

Érzékeny bőrű sorstársaim tudják, milyen nehéz jó ásványi fényvédőt találni, pláne spf 50-ben. Folyékony, könnyű vele dolgozni, rétegezhető, szép összetevős, nem vészes az ára és nem fehér. Itthon beszerezhető. A fedése minimális, de van egységesítő hatása. Illatmentes.

Up. Kipróbáltam aláhidratálás nélkül, még jobb a végeredmény. Simán felviszem az elvi mennyiséget, de valószínű száraz bőrön jobban működik, zsíros bőrre sok lehet. Nyáron, 30 fok felett nekem is túl dewy, akkor a Paula's Choice hasonló termékére váltottam. Abszolút 3 évszakos, vettem tartalékot is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. január 1.

clara12

2021. december 5.

Nagy reményeket fűztem hozzá, de sajnos nem vált be. Az állaga kellemes, de a finishét nem tudtam megszokni, nem szívódik be (pedig száraz bőröm van), folyton kenődik, elmozdul, beleül a ráncokba, emiatt nem is nyújt egyenletes védelmet. Kipróbáltam aláhidratálás nélkül is, hátha így beszívódna, de sajnos ez sem segített. A színe kellemes, nekem kicsit sötét és túl rózsás (NC10). Sajnos az én bőrömet csípte, egyéb problémát nem okozott, és fél órán belül meg is szűnt, de nem volt kellemes. Pozitívum az ára és a könnyű beszerezhetőség. Tipikusan olyan formula, amiből az emberek szeretnek keveset felkenni, mert könnyen terül ("kevés is elég belőle..."), de sajnos az nem fog kellő védelmet nyújtani. A teljes mennyiség felkenve pedig nem kényelmes és nem is szép, ha már beleült az alig létező ráncokba.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 5.

Christina

2021. május 24.

Nemrég kezdtem el használni, de eddig nagyon bevált. Két ujjnyit oszlatok el az arcomon és a nyakamon. Felkenéskor fényes, picit olajos érzete van, de hamar beszívódik és szép bőrképet eredményez, függetlenül attól, hogy nincs fedése. Sminkelni is szépen tudok rá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 24.

agneskatalin

2021. április 12.

Hát a fluid az tényleg folyós fluid :D Négy cseppet oszlatok el reggel az arcomon, szerintem ennyi elég, hogy rendesen fedjen.
Valóban gyorsan beszívódik, eleinte picit olajosnak tűnik, de rögtön elillan ez a hatás. Érdemes felrázni használat előtt, mert a pigmentált rész könnyen kiválik.
Egyelőre ismerkedünk, még nem tapasztaltam negatív tulajdonságot. Kíváncsi vagyok meddig lesz elég, mert eddig csak krém vagy gél fényvédőim voltak.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 12.

Wvivi

2020. június 7.

Pigmentált folyékony fényvédő, így nem hagy fehér foltot maga után, viszont nem fed, szóval nem váltja ki az alapozót. Folyékonysága miatt gyorsan kell vele dolgozni. Gyorsan beszívódik, matt érzést hagy maga után, enyhén fénylik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. június 7.

Antioxidánsok: Ferulic Acid, Caffeic Acid, Camellia Sinensis (White Tea) Leaf Extract, Arabidopsis Thaliana Extract, Ethyl Ascorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Tocopherol
Hidratálók: Caprylyl Glycol, Propanediol, Butylene Glycol
Vitaminok: Ethyl Ascorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Kávésav. Kivételesen erős hatású antioxidáns (a Futurederm informácói szerint erősebb, mint a ferulic acid), melynek bizonyitottan van rákellenes hatása. Számos gyümölcsben, zöldségben, növényben megtalálható, többek közt a kávéban is. A kávésavra irányuló tanulmányok túlnyomó többsége szerint, hogy a kávésav egy kifejezetten biztonságos összetevő.

A lúdfű kivonata, ami egy Európában és Ázsiában őshonos, kistermetű, virágos növény, melynek igen rövid az élettartama (kb. 6 hét). A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antioxidáns hatású összetevő. Paula Begoun úgy tudja, hogy in-vitro kísérletekkel kimutatták, hogy az összetevő képes fokozni a bőr azon képességét, hogy megvédje magát az UVB károkkal szemben és lehetséges, hogy sejtkommunkáló funkciója is van. A truthinaging információi szerint a bőrt természetes módon liposzómák szállítására ösztönzi, mely azonosítja a bőr DNS károsodását és beindítja a bőr természetes önjavító képességét, valamint erőteljes enzimeket és antioxidándokat is szállít a bőrnek.

A tiszta C vitamin stabilizált változata, melynek molekula súlya (más származékokkal ellentétben) alig nagyobb, mint a tiszta C vitaminnak, így hasonlóan hatékonyan tud a bőrbe szívódni. A gyártó szerint a hatása megegyezik a tiszta C vitaminnal, azaz antioxidáns, pigmentfolt elleni és kollagén termelést serkentő tulajdonsága is van. Sőt, a gyártó mérései szerint a stabilitás okozta jobb felszívódás (amelyet nem ront le a nagyobb molekulaméret) következtében a tesztekben magasabb bőrfehérítő és kollagénvédő hatást mutat a sima C vitaminhoz képest. Lásd még tiszta C vitamin.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.