HerbaDoctor

Ár:   3990 Ft   Kategória:   Samponok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: DNBasser, Módosítva: 2017. augusztus 25.

Kategória:   Samponok

Frissítő, 12 gyógyfüves, 24 karátos arany- és rézoldattal dúsított sampon, melynek rendszeres használata csökkentheti a hajhullást és korpásodást. Megnyugtatja és táplálja a fejbőrt és a hajhagymákat, a hajat pedig selymesen puhává, könnyen kezelhetővé teszi. Lágy mentás-citrusos illata az igazi felfrissülés élményét nyújtja.

Nem tartalmaz kőolajszármazékot, parabént, szilikont, mesterséges színezéket és illatanyagot.

Nika91

2018. szeptember 8.

2 hónapja megpróbáltam zöld samponra váltani, és ezt néztem ki magamnak. Azért választottam, mert minden olyan összetevő megtalálható benne, amit a zsírosodás ellen ajánlanak: bojtorján, csalán, borsmenta, citromfű, rozmaring. Mindig is 2 naponta mostam hajat, ezen próbáltam változtatni, más problémám nincs a hajammal. Nagyon gyógynövényes illata van - leginkább a Verbena cukrokra emlékeztet - a színe pedig ronda sárga. :)) Állagra nekem tökéletes, viszont nehezen habzik (mint minden zöld sampon), éppen ezért az első 2 hétben csak nagy nehézségek árán éreztem úgy, mintha tényleg normálisan megmostam volna a hajam. Mivel nyáron kezdtem használni nagyon jól esett a hűsítő hatása - nem tudom télen mennyire lesz kellemes. Vizesen lehetetlen kifésülni a hajam, de szárítás után tökéletes. Puhább, selymesebb lett és bár nem sokkal, de 1 nappal sikerült kitolnom a hajmosást. :) Az ára nem éppen kedvező és mivel a hajam derékig ér, illetve elég sok van belőle a 200 ml nem tart túl sokáig. Ez a 3. hónap és a 2. flakon vége felé járok. Összességében nagyon szeretem, nekem hatásos - de az ára miatt mást is szeretnék kipróbálni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 8.

DNBasser

2017. augusztus 2.

Első szaglásra nagyon erőteljes gyógynövényes illat, legerőteljesebben a menta illata érezhető, utána a citrusos illatok vehetők ki a háttérben és a levendula,még a csalánt érzem benne erősen szaglászva... Télen próbáltam ki a sampont, valamiért hajmosás közben mindig a megfázáskor használt mentolos gyógynövényes kenőcsök,balzsamok ugrottak be róla :-) Korpás nem vagyok, erről a hatásáról nem tudok nyilatkozni. Fejbőrt kellemesen hűsíti, a hajam alapvetően nem túl roncsolódott, de puha és fényes lett tőle, viszont ezek a gyógynövényes illatok nem maradtak a hajamban szárítás után. Állagra nem túl erősen habzó, kicsit hígabb, kellemes.A csomagolása nagyon szép, tetszik,hogy pumpás, de mikor kevés van benne le kell tekerni a tetejét. Elég sokat kell viszont felvinnem ahhoz hogy igazán tisztának érezzem a fejbőröm,hajam, így gyorsan fogy (közepesen hosszú hajam van), Az ára azért elég borsos. Összességében jó volt, de csodát nem tett, viszont se nem korpás se nem hullik extrém módon a hajam. Maradok a régi megszokott samponomnál, ez egy kis extra téli kényeztetés volt, 4 ****-ot adok neki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 2.

DNBasser

2017. augusztus 2.

Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis Leaf Juice

Bojtorján gyökerének a kivonata. Paula Begoun szerint a benne lévő aktív anyagoknak gyulladáscsökkentő és antioxidáns hatása van. A bojtorjánnak a gyökerét, levelét és magját is használják a kozmetikumokban és a növény minden rész hasznos a bőr számára. A levélnek baktériumellenes hatása van, mely hasznos lehet a pattanásokkal kűzdőknek.

A mezei zsurló levelének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, összehúzó, nyugtató és bőrpuhító hatású összetevő. Mivel magas a tannin, alkaloid és nikotin tartalma, Paula  Begoun szerint a bőrre irritáló hatással lehet. Az összetevő pozitívuma, hogy antioxidáns tulajdonsága is van.

Citromfű olaj, mely hatásos szúnyogriasztó szer. A benne lévő illatanyagok (citral és limonene) potenciális bőrirritálók.

További info az összetevőről a KM-blogon >>