Hermès

Ár:   15 000 Ft és 20 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Asianlover, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2020. április 16.

Ár:   15 000 Ft és 20 000 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: orientális-virágos

Ilatjegyek: magnólia, pittosporum (kínai enyvesmag virág), liliom, tengeri jegyek, tengeri kömény, fás jegyek

limonade

2020. augusztus 24.

Nagyon szeretem! Egy notinos rendelésemhez kaptam először illatmintaként, majd meg is vettem, akkor nagyon megtetszett, igazi virágos frissesség, nyár esti, őszi illat. Illata sem illan el nagyon hamar és nem is pusztítóan erős. Az unisex kategóriát ugyan annyira nem értem, nekem inkább nőies illat, viselve nem változik rajtam szerencsére rossz irányban (sok egyéb más drágább, közkedveltebb parfümökkel szemben..) nem tudok róla rosszat írni 😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 24.

kukori

2020. június 29.

Nem rossz, de nem is olyan nagyon jó. És most nem viccelek: tegnap és ma fújtam magamra. Tegnap elvoltam vele, amennyire magamon éreztem, kb. 4-5 órát tartott rajtam, hatósugarát nem ismerem. A mai fújás után negyed órával feljöttem anyához, elkezdtem írni a véleményt, mire anya: hű, mi ez a jó illat?!
Szóval, neki nagyon tetszik, ritkán dicséri az illatokat igazán. Mondtam, hogy kicsit olyan "virágbolt" illat (köszi a hasonlatot), talán kicsit "nyomott" is, nem olyan friss, mint mondjuk a Mediterrán Kert. Erre mondja, nem is volt biztos benne, hogy ez parfüm. No, szóval azért ez öröm számomra, mert közepesre akartam értékelni, nekem kicsit "se íze, se bűze" illatnak tetszett, a párnámon se nagyon maradt meg. Továbbra is kérdés, megéri-e az eredeti árát, de szerintem nagyon nem lehet melléfogni vele. Nekem olyan tingli-tangli, viszonylag komolytalan illatnak tűnik, de látom, másnak nagyon tetszik. Merem ajánlani így, ha van rá kereted.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 29.

HelloSziaIvett

2020. február 7.

Már egy ideje tesztelem, és azt kell mondjam hogy a kertek közül ez a legmelegebb illat. Ősz az ő ideje szerintem. Rajtam virágbolt illata lesz. A magnolia és a liliom érezhető a leginkább de az nagyon erősen. Aztán elkezd mély fás illattá válni. Van benne valami frissesség is, mint az összes kertben, de inkább fás mint üde.
Erős virág illat rajtam. Szilázsa nem túl nagy, max 5 órán át tart, utolsó egy órában már csak jelzés szinten.
Nagyon különleges, a Mousson mellett ez a kedvenc "kertem". Egyedül azt sajnálom, hogy rajtam nem jönnek ki a tengeri-vizes jegyek :(

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 7.

Ingrido

2019. november 18.

Jaj, de jó ez! Időutazás! Fanyar, de nem citrusos, tényleg uniszex. Én nem szeretem a firfiasnak mondott frisseséget, de ez annyira rafinált, hogy élvezem, ha rajtam van. Szerintem a csomagolása összhangban van a tartalommal. Teljesen találomra próbáltam, enyém lett, örülök neki. Ez végre valami különleges.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 18.

Racka

2019. szeptember 8.

A Hermes illatok többnyire nem működnek rajtam, és ennek az illatjegyei sem olyanok, mint amik többnyire megfognak, viszont meglepetésemre nagyon is komfortosan tudtam hordani. A legnagyobb melegben igazi felüdülés volt a frissessége, és a tipikus nyári illatokkal ellentétben nem citrusossággal érte ezt el, hanem tengeri és virágos jegyek ízléses elegyével. Szeretem az uniszex illatokat is, de most kifejezetten örültem, hogy rajtam nőies is lett :) A tartóssága edt-hez mért, csak ezért nem pontozom le.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 8.

6vilag

2019. július 7.

Ismeretlenül is tudtam, hogy nekem tetszeni fog, látván az eddigi gyengécske eredményét. Felkutattam a "D" parfümériában, csakis érte mentem be.
Szeretem a Hermes illatokat, kettőt birtoklok is belőlük, rajtam gyönyörűen muzsikálnak. Ezt egy nagyon naturális, természetközeli illatnak gondolom, ami mértékkel adagolva nyugalmat áraszt. Egy dolgot azonban hiányolok belőle, a játékosságot, mert nagyon szeretem, ahogy egy illat változik, ha nem is óráról órára, de én bírom, ha több arcát mutatja meg. Ez végig ugyanolyan marad rajtam, kissé száraz, fás illat, pici gyógynövényes és minimális virágos beütéssel. Tényleg nagyon tartós. De a másik két Hermesem nem tudja felülmúlni, őket mikor megismertem, azonnal elfogott az érzés, hogy kell. Nála ez nem volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. július 7.

Visine

2019. április 21.

Szeretem a Hermes illatait, a Kertjeit kiváltképp, még akkor is, ha csak a Nílusi-kerttel vagyok kompatibilis. Ezt a Lagunát egy hónapja próbálgatom, de mindig egy katyvasszá áll össze rajtam. Hidegebb időben, s mostanság 20 fok felett is. Kifújáskor egy kicsit emlékeztet a Bvlgari Paraiba-ra, de csak pár percig, talán a maracuját is érzem benne (ami nincs is). Rögtön utána előbukkannak a sós, vizes, tengeri jegyek egy halom pézsmával, s ennyi. Tartós, szinte agresszív. Gyönyörű üveg és kinézet, de ennyi. Egyetlen előnye, hogy nem édes illat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 21.

mariann33

2019. április 19.

Már egy ideje tesztelem,de nem szerettem volna elhamarkodottan véleményt írni,mert valószínűleg kb.olyasmiket írtam volna mint az előttem szólók.
Legelső próbakor(bőrön)is tetszett már,de akkor még azt gondoltam hogy ez nem női,de nem is férfi,inkább nőies féri illat.Azóta úgy érzem,annyira jóleső már most ebben a kezdetleges jóidőben,hogy nyáron biztosan egy főnyeremény lehet,és mostanra már a nőies oldalát csillogtatja.
Azért nem hagyott nyugodni az első benyomás és megmutattam a férjemnek,rácsodálkozott,hogy miért kérdezem hogy férias e,mert ez kimondottan női illat.
Szerintem a probléma ott gyökerezik,hogy úgy ránk tolták az édes illatokat az utóbbi években,hogy ami nem édes,vaníliás,simogató,vagy nem virágözön,az jelenti ma az unisex kifejezést,ami persze egy kifizetődő marketing fogás is,tekintve az egyre gyarapodó metroszexuális generációt,akik képesek Shalimart használni...mit lehet erre mondani?
A Hermés összes illatában jelen van egyébként is egyfajta maszkulin jelleg,ami perszre nem minden női bőrön jön elő,vagy pont olyan formában,aminek eredetileg tervezték az illatok alkotói,tehát nincs min hüledezni vagy meglepődni,tipikus Herméssel van dolgunk,ráadásul brutál tartós!(A Merveilles sorozat pl.sokkal férfiasabb nekem.)
Ha majd elkezd mégis "befutni",kíváncsian várom milyen(magasztaló)vélemények lesznek itt,addig is kapja a maximumot,mert hasonlót nemtudok említeni sem,vagyis igazán eredeti:)
Mindent összevetve,ennek az illatnak idő kell mert szokatlan,és megfelelő időjárás kell.Annál több azért,hogy egy szaglással elintézzük.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 19.

Torpece

2019. április 3.

Nagyon meglepő volt számomra ez az illat, mert egyrészt teljesen más mint a többi Hermés kert illat, másrészt számomra egyértelműen férfias illat. Semmi mást nem érzek benne, csak az oudot, holott azt nem is láttam az illatjegyei között. Némi virágosság érződik ki belőle és a keleti oudos illatokat hozza nekem elő szelídebb változatban. Megismerni jó volt, de nálam ennyi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 3.

Asianlover

2019. február 21.

2019 első hatalmas csalòdàsa :(
Az is igaz, hogy nàlam nagyon magasra tettèk a lècet, az eddigi Hermès kertek szàmomra a klasszikus elegancia etalonjai voltak. Kellemes, nyugodt, kifinomult illatok. Mindet szeretem, kedvencem a Nìlus.
Nagyon felcsillant a szemem, mikor meglàttam, hogy idèn ùj illattal bővûl a sorozat. Mèg jobban, mikor ki is pròbàlhattam ;)
Hàt, mondom a gondom: ez nekem egyèrtelmûen a fèrfi vègèn àll az uniszexnek, el nem tudnàm kèpzelni magamon. Tovàbbà rèmesen "öreges" egy illat. Fàs, ès elcsèpelten aqvàs. Semmi kûlönlegessèg vagy kecsessèg, ami a többieket jellemzi. Kifùjàs utàn alig èreztem, kellett neki vagy 20 perc, amìg kinyìlt a bőrömön, utàna viszont levakarhatatlan lett vagy 8 òràn àt, többszöri kèzmosàs ellenère is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 21.

2019 első hatalmas csalòdàsa :(

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.