Histoires de Parfums

Ár:   21 200 Ft és 38 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   60 ml és 120 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: galagonyanya, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. augusztus 28.

Ár:   21 200 Ft és 38 900 Ft
Kiszerelés:   60 ml és 120 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Párizs, Montmartre, 1889. A legendás mulató, a kánkán bölcsője, a híres Moulin Rouge ihlette a 2010-ben debütált érzéki, púderes, fűszeres illatot.

Fejjegyek: fahéj, szilva, mandarin

Szívjegyek: fehér üröm, rózsa

Alapjegyek: pézsma, írisz, pacsuli

Feketebarbi

2021. október 23.

Avas rúzs megvan a 80'-as évekből? Ej de rossz emlék. Ebben az időben még olaszkának hívtuk a kardigánt, olyan is volt...
Kifújása után szétszéledt a család, ki merre látott/tudott, menekült.
Megmenthette vna a fahéj, de abból egy csepp nem jutott az én teszterembe.
Utószó gyanánt: ez nem a mai tápláló, balzsamos rúzs illat, bezony nem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 23.

Kifújása után szétszéledt a család, ki merre látott/tudott, menekült.
Megmenthette vna a fahéj, de abból egy csepp nem jutott az én teszterembe.
Utószó gyanánt: ez nem a mai tápláló, balzsamos rúzs illat, bezony nem!

Dottir

2020. február 13.

De kár érte, hogy a több órája leszáradt állapotában rajtam produkál egy ugyanolyan kicsit áporodott lejártkozmetikum-szagot (vagy hervadt virágét inkább?) mint a Jil Sander No.4-nél tapasztaltam. Pedig gyönyörű, szilvás, édes, rúzsos púderillat, a kezdését egyenesen imádom. Ha nem lenne Moulin Rouge a neve, talán nem arra asszociálnék, kevésbé ledér, inkább finom, légies, minimális érzékiséggel. Nagyon irigylem, akivel nem így bánik mint velem. Egyébként tartós, csekély hatótávolsággal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 13.

Piri11

2019. szeptember 7.

Drága Egyboszorka fertőzött meg ezzel a szépséggel.
Már korábban is nézegettem, de mivel egy árva vélemény sem volt róla, így próba nélkül nem mertem volna bevállalni. Próbálgattam már ettől a parfümháztól több illatot is, volt amit üvegesen is birtokoltam, de egyik sem volt nagy szerelem.
Ez a szépség azonban olyan szinten levett a lábamról, amelyre újabban egyre kevesebb illat képes. Nem tudom részekre szedni és nem is szeretném. Jobban szeretem azt megfogalmazni, hogy milyen érzéseket keltenek bennem az illatok, mint, hogy azt boncolgassam, hogy mikor milyen összetevő bújik elő.
Púderes, rúzsos nyitása utána - amely egyébként egész végig megmarad - valami "dög" bújik elő. Nekem nem a Moulin Rouge jutna erről a csodáról eszembe, hanem egy Madame. Egy olyan Madame, aki egy "előkelő úri" házat vezet, valamikor a századforduló idején. Ez az illat egy tapasztalt csábító illata, aki tudja, hogy hogyan kell valakit az ujjai köré csavarni, de mégis olyan méltóság sugárzik belőle, amely másokban tiszteletet ébreszt.
Csodaszép különlegesség, amelyet a szilva, a rózsa, az írisz és az üröm ural, egyedi és addiktív módon.
A Boszitól jött mintát egy kis fújós, majd Galagonyanyától két 10 ml-s fújós, végül pedig - mivel újra kapható - egy üveges példány követte. Szerintem ezzel mindent elmondtam erről a csodáról.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. szeptember 7.

Drága Egyboszorka fertőzött meg ezzel a szépséggel.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Citronellol, Cinnamal, Geraniol, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol