Histoires de Parfums

Ár:   9900 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   14 ml,60 ml ,120 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: a12smuk, Módosítva: 2016. szeptember 14.

Kiszerelés:   14 ml,60 ml ,120 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Illatösszetevők: sáfrány, bergamott, tubarózsa, írisz, ylang-ylang, tubarózsa, velúr, kakaó, pézsma

emb1p3

2018. február 8.

Száraz, poros írisz ez rajtam, komoly, tűnődős, a bőr is inkább a régi, kiszikkadt, már néhol repedező, nem a friss, méhviasszal ápolt bőrcipő, nem olyan Tom Fordos divatos-zamatos. De azért van benne élet és szufla bőven, egyrészt brutális a szillázsa és tartóssága, másrészt egy kicsit levegőssé teszi a tubarózsa, ami nem az a fojtós, kicsit émelyítő Carnal Flower-ös mérges virág, hanem csak zöldes, fellazító fuvallat. Van benne összességében valami antik jelleg, de nem a Chanel No. 5-szerű, kissé divatjamúlt aldehidesség, nem tudom elképzelni, hogy ez az illat valaha ne tűnne aktuálisnak. Eleganciával és punkos attitűddel is jól mutathat, de kell hozzá kiforrott stílus, különben "leugrik" az emberről. És zéró édesség, de tényleg, ha valakinek kell virág vagy méz a komfortérzetéhez, az felejtse el. Sose adnám el, az biztos, félre lehet tenni egy időre, de számomra megunhatatlan. Mondjuk a neve rejtély, rajtam elég lineáris, a jegyei se különösebben széthúzóak, vagy villódzóan változatosak, dehát a marketing biztos jobban tudja. (Valaki azt írta fragranticán, hogy biztos azért ez a neve, mert annyira szeszélyes Tubarózsa asszony, hogy megjelenni se hajlandó. Eddig ez a legmeggyőzőbb magyarázat :D)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 8.

Poldi

2016. október 3.

Sziasztok!
Picit féltem ettől a velúr központú illattól a Naomi Goodsir féle Cuir Velours után, de nem csalódtam benne.

A finom szolid velúrbőr mellett, ami egész végig elkíséri az illatot, kegyetlenül jól esik az írisz sárgarépás, földes hűvössége, amit egy picit ellensúlyoz a tubarózsa zamatossága. Érdekes a névválasztás:Szeszélyes Tubarózsa. Azért is, mert most talán nem ő a főszereplő. Itt a tubarózsának, nem a mélységét, édességét, émelygősségét, és a virágra jellemző fülledt romantikáját fogták meg, hanem csak a könnyű zamatosságát. Nagyon eltalált mennyiségben van jelen, a parfümben. Nem nyomul, nem sok, nem fárasztó. Mégis ott van, és ez így tökéletes.

Tudom, hogy a tubarózsa nem egy kimondott masculin összetevő, de férfiakon is el tudom képzelni az illatot.
Ha már a bőrös parfümöknél tartunk, akkor a Cuir Ottoman mellett, neki is ott a helye, az élmezőnyben.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. október 3.

Sziasztok!

a12smuk

2016. szeptember 30.

Feltöltöttem Őt ide,de nem bírtam megfogalmazni az érzést,....
...Nekem most sem megy,de talán ez..:

"Haldokló reggelre ébredek,
Nem nagyon esik jól semmi sem,
Valahol messze Te is alszol még,azt hiszem.
A tükörből bámuló idegen tudja,hogy én vagyok odabenn.
Szép lassan megöl,de előbb még meggyötör rendesen.
Miféle világ ez körülöttem?
S hová lettek az álmaim?
Nem maradt semmim,Te vagy talán az EGYETLEN...."

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. szeptember 30.

Feltöltöttem Őt ide,de nem bírtam megfogalmazni az érzést,....
...Nekem most sem megy,de talán ez..:

"Haldokló reggelre ébredek,
Nem nagyon esik jól semmi sem,
Valahol messze Te is alszol még,azt hiszem.
A tükörből bámuló idegen tudja,hogy én vagyok odabenn.
Szép lassan megöl,de előbb még meggyötör rendesen.
Miféle világ ez körülöttem?
S hová lettek az álmaim?
Nem maradt semmim,Te vagy talán az EGYETLEN...."

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, D-Limonene, Benzyl Benzoate, Farnesol, Cinnamal, Citral, Geraniol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.