It's Skin

Ár:   $12   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: sailorluna, Módosítva: 2019. március 27.

Ár:   $12
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Hidratáló, bőrszín kiegyenlítő hatású és anti aging fényvédő amely megóvja a bőrt a káros UV sugaraktól. Bodza virág és nyári orgona kivonatokat tartalmaz melyek stresszoldó és hidratáló hatással vannak a bőrre.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

balankaa01

2021. december 8.

Elfogadható áron futottam rá, hazajött velem, mert fényvédő-megszállott vagyok, és annak ellenére, hogy már megtaláltam az Igazit, szeretek tesztelgetni – nagy hiba. Barátaim, ti ne legyetek ilyen buták. :)
Na már most, sosem fogom megérteni, hogy minek kell így agyonillatosítani egy fényvédőt, de legyen. Nekem nem tetszik ez a szag, de lehet, hogy valakinek ez még nem válóok.
Felkenéskor úgy tűnhet, hogy eldolgozhatatlan fehér réteget hagy maga után, szerencsére ez eltűnik, viszont a kezdeti kellemes, vizes állag valahogy olajossá válik, és nem is csillapodik a továbbiakban egyáltalán. Viszont nem ez az, ami miatt utálom, mert ez könnyen orvosolható lenne.
Minden alkalommal, mikor használtam, ilyen apró, kinyomhatatlan pattanások jelentek meg rajtam annak ellenére, hogy egyáltalán nem vagyok pattanásosodásra hajlamos, még azokon a napokon sem, illetve semmit nem változtattam a rutinomban, csak ez az új. Ez azért furcsa, mert mire felkenem a fényvédőt, több réteg cucc csücsül az arcomon. :D Számomra ettől már csak a Sundance Sensitiv SPF50-ese rosszabb – alap kellék egy gésa cosplayhez. :D
Sajnálom kidobni, de az olajos állaga miatt én ezt kézkrémnek sem tudom elhasználni, meg hát kézkrémnek azért kissé drága mulatság lenne.
Kerüljétek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 8.

Kerüljétek.

Antioxidánsok: Arbutin, Buddleja Davidii Extract, BHT
Gyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Cyclomethicone, Butylene Glycol, Pseudoalteromonas Ferment Extract

Különféle illékony szilikonfélék keveréke. Az egyik leggyakrabban használt szilikonfajta. A többi szilikonhoz hasonlóan bársonyos, selymes érzetet hagy a bőrön. A cyclomethicone ún. módosítatlan szilikon viszonylag nagy molekulamérettel, így a bőrbe nem szívódik fel, viszont segíti a bőr felső rétegébe juttatni a hatóanyagokat. Segíthet abban is, hogy a hidratáló krémek kevésbé legyenek zsírosak. Gyorsan elpárolog, emiatt nagyon kényelmes bőrérzetű szilikon. Ezen kívül könnyen kenhetővé teszi a formulákat és kellemes bőrpuhító tulajdonságokkal is rendelkezik.

Bőrpuhító (emolliens) és sűrítő anyag. Antimikrobiális hatása is van, így tartósítszerként is használt. Gyakran használják UV szűrőt tartalmazó termékekben oldószerként. Selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

Bőrjavító (skin conditioning) és bőrpuhító (emolliens) anyag. A többi szilikonhoz hasonlóan könnyen kenhető és selymes érzetet hagy maga után. Nem szívódik fel a bőrbe, hanem a bőr felszínén védőréteget képez.

Színtelen, szagtalan, krémes, sűrű állagú bőrpuhító anyag (emolliens) és oldószer. Magas tisztaságú isoparaffinok keveréke, ami nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Sűrűbb állagú krémek, alapozók gyakori összetevője.

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Szilikon féle, melynek elsődleges célja az összecsomósodás megakadályozása.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag, mely bőrünkben a sejten kívüli mátrixban is megtalálható, és fontos szerepe van számos fiziológiai folyamat szabályozásában. A bőrben sejtkárosodás (gyulladás, isémia) hatására az adenosine koncentrációja megemelkedik, hogy sejtvédő funkciót biztosítva védjen a szövet károsodásától. Az adenosine állati sebeken való alkalmazása nagymértékben gyorsította  a szövet regenerálódását, az emberi sebeken való használat jelenleg klinikai vizsgálatok alatt áll. Az azonban már most is valószínűnek látszik, hogy az adenosine hatásos gyulladáscsökkentő anyag.

Az Antarktiszon talált sárból kivont baktériumtörzs, mely hidratáló, sebgyógyító tulajdonságokkal is rendelkezik, sőt állítólag serkenti  bőrünk kollagén és elasztin termelését is. Az összetevő hatékonyságát sajnos független tanulmányok nem támasztják alá, a kutatási eredmények mind az összetevőt előállító és forgalmazó spanyol cégtől származnak. Részletesebb info: http://truthinaging.com/ingredients/pseudoalteromonas-ferment