J. Fenzi

Ár:   1890 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Ginatural, az összetevőket feltöltötte: Erika80, Módosítva: 2019. augusztus 12.

Erika80

2020. április 6.

Lehet, hogy ő sem 100%-os koppintás (ha létezik olyan), de szerintem egész jó. Kifújáskor nekem személy szerint nem a legfinomabb illat és ez nem csak erre, hanem az összes C.M. utánzatra igaz, viszont a lecsengése... hmmm, na az szuper! A Lidlben kapható utánzata, a Suddenly számomra nem elég finom és a tartóssága -rajtam legalábbis- nagyon gyatra. Persze az árához képest nem rossz.. de akkor sem jön be.
Ez a parfüm szerintem egyáltalán nem rossz teljesítményt nyújt. Valószínűleg nem a leghűbb, de abszolút nem is rossz utánzata a Mademoiselle-nek, ám nekem tetszik. Ahogy már kifejtettem nem az eleje, hanem amikor már "megnyugszik" a bőrömön és kezd kiteljesedni.
Az eredetit nagyon sokféleképpen jellemzik, szinte mindenki mást érez meg benne. Van akinek enyhén fűszeres, egyáltalán nem édes, van akinek maszkulin, száraz, esetleg édeskés és citrusos, van aki számára nagyon tolakodó, míg másoknak gyenge és visszafogott, némelyek fiataloknak, mások pont idősebb korosztályhoz társítják, egyik nőnek tartós a másik nagyon elégedetlen ezzel kapcsolatban... és lehetne sorolni. Az én meglátásom az, hogy mivel Gabrielle Chanel -a róla olvasható dokumentumok és az életét feldolgozó film(ek) alapján- egy elég karakteres, a korhoz mérten elég modern nő volt, aki a ruhái stílusában tükrözte önmagát, azaz elég férfias ugyanakkor letisztult, egyszerűen elegáns stílusjegyeket hordozott. A C.M. parfüm pedig egy pont hozzá illő stílusú illat, ugyanis rendkívül sokrétű. Minden nő (akinek elnyeri tetszését) megláthatja benne önmagát, ha sportos, vagány, markánsabb, akkor is és ha szolíd és nőies akkor is. Alkalmi ruhától kezdve a leglezserebb öltözékhez is simán illeszkedik. Ez természetesen csupán az én meglátásom.
Visszatérve ehhez a J.Fenzis verzióhoz. Valóban egy citrusos-virágos illat, ami nem az a simán citrusos, hanem amolyan "légiesen, keserédesen egybeolvadva a virágokkal" citrusos, a lecsengésében pedig sokat finomodik az illat és előbújik a vanília, a tonkababos aromák vagy a mirhás beütés.. de a virágok mindvégig jelen vannak benne úgy, hogy mégsem egy szimpla virágos illat. Komplex és különleges.
Tartósságával egyáltalán nem tudok vitába szállni. Rajtam kitart jópár órán át. Persze nem a kezdeti átütő erővel -hál az Égnek- hanem játékosan megbújva a bőrömön, nem okozván kellemetlenséget másoknak és nekem sem. Rajtam jegyezték már meg idegenek, hogy eszméletlen jó illatom van (őt viseltem), pedig én magam már nem is feltétlen érzékeltem magamon.
Ha az eredeti sem mindenkin tartós, akkor miért is haragszunk egy utánzatra emiatt? Hamarabb leócsároljuk az olcsóbb kategóriájú parfümöket, pedig az eredetiek is hagynak némi kívánnivalót maguk után mind összetételükben, mind tartósságukban, mindezt nem kevés pénzért. Természetese vannak köztük is szuperek és páratlanok, nem vitatom. De szerintem az ár-érték arány pont azt hivatott megmutatni, hogy azokat az elvárásokat amiket támasztunk, miképpen hozza a rá kiadott összegért cserébe. Ez a parfüm pedig minden elvárásomnak megfelel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 6.

adrica

2019. május 7.

Én is valahogy így vagyok ezzel, mint ahogy Vvn írta, hogy láttam én már ennél jobb utánzatot is (Suddenly), de rossznak nem mondható. Érezni benne a Chanel vonalat, de mintha a Chance-ra jobban hasonlítana. Még talán a Brand New márkától a New Woman, jobban, vagy inkább máshogy, édesebben hasonlít rá. Ez olyan karcos, masculine, majd nem, hogy friss arcszeszre hajaz, talán fanyarsága miatt. 3-4 csillag. Nekem most csak 3, mert nem vettem meg, nem győzött meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 7.

Vvn

2019. március 5.

Hasonlít, hasonlít, de nem az igazi... :(
A tartósságával is vannak gondok, de az ára baráti.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. március 5.

Hasonlít, hasonlít, de nem az igazi... :(
A tartósságával is vannak gondok, de az ára baráti.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Coumarin, Hydroxycitronellal, Geraniol, Citronellol, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Eugenol, Limonene, Isoeugenol, Citral, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol