J. Fenzi

Ár:   1790 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   100 ml   Bőrtípus:   Kombinált
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet feltöltötte: HuAnita, Módosítva: 2016. július 20.

Bőrtípus:   Kombinált
Bőrprobléma:   Vízhiány

A Christian Dior Miss Cherie parfüm utánzata.

Ár: 1000+ postaköltség , Eladó: Doll66
Állapot: Néhányszor próbált, Helyszín: --, fizetés: Utalás után postán maradóra küldöm

Adrienn1024

2019. október 24.

Először idegenkedtem tőle, nem vagyok a gyümölcsös illatok híve. Papírra fújva szinte rosszul vagyok tőle, émelyítő..De a bőrömön máshogy viselkedik, különleges fűszeres - gyümis, kis virággal:-)megtartom:-)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 24.

Bigris

2018. augusztus 22.

Én az előttem véleményezővel értek egyet. A MJF a 2005-ös Miss Dior Chérie másolata. Aki az eredeti 2005-ös verziót nem ismeri, annak nagy csalódás lehet ez az illat. Illetve nyilván más a bőrünk, nem biztos, hogy mindenkin működik ez az illat. Nekem megvan az eredeti is. Két kezemre egyszerre felfújva azt mondom, hogy a Miss Jill Fenzi majdnem tökéletes másolat. Az eredeti egy picikét epresebb-gyümisebb. De ezt csak egymás mellé fújva lehet észrevenni, az átlag nem parfümszakértő felhasználó szerintem nem fogja érezni a különbséget. A hatósugara rajtam mindkettőnek kb. azonos.
Az eredeti tartósabb, bár nem tudom mitől függ a tartósság, volt olyan nap, hogy a MJF is egész nap tartott a kezemen, és nem tudtam még lesikálni sem! Pár nappal ezelőtti eredetivel együttes teszteléskor "csak" 6 órát tartott a csuklómon. Az utolsó két órát már nagyon bőrközelien, míg az eredeti még simán bírta úgy 12 órát. Jó, akkor már az is bőrközelibb volt. Azt gondolom, hogy egy 2000 Ft alatti árfekvésű másolattól ez nem rossz teljesítmény. Ezért az árért azért már lehet fújkálni akár többször is.
Aki szerette az eredeti illatot, annak szerintem nagyon jó alternatíva lehet a Miss Jill Fenzi, főleg, hogy az eredetit már csak nagyon elvétve és aranyárban lehet megtalálni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. augusztus 22.

Erika80

2018. január 21.

Jöttem felpontozni ezt a méltatlanul kevés csillagot kapott illatot. Én reggel tettem magamra ebből a parfümből, a kezemre is fújtam, illatoltam, szagolgattam. A mai nap folyamán kétszer mosogattam el, több alkalommal is kezet mostam, szóval tettem-vettem rendesen. Most délután fél 4 múlt és a kezemen még mindig ott van az illat. Már azért bőrközeli, de számomra még mindig nagyon finom. Ez a parfüm a 2005-ben kiadott Miss Dior Chérie EDP utánzata, nem a 2011-esé.
Kifújáskor tény, hogy erőteljesebb, (nem mondanám alkoholosnak, bár az eredetijét is volt aki pálinka illathoz hasonlította) de ez hamar csendesedik és egy nagyon szép illattá válik. Én meg vagyok elégedve vele. Az ár-érték aránya tartósságát is tekintve kiváló. Nekem személy szerint tetszik. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 21.

Gigike

2016. november 20.

Kipróbáltam már jó pár utánzatot amik mennyeiek és tényleg meg is érik a pénzüket, de sajnos ő nem volt köztük...
Pár ezer forintért pont arra jók, hogy ruhára, kocsiba vagy olyan helyre legyenek fújva ahova éppen jól esik, de ez sajnos még a wc-be is brutál lenne...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 20.

GNóri

2016. október 29.

Sajnos én is azt tudom mondani, hogy csak az első 5 percben hasonlít az eredetire, bár akkor legalább nagyon. Utána eltűnnek a finom gyümölcsös jegyek, és csak egy szúrós borzalmat érzek magamon (gondolom valami pézsmaszerűség próbál lenni). Sokat gondolkoztam, hogy rajtam mire hasonlít, és rájöttem, hogy olyan, mint egy fenyőfás wc illatosító. Ha parfümmásolat, akkor ezek után csak a La Rive vagy Luxure jöhet szóba.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 29.

dinella

2016. október 26.

Ez volt az utolsó replika parfümöm egész életemben. Ezt itt most kijelentem. Sokat vásároltam a parfümöket forgalmazó oldalról, mikor még nem rendelkeztem elegendő önálló keresettel, hogy jobb parfümöket és kozmetikumokat vásárolhassak magamnak. Ez zsinórban a 4. j fenzi márkájú illatom, volt előtte az LVB utánzat, a Chloé utánzat, és a Dolce Gabbana utánzat, de egyiket sem használtam el a következő okok miatt:
- gyenge, bár ez még nem is baj, mert irtó olcsó
- nem igazán hasonlítanak az eredetire, van bennük valami szúrós furcsaság
- ami a legborzasztóbb: iszonyatos aknékat és kiütéseket gyártanak a mellkasomra :/ nem tudom milyen összetevő van benne, de igy (sajnos) a 4. próbálkozás után teljesen biztos vagyok benne, hogy ezek miatt a pacsulik miatt alakultak ki.

Miss Jill Fenzi illat különösen szúrós, fémes, csak az első 5 percben hasonlít valamennyire az eredetire, utána borotvahab szaga van.

Hát igen az igazi Miss Dior Cheriet nem könnyű koppintani..

Nem sznobságból mondom, de kár erre pénzt adni, akkor már inkább egy Avonos vagy La Rives parfüm, szerencsére rengeteg olcsó és jó parfümöt lehet kapni manapság ha az ember nem engedheti meg ( a sokszor túlárazott eredetit) magának.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 26.

- gyenge, bár ez még nem is baj, mert irtó olcsó
- nem igazán hasonlítanak az eredetire, van bennük valami szúrós furcsaság

Hát igen az igazi Miss Dior Cheriet nem könnyű koppintani..

HuAnita

2016. augusztus 20.

Kellemes az illata. Nagyon hasonlít az eredetire. Szép az üvege is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 20.

Kellemes az illata. Nagyon hasonlít az eredetire. Szép az üvege is.

Myrtle

2016. július 30.

Gigikétől kaptam ezt a remek kis illatot, és bár nem ismertem, nem nyúltam mellé vele. Anno volt egy kis mintám az eredetijéből, és nagyon odavoltam érte, de a rózsaszín köd ellenére is meg kellett állapítanom, hogy ár-érték arányban Diorék kicsit elvetették a sulykot. :) Aki szereti Cherie-t, a Miss Jill-t is csípni fogja, mert egy minőségi kis másolat. Első fújásra nem találtam nagy különbséget, ugyanaz a friss virágos-gyümis finomság, de a hatósugara érezhetően kisebb, és a tartóssága is valamennyivel szerényebb. Rajtam az eredeti is viszonylag hamar bőrközelivé vált, de nap végére is maradt valami kis édeskés utóhang belőle, ezzel sincs másként. 2-3 óránként biztosan újra kell fújni, de ennyiért és ekkora kiszerelésben szerintem simán megéri. Az üvege nagyon szép, és ahogyan előttem már leírta valaki, igényes megjelenésű, nem kell szégyenkezned vele, ha előkapod a táskából. Súlyos darab, önvédelemre is megfelel. :) Én ma alaposan leteszteltem, mert kétszer is odakoccantottam a táskával a falhoz, de bár nagyot koppant, meg se látszik rajta. :) Van rajta szép kis matrica, nem olyan, mint a borítóképen. Ha tartósabb lenne, öt csillagot adnék rá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 30.