Jeanne Arthes

Ár:   3500 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Lilu, az összetevőket feltöltötte: Verona5, Módosítva: 2020. június 24.

Fehérvirágos, púderes illat.

Fej: citrom, barack, szilva, mandarin

Szív: gyömbér, szeder, koriander, kála, jázmin, tubarózsa, fahéj, rózsa, gyöngyvirág, ibolya

Alap: vanília, szantálfa, cédrus

Zsuzska1979

2016. október 21.

Sok évig használtam ezt. Imádom az illatát, és rajtam hihetetlenül tartós volt. Annyira akár egy drága parfüm. Már jópár éve nem láttam ott ahol régen vettem. Meg máshol se sajnos. Pedig tényleg nagyon imádtam. Kár. 😕

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 21.

PerfumePippi

2016. október 8.

Legutóbb úgy döntöttem, hogy egy drága helyett több, olcsóbb parfümöt rendelek és próbálok ki - ezek a "cheapy"-k nagyon izgatták a fantáziámat. Mivel többről is kedvező véleményeket olvastam, nehéz volt összeválogatni a csomagot, de ez is belekerült az eresztésbe. Kíváncsi voltam, milyen lehet egy "púderes, fehérvirágos" illat rajtam. Csodálatos, számomra retró-jellegű nagyasszonyos virágcsokor, nagyon-nagyon finom, vaníliás-púderes nüanszokkal, amitől egyáltalán nem lesz drámai, hanem lágyan omló, intim, mint egy csontfehér szaténköntös.

És a csavar a történetben: vásárlás után, már a parfümök próbálgatása közben olvastam el, amit a fraganticán írtak róla: rengetegen a Lancome Poéme-jéhez hasonlítják. Nem ismertem ezt az illatot, ezért szerét ejtettem egy összehasonlításnak, és igen! Egyértelmű és meghökkentő a hasonlóság. A különbség nyilván a tartósságban jelenik meg (bár a 100ml ipari mennyiség, ilyen árért érdemes sálra is fújni belőle), illetve a Poéme rajtam kissé elegánsabb, szappanos hatású, míg az Arome édesebb, bújósan púderes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. október 8.

Lilu

2016. április 10.

Nagyon nőies illat, a kála, jázmin és a tubarózsa dominálja, és a gyümölcsök édessége is elég erősen benne van. Annak ellenére, hogy erősen fehérvirágos, mégsem egy retro "ártatlan" illat, van egyfajta mélysége, nem tudom megfogni mitől. Ha valaki szereti a virágos, kissé vaníliás-gyümölcsös parfümöket, imádni fogja. Az üvege szerintem kimondottan szép és ötletes, az ára meg nevetségesen olcsó, ilyen minőséghez meg pláne.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. április 10.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Amyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol, Citral, Citronellol, Coumarin, Limonene, Farnesol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Lyral
Színezékek: Yellow 5 Lake / CI 19140, Yellow 6 Lake / CI 15985, CI 42090, CI 14700

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)