Kövess minket Instagramon is! :)


Joanna Hipoallergén Testápoló Balzsam
Ár: | 540 Ft | Kategória: | Testápolók | |||
Kiszerelés: | 200 g | Bőrtípus: | Száraz | |||
Lelőhely: | DM, kisebb (pl. 100 forintos) üzletek | Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Catn0va, Módosítva: 2016. augusztus 31.
Ár: | 540 Ft | |
Kiszerelés: | 200 g | |
Lelőhely: | DM, kisebb (pl. 100 forintos) üzletek | |
Kategória: | Testápolók | |
Bőrtípus: | Száraz | |
Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
TERMÉKLEÍRÁS
Nyugtató hatású hipoallergén testápoló balzsam; formulája kifejezetten érzékeny, allergiára hajlamos bőr számára lett kifejlesztve. E-vitaminban gazdag összetétele hatékonyan védi a bőrt a káros környezeti hatásoktól, a shea vaj biztosítja a megfelelő szintű hidratálást és karbamid tartalmának köszönhetően megakadályozza a bőr túlzott kiszáradását.
Parabéntől, allergén anyagoktól és színezőanyagtól mentes, bőrgyógyászatilag tesztelt.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Glycerin
h
0
0
,
Isopropyl Myristate
eo I i
5
3
,
Urea
h
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Caprylic / Capric Triglyceride
eo
,
Paraffinum Liquidum/ Mineral Oil
eo
1
0
,
Propylheptyl Caprylate
eo
,
Butyrospermum Parkii (Shea Butter)
eo
,
Glyceryl Stearate Citrate
eo I eu
,
Phenoxyethanol
ta
,
Stearyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer
,
Caprylyl Glycol
eo I h
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Parfum / Fragrance
i
,
Triethanolamine
ti I eu
2
0
krémajánló
Nagyon elégedett vagyok ezzel a Joanna termékkel. Jó állag, finom illat, szép összetevők (az eddigi termékeikhez képest). Egy nagyon kicsit "vizes" az állaga, azonban könnyen beszívódik. Még sminkelés előtt is ezt kenem az arcbőrömre, felváltva használom a Balea soft & clear nappali fluidjával. Elégedett vagyok, újra fogom venni.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl AcetateHidratálók: Glycerin, Urea, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate
Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Stearyl Alcohol
Emolliensek: Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Caprylic / Capric Triglyceride, Paraffinum Liquidum/ Mineral Oil, Propylheptyl Caprylate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate Citrate, Stearyl Alcohol, Caprylyl Glycol
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Stearyl Alcohol, Xanthan Gum, Triethanolamine
Tisztítószerek: Stearyl Alcohol, Xanthan Gum, Triethanolamine
Illatanyagok: Isopropyl Myristate, Parfum / Fragrance
Tartósítószerek: Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Mesterséges olaj, amit bőrpuhító (emollient), sűrítő, és sikosító (a krémet könnyebben kenhetővé tevő) anyagént használnak. A zsíros bőrűeknek és pattanásokra hajlamosaknak érdemes kerülni, mert komedogén (pattanásokat okozó) és pórus elzáró összetevőnek számít. További információ a truthinagingen.
Természetes módon a vizeletben található, de a kometikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő anyag, nagyobb mennyiségben azonban gyulladást okozhat.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
Ásványi olaj. Színtelen, tiszta folyadék, melyet a petróleumból vonnak ki (vagyis inkább a petróleumból gázolaj gyártás folyamatának mellékterméke). Rossz hírneve ellenére Paula Begoun szerint a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj a valaha talált legbiztonságosabb, legkevésbé irritáló hidratáló anyag. Ezenkívül hatásos sebgyógyító is. Az ásványi olajnak azonban némi pórus eltömítő hatása is van, így kombinált és zsíros bőrűeknek jobb kerülni. Dr. Rózsa Sándor a Testápoló Kislexikonban az ásványi olajat a nem ajánlott összetevők közé sorolja, mert szerinte "megmarad a bőr felszínén, nem szívódik föl, akadályozza a bőr lélegzését". A híres amerikai bőrgyógyász, dr Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében viszont Paula Begounhoz hasonlóan azt írja, hogy a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj egy kiváló és biztonságos hidratáló összetevő. További információ az INCIDecoderen.
Könnyed állagú szintetikus olajféle, mely elsősorban emollientként használt a kozmetikumokban. A krémeknek bársonyos, nem-zsíros érzetet kölcsönöz, valamit javítja a kenhetőségüket.
Enyhén sárgás színű, természetes zsír, melyet az Afrikában honos sheafából vonnak ki. Édeskés illatú, puha, krémes vagy kemény állagú is lehet. A kozmetikumokban kiváló bőrpuhító (emollient) összetevő és antioxidánsok (A-, E- és F-vitamin) gazdag forrása. A sheavaj ehető is, a kakaóvaj helyettesítőjeként néhány csokoládéban is megtalálható. Remek összetevő száraz, érzékeny bőr ápolására.
Diglicerid, melyet zsírsavakból és glicerinből állítanak elő. A kozmetikumokban bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használatos.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, stabilizáló és sűrűség szabályozó anyagként használnak. A stearyl alkoholnak a kis molekulasúlyú alkoholokkal ellentétben nincs szárító hatása a bőrre, hanem kifejezetten hidratáló hatású.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Emulzió stabilizáló, felületi hártya képző (film forming) és sűrűség szabályozó segédanyag.
Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló) hatását.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított sűrítőanyag
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: 25-34
Nagyon elégedett vagyok ezzel a Joanna termékkel. Jó állag, finom illat, szép összetevők (az eddigi termékeikhez képest). Egy nagyon kicsit "vizes" az állaga, azonban könnyen beszívódik. Még sminkelés előtt is ezt kenem az arcbőrömre, felváltva használom a Balea soft & clear nappali fluidjával. Elégedett vagyok, újra fogom venni.