Kallos

Ár:   600 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Kallos szaküzletek, fodrászkellékes boltok   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: hopea, az összetevőket feltöltötte: Balisto, Módosítva: 2015. november 12.

Lelőhely:   Kallos szaküzletek, fodrászkellékes boltok
Kategória:   Hajfestékek

Természetes, tartós színhatást biztosít. Tökéletesen fedi az ősz hajszálakat.B-5 provitamin és növényi kivonat tartalma kíméletes kezelést tesz lehetővé.

Gazdag színválasztékban, számos színárnyalattal kapható

zsofi207

2019. augusztus 14.

Édesanyámnak kerestem, valami tartós és olcsó hajfestéket. Nagyon gyorsan nő a haja és rettentő sok is, ezért megelégeltük, hogy a bolti festékekkel 2hetente kellett a tövét frissíteni. Az utóbbi időben annyira borzasztó volt, hogy 2hét alatt a lenövés körülbelül 4centi volt, ráadásul nagyon ki is fakult, pedig Biolage színvédős samponnal mos hajat. Igazából csak a színeket kezdtük el nézni, melyik az a "barna" ami tetszik Neki, végül a 7N+7D (2:1arányban) keveréke mellett döntött. Ja, azt nem írtam, hogy kb 60%-os ősz. Természetesen izgultunk milyen lesz, de egy gyönyörű természetes "barna" árnyalatot kaptunk, amin ha megcsillan a napsugár egy pici rezes árnyalatban fénylik. (Valami árnyalatot szeretett volna bele Anya, nem csak natúr színt.) Nagyon tetszett Neki is.
Már csak azt vártuk mennyire lesz tartós. 3hét után kezdett el kb 3-4mm-en látszani, hogy nő le, majd 4.hét végére érte el a 9mm-t (igen, direkt lemértem:D). A Naptól sem fakult olyan szinten mint a bolti festéktől, persze valamennyire megkapta a felső réteget, de egy jó melírozott hatása lett.
Befestettem 4hét után újból és most tényleg csak a tövét, kevesebb festékre is volt szükség. Lemosáskor összemostam a kivilágosodott résszel, teljesen jól befogta azt is. Vártuk vajon most is ennyire tartós lesz-e. És hát igen. 4.hét után ismét csak a kinőtt részt kellett újból festeni. Nagyjából olyan mintha sose lenne lenövése! Szóval nálunk hihetetlenül jól teljesít ráadásul iszonyat olcsón. 550Ft-ért vettük a festékek darabját+890Ft volt a literes előhívó hozzá. Édeskés rágógumi illatú, és egyáltalán nem roncsolta a haját. Szép, fényes és puha. Nagymárkák ide vagy oda, ez a Kallos nálunk tarolt!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 14.

mstindigo

2018. szeptember 4.

(A fotó nem jó, a csomagolása már fekete és kék.) Nagyon szeretném lenöveszteni a rövid hajamat, nagyon meguntam az állandó festegetést és nem is őszülök. És mivel gondoltam rövid, könnyen fog menni. Hát nem... Utoljára Igora Royallal befestettem, az eredetihez nagyon hasonlóan, de mivel nagyon világos szőke is voltam, és blancholva is volt a hajam, oldalt, ahol már le lett vágva a nagyon szőke rész, ott nem is látszott a lenövés, a hosszabb szőkített részeken az egész festéket ledobta és sárga lett. (Ami nem a festék hibája, ez ilyen...) A hajam sötétszőke, olyan 6 színmélység eredetileg. Tegnap este itthon betegen, amitől egyébként is nagyon rosszul nézek ki, rám jött, hogy én nem bírom tovább ezt a látványt, valamit tennem kell. Kiszaladtam a kínaisba, és életemben először vettem egy nagyon olcsó Kallos festéket, mert a fodrászkellékes betegen túl messze lett volna. Sokat vacilálltam a 6 és 7N (természetes sötétszőke) árnyalatok között a színskála alapján, de mivel eddig még minden hajfesték sötétebbre fogta be a hajamat egy árnyalattal, mint ami rajta volt, a 7-eset választottam. Az eredmény a felnyírt részeken 6N, a szőkített hosszabb részeken 7N, mármint a színskála szerint, de szép kis átmenettel. Nagyon természetes a végeredmény. Meglepődtem nagyon, hogy egy 500 Ft-os festék ilyet tud. Se büdösebb, se rosszabb nem volt, mint az eddig próbált drága festékeim, pedig vettem én már egy dobozzal 3000-ért is, mondván, hogy rövid a hajam, nem ettől megyek csődbe. A párom meg teljesen oda volt, hogy milyen szép a színe a hajamnak, plusz puha és csillogó. Mindezt egy harmad tubusból meg egy kis oxiból, tehát cirka 250 Ftból megúsztam a hajfestést. Még mindig sokkban vagyok, hogy van ilyen. Azért ha a szőkített rész lenő végre, ami eltökélten dobja le a festéket és sárgul be azonnal, akkor még mindig abbahagynám a hajfestést. :-D De addig már ezt megtartom.Ráadásul nagyon-nagyon hasonlít az eredeti hajszínemre, és ez volt a cél most nálam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 4.

andrea760730

2018. április 6.

Többféle hajfestéket kipróbáltam, de ez volt az egyetlen, mely teljes egészében befedte az ősz hajszálakat. Tartós, nem kopik ki a hajamból. Havonta festem a hajam, de mivel nagyon tartós, nem kell minden festéskor a teljes hajhosszt befestenem, ezáltal kevésbé károsodik a hajam. 7M (mahagóni) árnyalathoz 6%-os hidrogénperoxidot használok (direkt nem akarok magasabb %-ot), illetve hajmosáskor csak Kallos sampont és pakolást használok, így egy teljes termékcsalád használata által a hosszú és vastag szálú hajam nem töredezik, egészséges. A Kallos termékeket ajánlom, mert nagyon jó minőségű termékeket kapunk olcsón.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 6.

Angelless

2015. november 14.

Most vettem 550ft-ért plusz oxi kékesfekete árnyalatot. A hajam sötét barna, alul szőkésre szívta a nap; vastag szálú és mindent kidob. Illetve szálkásodásra is hajlamos.
Ma este fogom felkenni, és megírom, milyen lett az eredmény.
Bizakodó vagyok, úgy gondolom, fogom is ajánlani.

UPDATE: Párom kente föl a festéket. Maga a festék illata nem volt kellemes, az ammónia elég erős volt. A hozzá kevert hidgorén-peroxidnak viszont jó illata volt, így aztán nem volt probléma a szaggal. Jó sok lett a két doboz festék a váll alattig érő dús hajamhoz. Alul a szőke részeket is ugyanúgy befogta, mint a töveket. A kék árnyalat valamennyit kopott egy hét alatt belőle (de nem lep meg, hiszen fodrászok szerint a kékesfeketéből a kék mindig hamar "eltűnik"), maga a fekete viszont megmaradt. Még ereszt a színéből egy kis lilát (nem tudom miért pont lilát :D), de amikor esett az eső és nem volt nálam esernyő, nem csavartam lila színű vizet a hajamból.
Sokan mondták, hogy kiszárítja a hajat. Nekem eddig is száraz hajam volt. Festés után 20 percig rajta hagytam a hajamon még a Kallos Latte balzsamot, és konkrétan puhább és fényesebb volt a hajam mint festés előtt. A párom is megjegyezte, hogy nagyon szép fényes a hajam.
Tehát meg vagyok vele elégedve, aki fél egy picit, ajánlom, hogy bátran próbálja ki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 14.

Ma este fogom felkenni, és megírom, milyen lett az eredmény.
Bizakodó vagyok, úgy gondolom, fogom is ajánlani.

victorika

2014. november 21.

Én még bármilyen árnyalatot is próbáltam, produkálta a kívánt hatást, pedig az én hajam már mindenféle színben pompázott, csak kékben és zöldben nem :D

hopea

2014. szeptember 4.

augusztus 31. - 8M - Mahagóni vörös szőke
Bementem a fodrászkellékeshez, mert mindenki azt írta, ott lehet csak normális festéket venni. Nézegettem a tincsmintákat, hát a Kallosnak tetszett meg a 8M-je, egy szép, természetesebb vörös, pirosas-narancsos árnyalat. Az volt a neve, Mahagóni vörös szőke. Oké, ezt szeretném, a Kallost végül is szokták dicsérni. Kicsit megijedtem, amiért csak 600 forint volt egy adag oxival együtt, de már nem akartam visszakozni, csak azért, mert ilyen olcsó.
Az eredmény: padlizsánlila haj undorító pirosas-bordós fénnyel, tehát semmi köze se a vöröshöz, se a szőkéhez (színmélységileg), se a tincsmintához. A fejbőröm tele van festékfoltokkal, a karomon is van, meg a nyakamon is, nem tudom őket leszedni, várom épp a gyk-n a mentőtippet. Remélem, kopni fog, nagyon csalódott vagyok és mérges, mert sötétebb lett a hajam, mint előtte, pedig úgy örültem, hogy már legalább annyira világos. Eddig napfényben narancsos volt a hajam, most nem tudom, milyen lesz, este van, majd még írok... Mindenesetre soha többet se Kallos, se 600 forintos termék...
Itt meg lehet tekinteni, mit választottam: http://www.kallos.com/kallos-colors-hajfestekek/kallos-colors-krem-hajfestek-20-t422.html
Kattintsatok a színskála gombra. Az eredmény inkább 6TR lett.... Ocsmány.

Végül is a tartósságáról nem fogok tudni nyilatkozni, két nappal később leszedtem aszkorbinsavas pakolással... Sajnos maradtak még tincseim, amik FEKETÉK, magyarán nem sok esély volt arra, hogy elfogadható színűre kopjon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. szeptember 4.

augusztus 31. - 8M - Mahagóni vörös szőke
Kattintsatok a színskála gombra. Az eredmény inkább 6TR lett.... Ocsmány.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid
Vitaminok: Panthenol, Ascorbic Acid

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Az erdei mályva kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient, pórusösszehúzó, bőrtápláló, bőrkisimító, bőrnyugtató hatással rendelkezik. Paula Begon szerint gyulladáscsökkentő, antioxidáns tulajdonsága is van, viszont azt a feltételezést, hogy ez az összetevő hat a narancsbőr ellen, nem támasztotta még alá egy kutatás sem.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Hajfestékekben gyakran használt hajszínező összetevő.