Khadi

Ár:   3390 Ft   Kategória:   Hajápolók
Kiszerelés:   100 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2016. december 16.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajápolók
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Vízhiány

A dúsabb, fényesebb hajért

Intenzíven ápolja és erősíti a hajat, lassítja az őszülést. Tiszta, ayurvédikus receptúra Indiából

Az amla természetes hajkondicionáló, természetes fényt és tartást ad  a hajnak, rugalmassá, dússá varázsolja a hajat, növeli a szálak szakítószilárdságát. Rendszeres használatával késleltethető az ősz hajszálak megjelenése. A bhringaraj és a brahmi megelőzik a fejbőr gyulladásos problémáinak kialakulását, csökkentik a haj hullását, enyhítik a szálak elvékonyodását. A nagarmotha szabályozza a faggyútermelést,  és tisztán tartja a hajhagymákat. A lodhra, tulsi és neem megakadályozzák  a fejbőr gombásodását, és a korpásodást. A napraforgó-, szezám- és mandulaolaj táplálják és puhává varázsolják a hajat, és megelőzik a hajvégek töredezését.

Vikka12

2019. június 13.

Pakolás helyett használom néha-néha. Fényesebb, selymesebb lesz tőle a hajam, nagyon szeretem. Az illata nagyon intenzív, de nem rossz :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 13.

Amea

2019. május 5.

Csak hennás festés előtti pakolásként használom, látványosan szebb az eredmény így. A sima vörösnél nem is annyira szükséges, de az indigótartalmú barnáknak mindenképp jót tesz. Szebb is lesz a szín, meg tartósabb is.
Dúsító és egyéb csodahatásokat nem vártam, arról nem is tudok beszámolni, a hajammal és a fejbőrömmel sincs gond.
De hogy mi volt a terv ezzel a bazinagy üveg pipettával? Nem összenyomható-pumpás a vége, hanem maga a kupak az, én meg élő embert nem tudok elképzelni, aki türelmesen áll és próbál kiimádkozni egy tökmerev üvegcsőből egy soha le nem csöppenő olajcseppet. Ha elég is lenne pár csepp - de nem - akkor is több értelme lenne egy sima pumpás megoldásnak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 5.

claudia.nyilas

2018. december 12.

Először is kezdeném azzal, hogy drágább, mint amennyi itt szerepel ár. Én az “illatával” nem vagyok egyáltalán kibékülve, de a szuper eredmény reményében elfogadom. És az sem állja meg a helyét, hogy pár csepp elég belőle. Nagyon sokszor pár csepp kell belőle finoman szólva. Nagyon gyorsan fogy. Egyelőre azt már tapasztalom, hogy kevésbé zsírosodik a hajam. Az már elég igéretes. Várom a többi cimkén beígért csodás hatást 😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 12.

krémtúró

2016. május 10.

Látom mindenki dicséri a terméket, és akármennyire is szeretem a naturkozmetikumokat, de sajnos ez nagyon nem vált be nekem . A használati útmutató szerint teljes éjszakára a hajunkon hagyhatjuk a jobb hatás elérése érdekében. Hát így is tettem és ledöbbentem, hogy mennyi hajam távozott a hajmosáskor, úgyhogy hajdúsítónak semmiképpen nem ajánlanám senkinek. Lehet, hogy pár csepp helyett nagyobb adagot használtam, de hosszú hajnál ez érthető is lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 10.

Gyevocska

2016. április 2.

Nos. Kb. 14 hónapja volt egy dauerom, ami elég rendesen hazavágta a hajam. (Elégette??) Tavaly szeptemberben még sokkoltam egy vegyi festéssel (a saját esküvőmön mégsem jelenhettem meg lenőtt hajjal), így mára lett egy felül könnyebben zsírosodó, de a hullámos részeken száraz, törött szénaboglya. 11 hónapja semmi vegyi cuccost nem használok. Ettől függetlenül úgy döntött nyár elején a hajam, hogy hullásnak indul. (Mondjuk van miből.)
Így 2 hónapja-hosszú szemezés után- úgy döntöttem, befektetek ebbe az olajkába. Szívtam a fogam, mert drágán vettem a Müllerben a samponjával együtt.
Nos, az illatával lassan megbarátkozom, pláne mert használ a hajamnak. Igaz, elég rapszódikusan kenegetem vele a fejem. De jó! Már nem hullik annyira, és puha lesz a szénaboglya. Ennél többet nem várok tőle. Igaz, nekem a pár csepp nem elég.. Ezt nem tudom, mások hogy kivitelezik, de akármennyire is próbálkozom, 2x kell a tenyeremet feltölteni, hogy jusson mindenhova. Aztán rá egy vizes törülköző, és órákig rajta hagyom. Könnyű kimosni.
Egyetlen baleset: sajna a törülköző ugyebár átveszi az olajat egy picit, ami egy idő után avas szagot áraszt. Én hülye kimostam gépben, más törülközőkkel, bár 90 fokon. Na, ettől a többi is avas szagú lett! Szóval elkülönítve mosni, lehetőleg kézzel! Legközelebb már okosabb leszek!
Ettől függetlenül 5!
Update: Lassan egy éve használom, kampányszerűen. Most megint hozzá fordultam segítségért. De nem csak Én, hanem egy kedves barátnőmnek adtam belőle. neki olyan "ritka-szép", tüsi haja van. 3 hónap használat után imádja. Most rendeltem neki egyet.
Az illatát megszerettem, és már csak egy másik Khadira cserélném csak le!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 2.

Ettől függetlenül 5!
Az illatát megszerettem, és már csak egy másik Khadira cserélném csak le!

natasa

2016. március 26.

Khadi "festékkel" festem a hajam mostanában, gondoltam egy próbát megér. Vékonyszálú hajam van, őszülök is, szóval kíváncsi vagyok rá. Még csak párszor használtam, extra változás nyilván nem történt ennyi idő alatt. De a hajam lágy esésű és szép, fényes lett a használat után. Különösebb dúsító hatást még nem vettem észre, de gondolom, majd hosszabb távon...
Én úgy használom majdnem, mint a hajfestéket. Felviszem a hajamra, rá a nejlonsapi, arra meg egy meleg sapka. Így dunsztolgatom 1-2 órát, utána lemosom. Natur sampont használok (most Caonaturt), simán kihozza az olajat, nem kell vele kínlódni.
A néhány cseppet nem értem az utasításban. Néhány cseppet hogy lehetne a teljes hajhosszra és a fejbőrbe (mindenhova) belemasszírozni? Többször is szippantok a kis pipettával, így nekem viszonylag gyorsan fogy. Ja, nekem nem ilyen van, mint a képen, hanem kisebb üvegben, pipettás kiszereléssel. (A pipettás részt most legutóbb elég nehezen tudtam kicsavarni.)
Összességében elégedett vagyok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 26.

Összességében elégedett vagyok.

GNóri

2016. január 29.

Én ezt az olajat szoktam összekeverni a Dabur Vatika kókuszos hajolajával, és rakok bele egy kis jojoba és argán olajat is. Bekenem vele a hajam, befóliázom, és egész éjszakára fent hagyom. Látványosan és érezhetően egészségesebb a hajam, fényesebb, selymesebb, erősebb. Én nagyon nem szeretem egyébként ezt az olajos macerát, ehhez türelmetlen és lusta vagyok, de be kellett látnom, hogy a sima drogériás maszkoknak, pakolásoknak semmi hatása sincs hosszútávon a száraz hajamra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 29.

2015. november 19.

Nagyon jó készítmény, fényessé teszi a hajat. Hajmosás előtt kell használni, könnyen kiöblíthető és igazán kevés kell belőle. Valóban fényesítenek a khadi hajfestékek is, de mivel én már hónapok óta khadival festek, látom a különbséget, sokkal szebb így a hajam, hogy az olajat is használom.
Update: már több mint egy éve vettem meg az olajat és használom is lelkesen, a flakon pedig félig tele van, nagyon elégedett vagyok, igazán gazdaságos, szerintem olcsóbb bármelyik hajbalzsamnál. Ami még fontos, az van ráírva, hogy csak egy minimális mennyiség kell belőle, "egy csepp", vagy valami hasonló megfogalmazás van rajta. Én nem tudok egy cseppet eloszlatni a teljes hajamon, így ennél jóval többet használok alkalmanként és szinte minden hajmosáskor használom, szóval nagyon kiadós és gyönyörű fényt ad a hajnak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 19.

zorica85

2015. július 21.

Nagyon szeretem, tényleg csak pár csepp szükséges belőle, így végtelen sokáig elég, rendkívül gazdaságos. Hennázott hajra használom, finom puha és szépen csillogó tőle a hajam, nem töredezik. Viszonylag könnyű kimosni a hajból is, kétszer szoktam samponozni és így tökéletesen kijön. Az illata is kellemes, én néha szoktam illóolajjal is turbózni a hatását. Mindent összevetve nagyon elégedett vagyok vele!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 21.

Lyndolin

2014. december 7.

Hajhullásra vettem. Rugalmasabb és dúsabb lett a hajam, és kevesebb is jött ki hajmosáskor, mint eddig. Remélhetőleg hosszú távon is beválik!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. december 7.

Antioxidánsok: Tocopherol

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!