Korres

Ár:   6590 Ft   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Lelőhely:   Profi Med, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: souzanna, Módosítva: 2016. június 27.

Lelőhely:   Profi Med, online
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Gyengéden távolítja el a sminket és vízálló szempillafestéket anélkül, hogy irritálná az érzékeny bőrt a szem körül.
B5 vitaminnal gazdagított, ami erősíti a szempillákat. Alkalmas az érzékeny bőrűek és kontaktlencsét hordók számára is. Olajmentes és 97.7%-ban természetes alapanyagokat tartalmaz.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

souzanna

2016. június 29.

Már egy ideje jobban odafigyelek arra, hogy mivel és hogyan mosom le magamról a sminkemet. Régen a szememről mindig vagy törlőkendővel dörzsöltem le, vagy valami lemosóval, utána meg sírtam, amikor belement a szemembe a maró vacak.
Aztán kijött ez a termék és az életem teljessé vált. Vattakorongra kell egy kicsit önteni, ráhelyezni a szemre és várni, hogy szépen leoldja a sminket. Utána sokkal, de sokkal könnyebb lemosni még a szempillaspriált is, és ezt úgy, hogy nem kell őrült módjára dörzsölni vagy nyúzni a szemünket.

Illatot én annyira nem éreztem, de az állaga kellemes, nem szárít és szuperül leszed minden sminket.
A mennyisége egyébként nálam gyorsan fogy mert én minden nap használom, de szerintem bőven megéri az árát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 29.

Antioxidánsok: Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Juice , Tocopherol, Tilia Cordata (Linden) Flower Extract
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Hidratálók: Glycerin, Lactic Acid, Tilia Cordata (Linden) Flower Extract
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Panthenol, Tocopherol

A csüngő amaránt magjának kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A Wikipedia információi szerint az amarántmag teljes értékű fehérjét és növényi rostokat tartalmaz, ásványi anyagokban gazdag (vas, magnézium, réz és mangán).

Nagylevelű csodamogyoró levelének kivonata. A levelek a növény többi részéhez (gallyak és kéreg) képest viszonylag kevés biológiailag aktív összetevőt (tannint, katechint és galluszsavat) tartalmaznak. Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Összehúzó, nyugtató, antioxidáns és antibakteriális hatása is van. Ugyanakkor viszont Paula Begoun szerint a csodamogyoró-kivonatba az előállításakor 14-15%-nyi alkoholt (ethanol) tehetnek, ami viszont szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, ahogy az összetevő magas tannin tartalma is, ezért érdemesebb inkább kerülni az összetevőt, ha valakinek gyulladt, pattanásos, irritált bőre van, rosaceával küzd vagy kipirosodásra hajlamos az arca.

Hársfavirág kivonat. A CosIng szerint is nagyon sokféle hatással lehet a bőrünkre: frissíti, kondícionálja, védi, puhítja a bőrünket, és még gyulladáscsökkentő is. A Cosmeticscop szerint a hársfavirág flavonoidjai, és glikozidjai azok, amik felelősek a kivonat erős antioxidáns, és vízmegkötő sajátságaiért.