Kövess minket Instagramon is! :)


L'angelica Fresh Izzadásgátló Roll-On
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Dezodorok | |||
Kiszerelés: | 50 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | DM, bioboltok | Bőrprobléma: | -- |
A krémet feltöltötte: siss, az összetevőket feltöltötte: izabella73, Módosítva: 2017. szeptember 12.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | 50 ml | |
Lelőhely: | DM, bioboltok | |
Kategória: | Dezodorok | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Aloe vera és búzavirág kivonatokat tartalmaz, segít megelőzni a kellemetlen testszagot és a természetes frissesség érzetét nyújtja egész nap. Alumíniumsó,alkohol és parabenmentes összetétel.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
PPG-15 Stearyl Ether
eo
,
Steareth-2
ti I eu
2
2
,
Steareth-20
ti I eu
2
1
,
Zinc PCA
h
,
Parfum / Fragrance
i
,
Centaurea Cyanus (Cornflower) Flower Extract
,
Aloe Barbadensis Leaf Juice
gy
,
Glycerin
h
0
0
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Phenoxyethanol
ta
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Tetrasodium EDTA
,
BHT
a I ta
,
Sodium Benzoate
ta
,
Hexyl Cinnamal
i
,
Limonene
i
,
Linalool
i
,
Butylphenyl Methylpropional
i
,
Geranial
i
,
Eugenol
i
,
Hydroxyisohexyl 3-& 4 Cyclohexene Carboxaldehyde
,
Coumarin
i
,
Citral
i
krémajánló

Az illata jó, de nagyon gyorsan bebüdösödött rajtam, pedig nem vagyok olyan izzadós. Biztos nem veszem újra.


Nem vagyok nagyon izzadós, de ez a termék semmit nem csinál...Az illata kellemes, de izzadtnak érzem magam és fura szaga is lesz (ami még annál is kellemetlenebb, mintha csak simán, természetes izzadságszagom lenne) pár órán belül. Egyébként foltot hagy a ruhákon is, ami - mivel folyton feketét hordok - kimondottan előnytelen...


Nem vagyok nagyon izzadós, de ez a termék semmit nem csinál...Az illata kellemes, de izzadtnak érzem magam és fura szaga is lesz (ami még annál is kellemetlenebb, mintha csak simán, természetes izzadságszagom lenne) pár órán belül. Egyébként foltot hagy a ruhákon is, ami - mivel folyton feketét hordok - kimondottan előnytelen...


Nem rossz, az illatát szeretem, a hatása jó. Csak estére használom, mert azért a Garnier, Dove és Rexona deokkal nem tud versenybe szállni.



Nem rossz, az illatát szeretem, a hatása jó. Csak estére használom, mert azért a Garnier, Dove és Rexona deokkal nem tud versenybe szállni.


Alapvetően elégedett vagyok vele. Már nagyon bosszantott az utóbbi két deómnál az, hogy a használatuk olyan, mintha műhó sprét fújkálnék a hónaljamra.
A golyós deo viszont nagyon kellemes! Ennek a fajtának fini az illata és és bírja a 12 órát. Egy durvább edzést persze kevésbé, de ez elnézhető.


Alapvetően elégedett vagyok vele. Már nagyon bosszantott az utóbbi két deómnál az, hogy a használatuk olyan, mintha műhó sprét fújkálnék a hónaljamra.
A golyós deo viszont nagyon kellemes! Ennek a fajtának fini az illata és és bírja a 12 órát. Egy durvább edzést persze kevésbé, de ez elnézhető.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, BHTGyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis Leaf Juice
Hidratálók: Zinc PCA, Glycerin
Vitaminok: Tocopheryl Acetate
Emolliensek: PPG-15 Stearyl Ether
Emulgeálószerek: Steareth-2, Steareth-20
Tisztítószerek: Steareth-2, Steareth-20
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Geranial, Eugenol, Coumarin, Citral
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, BHT, Sodium Benzoate
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Színtelen vagy halvány sárga, olajos folyadák, mely a bőrnek sima és buha érzetet ad. Leggyakrabban tisztító szerekben és hidratáló krémekben találkozhatunk vele mint emollient anyaggal.
Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.
A cink önmagában a pattanások ellen hatásos gyulladáscsökkentő, míg a PCA (pyrrolidone carboxylic acid) egy aminosav származék, ami egy a bőrben természetesen is megtalálható hidratáló elem (NMF - natural moisterizing factor). A cink PCA állítólag nem csak hogy e kettő összetevő előnyét ötvözi, hanem még csökkenti is a bőr faggyútermelését (amit a cink magában nem tesz meg).
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
A búzavirág virágjának kivonata, mely gazdag polifenolokban, flavonoidokban és antocianinokban. Az összetevő nyugtató és összehúzó hatással van a bőrre.
Az aloe vera leveléből származó lé, melynek a bőrön alkalmazva nyugtató, gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Színtelen, vízben jól oldódó alkohol féle. Tartósítószerként használt. Nagyobb mennyiségben a bőrre szárító, irritáló hatással van.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid (etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (e nélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Butylated hydroxytoluene (butil-hidroxi-toluol). Erős mesterséges antioxidáns, mely a kozmetikumokban leginkább tartósítószerként használt. A BHT-t nem csak kozmetikumokban, hanem élelmiszerekben is használják tartósítószerként, mert meggátolja az élelmiszerek színének, szagának és állagának megváltozását. A BHT kettős természete miatt (egyes rákfajták kialakulását gátolja, míg más rákfajták kialakulását elősegíti) számos országban betiltották (Japán (1958), Románia, Svédország, Ausztrália), viszont Paula Begoun szerint a kozmetikai termékekben csak 0,01-0,1% közötti koncentrációban használják, ami nem akkora mennysiég, mely képes a bőrön keresztül felszívódva a véráramba jutni vagy növelni a rák kockázatát.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak.
Kamillaolajból kivont illatanyag.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.
Mesterséges illatanyag. Más néven Lilial néven ismerhetjük az összetevők listjáról. Potenciális bőrirritáló, allergiát, bőrgyulladást okozhat. Az összetevő parfümök gyakori alkotóeleme.
Színtelen vagy halványsárga olaj. Egyes illóolajokban található meg, mint például a szegfűszegolaj, szerecsendióolaj, fahéjolaj és babérolaj. Bőrirritáló, gyulladást okozó hatása van ismételt használat esetén. Egy 2006-s kutatás szerint pedig az eugenol sejthalált okoz. A kozmetikumokban illatanyagként használt.
Számos növényben megtalálható szerves vegyület, melyet a kozmetikumokban illatanyagként használnak.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín
Korcsoport: 18-24
Az illata jó, de nagyon gyorsan bebüdösödött rajtam, pedig nem vagyok olyan izzadós. Biztos nem veszem újra.