L'Artisan Parfumeur

Ár:   29 000 Ft és 37 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Annemarie, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2020. január 1.

Ár:   29 000 Ft és 37 000 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

"A Batucada a brazil szamba egy pergő ritmusú változata, melyet gyakran hallhatunk a világ legszexibb városaként emlegetett Rio de Janiero utcáin. A L’Artisan egy színes, vibráló parfümmel idézi meg nekünk a forró brazil nyarat. És egy meleg napon, amikor ütemesen szól a szamba az utcákon, lüktet a ritmus az ereinkben, mit is fogyasztanánk legszívesebben? Természetesen egy pohár jéghideg caipirinhát, Brazília kedvenc koktélját! Nos, ezt az életérzést varázsolja nekünk elő napjaink feltörekvő parfümőr-csillaga, Karine Vinchon-Spehner és a brazil alkotótársa, Elisabeth Maier. Először a caipirinha illata tölti meg orrunkat: a lime és a cukornádléből nyert aromás cachaca egyvelege. Majd következik az alkotás szíve trópusi virágokkal – tiaréval és ilang-ilanggal. Végül a Batucada a brazil tengerpartra csal, ahol a vízparti szélbe egy kis kókusz keveredik..."

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

danacanahai

2019. december 23.

Féltem ettől a parfümtől, de egyszer csak hihetetlen jó árban tudtam megrendelni az 50 ml-t és rácsaptam. És de jól tettem... Rajtam egy nyári, citrusos, furcsán édes illatot produkál, ami tartós és különleges. Semmihez sem hasonlít az eddig próbált illatok közül. Tehát ha ezt viselem, bizos hogy az utcán nem fogok belebotlani még egy ilyen vagy hasonló illatba. Bár nyári illatnak tekintem, még a mostani hideg időben is jó érzés viselni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. december 23.

nyuszo

2018. november 9.

Nagyon érdekes, ahogy az illatjegyek 3 jól elkülönülő részre osztják ezt a parfümöt!
Az első egy erősen alkoholos, lime-os, mentás, frissítő koktél...a cukor olyan élethű, hogy szinte a számban érzem az ízét!
A második körben jön a tiaré és az ylang-ylang, ami rajtam poshadt virágvízzé válik, és ezen a ponton el is engedtem ezt a parfűmöt….
Amikor fél óra múlva újra megszagoltam, teljesen ledöbbentem, mert előjött a legszebb rész, egy bőrközeli kókuszos-sós tengerpart illat!
Nem gondolom, hogy nagyüvegest fogok venni belőle, de illatélménynek kiváló! Nagyon érdekes, ahogy komplex 'illat-érzések' váltják egymást, ahogy a BÁR-ból kisétálunk a partra, a virágzó bokrokkal szegélyezett kis ösvényen át, egészen az óceánig...
Ami mégis visszatart, egyrészt alapból nem szeretem az aquás-illatokat, másrészt az ylang-ylang fura leszáradása....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 9.

aidanne

2018. augusztus 11.

Ferjemmel egyik este hetvegen lehuppantunk egy budapesti kellemes, dunaparti barba, es rendeltunk szigoruan ket limonadet. Persze, mindenfele fantazia nevtol harsogot- nekunk mindegy volt, baromi fulledt este volt aznap- rendeltunk es mikor kihozta a pincer hus itokankat, meses latvany fogadott. Ferjem rogton rastrartolt az enyemre en meg az overe es elkonyveltuk az est sikerenek. Az enyemben vegul csodalatos lime-menta es kakukkfu-uborka paros diszelget a csodalatos boros! poharamban. Mikor beleszagoltam rogton ereztem hogy szeretnek egy ilyen konnyed-itokazos illatot, aminek aztan legalabb annyi fantaziaja legyen mint az italomban levi illat-orgianak. Zsenialis, hogy ebben az illatban megtalaltam azt a husito, egyatalan nem szirupos, de kello kraftal megaldott parfumot ami ezt az erzest vissza adja fuggetlen attol, hogy a parfumben nem szerepelnek a fent emlitett jegyek nagyresze-se-.
Szamomra egy husito koktel, a borom reszegito itala, egyet viszont rettento sajnalok: ilyen melegben bar szomjaznek ra mint kiszaradt ember a sivatagban a vizert, hat en ezert de a boromon fel ora es zsutty.... sehol semmi... ne mar :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 11.

GNóri

2018. január 30.

Nagyon ígéretesen indult, pont, ahogy a leírásban is szerepel, pezsgő, vibráló koktélként. Lime, menta, kókuszvíz, hűs jégkockákkal. Viszont egy idő után eltűnt számomra a varázslatossága, mivel teljesen átalakult egy Womanity-féle katyvasszá. Egyszerre édes és sós, friss és savanyú, eltűnt a hűsítő citrusássága, nagyon nem szeretem ezt az illatvilágot, és számomra kifejezetten fojtós is lenne nyárra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 30.

Laurencia

2018. január 26.

Ennél mélyebb könnyedség nincs a parfümériák polcain, ez szent meggyőződésem. ( A képen még a régi üveg látható, most már fekete ruhát kapott, akárcsak a többi a háznál.)

Tudom sokszor elmondtam, hogy pici a repertoárom könnyed, nyári, kánikula illatokból, egy kezem is sok hozzá megszámolni, éppen ezért mindig nagy kedvet érzek válogatni ebből a szekcióból, ahol aztán 10-ből 9-szer semmit sem találok.
A Batucada egy 2014-es találkozás, L'Artisan Discovery Box-ból volt mintám először, majd notórius módon járkáltam a Neroliba tesztelgetni, ( amíg még tartottak L'Artisanokat) de valami mindig visszatartott.Volt egy csodálatos vélemény is a Fragranticán amit nagyon magaménak éreztem, sajnos már nincs ott, de az emlékét nem feledhetem: a nyáresti illat a tengerparton, forró homok, kókuszos, naptej , gin, Schweppes bitter orange..... "and you probably in love with someone you shouldn't be...."
Tűpontos képfestés, tele van ez az illat vágyakozással, forró lüktetéssel, én érzek benne egy kis izzadt köményt is ,ami ugye nincs is jelen, a cukornád-lime-kókusz viselkedhet így kisértetisesen. Nem ismerem a két néni munkásságát ( Karine Vinchon és Elizabeth Maier) de ilyen öntögetés nem terem minden bokorban.Mindenféle feminista lózungot mellőzve, azért kimondom: ilyen illatot csak nők tudnak, nőknek, olyan egyedek, akik három lábbal rendelkeznek nem értékelik az efféle példányokat.
Kifújáskor igen harsogó, ropog mint egy frissen keményített lepedő,aztán az édes jegyek puhítanak rajta és a közepe a legszebb, kókuszos, lime-os testillat a szó legjobb értelmében.Sokáig én sem éreztem tartósnak, de a titka-ahogy Kodi is írja, éppen itt alattam- hogy este jó igazán használni és bőven kell hidratálni a bőrt ahova fújjuk.A legjobb erre a célra a TBS Mojito testvaja, amely csodálatosan passzol őhozzá és elég zsíros a textúrája ahhoz, hogy a megtartsa.

A tavalyi évem egyik legjobb ár-érték arányú beszerzése volt, csak azt bánom már, hogy nem rögtön 100 ml-t zsákmányoltam, csak 50-et.
Most, hogy már a könyökömön jön ki a tél meg a január, megyek is és megsimogatom őt a szekrényben, hamarosan eljön az ideje, én már csak erre várok.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 26.

Kodi

2017. augusztus 12.

A Hat nap, hét éjszaka c. film első jelenetei jutnak eszembe, amikor Anne Heche belibeg a trópusi repülőtérre minimalista ruhácskájában és színben hozzáillő nagykarimájú kalapjában, majd később a koktélbárba, és olyan bájosan nem odaillő, kifinomult new yorki stílusával. Csodásan nézett ki. Ha én lettem volna akkor az illatstylistja, ha létezik ilyen egyáltalán, ezt az illatot adtam volna rá: mert a Pina Colada, kis tiarevirag együtt, valóban olyan, mintha egy trópusi koktélba szagolnék bele, majd beleér a lábam a bilibe, az érzés, a hangulat egy órát ha tart... A tartósságát érintő kritikák tehát megalapozottak. Érhetnek azonban meglepetések, főleg, ha este használjuk. Én egyszer hasonló állapotban estem be az ágyba egy nyáresti buli után, mint amit a fragranticás hozzászólás rajzol fel, és ébredés után még éreztem az illatot. Nappal szerintem nem működik, ez egy fülledt trópusi nyáresti parfüm. Különleges, nem hasonlítható semmihez, a jelenlegi kánikulában pedig egyenesen kötelező darab.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. augusztus 12.

Kardvirág

2016. május 11.

Update: Most, hogy jön a nyár, ismét elővettem a kis mintámat. Nos, először annyira finom, hogy legszívesebben meginnám, :) utána marad a lime, ami egész végig dominál. Nekem a JHG Anyway jutott róla eszembe, rajtam hasonlóak lesznek. Sajnálom, hogy csak a lime-ot érzem, mert a többi összetevő nagyon izgalmas. Továbbra is fenntartom, hogy nem rossz a tartóssága (persze nyilván nem egy Amber Mystique, de egy citrusos nyári illattól én speciel nem is várom), reggeltől délutánig kitart.

Nagyon finom illat, majd később írok róla részletesebben, de most meg kell védjem, mert rajtam kifejezetten tartós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 11.

2014. október 28.

Valóban caipirinha-szerű fejillata van, vibráló, vidám, energikus illat, de rajtam pár perc után először kissé maszkulin lesz, aztán egyszerűen eltűnik a bőrömről. :-( Pedig nagyon jó nyári illat lenne. Ha egy olcsó kategóriás parfüm lenne megvenném, mert nem érdekelne hogy naponta tízszer utána kell fújnom, és így gyorsan fogy, de ebben az árkategóriában így felejtős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. október 28.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.