L'Artisan Parfumeur

Ár:   39 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: HankyPanky, az összetevőket feltöltötte: Phoenix19, Módosítva: 2018. december 17.

Ár:   39 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Megjelenés: 2013

Illatjegyek: zsálya, füge, rózsa, mandarin levél, jázmin, mastic, ibolya, fenyő tűlevél, tölgy, ambroxan

RitaL

2019. február 27.

Azokat a parfümöket szeretem, amelyek úgy állnak össze, hogy valami összetevőiktől független, új entitást hoznak létre, valami olyat, ami semmi máshoz nem hasonlítható. Ilyen eleve elég kevés van szerintem, és azok közül is természetesen nem mindegyik fejezheti ki konkrétan az ÉN személyiségemet. Ráadásul a korral az ember változik, és nagy szerencse, ha az ember megtalálja az épp pont tökéletesen neki való dolgokat, legyen az bármi, párkapcsolattól melón keresztül parfümig. Nekem évek óta nem volt meg ez a "dolog" parfümben, mostanáig. Ez a vélemény nyilván másoknak nem túl hasznos, de azért leírom.
Ami hasznos lehet belőle, az az, hogy semmi művi vagy tucat érzet nincs benne. Természetes és különleges. Nekem HÁT PERSZE! élmény volt. Hogy is lehetne más. Nem a "hű, de finom illata van", hanem a "pontosan ez az, ezt kerestem" fajta. Most egy darabig semmi mást nem fogok használni, az biztos.
Igen, zsálya, fenyő, füge (rajtam kb 0 rózsa). De mindez együtt új lényeget alkot. Nincs túl nagy sillage-a, szerencsére, mert én azt nem szeretem. Szerintem amúgy is intim illat, annyira engem fejez ki. DE aki szereti, ha hosszan és nagy hatósugárban körbelengi az illat, annak ez a parfüm nem való.
Különös, hogy rajtam mennyire jól működnek a fügés illatok. Nincs gyümölcs, amit jobban utálnék enni, mint a fügét, már-már undorodom tőle, az elvont illat mégis mindig kiemelkedően tetszik. Pszichológust ide...

Update: továbbra is az abszolút abszolútja, a legjobb illat a világon, de a tartósságával bajom van. Nem elég. Én reggel felfújom, és este is érezni akarom, ezt meg nem érzem már délután sem, és szenvedek, veszem a nagy levegőket, hogy hol van, hol van? De már eltűnt. Szóval keresek valamit, ami tartósabb. Ettől függetlenül marad a legnagyobb kedvencem.

Update 2: hónapokig szerezgettem be a mintákat, tesztelgettem, összehasonlítgattam, elmentem a Neroliba tanácsot kérni, stb, tehát jót játszottam, majd végül vettem... egy újabb üveg Calignát. Egyszerűen semmi nem versenyezhet vele. Egyszerűen csak EZ AZ.
Tartósság tekintetében kikísérleteztem, hogy 7 fújás kell reggel (2x a fülek mögé, 1x dekoltázs bőrére, 2x ruhára, nem hagy foltot, 1x hajra, 1x csuklóra), és akkor délután is érezhető. Ruhán, hajon este is.
Hát ennyi. Ez a szerelem. :)
Majd elmesélem, milyen volt télen viselni.

Update 3: szóval, télen. Merem ajánlani, aki szereti ezt az illatot. A zöld jellege friss, de nem "jeges", így üdítően hatott a télben. A gyümölcsössége jobban kijött.
Egyébként nem egész télen hordtam, mert januárban rátaláltam a Lush Smell of Weather Turning-jére, ami csodálatos kamillatea-illat, és nem tudtam róla lecuppanni. De végül is az is gyógynövény.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 27.

Hát ennyi. Ez a szerelem. :)
Majd elmesélem, milyen volt télen viselni.

kvin

2019. február 6.

Nagyon szép tavaszi illat... biztos az, máson.
Rajtam első kifújáskor befőttes uborka! Kovászos... vagy valamilyen savanyúság, amiben kapor vagy más zöld növény ázik a levében. Ez később csendesedik, de olyan határozottan van jelen, hogy nem tudok elvonatkoztatni ettől az étel-jellegtől.
Szerintem ez a zsálya dolog az, ami nagyon nem működik rajtam, muskátlis-kapros zöldfűszeres szag, amit nem kívánok egy parfümben.
Sokkal több, jobb tavaszi illattal találkoztam már.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 6.

Nagyon szép tavaszi illat... biztos az, máson.
Sokkal több, jobb tavaszi illattal találkoztam már.

VickyV

2019. február 3.

Megvettem a mini verziót (adom is itt el, ha valaki szeretné esetleg), és elég volt egyszer magamra kenni egy kis pindurit, rá kellett jönnöm, hogy szép kis illat, de nekem marad is így ennyi. Valószínűleg, ha egy számomra fontos embertől kaptam volna, vagy olyan eseményhez kötném, használnám, így viszont számomra elég kevés. Olyan kis harmat illat, tavaszias, kellemes, zöld, de nem "én-illat", az biztos.
(Egyébként ma tapasztaltam, hogy a L'Artisan többé nem kapható a notinon, ahol eddig lehetett venni... valaki erről tud esetleg valamit?)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 3.

Ascyra

2018. október 8.

Megtaláltam a tavaszi illatom! Ez egy kedves, nőies, szolíd de mégis csacska illat. Benne van minden tavasz és nyárelő. A kedvem is azonnal jobbá lesz, ha magamra fújom. Üde, tartós, vidám és mégis nagyon természetesen szolíd, finom illat. Természetes nőkön tudom elképzelni, akikről nem a megfelelési kényszer süt, hanem a boldogság, az elégedettség a kiegyensúlyozottság és egyfajta belső nyugalom és tudatosság. Remek illat; az egyik legjobb, amit eddig hordtam. Igazából nem parfüm, hanem életérzés :)

Update: Nem tudok betelni vele. Ahogy jön az egyre melegebb (mint ma is) csak erre vágytam. Fanyar fenyő - tejbe áztatott füge illata van. Le sem veszem az orrom az alkaromról. Hihetetlenül csodálatos ez a parfüm, annyi csavar van benne, hogy kapkodom a fejem. Biztosan beruházok egy 100 ml-re, azt hiszem, megvan a nyári illatom. Ha van Caligna, nem is kell más! :)

Update2: Hogy gondolhattam - erről is - hogy csak tavasszal és nyáron fogom hordani? Ősz!! És csodálatosan virágzik és gyümölcsözik - harmonizál a levegővel és a bőrömmel és ... jajj, hát én sem tudok betelni vele! Úgy tűnik, nem véletlenül járunk vissza folyton updatelni, mert minden alkalommal el kell mondani, amikor csak használom, hogy SZERETEM! Annyira nagyon, hogy nekem kivívta az "örökké tiéd" elismerést. Mindig lesz egy. Ha laza, vállvonós napom van, sosem mulasztom el, de akkor is ezt használom, ha éppen lenge délutáni fröccsözésre ülünk össze a barátokkal. Kompatibilis az irodai környezettel, de... inkább azt kéne írnom, hogy mivel nem? Nincs is ilyen! Ez egy csoda :) Egy ismerősöm megjegyezte, hogy van egy fura kesernyés illat benne, ami először taszító, majd borzasztóan vonzó. Én nem érzek benne ekkora átmentet sehol, de van aki tényleg fanyar-kesernyésnek találja. Ezért olyan kacsintós ez az illat :). A tartóssága kapcsán, én inkább újrafújom délután, szerintem bőven elég belőle három fújás egyszerre, mert ez is már határeset, annyira erős tud lenni. Nagy hatótávot viszont nem kell várni tőle - ez csak a sajátunk :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 8.

karaibrahimgil

2018. július 11.

Azt hittem, leállok a fügés illatokkal, erre beszereztem még hármat. Nem tudok betelni vele: édes, tartós (!), csábító fügeillat, ami valahol a Fleur de Figuier, a Ninfeo Mio, a Resort Collection és a Blu Mediterraneo vonalán helyezkedik el. Egyelőre teljesen bele vagyok esve. 💝

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 11.

fragmaniac

2018. július 5.

Szép illat, jó érzéseket kelt bennem. Egy balatoni nyaralás jut eszembe róla, pontosabban annak az élménye kerít hatalmába, hogy a déli parton sétálok a nagy melegben és beérek egy fenyőfás területre és érzem a tűlevelek illatát. A zsálya még az az elem, amit határozottan kiérzek. Kedves illat. Nem tudnám parfümként használni, de néha jó beleszippantani a mintácskámba. Illatélménynek 5-ös, parfinak semmi. Így marad 3 csillag.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 5.

mikkamakka75

2018. július 2.

25 fok alatt kellemes friss fügès illat tűlevelek pikanteriàjàval, amiből 25 fok felett ràmizzadt zsàlyàs natùrdeo-illat lett.. 😨 ..ès èn csak remèlni mertem, hogy senki nem èrzi rajtam 😅 Mondhatnàm, hogy nem baràtom a füge meg a muskotàlyzsàlya, de igazàbòl van, amiben igen. Ebben meg nagyon nem. Lapozzunk..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. július 2.

Ferita

2018. május 31.

Tegnap nyomta a kezembe a barátnőm a fujciját,hogy használjam el ha tetszik.Megszagoltam,mondom ez Balenciaga Skin,a nagy kedvencem...Most olvasom másnak is ezugrott be.Nem kis tucat illatocska,különleges,friss,de vagány is. Nagyon tetszik,így muszáj vennem még belőle...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 31.

bobekecske

2018. március 4.

Friss, aromás, zöld. Különleges, de viselhető. A korábbi vélemények nagyon jól körülírták már az illatot, nekem is hasonló időszakot, napszakot idéz. A Horvátország-Montenegro vidék hasonlat kimondottan találó. :)
A L'Artisan illatokhoz képest kimondottan tartós is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 4.

A L'Artisan illatokhoz képest kimondottan tartós is.

Cintia04

2018. január 31.

Erőteljes kezdés egy furcsa párossal de mégis működnek együtt. Kimondva nagyot nézünk de megtapasztalva bizony szép élményben lehet részünk. Rajtam a zsálya-füge páros indít nagy intenzitással ami zöldes, kesernyés kicsit savanykás lesz. Igen sokáig ők uralják az egész illatot.Frissítő, élénkítő hatása van jobb mint egy csésze kávé. 1-2 óra elteltével veszít ebből az erős zöldes-savanykás erejéből és szelídül a bőrömön és itt már érzem a virágok lágyságát, édességét és a fenyőnek azt a finom zöldes aromáját is amiről tudod, hogy ez fenyő nem ilyen-olyan fa hanem fenyő. Egy üdítően friss virágillat lesz belőle ami kicsit zöld, kicsit savanykás de csak éppen annyira, hogy élvezhető maradjon. Lecsendesülve a bőrömön van egy egy pillanat mikor emlékeztet a Balenciaga Skin illatára ami szintén egy szép, üdítő és nagyon nőies illat. Tartóssága és igen jó 4-5 órán át igen intenzív, utána viszont finoman bőr közeli marad. Összességében ez egy nagyon szép L'artisan parfüm. Büszkék lehetnek rá.:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 31.

Alkoholok: Alcohol Denat., SD Alcohol 40B
Emulgeálószerek: Triethanolamine
Tisztítószerek: Triethanolamine
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Geraniol, Benzyl Benzoate, Citronellol, Benzyl Alcohol, Eugenol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.