L'Artisan Parfumeur

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Odil, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. április 27.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A Fou d’Absinthe a függőség, a delírium, a tabuk ledöntésének jegyében fogant – mindabban, amit a legendás smaragdzöld színű ital, az abszint megidéz. A parfüm fejillata az alkohol jéghideg fémes szorítását kelti életre, mely után kibontakozik az abszint, e zöldes, kissé fanyar jegy, amibe angyalgyökérből készült likőr zamata, és szikrázóan friss, tavaszt idéző feketeribiszke virág vegyül. Ezt a hideg-meleg érzést aztán követi a csillagánizs jeges harapása, amit kiegyensúlyoz a négyféle fűszernövényből (bors, szegfűszeg, szerecsendió, gyömbér) készült alkoholos párlat és a pacsuli. Végül, a parfüm alapillata végtelenül száraz fenyővel, édes, fás bodorrózsával és gyümölcsösnek tetsző fenyőbalzsammal kínál megnyugtató harmóniát.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

auberginecat

2019. május 9.

Számomra ez a tökéletes férfi illata. :) Emellett rajtam is működik, bár igencsak maszkulin. Megdöbbentően gyönyörűen és egyszerűen hozza el az északi fenyvesek éles tisztaságát. Egyszerűen imádom! A névválasztás viszont számomra kérdőjel, szerintem kósza gondolatnyi köze sincs az abszinthoz - és ez így van jól.

Csak hogy egy kicsit árnyaljam a véleményem erről az illatról; egy kedves és általam nagyra becsült ismerősöm kérdezte, hogyan írnám le ezt az élményt. Íme:
Nagyon ambivalens érzéseket és testérzeteket keltő illat. Egyfelől hűvös, szinte átjárja az ember bensőjét az északi fenyvesek sötét sűrűjében zúgolódó zimankós szél, a szikrázó, kristálytiszta tél. Másfelől benne van az erdei fák édes aromája, a gyanta aranyló kipárolgása, a tűlevelek surrogása a puha földön, mindez megmelegíti az átfagyott szíveket. :3

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 9.

Pajzs

2019. január 7.

Erdőkkel fedett hegyek visszhangjai közt csendesen settenkedik. Ropog a talpa alatt a hó, ahogy fától fáig löki magát. Összehorzsolt tenyerén ragacsos gyanta, a hajában cukorszerű pihék, jégkristályok csillognak a szempilláin, a füle mögött fenyőágacskák. A nyakában ánizsból fűzött nyaklánc illatozik. Persze, hogy lopta. Mikor a tűlevelűekkel körülvett kis faház körül ólálkodott, ahol a kerti asztalon dermedt cseppektől szikrázó, üres poharak, tobozok és üvegekbe zárt fűszerek hevertek őrizetlenül. Csak egy villanás. Ellopta a szegfűszeges kekszet is, és most hideg mosolya mögött rejtőző veszélyes, hegyes fogaival ropogtatja. Aki csak látta, esküszik rá, hogy gyönyörű. Kék szivárványhártyája fekete ribiszke héjához hasonlatos, fagyos pontokkal az írisz spiráljai körül. Még ilyenkor télen is csak a saját bőrébe öltözik, mely zöld foltos, mint az üröm levele. A szóbeszéd szerint csak örökzöldek alatt tud elaludni, talán ettől. Furcsa, hívogató meleg árad a testéből. A legenda úgy tartja, hogy az az ember, akinek sikerül a szemébe néznie, és meglátnia magát a pupilla tükrében, mielőtt látomásként eltűnne a terpentinszagú sűrűségben, soha nem szabadul két kitárt karja és széles, kissé gonoszkodó-játékos vigyora emlékétől, mert... Titok, valami titok!
Nézzük csak meg a tanúkat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 7.

Nézzük csak meg a tanúkat.

csaktom

2018. március 4.

nagyon szeretem az abszint aromáját, ezért olyan illatot kerestem, amiben meghatározó, végül a beszámolók alapján a caron yatagan mellett döntöttem, és részben a kellemes ára miatt felbátorodva, vakon rendeltem belőle teljes kiszerelést. és milyen jól tettem, mert rövid időn belül örök szerelem lett belőle!

a fou d'absinthe-ot mintából szimatoltam, de annyira nem ütött szíven, mint a yatagan. sztem a közös üröm-fenyő-tömjén jegyeket a yatagan sokkal szikárabb, szárazabb, egyszerűbb fás-mohás iránya jobban kiegészíti, kiemeli, megtámasztja, míg a fou d'absinthe fűszeres ánizs-szerecsendió-szegfűszeg-gyömbér-bors kiegészítése inkább rátelepedik és elnyomja. ebben az esetben, úgy érzem, a kevesebb a több

szóval, számomra az igazi fou d'absinthe a yatagan

az amouage memoire man-t és a kilian taste of heaven-t még nem szaglásztam, mert egyrészt félek, h tetszenének, és nem tudnám megfizetni, mint a fate man-t, másrészt meg úgy érzem, a yatagan már betöltötte az abszintnak fenntartott helyet a szívemben

ide kívánkozik még az ELDO eloge du traitre is, aminek bevallottan az az ambíciója, h a yatagan modernizált változata legyen (még ha egy legendává vált klasszikust utolérni többnyire lehetetlen vállalkozás is), így aztán nem meglepő módon van hasonlósága a fou d'absinthe-tal is, bár jóval mélyebb és nehezebb a babérlevél-bőr kombinációja, és a yatagan-nal együtt mindketten egyaránt férfiasak

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. március 4.

szóval, számomra az igazi fou d'absinthe a yatagan

Rainy

2017. május 31.

A nyitás kesernyés, fűszeres, utána pedig gyenge, megszelidített citrusok vezetnek át a mélyebb illatjegyek közé. Összességében nagyon jól összerakott illat, de ha abszint akkor nekem Amouage Memoir Man... L'artisan vonalon nagyon jónak mondható parfüm ettől függetlenül!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 31.

eniko04

2017. március 22.

Hivatalosan inkább férfi illat, de kíváncsi voltam rá és szereztem egy mintát. Nem hiszem, hogy megveszem magamnak, de egyébként meglepően jól működik rajtam. Igaz az eleje nagyon férfias és szúrós is (zavarba ejtően férfias), de pár perc múlva finomodik, nőiesedik a bőrömön és az már nagyon tetszik. A mintát biztosan elhasználom, aztán eldöntöm, mennyire hiányzik hogy egy illattól zavarba jöjjek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 22.

Piri11

2017. január 28.

Úgy tűnik itt én leszek a troll :(
Nagyon zöld, kesernyés nyitás, erősen férfias illatba hajló, szappanos valami lesz rajtam. Nekem sajnos ő nagyon nem finom. Az alábbi leírások alapján nem ilyen illatra számítottam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. január 28.

Úgy tűnik itt én leszek a troll :(

Poldi

2016. augusztus 10.

Sziasztok!
Ismét egy gyönyörű Niche példányt vettem górcső alá. A L'Artisan Parfumeur, illetve Olivia Giacobetti, tudnak valamit. Méghozzá azt, hogy hogy lehet egy illattal hangulatot teremteni úgy, hogy közben nem lesz közönséges, és kommersz.
A L'Artisan Parfumeur már elrepített bennünket fűszeres tubarózsa ligetek felé, hangulatos fügeültetvényeken átvergődve, pézsmás feketeszeder lugasoknak is érezhettük már a simogatását. Krémes, poros, Török édességet is majszolhattunk már színes balkáni piacokon. A lisztillatú fák tövéből szemlélhettük a cirkuszok érdekes-mocskos-különleges zárt világát. Füstös Lapsang Souchong-ot szürcsölgettünk egy impozáns kínai teázóban, vagy egy púderes rózsás baldachinos ágyban találtuk magunkat.

Ez a tűleveles, ánizsos, füstös, picit piaszagú finomság is teljesen lenyűgözött. A "Zöld tündér" rajtam különleges, vibráló és abszolút viselhető. Füstösségében, és leszáradásában picit hasonlít a a Tea for Two -hoz.
Sajnos eddig csak 14 L'Artisan Parfumeur illatot sikerült megszimatolnom, de feltett szándékom, az összes fellelhető minta beszerzése.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. augusztus 10.

Sziasztok!

x

2013. július 10.

Ez maga a csoda, gyönyörű kompozíció. Kevésbé fáj érte a szívem tudva, hogy a munkahelyem szigorú alkoholszabályzata miatt úgyse merném viselni (egész nap magyarázkodhatnék, hogy nem én vagyok ittas, hanem ez az illatom), így kevésbé fáj érte a szívem, hogy nem lehet az enyém. Gyönyörű szép, de valahogy az ilyen szintű őrültségből, ebből a csodás világból már kinőttem.

Update: Viszont ha a delíriumból már úgy-ahogy ki is nőttem, íme egy film, amiből sose fogok kinőni, a 100-adik végigcsodálás után sem:

"Az abszint az ész serkentője. A zöld tündér, aki az abszintban lakik, az ön lelkét kívánja. De velem biztonságban van."
Valahogy úgy érzem, hogy neked, kedves Odil, egyből beugrik majd ez a film. Bár ki tudja, néha baromi nagyot tévedek, amikor valaki ízlését, preferenciáit megsejtem. De kíváncsi vagyok, hogy ismered-e, tetszik-e a szóban forgó film.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. július 10.

pumukli21

2012. október 9.

Csodálatos unisex illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. október 9.

Csodálatos unisex illat.

Odil

2012. augusztus 2.

Amikor találkoztunk, csak álltam, és szinte kifolyt a könnyem, mert annyira gyönyörű.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. augusztus 2.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol