Best of Beauty 2019

L'Artisan Parfumeur

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: Oeminoemi, Módosítva: 2016. november 28.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

"Parfüm azoknak akik nem rettenek meg a szenvedélyesen erős gyümölcsillattól: erőteljesebb illatfelhő, gyorsabban kibontakozó szívjegyek, intenzívebb szederaroma! Bár eredetileg azoknak tervezték – a Mûre & Musc kiadásának huszadik évfordulójára – akik egy bátrabb és erősebb szedret kívántak, megannyi új rajongót is szerzett magának e parfüm. Ami nem véletlen, hiszen kora reggeltől egész éjszakába nyúlóan elkísér minket."

Illatösszetevők: bergamott, feketeszeder, narancsvirágbenge, mósusz, tölgymoha

Ár: 8000 + PK , Eladó: varga.stella
Állapot: 50 ml, 1-2 fújás hiányzik, Helyszín: Dunaújváros, fizetés: fizetés banki utalással, foxposttal küldöm
Pajzs

2019. január 29.

Jane reszkető kézzel szedi a szedret. Kékespiros lé festi be az ujjait, a gyümölcsök ragacsos nedve lecsorog az állán. Mosószappan és átmelegedett bőr illata száll fel a mozdulataiból, ahogy a bokrok közt hajolgat; a ruháját verejték tapasztja a hónaljához. Néhány szemet belenyomkod a zsemlébe, amit az utolsó pennyjén vett. Csitul az éhség. Két napja ilyenkor még bergamottal ízesített teát ivott. Az esti harmat kissé átáztatta a szoknyáját és a cipőjét. Még nem csordultak ki a könnyek. Már reszket a keze és a szája, de túl kell élni. Hatalmas, puha sálját maga köré csavarja. Csend van, pár percig néz egy csillagot. Fekvőhelyet keres a hanga rejtekében. Magzatpózba kuporodik a lila virágok közt, a feje alatt mohapárna. Szabad vagyok - ismételgeti.
Thornfield Hall sarkait is moha borítja.
Miss Eyre. Jane. Szerelmem.
Sós víz gyűlik a szemében. A hátára gördül, felette a Tejút. Fél, gyászol, imádkozik és gyönyörködik, mire végre elalszik.
Friss az éjszakai levegő a tőzegpusztán.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 29.

Thornfield Hall sarkait is moha borítja.
Miss Eyre. Jane. Szerelmem.
Friss az éjszakai levegő a tőzegpusztán.

Angelless

2017. október 22.

Nagyon különleges parfüm; amikor először beleszagoltam csak vigyorogtam mint egy kisgyerek. Olyan illata van ugyanis, mint annak a szeder ízű gumicukornak amit gyermekkoromban apukám mindig hozott nekünk munka után. Bár a tartóssága is olyan jó lenne, mint ennek az emléknek! Nem kísér el éjszakáig az illat, hiába a reklámszöveg. Emiatt csak 4 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 22.

Palomita

2017. augusztus 18.

Sokáig kitüntetett helyzetben éreztem magam, és parfümrajongó ismerőseim is némi irigységgel konstatálták, hogy a L'Artisan bestsellerei - Passage d'Enfer, Dzing!, Bois Farine, Tea for two, Timbuktu, hogy csak a számomra legkedvesebbeket említsem - csudajól kijönnek a bőrömmel is, és meglepően sokáig illatoznak rajtam. No, ő a kivétel! Tartósnak tartós ő is, semmi kétség (bár ne volna az)! Nagyon szerettem volna szeretni, de sajnos nem sikerült összebarátkoznunk. Kicsit úgy vagyok vele, mint a Premier Figuier Extreme változatával, hogy túl sok ő már nekem, bántó, zavaró, és mintha teljesen el akarna nyomni, meg akarna fojtani. Azt pedig nem csípem. Az EdT verzió nagyon kellemes, kiegyensúlyozottan zamatos szedres-friss szappanos és szuper tartós, de az Extreme... lerobbanthatatlan kommersz öblítő jut róla eszembe sajnos - legalábbis magamon.
Szívem szerint 2 csillagot adnék rá, de mivel sok kedvencem van a parfümháztól, közepesnél nem értékelem kevesebbre ezt az illatukat sem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 18.

Rozi71

2017. május 10.

Kifújás után tényleg nagyon erős szederillata van (az ember nem is tudja, milyen illata van a szedernek, de pont ilyen). Nekem száradás után nem nagyon tetszik, túlságosan légfrissítős az illata (mondjuk abból a jobb fajtából).

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 10.

Oeminoemi

2016. október 8.

Nehéz lesz szavakba öntenem, hogy milyen ez a nedű, de megpróbálom. Minimalista és hedonista. Nagyon természetes, sőt természetben járós-kelős, kora őszi kirándulás, erdőben sétálás, bogyógyűjtés szagélménye palackba zárva. Semmi, de tényleg semmi köze nincsen, a jelenleg piacon figyelő, bogyós-gyümis, túlcsordulóan édes zagyvaságokhoz. Évekkel ezelőtt öcsémet megcsípte egy ismeretlen eredetű bogár, szerencsére a nagy riadalmon túl nem történt semmi baja. De miért is szedtem elő ezt a régi történetet? A pici szúrás helyén, perfekt pézsmás szedres illatot árasztott magából a bőre. Azóta bogárka illatnak hívjuk ezt az aromát, mindenfelé kerestem, és szerencsére 9 éve rátaláltam a Mure et Musc Extreme formájában. Nagyon jó tartóssággal rendelkezik (ami, mint tudjuk nem a L'Artisanok tulajdonsága). Reggel felfújva még késő éjszaka is lüktet az rajtam a parfüm. Kedves, bájos, zamatos, boldogság a köbön illat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 8.

szeliger

2014. március 13.

Szépséges illatkompozíció, nálam nagyon az élmezőnyben. Egyszerű, azt nyújtja, amit ígér: szeder és pézsma, nincs hozzá sok körítés. Óvatos voltam, először mintából próbálgattam, de sajnos függőséget okoz, a kívánságlistámra felkerült. Szerintem nappali illat, jó tartóssággal, szolid kis illatfelhővel, de egyébként bárhol, bármikor. Elegánsnak gondolom, jól passzol hozzá az egyszerű formájú üvege is, nagyon tetszik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. március 13.

Alkoholok: SD Alcohol 40B
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Benzoate, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Citral, Coumarin, Hydroxycitronellal, Eugenol, Alpha-Isomethyl Ionone, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract, Benzyl Salicylate, Geraniol