L'Artisan Parfumeur

Ár:   24 700 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Zsenike, az összetevőket feltöltötte: fritz.aniko, Módosítva: 2018. október 10.

Ár:   24 700 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Fejillat: alma, gránátalma, gyömbér, sáfrány

Szívillat: bőr, írisz, lokum, tulipán

Alapillat: benzoégyanta, cédrusfa, mósusz

RitaL

2019. szeptember 8.

Ez a Montale Sweet Oriental Dreamjének a már sokat látott, megkomolyodott, saját egzisztenciával rendelkező, kiegyensúlyozott, boldog nagytestvére. Az alapillat nagyon-nagyon hasonló, de míg a SOD egy harsány, már-már agresszív, eléggé tolakodó és magamutogató illat, addig ez kellemes, visszafogott, mégis egyedi és vidám. Nagyon édes, ebben egyetértek mindenkivel. Nekem mindkét illatban van valami, ami babaolajra vagy babaápoló termékek illatára emlékeztet, tudom, hogy ez nagyon távol áll az eredeti elképzeléstől, de ezért olyan kellemes, meleg, ölelő, biztonságos érzést adnak.
Kár, hogy a Montale verzióhoz képest jóval kevesebbet bír, a hatodik órában elszáll, de ruhán azért még érezni.
Elképzelhető, hogy egyszer be fogok ruházni rá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 8.

Elképzelhető, hogy egyszer be fogok ruházni rá.

Pajzs

2019. május 11.

Gyere, készítek magunknak teát. Ülj le, helyezd magad kényelembe. Addig hozok egy vázát a rózsáknak. Tegyek cukrot a csészédbe? Rendben, kettőt, persze. Érzed ezt a csodás almaillatot? Reszelek bele gyömbért is, jó? Az íze kedvéért, pikáns lesz, meglátod. Tettem a kistányérra édességet is, csak ragacsos, majd együtt bosszankodunk és nevetünk, miközben a fogunk közül próbáljuk kikaparni. Csak nyugodtan, nem szégyelljük magunkat. Pisztáciát is kérsz? Az a méhecskés tálka családi örökség. Szerintem is gyönyörű. Kint dohányozhatsz, nincs ellenvetésem. Ne haragudj, nem találom a púderkompaktom. Á, megvan, így ni, máris jobb. Abban a bőrtokban a rúzsom van, csinos nem? Kézzel készült. Megnézheted, szerintem szagold is meg, megéri. Emlékszel, ezt a fadobozt még tőled kaptam. Hogy mi van benne? Nyisd ki, és megtudod.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 11.

Phoenix19

2018. december 14.

Sok L'Artisan illattal sikerült megismerkednem, végül ez a parfüm győzött, nekem ez a kedvenc L'Artisanom. Én leginkább a lokumot érzem. Az illat ragacsosan édes, mint maga a lokum, de fűszeres, bőrös, picit dohányos, ugyanakkor száraz, kissé porszerű. Nagyon különleges illatnak találom ellentmondásos jellege miatt, szinte extravagánsnak mondható. Porcukrosan édes, mégsem émelyítő, mert a bőr és a fűszerek ellensúlyozzák. Egyedi illata valóban niche minőség. A tartósságával nincs probléma.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 14.

GNóri

2018. november 12.

Alma, bőr, írisz...külön-külön is szuper illatjegyek, így azt hittem, együtt még nagyobbat fog szólni. Sajnos azonban rajtam ez az illat nem működik, elviselhetetlen, levakarhatatlan, estére rosszul lettem tőle. Sült almás, szirupos, ugyanakkor poros/porcukros, émelyítő, valahogy olyan ridegen, nyersen édes...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 12.

nyuszo

2018. október 30.

Jonatán alma...
Bőr és dohány....
Nekem főleg ezek érződnek ki belőle.
Érdekes kompozíció, de nem estem tőle hanyatt!
Nem is zárkózom el tőle....
Ízlelgetem...
Tényleg érdekes, összetéveszthetetlen illat.... már ez önmagában nem kevés!

Update! Fiam lecsapott rá!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. október 30.

Jonatán alma...
Bőr és dohány....
Nekem főleg ezek érződnek ki belőle.
Érdekes kompozíció, de nem estem tőle hanyatt!
Nem is zárkózom el tőle....
Ízlelgetem...
Tényleg érdekes, összetéveszthetetlen illat.... már ez önmagában nem kevés!

Update! Fiam lecsapott rá!

emb1p3

2018. május 26.

Arab piac, az édességárus standok felől nézve. Valahol a nyüzsgő tér túlsó felén ott vannak a fűszeresek, sáfrány, gyömbér, egy kis bors, odébb a bőrösök, de a te orrod teli van a cukorsziruppal, amit épp a Balah el Samra öntenek, meg a porcukorba forgatott lokumhegyek felől áradó, ragadósan édes, szinte már cseppfolyós illattal. Én a piac bőrösebb, sáfrányosabb, oudosabb felén szeretek lődörögnii általában, de nagyon jó orientális kapudrog (volt) ez azoknak, aki eddig azt hitték, hogy nem annyira szeretik az orientálokat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 26.

Tubereuse

2017. augusztus 16.

A L'Artisan nagyon tud valamit, ahogyan a példa is mutatja. Nem kedvelem túlságosan az orientális illatokat, de ez az illat maga a csoda. Könnyen elhiszed, hogy átkelsz a Borszporuszon, valahol Európa és Ázsia között Isztambulban találod magad. Orrodat megcsapja a keleti fűszerek, ételek illata. Rajtam a lokum az, ami kifejezetten hangúlyos, precízen pontosan a közel és távol-keleti édesség köszön vissza a bőrről. De ez pozitívum, mert nem lesz ettől az illat bazári, vagy netalán piaci. Erőssége még a tartóssága, 7-8 óra ami kellően hidratált bőrön akár több is lehet. Még valami, nagyon szereti a hideget, akkor mutatja meg magát a legszebben.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 16.

egyboszorka

2016. november 3.

Zseniális rajtam, nekem. Erőteljes, édeskés bőrös mennyország. Rajtam nagyon dominál a bőr, és itt van a kutya elásva! Nagyon kevés ebbe a kategóriába tartozó illat működik rajtam, úgy tűnik, az édesebb, fűszeresebb vonallal érdemes szövetséget kötnöm. Zseniális ötlet ez a játék a lokummal, a gyantás leszáradás sem árt neki, megfoghatatlan és megmagyarázhatatlan, " szó bennszakad, hang fennakad, lehellet megszegik" formátumú niche csoda ez újfent Artisan- éktól....

Na, nem volt satyika a nyuszimuszi fején? Akkor rápakolom!
2010- ben bevezetett illat, a parfümőr Bertrand Duchaufour. Igencsak erőteljesen, füstösen- bőrösen indít, kifújáskor minimálisan fűszeres, az édessége ekkor még nem detektálható. Riasztóan bőrös ebben a fázisában, kifejezetten cserzett- szúrós jelleggel. Körülbelül fél óra kell ahhoz, hogy a magabiztosabb kollégák, jelen esetben az írisz és a lokum egy pici sáfrányos pikánssággal felzárkózzanak a macsókához. Aztán snitt, egyik pillanatról a másikra a nagyfiúnak elcsavarja a fejét egy gyönyörűséges némber lokumnak öltözve, és amikor a tiszteletlen hímnemű elkezdene erőteljesebben a tettek mezejére lépni, leken neki egy tisztességes pofont a benzoégyantás fajtából, csakis a miheztartás végett. Sapka fent.....

Ha valakinek ez kevés, sok, egyszerű, avagy fennhéjázó vagy szimplán nem tetszik az illat vagy más egyéb, akkor előveszem az eddigi legjobb, legkifinomultabb stílusomat ami egyben igencsak hasznos is:
Fú, ez a kedvencem, már többször újra vettem, a piros dobozos van meg, és duglaszba ( sic! ) kapható? Csak a pirosságot nem mulasztja el a hajtöveimről.....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 3.

Na, nem volt satyika a nyuszimuszi fején? Akkor rápakolom!

TFerenc

2016. október 26.

Kifújáskor nagyon édes, uralkodik a pisztácia pedig ezt alapjegyként írják. Utána pár perc múlva társul mellé a nugát és virágos jegyek. Negyed óra múlva összeáll és létrejön az ILLAT, a MŰ. Igazi niche érzés ez mint sok más L'Artisan. Egyedi és kifinomult. Poros, édes-mézes finomság. Emlékeztet Duchaufour másik alkotására a Seville a L'Aube-ra. De míg az tavaszi -nyári illat ez őszi-téli hangulatkellék. Avatatlan orr kapásból Női parfümnek mondaná szerintem, ezért óvatosan srácok :) A minusz 1 csillag csak azért mert gyorsan bőrközelivé válik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 26.

fritz.aniko

2016. október 24.

Szerelmes lettem ebbe az illatba.
Pedig az édes illatokkal kapcsolatban mindig is előítéleteim voltak/vannak ( hogy túl mézesmázas, kamaszos meg hasonlók), de ahogy Visine is írta, valahogy ez az illat éppen annyira édes, amennyire kell: nem émelyítő, nem taszító.

Inkább bőr közeli illat, nem ereszt hatalmas aurát, csak a közelben lévők érzik.
Tartósságára sincs panaszom, 5-6 órát kibír rajtam.

Az én bőrömön ez egy 'kétdimeziós' illat: először fűszeres sült alma illata van ( igazi karácsonyi finomság), leszáradás az után édes, bőrös kombináció marad meg, hosszú órákon keresztül.

A L`Artisan oldalán nem látom, hogy ki lenne írva, hogy már nem gyártják és elég sok helyen van raktáron, így reménykedem benne, hogy vagy tévesen lett jelölve, vagy újra gyártják.
Miután megtaláltam és szeretem, szomorú lenne, ha így lenne.

Update. Nővérem belép a fürdőbe mikor ott készülődök: " Mi ez a szag? Megromlott a sminked?" - de én még így is szeretem ezt a parfümöt :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 24.

Szerelmes lettem ebbe az illatba.

Tartósságára sincs panaszom, 5-6 órát kibír rajtam.

Miután megtaláltam és szeretem, szomorú lenne, ha így lenne.

Antioxidánsok: BHT

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.