L' Erbolario

Ár:   €22.90   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Myropolium   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Organicharmony.hu-n 10 600 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: mona82, Módosítva: 2018. május 4.

Ár:   €22.90
Lelőhely:   Myropolium
Vedd meg online: Organicharmony.hu, 10 600 Ft

Egy illat, amely a Földközi-tenger citrusos és aromás illatait, valamint a tengeri szellő frissességét kelti életre, a Földközi-tenger és Szardínia szigete előtt tiszteleg.

Ár: 10 600 Ft , Eladó: Organicharmony.hu

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
    bibi24

panelli

2024. január 20.

Amikor először fújtam magamra, azonnal visszarepültem a Cinque Terre-re. Ahogy Riomaggioréban álltam a parton, orromban a tenger illatával, a szél pedig a szikláknak taszította a hatalmas hullámokat. Az ottani vízpermetnek volt ilyen illata, keveredve a citrusligetek friss felhangjaival. Sosem gondoltam, hogy ezt egy-rádásul uniszex-parfüm így vissza tudja idézni. A hatósugara, tartóssága is fantasztikus, pedig nem fürdöm benne. Igazán egyedi kompozíció, az elején felütésként jelentkező kissé maszkulin vonal senkit ne riasszon el, igazi, roppanósan friss illatorgia lesz belőle. Soha meg nem unós!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2024. január 20.

legallybrunette

2023. június 26.

Végül megbarátkoztunk, kap még egy csillagot. Még mindig nem ez a tengeri illatok "nagy ő-je" számomra. Hiányzik belőle valami (moszat? homok? kagyló?), amit nem tudok megmagyarázni. Nem elég vad, nyers, sok benne a virágos jegy.
    -----
    Volt egy korszakom, amikor elszántan kerestem az ideális tengeri, sós parfümöt, sokéfélét végigpróbáltam. Ami tetszett, az vagy nagyon drága volt, vagy nem tudtam külföldről megrendelni, vagy éppen megszüntették. Aztán olyan idők jöttek, amikor kevésbé voltak divatosak az ilyen illatok, a niche-ek alkotói is inkább az édes vagy a polgárpukkasztó kreációk felé mentek el. Aztán valahogy megláttam a Fior di Salinát a Makeup webshopban, és utánaolvastam hazai és külföldi oldalakon. "Mindenki áradozik, nocsak... Ahhh, na ő kell nekem, itt lesz a mindig is vágyott tengeres parfümöm" - sikkantottam fel, és nyomtam is a gombot.
    Hát, nem tudom... vegyesek az érzéseim. Mindegyik egykori kedvencemből egy picit felfedezek benne. Amikor kibontottam, azt gondoltam, hogy csak a Rem-hez ne hasonlítson, mert azt nem igazán kedveltem. Erre tessék, tiszta Rem-ként indított. Aztán jöttek sorra a többiek, érdekesen jöttek elő az emlékek, és a leszáradása aztán megint a Rem....
    Rajtam nem férfias - a Sel Marin vagy az Aura Maris az igen, az férfias, de utóbbi pl. sokkal citrusosabb. Ez olyan púderes jellegű, nagyon kevés férfitípuson tudom elképzelni.
    Valamilyen mellékzönge zavar benne. Nem tudom, mi az, de még a fejem is belefájdult a nagy koncentrálásba, hogy kitaláljam, mi lehet benne ami "kilóg".
    Nem dobom fel eladásra első felindulásomban, inkább majd később előveszem újra. Hátha csak rossz napom volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. június 26.

-----

ALettah

2023. április 24.

Egy ideje a természetesebb illatkreációk felé fordult a figyelmem, így toppantam be zárás előtt pár perccel Olaszországban egy L'Erbolario boltba, ahol a kedves eladólány nagyon készségesen segített, elbeszélgettünk, és még egy rakás mintával is gazdagabb lettem.
    Ebből pont nem volt teszter, ezért vakon vettem meg a leírás alapján ebből és a Fior di Onda-ból a 15 ml-es kiszerelést. Ahogy előttem is sokan leírták, egy nagyon letisztult, egyszerű tengeres-citrusos illat. Fehér, kék, citromsárga :) Mégis van benne valami laza kifinomultság, egy magabiztos, nyugodt aurát von a viselője köré, csöppet sem tűnik olcsó kis citrusosnak.
    Külön öröm számomra, hogy nem édesedik vagy virágosodik be, hanem ebben a tiszta sós-citrusos jellegében marad végig. Uniszex, de nem androgün módon - simán el tudom képzelni kifejezetten nőies nőkön vagy macsós férfiakon is, tudja a fene, hogy miért.
    Jó ez nagyon!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. április 24.

Jó ez nagyon!

Pajzs

2020. szeptember 3.

Az a hangulat, mikor egy tengerparton lubickolással, úszással, felfedezéssel eltöltött nap bágyadtsága találkozik az esti zuhanyzás üdítő, jóleső élményével. A sós víz nyoma és az ugyancsak sós, langyos szellő összekeveredik a bőrröl párolgó, friss, citrusos-púderes tusfürdő illatával.
    Mediterrán módon, lazán kifinomult.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 3.

Mediterrán módon, lazán kifinomult.

Nessy

2020. március 19.

Ezt a párom kapta, bár mivel nagy uniszex parfüm rajongó vagyok, én is használom néha.
    Az én bőrömön a nyitány egyértelműen inkább férfias és nagyon citrusos.
    Ahogy csendesedik az illat úgy bújnak el az aqua-s felhangok, az alga és a sós tengeri levegő. A tengerparti városok hangulatát tökéletesen hozza.
    Szó sincs arról, hogy túl sportos vagy egyszerű lenne, még Armani úron vagy Monica Belluccin is simán el tudnám képzelni.
    Külön szeretném kiemelni, hogy a prezentáció a cégnél mindig hibátlan, a doboz szép, az üveg masszív és jó minőségű... akárcsak az illat.
    A márka parfümjei bizalmamat és érdeklődésemet élvezik már hosszú-hosszú évek óta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 19.

Az én bőrömön a nyitány egyértelműen inkább férfias és nagyon citrusos.

sammy

2019. május 29.

Semleges bőrközeli illat, ebben az állapotban még tartós is. Tényleg megidézi a sót, szeretem :)
    Átfogalmazom, ma elhasználtam a kapott mintát, ez bizony legalább 6 órán át tartja a közepes hatósugarat, utána lesz csak bőrközeli és még úgy is lehúz pár órát. Nem gondoltam volna, hogy a citrusos-vizes illatok közt létezik ilyen, szuper!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 29.

Limadunia

2019. március 20.

Ez az egyik legkülönösebb illat amit eddig próbáltam. Imádom a tengert és a tenger illatát, a maga sós-algás-kissé halas szagával, sokszor próbáltam olyan parfümöt találni, ami visszaadja ezt (Armani acqua di gioia az egyik amit gyakran használok). Azonban a legtöbbször a tenger ihlette parfümök csak kissé sósak, inkább citrusosak ami lassan édeskéssé fordul át. Ez a parfüm elég más (nem hal szagú, nem kell aggódni :)), a citrusos fej jegyek itt is megtalálhatók, sőt először a bőrömön igencsak ütős, kissé fanyar illatot alkotott, azonban valahogy mindez és a melegebb sósabb alap tónusa valóban a tengert idézi, talán jobban mint a dizájner parfümök amit eddig próbáltam.
    Tényleg unisex, és én az egyszerű de nagyszerű jelzővel illetném, nem irritál, természetes, szerintem megéri az árát, és aki bevállalja ezt, annak egy igencsak egyedi, kissé merész és szokatlan parfümje lesz. Ja, és természetes parfümhöz képest meglepően tartós!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 20.

Cintia04

2018. július 11.

Párommal együtt teszteltük és mindkettőnknek nagyon tetszik. Ez valami isteni unisex illat. Nincs benne az a dilemma ami általában az unisex illatoknál szokott lenni, hogy akkor most ez inkább férfias vagy inkább nőies lenne. Bátran hordható mindkét nemnek. Annyira tiszta, friss, lágy mégis karakteres, nagyon izgalmas számomra egyáltalán nem lapos. Jó érzéseket kelt bennem tényleg megidézi a tengerpart nyugalmát és frissességét, nem bonyolult illat, nem kell elemezgetni mert ez bizony azt adja amit ígér. Sok bergamott egy kis írisszel és a vizes jegyek adják meg azt az igazi tiszta érzetét ami ha megnyugszik a bőrön kissé sóssá válik, nem lesz intenzív de mégis érezhető lesz. Bár unisex illat és azokat inkább hétköznapokra vagy sportos megjelenéshez szokták ajánlani, ez viszont annyira különleges és szép, hogy akár nyáresti elegáns eseményekre is bátran fújható. Nem telepszik az emberre mégis a levegőben lengedez. Órákig lehet érezni ahogy körülvesz utána bőrközeli marad ami ebben a melegben engem nem is zavar, hogy nem mászik az arcomba. Akik szeretik az unisex illatokat és vágynak valami különlegességre ami kicsit más mint a többi azoknak nagyon is ajánlom, hogy próbálják ki. Szerintem isteni finom! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 11.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
    Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.