L'Occitane

Ár:   16 750 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Laci, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2020. január 15.

Ár:   16 750 Ft
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok

Illatcsalád: orientális-fás

Illatjegyek: ciprusok, tonkabab, vanília, tömjén, kardamom

L'Occitane Eau Des Baux EDT FÚJÓS
Ár: 5 ml 1500 Ft, 10 ml 2700 Ft , Eladó: galagonyanya
Állapot: 5 ml fújós vagy 10 ml fújós üveg parfümszóróban, Helyszín: Pécs, fizetés: banki utalás után küldöm postán maradóra vagy Foxposttal
Ár: 5 ml: 1.500 Ft; 10 ml: 2.700 Ft , Eladó: maszmazs
Állapot: Frissen átfújva a saját parfümömből 5 vagy 10 ml üveg parfümszóróba, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel Budapesten/Foxpost

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Feketebarbi

2021. október 23.

Nekem sok a tömjén, fémes ízt kölcsönöz neki, ettől kissé rideg lesz a téli hangulata. Az én idealizált karácsonyi illatomban több kardamom lenne és hiányzik a fényt(melegséget) adó komponens. 3 óránként frissítést igényel.
Senki se tekintse értékítéletnek a leírtakat, mert jó kis illat ez.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 23.

Senki se tekintse értékítéletnek a leírtakat, mert jó kis illat ez.

petrambrus

2021. augusztus 28.

Hát ez egy kis csoda :) Amióta megvettem Tom Ford Tobacco Vanille csodáját, azóta keresek hasonló illatokat. Az Eau des Baux pedig teljesen megfelelt erre a célra... nem akarja utánozni Tom Fordot, mégis kellőképpen hasonlít rá, hozza azt az életérzést. Egy kicsit mézeskalácsosabb, amint magamra fújtam egy kellemes kandallós őszi/téli forrócsokizás jutott eszembe. Imádom ezt az érzést, imádom az illatot :) 10/10

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 28.

marvina

2020. január 14.

Az illatról:
Egy nagyon természetes hatású fűszeres vanília illat, ami valahogy (jó értelemben) száraz és komoly lesz a tömjéntől. Tulajdonképpen ez menti meg a gourmand jellegtől. Én azt gondolom hogy tökéletesen ki van centizve hogy uniszex legyen, annak ellenére hogy férfiaknak szól, tehát nem kell különösebb bátorság hogy nőként használja az ember. Engem kicsit a Shalimarra is emlékeztet, de jócskán kevesebb vaníliával és hát más gyanták vannak benne, de gyantás ez is.
Tartósság és szilázs szerintem egy eau de toilette töménységhez (amiként árulják) korrekt, sőt várakozáson felüli, szép és egészen összetett leszáradással.
Megér ennyi pénzt egyértelműen, mert bár nem feltűnő, vagy extravagáns, de mégis kifjezetten kifinomult és érdekes.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 14.

Az illatról:

Lapo

2018. február 25.

Többször fújtam már papírra (már tudom, utóbbi nagy hiba volt..), de valahogy minden esetben elkönyveltem a "valóban jó illat de nézelődök/ismerkedek még tovább" kategóriába.. Ma fújtam először magamra és valami isteni csoda történt..
Persze, tudom.. bőrön kell próbálni mindent, de több illattal való ismerkedéskor egyszer csak elfogy a teszter felület.. :D

Nos, őt hatványozottan és csak bőrön szabad szerintem próbálni.. ez esetben mutatja való önmagát:
Egy, már-már niche minőségű, kiegyensúlyozott, édeskés, füstös, fás, meleg és intim illatnak tartom.. egy frissen begyújtott kandalló melletti hosszasabb beszélgetés hangulata az, ami eszembe jutott, 1-1 pohár kiváló minőségű vörösbor társaságában.. szinte hallom a tűzre rakott fadarabok időnként pattogó hangját, az általuk adott, néha megcsapó és egyre erőteljesebb melengető érzés kíséretében..
Fantasztikus.. Örök darab..

Ugyanúgy el tudom Hölgyeken képzelni, mint saját magamon a Pour Homme kategória ellenére..
Egyértelműen maximális csillag.. szeretném a többi L'Occitane illatot is.. egészen biztosan tartogatnak még meglepetéseket.. :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 25.

Fantasztikus.. Örök darab..

Luiselotte

2017. szeptember 12.

Ez a kedvenc illatom a márkától. Az egyszerű lapos üvegcse csodát rejt.
Édes és füstös , melengető a tonkababtól és a kardamomtól .
Szerintem inkább unisex illat mintsem férfi.
Ősz -tél az Ő ideje, a 100 ml-es kiszerelés nagyon sokáig elég mert 3 fújás egész nap tart rajtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 12.

Ez a kedvenc illatom a márkától. Az egyszerű lapos üvegcse csodát rejt.
Édes és füstös , melengető a tonkababtól és a kardamomtól .
Szerintem inkább unisex illat mintsem férfi.

sophienural

2017. március 16.

Tényleg mocskosul jó! :D Füstös, karakteres, dögös, úgy érzem bármire képes vagyok, amikor ez az illat van rajtam és úgy tűnik, mások sem tudnak ellenállni neki...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 16.

galagonyanya

2016. szeptember 20.

"Tudom, mit fújsz idén télen" - mondanátok nekem, ha erre járnátok, és beleszippantanátok a levegőbe. Hát igen. Durván jó, sőt mocskosul jó cucc, nem szoktam így beszélni, de még a hatása alatt vagyok. Annától kaptam egy picit belőle, köszönet érte! Rajtam 90%-ban tonkabab, és ezt imádom. Hálistennek a tömjén nem mert előjönni... Sűrű, buja és szexi, fűszeres, melengető, addiktív, és hogy pasiillat lenne? Erről ne engem kérdezzetek. Nem szoktam titkot csinálni belőle, hogy előszeretettel használok férfiparfümöket (és nem vagyok kíváncsi arra, hogy egy pszichiáter vajon ebből mit hozna ki) úgyhogy aki kedvet érez hozzá, bátran próbálkozzon vele. Én felvéstem a bevásárlólistámra...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 20.

Villango

2016. szeptember 7.

Külföldi oldalon olvastam róla jó véleményeket, aztán meg itt is :) gondoltam megszaglászom. Az én világomnak tűnt leirás alapján, és nem is csalódtam. Mondjuk a tömjén nagyon erősen üt benne, még leszáradás után is :) emiatt van egy kis ortodox templom filingem,
A vanilia végig megmarad benne, igazán uniszex illatnak tartom, szép, erőteljes, ezen a tavaszi(as) napon is egyben vagyok vele.
Igazából a Cherguira vágytam Serge Lutens-től, csak olvastam hogy ez nagyon hasonló, és mig ezt meg tudom "kóstolni" élőben üzletben, addig a Serge-t nem. Igy látatlanban is azt mondom, talán a Chergui kiforrottabb lehet, biztos nőcisebb is. :) Na ezt még át kell rágnom.
A 13.000.- 100 ml-ért viszont jó ár nagyon, aki hezitál rajta per pill, ne tegye. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 7.

Ingrido

2016. március 22.

A legjellemzőbb tulajdonsága, hogy őrülten tartós. Első fújásra drogéria/patika misztikus gyógynövény szaga, majd szép lassan marad a templom száraz, tömjén illata. Izgi, én nem találtam mostanában hozzá hasonlót.

Megjegyzés: egész termékcsalád kapcsolódik hozzá, de azoknak nem ilyen az illatuk. Pl a dezodor mintha nem is ez az illat lenne.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 22.

jean baptiste

2015. augusztus 25.

Tegnap teszteltem, vittem magammal egy TF Tobacco Vanille mintát is. Az eladó és az én véleményem is az, hogy nem hasonlít a két parfüm. Első órában még abszolút férfias, kicsit oudos illat vaníliával keverve, majd szépen lassan lecsendesedik szimpla vanília illatra némi tömjénes vonulattal és 12 óra múlva is lehet érezni, ami azért elég jó ebben az árkategóriában. A mínusz pont a hatósugara miatt van. Szeretem, ha nem csak én érzem :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 25.

Alkoholok: Alcohol
Emolliensek: Cupressus Sempervirens Leaf/Nut/Stem Oil
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Coumarin, Linalool, Limonene, Isoeugenol, Cinnamal