L'Occitane

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: MarieAntoinette, Módosítva: 2012. február 2.

Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok

A levendula párlat, az égetett fa enyhén borsos és mogyoró illatú kompozicíója teszi emlékezetessé a provence-i tájat.

Férfiaknak alkotva, de a nők is imádják.

balalajka

2017. augusztus 11.

Férjem használja, én meg rájárok. A parfümre is:-)
A viccet félretéve: ez egy fantasztikusan megkomponált, sallangoktól mentes tisztaságillat, ami annyira vonzó, otthonos, ölelni való és szerethető! Egy úr illata, egy férfié, egy apáé, olyan valakié, akit szeretnek és aki békében van önmagával. Semmi csiricsáré faxni, semmi bugyiszaggató közönségesség, mégis megbabonázza az embert, folyton csak szimatolnám rajta. Magamon is szeretem, valahogy megnyugtat és felüdít!
Ezt az illatot el tudom képzelni széplelkű álmodozó kamaszon, tweedzakós pedagóguson, fehér szakállú nagypapán egyaránt. Nyáron hűsít, télen nyugtat a karácsonyi hajszában, azt hiszem ehhez valami belső igény kell csak, valami tartás, valami melyről fakadó minőség!
Csodálatos, varázslatos illat, maradandó érték, állandó darab nálunk!

balalajka
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 11.

Férjem használja, én meg rájárok. A parfümre is:-)
Csodálatos, varázslatos illat, maradandó érték, állandó darab nálunk!

mona82

2017. június 27.

Álmomban sem gondoltam hogy egyszer férfiparfümöt fogok magamra fújni,de ez engem elvarázsolt!!Pasin éreztem először,vagyis azt hittem hogy ez az ő illata,a bőre,a szappanja egyvelege,annyira tiszta és nem "kreált", nem tudom jobban körülírni :) Aztán fény derült a turpiszságra és eldöntöttem hogy nekem ez kell.Pár hónapja megszereztem és imádom magamon!!Tisztaságillat valóban,nincs jobb szó rá.

mona82
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 27.

elixir

2015. október 11.

Ez egy csodás illat. Szeretném, ha a férjem egy üveggel elfogyasztana belőle.
A L'eau és a Baux két olyan "férfiillat", melyek nálam 10/10 pontot kapnak. A Baux ebben a hidegben tartósabbnak tűnik. (Nekem is tetszettek magamon.)
Hogy sikerült két ilyen kifinomult illatot kreálni a L'Occitane-nél??
Gratula.

elixir
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. október 11.

Ez egy csodás illat. Szeretném, ha a férjem egy üveggel elfogyasztana belőle.
Hogy sikerült két ilyen kifinomult illatot kreálni a L'Occitane-nél??
Gratula.

Elen

2013. november 17.

Oké, férfiillat. Én meg nagyon szeretem, és ettől kezdve uniszex :P Ha használom, akkor éjszakár használom, de ez azért egyedülalvós-illat egy nőnek, nem ezzel indulnék neki egy pasi elcsábításának. Viszont egy húzós nap után megnyugtat (nyilván a levendula, amit rajongva szeretek), hűvös, mégis fűszeres, üdítő, egyszerűen szépséges... Akinek nincsenek gátlásai a férfiillatok használatával kapcsolatban, nyugodtan kipróbálhatja magán. Kellemetlen élménye biztos nem lesz, legfeljebb nem esik szerelembe. Igen, Laci írta le legpontosabban - mint a hűvös selyem. Nem dögös, hanem biztonságos.

Elen
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. november 17.

molnardokigergely

2013. október 29.

Néhány éve nyíltak új boltok gyönyörű plázákban, szépen csomagolt termékekkel, amiket én csodálattal figyeltem, majd szagoltam és próbáltam ki. Úgy éreztem a L'occitane márka felfedezésével jól visszavághatok a Lush termékek iránt rajongó egykori barátnőmnek. :)
A "férfi polcon" gyakran megszaglásztam az Eau de L'occitan illatszeres üvegét is. Olyan volt az élmény, mintha egy gyerekkorom óta nem hallott jellegzetes dallamot hallottam volna újra és újra, valahányszor a kezembe került az üveg.

Mostanában tényleg mindent jól megszimatoltam, ami a kezem ügyébe került, hogy emlékezzek. Elmúltam már harmincegy, sokat gondolkodok régi dolgokon, régen látott, talán már nem is élő embereken, városokon, ahol évek óta nem jártam, egyszóval visszatekintek, és sokszor inkább emlékszem illatokra, mint másra. Szóval az egyik ilyen visszatekintős, nosztalgikus pillanatban bementem, majd megvettem a szert, hogy visszakapjak egy meghatározhatatlan darabot a múltamból.

Az illat egy kicsit régimódinak ható jó minőségű fűszeres (borsos?) levendula, ami nem sokat változik, talán néhány óra elteltével lesz egy kicsit krémesebb, lágyabb. Egyet tudok érteni a korábbi véleményekkel: Valahogy nem tudom elképzelni, hogy ezzel az illattal halálra csajozom magam, nincs benne nagy dögösség, de valószínűleg nem is ez a célja. Inkább olyan benyomásom van, mintha elutaznék a hegyekbe nyáron, sütne a nap miközben egy hegyi tó mellett sétálgatnék.

Tisztaság érzés, emlékezés, jól eső melankólia.

molnardokigergely
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. október 29.

Tisztaság érzés, emlékezés, jól eső melankólia.

Málni

2013. augusztus 28.

Sikerült belőle mintát szereznem és olyan mintha már ismerném ezt az illatot! Tiszta, puha, selymes, picit édeskés, földies és kesernyés illatú az elején, régebbi after shave balzsamra emlékeztető, nem öreges, de nem is olyan mint a mostani modern illatok, inkább a természetességet képviseli, nem feltünősködik annyira. Fél óra elteltével hasonlít még a Dreamer leszáradásához (csak ahhoz mert a Dreamer sokkal harsányabb jó ideig) is. Inkább ffias mint fiús, de nem lehetetlen unisexként is hordani. Nyakra fújva alig érzem, karon már jobban. Nem vagyok elájulva tőle, de lehet mert többet vártam vagy érdekesebb kompozíciót. Nekem inkább az erősebb, különcködőbb illatok tetszenek, ez meg visszafogott és kicsit sem tolakodó. Azért ajánlom mnkinek olyan napokra amikor csak lazulás van vagy épp kirándulni mennek a természetbe, de akár állásinterjúra is megfelelő, mert egy ápolt ember benyomását keltheti (na azért nem helyettesíti a fürdést, fésülködést, tiszta ruhába bújást):)

Ha zene, akkor vmi ilyen stílus jut róla eszembe, a melankólia itt is előjön: http://youtu.be/yepd-2cgyK8

Málni
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. augusztus 28.

brunette

2013. április 7.

Hát Lacit lehetetlen überelni, nincs is szándékomban, ő már mindent klasszul leírt erről a parfümről. Személyes tapasztalatként annyit, hogy imádom, akikor a férjemen ez van, a tiszta és simogató illatérzés mellé párosul valami szívmelengető feeling is a parfümöt hordó személlyel kapcsolatban. Nemcsak azért, mert szeretem őt, hanem mert ez a parfüm önmagában szeretnivaló. Van egy olyan érzésem, hogy akit ezt viseli, abban egy nő megbízhat, nem fog lelépni az első randi után. ;-)

brunette
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. április 7.

azursatellite

2012. november 27.

Laci ennél szebben le sem írhattad volna ezt az illatot! Tökéletes, én is imádom.. nagyon! De a barátom nincs oda a levenduláért, pedig szerintem nagyon jól állna neki. Én azért megadom neki az öt csillagot, mert megérdemli!

azursatellite
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. november 27.

Laci

2012. november 26.

Igazán nem fair ezzel az illattal szemben, hogy csak egy mondattal elintézzem, mint pár hónapja tettem. Vannak kiismerhető, szerethető illatok, és van az a kategória, amire, ha rátalálunk, úgy érezzük, mindig is ezt kerestük és nem mondunk le róla többet. Valahogy nekem ilyen a viszonyom ezzel a csodával. Nem tudok elképzelni egyetlen kivételtől eltekintve olyan élethelyzetet, amikor ez az illat tolakodó, vagy oda nem illő lenne. Igazán klasszikus, fantasztikusan aromás, friss, pikáns illat. Kifújáskor igen erőteljes adagban kapjuk meg a borsot a levendulával és a szerecsendióval. Ennek az illatnak igazán örülhetnek azok, akik irtóznak az intenzíven citrusos, limonádé illatoktól (Hanky), mivel semmi citrusosság nincs benne, mégis valódi patyolattisztaság jellemzi, művészi módon. Nekem ez az illat egy kategória Prada Infusion d'Homme-jával, mely szintén nem szenved feltűnési viszketegségben, de ha érzem valakin, álladóan csak szagolgatnám. Ez van, ami tökéletes, azt nagyon szeretem, nincs mit finomítani ezen. Tehát ez egy szolidnak tűnő illat első körben, de ne tévesszen meg senkit. Tartóssága rajtam kiváló, nap végén is megsimogat az illata. Mikor úgy érzem, leszívta az energiáimat a jövő nemzedéke, egyből szebbnek látom a világot, köszönhetően a finom pézsmás-fás leszáradásnak, mely finoman ül a bőrön egy kis fűszerességgel és igazán csábító és tiszta érzést kölcsönöz. Igazi jól ápoltság illata van, ezt szeretem benne leginkább. Nem fülledt és mocskos, nem szirupos és vaníliás, nem mosogatószer reklám, hanem olyan, mint egy frissen mosott, illatosra vasalt selyeming, egy kiadós zuhany a legtisztább forrásvízzel, megfejelve egy úri borbélynál tett látogatással Én így érzem magam, mikor ez az igazán klasszikus és stílusos illat rajtam van. Nos, akik nem igazán fogják kedvelni, azok az asztmára hajlamosak, mivel annyira igazi a levendula benne, hogy nehezen tolerálható számukra. Aki meg nem szereti a levendula illatát, ne is próbálkozzon, itt a virágé a főszerep. Ez az egyik legfinomabb illatú levendulás férfi illat, amit valaha használtam. A neve amúgy helyesen Eau de L'Occitan.

Laci
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. november 26.

Mirror

2012. március 12.

Isteni illata van:)

Mirror
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. március 12.

Isteni illata van:)

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Limonene, Lyral, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Linalool, Cinnamal, Geraniol