L'Oreal Paris

Ár:   3990 Ft   Kategória:   Samponok

A krémet feltöltötte: karacsonyikaktusz, az összetevőket feltöltötte: Laylie, Módosítva: 2021. augusztus 3.

Kategória:   Samponok

Használata visszaállítja a fejbőr egyensúlyát és nyugtatja azt. Eredmény: egészséges fejbőr, valamint puha csillogó haj.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Laylie

2021. július 15.

Olvasgatom a véleményeket és nem értek egy-kettőt akik lepontozták.
Van, aki azt írja, hogy nem segített a viszkető fejbőrén. Ez egy sima sampon, nem fogja megoldani a gombás vagy egyéb fejbőrproblémákat, nem is ígéri, tehát ez alapján lepontozni szerintem hülyeség, ha már égető/viszkető fejbőrről beszélünk, el kéne menni bőrgyógyászhoz.

Na de, hogy a saját tapasztalatomról is beszéljek, én nagyon szeretem eddig.
Lassan egy éve hullik a hajam, valószínűleg hormonális okokból, tehát ezen sampon nem fog segíteni.
Pont ezért, nem olyan csoda sampont keresek ami visszanöveszti a hajam, hanem olyat ami a nem irritálja a fejbőröm, nem teszi lapossá, szárítja ki a maradék kis hajamat, illetve kezelhető a hajam vele. Kezelhető alatt pedig azt értem, hogy fürdés közben se szakadjanak el a meggyengült hajszálaim.
Ez egy kíméletes sampon, nem lesz csudi rózsa illata, arra ott vannak a pár száz forintos DM-es agyonparfümözött csodák, én kifejezetten örülök ha valamiben nincs, vagy pedig minimális parfüm van.

Olyan kíméletes sampont kerestem, amivel naponta tudom mosni a hajam anélkül, hogy túltisztítanám a fejbőröm és tovább irritálnám, ugyanis ahhoz, hogy valahogy álljon, kénytelen vagyok naponta megmosni, hiszen hosszából és mennyiségéből eredően nem tudom felkötni, és izzadós / zsírosodásra hajlamos vagyok.

Minden alkati kérdés ellenére, mióta használom (kb. két hete) sokat javult a fejbőr zsírosságom, valószínűleg köszönhető a benne lévő Niacinamide-nak, és bár nem tudom mennyi szalicilsavat tartalmaz pontosan, a tegnapi fejbőrvizsgálatomon azt láttuk a mikroszkópon, hogy nincsenek annyira eltömődve a hajhagymáim, szinte alig van lerakódás a fejbőrömön, nem irritált/pirosas a fejbőröm.
Mivel csak a samponom váltottam le mostanság, biztos vagyok benne hogy ez ennek köszönhető.

Akinek nem habzik eléggé (meg úgy egyébként is) ajánlom hogy KÉTSZER mossanak hajat, ez azt jelenti hogy ugyanazon zuhanyzáskor/fürdéskor hajmosás egy kis mennyiséggel, leöblítés, majd ezt megismételni megint. Így egyrészt sokkal alaposabban tisztít, illetve a második samponozásra már sokkal jobban is habzik, és könnyebb vele dolgozni.
Ezt a technikát egyébként fodrászok is szokták javasolni, nem véletlenül, a hajmosási technikának is köszönhető az, hogy egy fodrászlátogatás után sokkal megemelkedettebb, lazább a haj, és nincs a fejbőrhöz ragadva.

Aki arra panaszkodik hogy hamar elfogy, mert hosszú a haja, annak szeretném üzenni, hogy a sampon a FEJBŐR és környéke tisztítására van(tehát arra a pár centire ami fejbőr közelében van, esetleges zsír és lerakódás gyűjtője).
Teljesen szükségtelen, sőt káros a haj egészét átmosni samponnal, ettől csak feleslegesen kiszárad.
A haj fejbőr környékén kívüli részére bőven elég az a kis samponos víz ami átfut rajta mikor leöblítjük a sampont.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 15.

Olvasgatom a véleményeket és nem értek egy-kettőt akik lepontozták.

Na de, hogy a saját tapasztalatomról is beszéljek, én nagyon szeretem eddig.

diana22

2020. május 22.

Nagyon régen, 6-7 éve használtam ezt a sampont. Akkor találtam rá, mikor egy hajfesték tönkretette a fejbőrömet, tiszta sebes volt, s nem akart gyógyulni fél év után sem. (Ezt azért írom le, mert az egyik barátnőm is így járt, hátha hasznos infó másnak is.) Nagyon gyorsan rendbehozta, s a hajam is szép, puha lett tőle.
Azon túl, hogy jó a sampon és a balzsam, költséghatékony is, mert egy borsónyi elég volt a félhosszú hajamra. Így gyakorlatilag az 1500ml-es kiszereléssel (6000Ft-ért) jobban jöttem ki, mint egy olcsó termékkel, mert több mint egy év alatt fogyott el.
Most nem ezt használom, mert egyrészt egy időben nem lehetett kapni, másrészt a hajam is öregszik velem együtt, már mások az igényei. :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 22.

asszembocicsoki

2019. október 7.

Isteni illata van (a Kerastase egyik samponjának is pont ilyen), luxus érzés hajat mosni vele. Jól habzik és jól tisztít. Puha és fényes tőle a hajam és a psoriasisos száraz, viszkető fejbőröm azonnal megnyugtatta. Picit elnehezíti az ember haját, de akinek igazán probléma van a fejbőrével az szerintem ki fogja bírni a hatásért cserébe. Egy webshopon 1900 Ftért jutottam hozzá, szinte ajándék volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 7.

kissgabcsi

2016. november 13.

Lassan 3 hónapja használom. Ami nekem nagyon furcsa volt, hogy nem habzik szinte egyántalán, de ez nem lett végül probléma. Keveset kell használni, szóval az üveg felénél járok úgyhogy ahhoz képest hogy viszonylag drága sampon, kárpótol hogy sokáig elég. A tisztító hatásával elégedett vagyok, nem zsírosítja jobban a hajam mint amúgy.
Ami nem tetszik benne, hogy nincs az a friss érzésem másnap mint más samponoknál, jobban "fejszagú" a hajam sajnos :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 13.

dorcsigo

2016. március 10.

Nagyon szeretem, nyugtatja a fejbőrt, habár kétnaponta meg kell mosni a hajam :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 10.

dora.gyurkovics

2015. január 16.

Szeretem ezt a sampont, mert nem érzem olyan "műnek", mint a többit. Elég problémás vagyok ilyen téren és tényleg már millió márka millióféle samponját próbáltam, de azt hiszem megtaláltam a tökéleteset. Könnyebben kezelhető a hajam, puha selymes és láthatóan egészségesebb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 16.

GSz

2014. július 13.

Nálam bevált, fodrász ajánlotta. Mivel heti 3 edzés után izzadt fejbőrömet, nem mindegy mivel mosom, ez tényleg "egyensúlyba" tette. Nagyon kevés kell belőle, párommal együtt használjuk unisex illatú, (bár nekem kicsit borotvahab illatú), kevésbé habzik, mint más sampon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. július 13.

kiskozmi

2013. január 24.

Pillanatnyilag ecsetmosásra használom.A hajamat borzasztóan lelapította és már a nap végére bezsírosodott az egész,mintha egy bödönbe dugtam volna a fejem.Ráadásul semmi hajápolót nem használtam mellé és mégis...
Az egyetlen pozitívum vele kapcsolatban,hogy valóban kíméletes volt a fejbőrömhöz,de ennyi pénzért és ilyen tisztítással többet nem kérek belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 24.

isetev

2012. november 20.

Pénzkidobás :-( Nem vettem észre semmi különösebb hastást száraz, viszketős fejbőrömön, a hajam sem lett szebb tőle. Ennyi pénzért nem éri meg. A Balea Oil samponja százszor jobb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. november 20.

bianca

2012. szeptember 21.

A mai napig nem tudom miért, de eléggé viszketős a fejbőröm, van, hogy frissen, mosás után is, de van, hogy csak 1-2 nap után kezd el viszketni, már mindenfélét kipróbáltam, bevallom őszintén bolti sampont nem bírom, így azokat amiket pár száz ft-ért lehet megvenni nagy ívben elkerülöm már vagy 15 éve.

A rengeteg gyógysampon, babasampon, olcsó és drága után egy fodrászkellékes ajánlotta a viszkető fejbőrömre és amíg a feléig el nem jutottam teljesen jó volt..

Ez kb. 4 éve volt, most újra megpróbálkozom vele, mivel a problémám azóta sem szűnt meg. (mikrokamerás fejbőrvizsgálaton is voltam, de nem találtak semmit)
Bár az utóbbi 3 évben csak natúr, az-az kőolaj, tartósítószer és egyéb kemikáliáktól mentes termékeket használtam, ehhez visszatérek, mert egyszerűen már nem tudom mit kellene használnom..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. szeptember 21.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Niacinamide, Glutamic Acid
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Salicylic Acid
Vitaminok: Niacinamide

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Elektormos töltődést megakadályozó és felületi hártyaképző segédanyag.