La Roche-Posay

Ár:   5800 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Normál, Kombinált
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: réka, Módosítva: 2013. július 31.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Vízhiány

Megerősített formula Fragmentált Hialuronsavval a kettős hatásért:

• A víz azonnali bőrbe juttatása
  • Megerősíti az epidermális kohéziót és tartós hidratálást biztosít.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Dorkuci

2022. május 10.

Ez a 3. LRP termék volt amit kipróbáltam, akkor egy kozmetikus rossz krémet ajánlott nekem tőlük amitől csuron zsír volt a bőröm. Aztán a kis research-öm után rájöttem, hogy igen az egy száraz bőrre való krém nekem pedig a vízhiány/kombinált bőrre való kéne. Ki is próbáltam ezt ,és életem első jó hidratálója volt. Azóta nem vettem újra, mert bár szerettem hogy könnyed, ezentúl semmit nem csinált és később ezt egy bielenda supermelab-os krémmel is elértem fele ennyiért. LRP termékek közül nekem ez volt a kedvenc a mai napig, bár nem sikerült a márkának a szívembe lopnia magát, hozzáteszem a sztár termékeiket ki se próbáltam, lehet azért.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. május 10.

AkInImOd

2022. január 30.

A párom kombinált arcára annak idején ezt ajánlotta a bőrgyógyásza, és 5 év után, tavaly ősszel végleg kifogyott a tubusa. Megkért, ha megyek patikába, vadásszak neki. Nos, ezt tényleg vadászni kellett, mert a legtöbbször azt sem tudták, mi az a "legere", másrészt csak vonogatták a vállukat. Aztán 2 hete elmentem a patikánkba, vittem a régi tubust és azt mutogattam a fiatal titán patikusnak (aki amúgy tényleg tündér aranyos volt, ez nem cinizmus). Odaállt a vezetője elé, hogy mikor lesz legközelebb rendelés a márkától, írjuk fel ezt is - volt nagy szemöldök vonogatás közben, mit ne mondjak... De két hét múlva már hívott is, hogy megjött a krém, átvehető. 7800-ért a szívemhez kaptam, de a kipróbálása után már valahogy elfogadtam.

Párom bőre néhány helyen hámlik, amúgy közepes pórusú, zsírosodik is - ez a krém szépen hidratálja és megregulázza a bőrét. Nekem meg extra szomjas-vízhiányos az arcom mostanság, így párszor magamra kentem - minőségi a különbség a PomPom vizes arczselé után. Az is jó, de ennek a Legere géles krémnek a bőröm jobban örül, sokkal hatékonyabb kisebb mennyiségben. Nem tocsog az arcom tőle, gyorsan beszívódik - egyszerűen újra üdén természetes érzést hagy maga után. Csak elismerően tudok bólogatni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 30.

keralexa

2021. június 19.

Nagyon szeretem ezt a krémet, hidratált, puha lesz tőle az arcom. Nem hagy zsíros nyomot, hamar beszívódik. Száraz, érzékeny bőröm van, de ez nem üt ki rajta, egyáltalán nem okoz viszketést.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 19.

rekav11

2021. június 1.

Nincs problémás arcbőröm, nem rosaceás, nem érzékeny, nem pattanásos, nem mitesszeres, annyi csak, hogy elég száraz. Ebből kifolyólag amit elvárok egy arckrémtől, hogy jól hidratáljon és így 40 felé közeledve figyelek arra is, hogy minél kevesebb kemikáliát masszírozzak magamba.
Általában Biodermát használok (épp ami akciós vagy ami van a gyógyszertárban), mert kategóriájában az a legolcsóbb és nekem tökéletesen megfelel, de egyszer nem volt a gyógyszertárban, s ezt nyomta a kezembe a patikus. És nem bántam meg. (Nappali krémnek vettem.) lőször kicsit morogtam, mikor otthon láttam, van benne illatanyag, de finom az illata, nagyon jól hidratál és nekem nagyon bejött a pumpás kiszerelés.
Update: itt figyeltem fel rá, hogy szilikont és alcoholt is tartalmaz, ezért levonok egy csillagot.

Update: kipróbáltam kb egy tucat jó minőségű krémet (Bioderma, Uriage, Vichy, La Roche Posay termékei), s összetevők ide vagy oda, a bőrömnek ez esik a legjobban. Messze-messze... Emiatt, adok neki 5 csillagot, bár tény, vannak szebb összetevőjű krémek, de ezt érzem a legjobbnak. Viszont nagyon felment az ára, a patikámban már 9000 ft, ennyiért sajna már nem veszem meg. :(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 1.

MrkMrcll

2020. november 14.

Kb. 1,5-2 éve kezdtem el használni ezt a terméket és nagyon szeretem. Férfi arcbőrre is tökéletes. Nekem T vonalban zsírosabb a bőröm és felületi vízhiányos (folyadékot napi 3-4 litert iszom, így mélyebben nincs probléma, a kozmetikus mindig szóvá is teszi). :-)
A csomagolása picit fura, mert a végén "barbár" módon ketté kell vágni, hogy az utolsó részeket is ki lehessen fejteni belőle. Viszont 20%-os napon vagy amikor a La Roche 2. termék -50%, akkor nagyon megéri bevásárolni belőle. Nem lesznek tőle pattanásaim (korábbi krémtől voltak), nem zsíros, nem fénylik a bőr és hidratál, nekem télen is (ilyenkor este is kenem). Nyáron pedig kimondottan kellemes a könnyű állaga miatt. Az illata is kellemes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 14.

Melaszka

2020. június 27.

Gyorsan beszívódik, nekem túl "vizes", problémát nem tapasztaltam, de az összetevők miatt nem veszem újra.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 27.

Remi

2020. május 31.

Egy amerikai bőrgyógyász videója alapján választottam. Hidratál, de száraz bőrre tuti nem eléggé. Még az én kombinált bőröm is után kell krémezni. Közepesen teljesítő hidratáló túlárazva és sajnos illatosított. Ez utóbbit igazán nem értem, hisz termékeik kifejezetten arról híresek, hogy illatanyagmentesek. Az alkohol sem világos, hogy miért van benne... Elhasználom, de nem veszem többet. Ezért az árért sokkal jobb hatóanyagtartalmú és hatású krémeket lehet választani akár a dermakozmetikumok közül is (lsd CeraVe).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. május 31.

hrcpc

2019. november 26.

Azért vonok le egy csillagot, mer tartalmaz illatanyagot illetve alkoholt. Ez kissé elgondolkodtat, viszont nagyon szeretem ahogyan viselkedik a bőrömön, a száraz részeket is tökéletesen hidratálja, viszont nem fénylik tőle az arcom és nagyon kellemes érzetet hagy maga után, nem pedig a tipikus csatakos zsíros érzetet. Nekem nagyon bevált, kissé szkeptikus vagyok az alkohol miatt, de hiába várom nem tesz rosszat az arcommal, hibátlanul működik🙂

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 26.

Odinnaf

2019. október 3.

Már a második tubust használom ebből a krémből. Imádom, nyáron csak ezt viseli el a bőröm, nagyon könnyű az állaga, szuper gyorsan beszívódik és jól lehet rá sminkelni. Az illata is finom. Télen akinek szárazabb a bőre, kevés lehet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 3.

Mia0602

2019. június 19.

Csak egy mintát próbáltam. Az illata nem tetszett. Egy használatra jó volt, problémát nem okozott, de megvenni nem fogom, alkoholos.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. június 19.

Hidratálók: Glycerin, PEG-20 Stearate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Caprylyl Glycol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Vízben oldódó emulgeálószer, vízmegkötő és felületaktív anyag (surfactant).

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.

Réz-szulfát. Paula Beguoun szerint helyileg alkalmazva hatékonyan segíti a sebgyógyulást, viszont nem tud olyan kutatásról, mely bizonyítaná, hogy az réz-szulfátnak bőrápolási termékek összetevőjeként is lenne bármi haszna  a bőr számára.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2