Lakmé

Ár:   1900 Ft és 4000 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   100 ml és 300 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   fodrászatok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Madi, Módosítva: 2021. május 20.

Ár:   1900 Ft és 4000 Ft
Kiszerelés:   100 ml és 300 ml
Lelőhely:   fodrászatok, online
Kategória:   Samponok

Szulfátmentes, acaibogyó-kivonatot tartalmazó sampon, amely kíméletesen táplálja, erősíti és hidratálja a hajat.

• bőrbarát pH-ja révén kíméletesen tisztítja a hajat és a fejbőrt
  • organikus összetevői egészségesebbé, erősebbé és ragyogóbbá varázsolják a hajat
  • a WAA™ fehérjekomplexnek köszönhetően mélyen és intenzíven hidratálja a hajszálakat
  • nem károsítja a festett haj színét

szaboalexa99

2019. december 1.

Röviden: egy alacsony minőségű szulfátmentes sampon aminek a szárító hatását a hozzá adott szilikonnal kompenzálják. (Lásd az összetevők között)

2éve használtam a sampont. Gyorsan zsírosodó, szulfátérzékeny fejbőrömre kerestem a tökéletes sls mentes sampont. Persze az összes natúrkozmetikum szétszárította a szőkített hajamat, aztán a fodrászom tanácsára megvettem ezt a sampont. Most volt 2 éve hogy folyamatosan használom, minimum 2naponta de nagyon sokszor mostam akár naponta is ha muszáj volt frissen mosott hajjal megjelennem. Az elmúlt idő alatt egyre rosszabb és rosszabb lett a fejbőröm állapota. Mielőtt elkezdtem használni a sampont, simán kibírtam 3napig hajmosás nélkül, felkötött hajjal az utolsó két napban, mert még akkor sem nézett ki úgy, mintha egy zsírosbödönbe mártottam volna a fejemet. Most pedig az elmúlt napokban megmosom a hajamat reggel, és estére olyan lesz mint aki egy hete nem mosott hajat.

Feljöttem hát az oldalra, hogy megnézzem mások mit írnak róla, lehet velem van a baj. Aztán megláttam az összetevők között a szilikont. Nagyon dühös vagyok, mert a fodrászom beszélt rá és az elmúlt évek alatt szerintem minimum 20 flakonnal elhasználtam ebből a szemétből.
Most jelenleg próbálom kimosni a fejemből a lerakódott szilikonréteget azzal az sls összetevős samponnal ami anno okozta az allergiámat. Soha többet nem próbálkozom ezzel a márkával, hatalmas átverés hogy minden napi használatra ajánlott, főleg a zsíros bőrtípusú embereknek. Katasztrófa.

Senkinek nem ajánlom, ha valaki még esetleg ilyen cipőben járna hogy rettentő zsíros a fejbőre de közben szétszőkített haja van, ajánlom a Redkennek a micellás samponját. Sls és szilikonmentes, már megvettem, de először mint írtam próbálom egy agresszívabb samponnal levakarni a fejemen lévő réteget.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. december 1.

iloveyoued

2019. január 24.

Nem rossz sampon,nem zsírosít, picit nehezen habzik de az illata nagyon finom! 😊 viszont fele ennyi pénzért is kapok ilyet, de azért megadom neki az ötöst, mert tényleg jó :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 24.

bettililiom

2018. november 12.

Régóta használom, szeretem. Nem száraz a hajam tőle.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 12.

Régóta használom, szeretem. Nem száraz a hajam tőle.

Madi

2018. augusztus 26.

Szulfátmentessége ellenére jól habzik, de érezhető a különbség a drogériás samponok és eközött. Sokkal puhább a hajam, mióta ezzel mosom, de a tisztítóereje ugyanolyan, mint a "rendes" samponoké. Kb hat hónapja használom, eleinte felváltva a megszokott Garnierrel, így méginkább észrevehető volt a kettő közti kontraszt. Azzal "nyikorgósra" tudom mosni a hajamat és szárításnál érzem, hogy szárazabb, ezzel meg nem. Az illata eleinte fura volt, de nem rossz, amolyan fodrászat-illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 26.

Hidratálók: Lactic Acid, Glycerin
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Vízben jól oldódó, kókuszdióból származó enyhe, gyengéd felületaktív anyag. Gazdag, dús habot képez, kellemes utóérzete van a bőrön és könnyen leöblíthető vízzel. Szulfátmentes.

Elektormos töltődést megakadályozó és felületi hártyaképző segédanyag.

Búzából előállított amino savak (a fehérje alap építő kövei), melyek a CosIng besorolása szerint bőr- és hajkondícionáló, bőrvédő és nyugtató összetevő.

Acai pálma szárított zúzalékának pora. A CosIng szerint bőrradírozó anyagként használják, Paula Begoun kiváló antioxidánsnak tartja a növényt.