Lalique

Ár:   10 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   100ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: miraclum, az összetevőket feltöltötte: zoszt, Módosítva: 2019. február 3.

Ár:   10 000 Ft
Kiszerelés:   100ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Illatösszetétel: ciprus, vetiver, kasmirfa, musk

Lalique Encre Noire for Men
Ár: 900 Ft, 1400 Ft , Eladó: zoszt
Állapot: 5ml, 10ml fújós üvegcse, Helyszín: Bp. XI. ker, XII. ker, XIII. ker, XXII. ker, Budaörs, fizetés: Személyes átvétel. Előre utalás után posta, foxpost lehetséges, a postaköltség a vevőt terheli.
Lalique Encre Noire For Men 5ml / 10ml
Ár: 1100 Ft / 1700 Ft , Eladó: Parfumaddict
Állapot: 5ml / 10ml fújós üvegben, Helyszín: Győr, fizetés: Készpénz, utalás után posta / foxpost

Mrtn

2022. április 16.

Ez egy isteni parfüm.
Már évek óta birtoklok egy nagy kiszerelésű üveggel, de nem tudom megunni.❤️
Igaz, csak alkalmakkor használom nem a hétköznapokon.
Nem értek az illatok összetételéhez, így erről nem is értekeznék.
Viszont bármikor használom ad egyfajta hangulatot, emléket, élményt, életérzést, ami semmivel össze nem hasonlítható.
Finoman körülölel és a tartósságával sincs probléma.
Ruhára fújva több nap után is érzem.
Egyszerűen imádom.
Írják, hogy ravatalozó illata van, hát én nem tudom, de ha ilyen fantasztikus egy efféle szomorú hely illata, akkor már nem is tudok ebben a kontextusban a halálra gondolni.
Nekem ez az illat inkább az életről szól.
Pillanatokról,eseményekről, történtekről...
Az üveg kissé bumfordi, de illik a tartalomhoz.
Egyszoval:én szeretem.
Nagyon.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. április 16.

Ez egy isteni parfüm.
Már évek óta birtoklok egy nagy kiszerelésű üveggel, de nem tudom megunni.❤️
Igaz, csak alkalmakkor használom nem a hétköznapokon.
Nem értek az illatok összetételéhez, így erről nem is értekeznék.
Finoman körülölel és a tartósságával sincs probléma.
Ruhára fújva több nap után is érzem.
Egyszerűen imádom.
Nekem ez az illat inkább az életről szól.
Pillanatokról,eseményekről, történtekről...
Az üveg kissé bumfordi, de illik a tartalomhoz.
Egyszoval:én szeretem.
Nagyon.

hdomby

2021. február 13.

Ravatalozó illat, drakula/batman parfümje. Kidobott pénz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 13.

Ravatalozó illat, drakula/batman parfümje. Kidobott pénz.

Terkabarka

2020. december 31.

Már a nagy üveggel bitorlom :)
Az enyém lett, férjem nem érti, hogy lehet ez férfiparfüm, szerinte egyértelműen női. Én simán el tudom képzelni férfin is, sőt, biztos vagyok benne, hogy imádnám. De magamon is imádom, ez van. Hangulat kell a hordásához, ezért viszonylag ritkán fújom magamra (ráadásul rengeteg parfümöm van), de nekem az is elég, hogy ott figyel a polcon, mert szinte minden nap bele kell szaglásznom.
Először amúgy a L'Extreme változatot rendeltem meg, annyira dicsérték, de kár volt, mert bár az is csodálatos, ezzel azért nem vetekszik.
Egyértelműen niche kategória, teljesen le vagyok döbbenve, hogy ez egy szimpla designer parfüm és ennyire olcsó is.
10 csillag :)

2020.11.17.
Hűűű, meg hááá <3
Minta érkezett hozzám egy N-s rendeléssel és dobtam is egy hátast, ez valami csoda.
Egyedi, különleges, nem egy szokványos illat, a lehető legjobb értelemben. Hiába van férfiparfümnek címkézve, szerintem ez simán unisex, sőt, amikor a kezemre fújva mutattam kolléganőimnek, mind nőinek, de miniumum uniszexnek hitték. Jellegében kicsit hasonló a shisheido zen-hez, mármint csak annyiban, hogy azt meg női parfüm létére találják sokan túl férfiasnak és az is egy hűvös, fűszeres, friss illat.
Nem rég vettem 100%-os cédrus illóolajat, annak a porossága, földessége egyértelműen kiérezhető ebből a parfümből, de míg maga az illóolaj számomra nem élvezhető pont a túlzott porossága, földessége miatt, a parfümben a frissesség hozzáadásával egy igazi csodává transzformálódik. (és ezt most nem is igazán értem, mert most nézem, ebben ciprus van, nem cédrus. Mindenesetre nagyon az az illat)
Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy a férjemen, vagy magamon akarom inkább érezni, de van egy olyan sejtésem, hogy a minta után jöhet a teljes kiszerelés is

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 31.

Már a nagy üveggel bitorlom :)
10 csillag :)

2020.11.17.
Hűűű, meg hááá <3

Rhodesian Ridgeback

2019. december 7.

Nincs ezen mit ragozni, vagy szépíteni: ez egy ár/érték/minőség világbajnok. Formabontó, nem szokványos, ezzel az illattal nem leszel és nem is lehetsz átlagos. Manapság egyre ritkább ennyi pénzért, 1-1 ilyen mestermű. Főleg niche vonalon.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 7.

szamira

2019. november 19.

Nem! Nem és nem.
Zöld, nyers, fenyős és száraz.
Ötven év alatti férfin nem tudom elképzelni.
Hogy nők is magukra fújják, az meg számomra felfoghatatlan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 19.

Nem! Nem és nem.
Zöld, nyers, fenyős és száraz.
Ötven év alatti férfin nem tudom elképzelni.
Hogy nők is magukra fújják, az meg számomra felfoghatatlan.

Pajzs

2019. október 5.

A kazán mellett állva nézzük a húgommal áhítatosan a pincében, ahogy Édesapa beindítja a szalagfűrészt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 5.

simpleman

Korcsoport: >54
2019. augusztus 29.

Nem szerettem. .. Úgy voltam, hogy ha már megvettem, használom. Tudtam, hogy egy szombati szaturnikus illat, ezért szombatokon használtam. Lehet, eltelt azóta már vagy egy félév, és most úgy veszem észre, hogy szeretem.
Miért? Azért, mert van súlya, komolysága, komorsága. Ez az illat a föld-elemet idézi, és mivel én tűz-elvű vagyok, nekem jót tesz a "földelés". Ezért is vettem meg eredetileg. Végül is úgy néz ki, hogy bevált.
A Lalique nekem, mint cég, szimpatikus. Én nem szeretem a megszokott utakat. Ez így megfelel. Ennyi. A sokféle "pacsuli, piperkőc"-illat után (helyett) egész jó. Azok egyébként mind középszerű dizájnerek termékei, akik csak úgy ömlesztik kifelé magukból a dolgokat. :)

Az elemi szintekről:
feltételezzük, hogy ez az illat föld-elvű… akkor, jó lehet például egy levegő-elvű (mozgékony-izgága elme, vékony testalkat, ideges típus) kiegyensúlyozására. Ha valaki föld-elvű (testes, nehézkes, lassúbb gondolkodású), akkor neki vagy jó ez az illat, vagy még jobban lelassítja. Ez egy példa volt arra, hogy mit is értek az elemi megfelelés alatt.

Még egy: az illat tartóssága szerintem teljesen megfelelő.
És még egy: én nem azért használom az illatokat, hogy valakit elbűvöljek vagy elkápráztassak; hanem: saját magam miatt.
Ha nekem tetszik, megfelel, ez a képlet.
Nem a visszajelzésekből élek.
És amikor az az illat ott van,
nem gondolkodom hasonlatokban.

Ha van még komorabb változata,
azt is megvenném … ami még súlyosabb.

Még egy:
Én már lassan 55 vagyok.
Ne igazodjak. Ne illeszkedjek.
Tegyem végre azt, amit akarok.
S végül szabad emberként haljak meg.
Emelt fejjel.
(Nekem az igazodás többé nem kell.)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. augusztus 29.

Az elemi szintekről:

Még egy: az illat tartóssága szerintem teljesen megfelelő.
Ha nekem tetszik, megfelel, ez a képlet.
Nem a visszajelzésekből élek.
És amikor az az illat ott van,
nem gondolkodom hasonlatokban.

Ha van még komorabb változata,
azt is megvenném … ami még súlyosabb.

Még egy:
Én már lassan 55 vagyok.
Ne igazodjak. Ne illeszkedjek.
Tegyem végre azt, amit akarok.
S végül szabad emberként haljak meg.
Emelt fejjel.
(Nekem az igazodás többé nem kell.)

dalma92

2018. augusztus 28.

Idáig fogalmam sem volt, milyen illata van a vetivernek.
Előző véleményemnél már írtam, hogy én a Timbuktu illatát egy az egyben a Fekete Tinta illatának képzeltem, és így, hogy már ezt is kipróbáltam, az a helyzet, hogy tényleg rettentően hasonló a két parfüm. Az én orromnak csupán a ciprus a különbség, ez egy picit lágyít az Encre Noir-on, ettől lesz szerintem nők számára is viselhető. Míg az elvileg unisex Timbuktu emellett már-már inkább férfiillat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 28.

Idáig fogalmam sem volt, milyen illata van a vetivernek.

rea3

2018. április 16.

Egész másra számítottam az itt olvasott vélemények alapján. Próbaképp csak mintát rendeltem belőle, nehogy felsüljek, valahogy gyanúsnak éreztem az árát. A páromat szerettem volna meglepni, de én lepődtem meg a legjobban. Pontosan olyan illata van, mint amit kicsi koromban szoktam érezni, miután a nagypapám megborotválkozott. Azért megszimatoltattam a párommal is, mielőtt kidobtam.. Azt kérdezte tőlem, (persze aranyosan), hogy ezt komolyan gondoltam-e?
Áh, vicckategória a köbön. Nem a semmiért van non-stop leárazva, én ezt egy olcsó, ósdi löttynek érzem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. április 16.

Lapo

2018. január 27.

Update: Készítettem róla egy kis amatőr és egyszerű "videót" azoknak akik inkább vizuális típusok :)

..elképzelni sem tudom, hogy ebben az árkategóriában, hogy készíthetnek ilyen egyedi, semmivel sem összetéveszthető, stílusos, niche - ezáltal sokak számára "inkább érdekes" illatot.. ezért szeretem a Lalique-ot.. olyat ad amit senki más, végtelenül igényes minőségben, kivitelben és csomagolásban.. Ezeket a gyöngyszemeket keresem illatmintáim rendelésekor, illetve a parfümériák látogatásakor.. sajnos vagy szerencsére az igazán jóból nagyon kevés van.. viszont így legalább értékeli az ember azt a keveset.. 25, inkább 30 év felett, ősztől tavaszig.. és azon belül is szükséges némi bevállalósság.. 6 csillag

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 27.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Isoeugenol, Citral

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.