Le Couvent des Minimes

Ár:   12 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Nessy, Módosítva: 2020. május 19.

Ár:   12 000 Ft
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm

Illatjegyek: papiruszsás, nád

Vegán

Nessy

2020. október 6.

Vakvásárlás volt, de a parfümőr személye (Jean-Claude Ellena), az egyszerű illatjegyek és a természetesebb összetevők használata meggyőzött, hogy ki kell próbálnom.
Eddig nem ismertem a márkát, csak nézegettem az N betűs parfüméria weboldalát, ismeretlen parfümökre vadászva. Két másik illatuk is kívánságlistás lett egyből.
A tartóssága teljesen jó, délelőtt befújtam magam, este még érezhető volt, fürdés után is befújtam magam, reggel, ahogy kinyitottam a szemem, egyből megéreztem a kellemes illatát. Ez egy bőr közeli, közelhajolós parfüm, nincs nagy hatótávolsága. Bevallom, icipicit különlegesebb illatra számítottam (á lá UN JARDIN SUR LE NIL), de a tartóssága felülmúlta a várakozásaimat. Friss, természetes hatású, tavacskás, könnyed, barátságos illat, egy cseppnyi árnyékos-fás hűvösséggel. A Hermés kertek rajongóinak és az egyszerű zöld illatok kedvelőinek tudom ajánlani.

Update:
Május óta nem nagyon nyúltam érte, így a nyarat a polcon töltötte. Most vettem elő újra, és egy kicsit más illatát mutatta meg, nem érzem már azt, hogy annyira könnyed lenne, előjött egy olyan "répás" jegy, ami jellemző az Un Jardin Sur Le Nil-re és a Vaara-ra (kicsit olyan mintha egy bőrön már lecsendesedett Vaara-ra friss Nil-t fújnánk...). Őszi illattá változott. Kicsit komplexebb most, jobban beillik egy niche parfümház soraiba, ennek igazából örülök, bár nem értem mi történt pár hónap alatt....:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 6.

Update:

Antioxidánsok: Tocopherol