Listerine

Ár:   1500 Ft   Kategória:   Fog- és szájápolók
Lelőhely:   patikák, drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Closet, Módosítva: 2018. március 21.

Lelőhely:   patikák, drogériák
Kategória:   Fog- és szájápolók

A Listerine a száj teljes belső felületét elérve elpusztítja a baktériumokat, és megelőzi a lepedékképződést.

A Listerine antiszeptikus szájvíz - napi kétszeri használattal - 24 órán át védelmet nyújt a foglepedék-képződés ellen, valamint tartósan friss leheletet biztosít. Hatóanyagai illóolajok, amelyek hatékonyan elpusztítják a baktériumokat, mindennapi, tartós használat esetén sincs mellékhatásuk.

vega2017

2019. november 8.

Nem erős, az íze sem rossz, de nekem az édes utóíz, és a színezék miatt nem vált be.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. november 8.

GergelyneTesiVass

2019. augusztus 20.

Rendszeresen vásároljuk és használjuk nagy megelégedettséggel a márka szájvizeit. A férjem kíváncsiságát keltette fel érdekes színével ez az ízváltozat. Bár a termék magasabb árszínvonalú kategóriát képvisel, a kipróbálása mellett döntöttünk. Számomra mind az illata, mind az íze kissé érdekes keveréke a citrusoknak és a mentolnak. Enyhén erősnek éreztem, de szerencsére nekem nem volt olyan csípős, hogy panaszokat, sebeket okozzon. Hatékonyságát tekintve nem marad el a hosszan tartó, tiszta érzés, és a friss lehelet sem. Alkalmanként húsz millilitert ajánl használni a gyártó, így közepes ideig elég egy flakonnal. Pezsdítő kirándulás volt ez az aroma, nem volt csalódás, de nem lett új kedvenc sem. Esetenként lehet, hogy vendég lesz még nálunk.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 20.

Leminda

2018. február 13.

Évek óta Listerine szájvizet használunk, csak a Zero-t kerüljük, nem éreztem azokat olyan hatásosnak. Ennek a citrusosnak nem olyan fejtépő az erőssége, nagyon szeretem, az egyik kedvencem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. február 13.

bendi13

Korcsoport: < 18
2017. augusztus 7.

Nagyon rossz , szét égette a számat....többet nem veszek Listerine terméket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2017. augusztus 7.

Nagyon rossz , szét égette a számat....többet nem veszek Listerine terméket.

Boombapple

2017. július 4.

Csíp, szétégette a számat és tele lett sebekkel. Az íze valami borzalmas és öblögetés után nagyon égett az ínyem, gondolom a sok alkohol miatt. Nem akartam, hogy szép lassan lerohassza az ínyem ez a borzalom, így alkoholmentes szájvizet vettem és azóta semmi baj nincs.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. július 4.

edina66286628

2017. március 12.

Nagyon csíp!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. március 12.

Nagyon csíp!

Mariliisa

2017. február 5.

Nagyon sok jót hallottam róla, ezért is vásároltam meg. Nekem még ez az elvileg enyhe ízű szájvíz is erős volt, de ez a kisebbik probléma, számíthattam rá, hiszen a legkisebb csípős íztől is úgy érzem, lángba borult a szájüregem. Gondoltam, nem baj, ki kell bírni ezt is, mint a szemöldökszedést, a fogaim érdekében bevállalhatom ezt a kis kellemetlenséget, ezért elkezdtem rendszeresen használni. Hiba volt, körülbelül egy hét alatt tele lett tőle aftával a szám, az ínyem folyton vérzett, amire azelőtt sohasem volt példa. Más termékekben volt szerencsém mindegyik összetevőhöz, elvileg egyikre sem vagyok allergiás, szóval nem is igazán értem a dolgot, mindenesetre nagyon nem vált be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 5.

Black Fairy

2016. október 25.

Poshadt csavarhúzó * íze van, használat után nem érzem frissebbnek a leheletemet utána, illetve nem érzem azt a tisztaságérzetet, amit a lila 6 az egyben alkoholos verzió után szoktam. Irritációt nem tapasztaltam mondjuk, pedig a fél literes verziót használom és már a címkéig jutottam vele - szóval elég sok fogyott belőle.

Összességében nekem nem vált be, inkább a 6in1 alkoholos verziót javaslom.
*Soha nem ittam még poshadt alkoholt, abban se vagyok biztos, hogy a vodka meg tud romlani, de a narancslé igen, és szerintem pont ilyen íze lehet annak a keveréknek - ami szerintem undorító mondjuk, de ez ízlés kérdése.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. október 25.

Összességében nekem nem vált be, inkább a 6in1 alkoholos verziót javaslom.

csikosmatyas

2016. október 16.

Miután enyhébb ízt ígért és nem a megszokott kínai tornacipő szaga volt, megvettem. Kb. 1 hét után fogínygyulladást kaptam tőle és felcsípte a szájpadlásom. (jelenleg küzdünk a dokival a helyrehozatalon) Ez normális? Valószínűleg van benne valami erősen allergizáló vegyszer, mert szerintem pont ezt kéne kiküszöbölje. Még a pénzkidobás kategória is túl nagylelkű vélemény. Inkább éhen halok, de akkor is összespórolom a drágább de fényévekkel jobb elmex árát!!

Up- nyáron teljesen jó lábvíz lett belőle, ill. A műanyag strandpapucsot is ebben mostuk ki. A nem rendeltetésszerű használat miatt, nem minősítem teljes pénzkidobásnak. Kap 2*ot.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. október 16.

pajeruss

2016. július 4.

Nagyon jó szinte mindegyik (az alkoholmenteseket nem szeretem). Ez picit kevésbé erős, de nagyon jó ízű és hatású.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 4.

Hidratálók: Sorbitol, Glycerin

Sorbitol h 1 1

Az eukaliptol, vagy másnéven cineol, az eukaliptuszolaj fő összetevője. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint denaturáló (az alkoholtartalmú kozmetikumokat élvezhetetlenné tevő) és tonizáló  hatású összetevő, valamint illatanyag. Bár fájdalomcsillapító, antiszeptikus tulajdonsággal is bír, Paula Begoun szerint oxigénnel érintkezve bőrirritációt okozhat.

A metil-szalicilát egy természetes vegyület, melyet főként örökzöld növények állítanak elő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint denaturáló (alkoholtartalmú kozmetikumokat élvezhetetlenné tevő), a bőr komfortérzetét növelő hatású összetevő illetve illatanyag. Magasabb koncentrációban izületi- és izomfájdalmak kezelésére szolgáló kenőcsökben, kisebb koncentrációban antiszeptikus hatású szájvizekben fordul elő.

A timol egy monoterpén fenolszármazék vegyület (C10H14OH) amely izomer a karvakrollal. A kakukkfűillóolajában található nagyobb mennyiségben, de sok más illóolaj is tartalmaz timolt. Fehér kristályos anyag, kellemes aromával és erős antiszeptikus tulajdonságokkal.