Lolita Lempicka

Ár:   6100 Ft-tól   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   40 ml és 80 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: hagicica20, Módosítva: 2018. november 17.

Ár:   6100 Ft-tól

Fejjegyek: bergamot, neroli, lime

Szívjegyek: kókusz, jázmin, ylang-ylang

Alapjegyek: mirha, szantálfa, vanília

Ár: 2000 Ft/ 5ml , Eladó: Donovanna
Állapot: 5 ml dekant, Helyszín: Budapest XIV., fizetés: személyes átvétel, postázás, csere

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

zsuzsafabri

2024. június 5.

Ez egy erőteljes illat. Nekem már elsőre is az “érett és karakteres nő” benyomását keltette, így aztán akkor, pár éve, vakvásárlás után tartottam is kicsit tőle. De akármilyen “durva” volt, valamiért mindig jól esett a legnagyobb nyárban használni, még akkor is ha a hatósugarával ölni lehetne. Az illatjegyeiről fogalmam sem volt, de utólag meglepett hogy kókuszról is van szó, a kommentelők szerint ez benne olyan addiktív, de őszintén, én a többi összetevőt inkább érzem benne mint azt.
Idén most vettem elő először, és az újrafelfedezés tökéletesen leírja hogy, mit várhat az ember ettől az illattól: reggel magamra fújtam kettőt, aztán egyből megbántam mert rettenetesen szúrós és fura volt. Gyorsan el is pakoltam, elszomorodva hogy biztos megromlott. De nem! Kis idő múlva az intenzív kezdeti szúrósság csillapodott és megérkezett a megazokott illata, de olyan erős hordereje maradt, hogy tényleg békében kell lenni vele hogy ne akard levakarni. A nap végére pedig csodálatosan finommá csillapodott amibe olyan jó még most este is belesüppedni.
Azt vettem észre hogy ez az illat engem valahogy energiával, tettrekészséggel tölt fel.
Összességében egy megosztó és kockázatos parfüm, nem javasolom vakvásárlásra (de ár-érték arányban kiváló, és tök jó hogy ezt legalább még mindig gyártják nem úgy mint az L-t)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. június 5.

nanook9212

2023. május 6.

Kifújáskor valami botrányosan rossz, büdös citromos szúnyogírtó spray szaga van, jó nagy adag gyömbérrel. Azért vettem ezt a parfümöt mert úton útfélen azt hallom, hogy ez hasonlít legjobban az általam hőn szeretett Avonos Tahitian Holiday illatára, ami nekem évekig volt signature illatom. Hát mondanom sem kell, egy cseppet sem hasonlít...nem is értem honnan a hasonlat. Szerintem egy valaki elkezdte ezt terjeszteni róla a többi meg bemagyarázta magának és kialakult egy trend. Ezt annyira utálom egyébként. Életükben egyszer szagolhatták meg, akkor is rosszul őrizték meg az emlékét, köze nincs a kettőnek egymáshoz.
Szóval...kifújáskor tehát bődületesen rossz, később a leszáradáskor már valamelyest elviselhetőbb, bekrémesedik, előbújik egy kis vaníliás kókusz, ami egész kellemeske, de a kezdet kiábrándítóan rossz. Annyira reménykedtem, hogy végre valahára megtaláltam a tökéletes Tahitian Holiday dupe-ot, de ez...nem is értem mire gondolt aki először állította azt, hogy ez a parfüm hasonlít rá. Rettenet csalódás, gondolkodom azon, hogy megtartsam-e egyáltalán.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 6.

Lenaeri

2022. augusztus 10.

Számomra ez a legtökéletesebb és legtermészetesebb kókuszos illat, amit valaha éreztem. Olyan, mint amikor a kókuszdióból kieresztem a levét.
Többet nem is írnék róla! Fantasztikus.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. augusztus 10.

Többet nem is írnék róla! Fantasztikus.

Luiselotte

2021. július 4.

Ez valami isteni , évek óta keresek ilyen illatot.
Napsütés, nyár, naptej van szép kis üvegcsébe zárva.
Krémes szantál és kókusz, egyszerűen tökéletes a leszáradàsa is, citrust nem érzek ki a felhangokban sem de nem is hiányolom.Rajtam végig a naptejjel bekent napsütötte bőr illatát hozza , alig várom, hogy nyár legyen és fújhassam.
Upd:Végül nem vettem meg , mert befújtam vele magam egyik éjjel és olyan rémálmom volt , hogy még másnap is leizzadtam ha eszembe jutott. Tudom van aki nem hisz ezekben és alapvetően én is teljesen racionális lénynek tartom magam ( aki minden éjjel álmodik) de a Versace : Yellow Diamond mindig szép álmokat hoz :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 4.

Ez valami isteni , évek óta keresek ilyen illatot.
Napsütés, nyár, naptej van szép kis üvegcsébe zárva.

Timi8

2020. április 3.

Update 2.: 5.éve mindìg van belőle, nyár nem telhet el nélküle, hajba fùjva kiválò. Bár tényleg csak nyaranta használom, azért minden takarìtásnál előkerül Őfinomsága is és jòl megszimatolgatom. Picit Guerlain Lys Soleila, de ez a finibb. Kicsit az Armani Sun di Gioia-val is érzem a párhuzamot, azt most nagyon imádom. Egyébként a Balea After Sun tusival ha nem is azonos is az illata, marhára jòl mennek egymáshoz, ki van pròbálva 👌 Lehet, h.kivételt teszek, és ha holnap is hét ágra süt a nap, akkor én ugyan nem várok nyárig, ezt fogom fùjni, megkìvántam!

Update: Naplemente illat :)))
Ez az az parfüm amit a nyár közeledtével ùjra és ùjra felfedezek magamnak. Annyira jò, hogy időközönként muszáj ùjravennem ebből egy-egy üvegcsényi kisebb mennyiséget. Lezser, mégis tartalmas illat, főként nyáresték tökéletes kiegészìtője. Imádom!

Bellehercegnő jóvoltàból nàlam landolt :) Ez úton is köszönöm! Szupertartós illat! Èn mindenből mindíg 3-at fújok nappalra, csak úgy megszokàsból...az ő esetèben a konkrèt illataura garantàlt, aki nem akarja ezt, szigorúan csak 1et fújjon! Eddig pozitívak a visszajelzèsek, mèg a finnyäs pàromtól is, ès èn is jól èrzem magam ebbe az illatba burkolva. Viràgos, naptejes, èdeskès, de mègsem az a könnyed fuvallat.Hatàrozottan meg akarja mutatni magàt! Mindenkèpp hagyok belőre őszre-tèlre is picit, szeretnèm kipróbàlni, olyankor mit mutat!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 3.

Update: Naplemente illat :)))

elvanui

2020. március 9.

Nagyon régóta kerülgetjük egymást ezzel a kis ronda aranyrúddal... Amikor megjelent, bizonyos szagos körökben óóóriási hájp volt körülötte, hogy milyen tökéletes naptejillat, hááát; nekem elsőre mondjuk nem döntögette a Bronze Goddess-szobrokat azért. Kellett pár év, hogy (mindig újra és újra nekifejelve a mintácskámnak) rájöjjek, hogy nem naptej-illata van, hanem NAPOZÁS. Egy parton töltött nyári nap olvadtarany alkonya, a bőrödön a kókuszos-lime-os naptej és a sós izzadság keveredik, aranybarna és kellemesen fáradt vagy, olyan "napszítta":). Hazafelé azért jólesik egy pinacolada a bungalóknál.
Na, ennek viszont tökéletes. Most lobbizik a drágám, hogy tényleg utálom-e az üveget annyira, hogy emiatt csak fújósban vegyek, vagy nem. De az biztos, hogy valamennyi kelleni fog nyárra. Mert minden kell, ami sós.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 9.

kvin

2019. január 26.

Évának (macika61) köszönhetően jutottam hozzá, amiért külön köszönet!
Lolita Lempicka és a kókusz-ígérete... mindkettő rajongójaként ezt nem hagyhattam ki.
Nos, némileg csalódás, mert ennek semmi köze a klasszikus anyaillathoz, senki ne számítson Lolitás mélységekre, mintha nem is ahhoz a házhoz tartozna. Az elején már-már bántóan szúrós, savanyú (a citrusok és neroli nem működnek együtt), de elég hamar megmutatja a valódi arcát és akkor egy nagyon finom édeskés kókuszos, koktélosan kókusztejes finomság. Viszont annak a light-osabb verziója.
A Lolitáktól megszoktam, hogy nagyon bátrak, belemenősek és határozott, karakán illatok, igen erőteljes intenzitással - ami vagy illeszkedik a viselőjére vagy nem - , de nagyon erős, másnap is párolgó (ruhán még napokig!) parfüm-kreációk.
Ő elmarad ezek mögött, mintha nem lenne elég mersze kókuszosnak mutatkozni, inkább puhítja magát a kommersz vaníliával és némi bergamott-ylang-ylang kettőssel... ami lényegében teljesen fölösleges, nem ad hozzá semmit, csak elvesz az erejéből. Talán más illatjegyekkel kellett volna próbálkozni, mert így szégyent hoz a Lolita Lempicka névre.
Összességében nem rossz illat, sőt, igazán finom kókuszos, de sajnos csak ennyi. 3-ról 4-re húzom a márka iránti elfogultságom miatt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 26.

Évának (macika61) köszönhetően jutottam hozzá, amiért külön köszönet!

Renike77

2019. január 12.

Akciósan jutottam hozzá ehhez a kis aranyrúdhoz és a vélemények alapján nagy elvárásaim voltak: naptej-jelleg, kókusz, mirha, neroli, ylang-ylang, csupa szuper összetevő.
Aztán jött a meglepetés, ezekből semmi sem érződik.
Csak egy kis szúrós illat, amiről nem tudjuk, micsoda. Naptej sehol.
Lolita többi illata tetszett, tartós is volt, gondoltam legalább akkor tartós lesz, de az sem.
Ez így sajnos még akciósan is drága.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 12.

Aztán jött a meglepetés, ezekből semmi sem érződik.
Csak egy kis szúrós illat, amiről nem tudjuk, micsoda. Naptej sehol.
Ez így sajnos még akciósan is drága.

Nenuka

2018. december 19.

Nem rossz vétel, mindenesetre.vakon nemigen veszek többször... :D
A lila és a piros lolita sokkal finomabb nekem, ez elég átlatos és tipik arany illat. Kicsit buja,nem tartós igazán, de ár-értékben teljesen megfelelő. Az üvege 5ös!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 19.

Nem rossz vétel, mindenesetre.vakon nemigen veszek többször... :D

nyuszo

2018. július 12.

Kókuszos naptej....
kánikula, strand, medence.....
pálmafák, tengerpart, nyaralás.....

a legfinomabb kifújáskor, frissítő lime-kókusz koktél.....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 12.

Kókuszos naptej....
kánikula, strand, medence.....
pálmafák, tengerpart, nyaralás.....

a legfinomabb kifújáskor, frissítő lime-kókusz koktél.....

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.