Lolita Lempicka

Ár:   38 500 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: silence, az összetevőket feltöltötte: dlrexqs, Módosítva: 2020. április 20.

Ár:   38 500 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés ideje: 2020.

Fejjegyek: bergamott, ánizs

Szivjegyek: édesgyökér, írisz, tonkabab

Alapjegyek: vanília, praliné, pacsuli, pézsma

esteianim

2023. november 17.

Mindegyik illatát szeretem, egyszerűen nincs párja! Tudom és érzékelem is, hogy vannak különbségek, mert már volt szerencsém többféle változatához is, de nekem így is, úgy is jó. Most is három változatát használom felváltva, de ha lenne kéznél egy negyedik akkor az is kellene. Más parfümök soha nem hoznak lázba, nekem csak a Lempicka van :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. november 17.

MrsWolf

2023. március 9.

Kedves mokkalany! Köszönöm a hosszú, érdekes, informatív véleményedet. Szuper leírást adtál, nagyon hálás vagyok érte :) Bárcsak mindenki ilyen hasznos hozzászólásokat írna, nem csak egy-két szavas(tetszik, jó illat.../büdös, wc spray...és hasonló) nem informatív megjegyzéseket.

(Megjegyzést akartam írni, reagálni egy vélményre, úgy tűnik nem sikerült. Nem tudtam még megszagolni a parfümöt, mert nem volt sehol sem teszter belőle a drogériákban. Utánzatból vettem mintát, amire azt mondják, hozza az eredetit. Elégedett vagyok vele, olyan illatú, mint ami az illatjegyek leírásban is látható. Édes, gyümölcsös, vaníliás, kellemes, őszi-téli főleg.)

Lolilta Lempicka márkáról:

"A divatcég első illata 1997-ben került a polcokra, az ikonikus, nőies Lolita Lempicka néven futó kompozíció fergeteges sikert aratott. A divatcég a sokoldalú, nyitott gondolkodású hölgyek számára készíti nőies kreációit, illataival is őket célozza meg. Parfümjeire a könnyed, virágos illatok a jellemzőek, a csomagolás általában díszes, figyelemfelkeltő és mindenképpen stílusos.

A divatvilágban számos sikert elérő művésznek 2002-ben munkája elismeréseként, Franciaország a Becsületrend lovagnője címet adományozta."

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 9.

Lolilta Lempicka márkáról:

mokkalany

2022. április 1.

Szerintem nem sokan vettek ebből a szériából a világon. Ennek ellenére természetesen nekem az tetszik, amit a többség leszavaz. A Fragranticán akkora tiltakozás volt a szögletesebb almaüveg és a megreformált illat ellen, hogy végül 2021-ben visszahozták az "eredeti" üveget és illatot. (Holott már erre is azt mondták, hogy az eredeti illat.) Röviden: nekem ez a modernebb üveg és illat is jobban tetszik, mint a korábbiak, remekül összefoglal mindent, ami korábban vonzó volt ebben az alkotásban, egy minimalistább és modernebb szintre emeli, a karaktere nagyrészt megmarad, sőt erősödött is, de (az eredetivel szemben, ami melegebb időben hordhatatlan) minden évszakban hordhatóvá tették, és nagyrészt a káros anyagokat is kivonták belőle.
Megpróbálom összefoglalni, hogyan alakult a parfüm eddig. Látszólag ugyanazokat az összetevőket variálták, mégis jelentős különbség van az illatok között.
1997 az első Lolita Lempicka EDP -- fej: csillagánizs, ibolya, borostyánlevél -- szív: édesgyökér, cseresznye, írisz, orrisz (íriszgyökér), amarillisz -- alap: vanília, praliné, tonkabab, fehér pézsma, vetiver
2010 LL Le Premier EDP -- fej: cseresznye, ánizs, borostyánlevél -- szív: édesgyökér, ibolya, írisz, amarillisz -- alap: vanília, praliné, tonkabab, pézsma, vetiver
2016 Le Parfum de LL -- fej: vanília, édesgyökér, citrom -- szív: ibolya, ánizs, jázmin, cédrus -- alap: tonkabab, labdánum, benzoé (nem biztos, hogy ez az eredeti illat egyik változata, vagy egy flanker, főleg mivel egyes visszajelzések szerint tömjént és mirhát is tartalmaz)
2018 LL Mon Premier EDP -- fej: cseresznye, csillagánizs, borostyánlevél -- szív: édesgyökér, ibolya, orrisz, amarillisz -- alap: praliné, vanília, tonkabab, pézsma, vetiver
2020 LL Original EDP -- fej: ánizs, bergamott -- szív: édesgyökér, írisz, tonkabab -- alap: praliné, vanília, pézsma, pacsuli
2021 LL Le Parfum EDP -- fej: ánizs, cseresznye -- szív: ibolya, orrisz -- alap: fehér pézsma, tonkabab, édesgyökér
Az első parfüm (1997) egy nagyon bohém, édes, egyszerre gyümölcsös, zöld-mohás, édesgyökeres-mentolos, virágos és fűszeres kompozíció volt, kis gyógynövényes és füstös jelleggel. (Egyes leírások szerint dohányvirág is volt benne). A második illatban ugyanezek megvoltak, de kicsit szelídebben. Utána jött a szögletesebb üveg, és bár a Mon Premier látszólag ugyanazokból a jegyekből állt, mint az első illat, nagyon más lett, számomra sajnos hordhatatlan, selyemcukros-poros-málnás-rózsás valami, sokkal inkább a Guerlain La Petite Robe Noire-ra hasonlít. A 2020-as Original, amelyről ezt a véleményt írom, tényleg visszatér a karakteres eredeti illathoz, azzal a különbséggel, hogy nemcsak hidegben hordható, mert nem annyira szirupos. Szerintem egy kicsit uniszex is, legalábbis van benne valami, ami a LL férfiparfümjeire is emlékeztet. A legújabb 2021-es kiadást nem próbáltam, és gyanítom, hogy nem is fogom, mert a 2010-esből még van egy kis üveggel, és az már majdnem az eredeti.
Mindenesetre örülök, hogy sikerült beszereznem ezt a ritkaságot, most ezt hordom legszívesebben, és majd elválik, dobogós lesz-e az örök kedvencek között.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. április 1.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Citral, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.