Lush

Ár:   4690 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: dio14, az összetevőket feltöltötte: menczobeata, Módosítva: 2018. május 10.

Lelőhely:   Lush márkaboltok, online
Kategória:   Hajfestékek

A színező nagyon sok természetes indigót tartalmaz, ezért a használatát követően a haj még egy egész napon át sötétedni fog. Az indigó a levegővel érintkezve oxidálódik, ez adja hajadnak a sötét árnyalatot. A folyamat a színező kimosása után még 24 órán át tart – ez teljesen természetes, ettől lesz az eredmény jó és tartós.  Az ír moszatpor kondicionálja a hajat.

draculina

2019. május 24.

Meglepő módon a fenékig érő dús és vastag szálú hajamra csak 4 kockát kellett felhasználnom, úgyhogy az ára egészen tűrhető így. Úgy készítettem el ahogy le volt írva a kis papíron amit adtak hozzá. Egész éjjel rajta hagytam, sötétebb lett tőle a hajam, de nem teljesen fekete (de mondták a boltban hogy valószínű többször be kell majd festeni ha teljesen feketét akarok). Nem lehet teljesen simára elkeverni, maradnak benne apró pici darabkák, amikor felkenem a hajam mintha felszívná belőle az összes nedvességet és elkezd potyogni. Hajfestés előtt semmiképpen ne takarítsatok fürdőszobát és mindent tegyetek el biztos helyre ami nem porcelán, fém vagy üveg, mert a textilt, műanyagot, stb... megfogja. Mivel rengeteg kakaóvaj van benne nehéz kimosni a hajból+a kis darabkák is benne maradnak a következő 3 hajmosásig. Ha a használatból eredő kényelmetlenséget nem nézzük a hatása csak pozitív, színez, ápol és nem roncsolja a hajat, nincs erős szaga és csomagolásmentes. Még barátkozok/próbálkozok vele.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. május 24.

BlindedByLipstick

2019. január 4.

A Brun után váltottam erre, azt 2 évig használtam, de szerettem volna még sötétebb hajszínt, úgyhogy megrendeltem ezt. 2x festettem, még maradt 2 kocka, de azokat már nem fogom elhasználni, ugyanis veszettül hullani kezdett a hajam a festések után. Marokszámra jött ki öblítéskor, a szokásos hennás iszap mellett. Szép lett a színe, de 2 hónapot sem bírt ki, nagyon sokat kopott ezalatt az idő alatt. Most erősen gondolkodom a Khadi sötétbarnáján, lehet, hogy teszek azzal egy próbát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 4.

wasp

2016. január 11.

2015. november 12.
A caca brun olyan szinten kivilágosította a hajam (pedig sosem fóliáztam be), hogy arra gondoltam, hogy ideje lesz kicsit visszavenni ebből, ezért a noirt vettem meg. Csak pozitívumokat tudok mondani, nemcsak önmagában, hanem a brunhoz képest is. Először is, nem annyira büdös. (Igen, ez számomra sarkalatos kérdés :D) Eddig 4 tömb brun ment rá a hajamra, így került rá egy fél tömb noir. Ilyen szép színt akkor sem sikerült volna elérnem, ha szándékosan csinálom. Sötét tónusú gesztenye szín, fényviszonyoktól függően feketés-vöröses csillogással. Szeretném, ha még sötétebb és sötétebb lenne, biztos, hogy marad a noir de mostmár fólia alatt, hogy az a szép vöröses csillogás megmaradjon. Emellett valahogy jobban szereti a fejbőröm is, múlt héten festettem, azóta nincs viszketés. Maximálisan elégedett vagyok. A hennázással járó kosz és fél napnyi elfoglaltság ennyit megér, ápolt, fényes, egészséges haj a jutalom, anélkül, hogy 30 kiló vegyszer kerülne a fejemre.

Up. 11.17.
Hétvégén rámentem a hajamra még egy réteggel, végre sikerült eltalálni a tökéletes állagot is. :)
A várakozásoknak megfelelően a hajam még sötétebb lett, bár nem raktam rá fóliát, mert nem találtam :D
A vöröses fény megmaradt, inkább bordósvöröses, főleg a hajvégeken. Nagyon tetszik, megtartom :)

Up. 2016. 01. 11.
Sajnos abba kell hagynom a használatát, a bőröm nem bírja már a kakaóvajat. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. január 11.

2015. november 12.

Up. 11.17.

Up. 2016. 01. 11.
Sajnos abba kell hagynom a használatát, a bőröm nem bírja már a kakaóvajat. :(

manon

2015. május 3.

Most használom a harmadik tömböt és imádom. Sokáig kémiai festékkel festettem az eredetileg sötétbarnás hajam barnás feketére, majd váltottam erre. Az első alkalommal semmilyen színező hatást nem vettem észre, csak gyönyörű fénye lett a hajamnak, majd egy nap múlva besötétedett a várt színre. Két nap múlva megismételtem a festést, gyönyörű feketés színe lett, ami napfényben vöröses árnyalatokban játszik, igazán különleges. Azóta is csak ezt használom, idővel kopik a színe, de mivel nálam nem feltűnő a lenövés így nem festem túl gyakran. A hajam egészséges és nem hullik. Kicsit macera egyébként, de megéri :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 3.

Eszti24

2015. március 15.

Ezt és Caca Brunt használom keverve/felváltva, eleinte úgy csináltam, hogy egyik nap Brun, következő nap Noir, így egy nagyon jó sötétbarna, feketébe hajló fényes árnyalat jön ki (a hajamat csak kicsit szeretném sötétíteni, arra jó a Noir, viszont a Brunnal együtt megtartja a vöröses fényét, amit nagyon szeretek). Az ápoló hatása sem elhanyagolható, az illatát én imádom. Tervezem kipróbálni az időtakarékosság jegyében, hogy egy tálban összekeverem a két fajtát, és úgy kenem fel.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 15.

sophierabbit

2014. november 5.

Kipróbáltam. Borzasztó volt, mindenfelé potyogott a henna, kb 2 óráig takarítottam a fürdőszobát utána. Az árát nem éri meg szerintem, és nem is lett barnás a hajam.. Lehet én voltam a hibás, de sajnos akkor sem voltam vele megelégedve. Soha többé nem veszem. :( :(

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. november 5.

valakiii

2014. március 29.

ma csinaltam es csalodtam mert nem lett fekete a hajam (feketere volt festve 2honapja es mar le volt nove ki volt kopva de meg mindig elegge sotet volt).nem hogy sotetitette volna az amugy is sotet hajam hanem vilagosabb lett:/ szoval nem tudom mit rontottam el.de a csalodasban van egy kis orom is mert elegge hasonlit ez a szin az eredetire(meg a sok kemiai elottire) szoval ha nem latvanyos a lenoves akkor leallok a festessek/hennazassal.szoval egyet adnek mivel nem lettaz igert hatas de megadom a kozepest hatha lesz valami jo hatasa a hajamon (nem fog annyira hullani a hajam stb.) es ez a kapott barna szin sem tragikus.:)

na hat a barnabol voros lett,igy arra gondolok,hogy nem fekete hanem voros szinu hennat kaptam az eladotol,de maga a vegeredmeny tetszik, gondolkozom rajta hogy behennazom megegyszer, de mostmar tudatosan vorossel.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. március 29.

bridge007

2013. május 29.

Eddig egy tombbel hasznaltam el, ketszeri alkalomra volt eleg, de a kovetkezo tombot mar 3 ra fogom elosztani, mert boven eleg annyi. Nagyon sok hennat kiprobaltam mar, egyik sem ert semmit sem, viszont mindenkeppen le akartam allni a kemiai hajfestessel, mert csomokban hullott a hajam. A hajam egyebkent termeszetes gondor, sotetbarna de sajnos evel ota nem gondorodott rendesen mar. Nos kiprobaltam, es nekem ez a szinezo az igazi csodaszer. Gyonyoru szep csillogo, apolt lett a hajam es miota nem vasalom, nem tolom ra a mindenfele vegyszereket ugy gondorodik, mint gyerekkoromban. Szin fedese tokeletes, kb 1-1,5 honap alatt kopik ki (ennyi ido alatt nott le a festes is), ez a feketes arnyalat nem festi be teljesen koromfeketere, van egy kis barnas beutes, de nem voros szerencsere, mint az elozo hennakkal. Olyan puha es hidratalt a hajam, hogy nem birom nem fogdosni folyton, es ami a legjobb meg az osz hajszalaim is befogja, pedig erre aztan egy henna sem volt kepes. Sajnos sok osz hajszalam van, de ez a henna befogja, nem feketere, de olyan kicsit rezes barnara, es ez nekem pont eleg. En csak ajanlani tudom, az ara is kedvezo, egy tombot 3 szori alkalommal hasznalok el, a hajam puha es egeszseges, a szine tartos es jol fed, mi kell meg? Maximalisan csillagos 5 os.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 29.

Babec

2013. január 24.

Eddig 1 tömböt használtam el, 3 alkalommal festettem vele, a hajam szép fényes lett, van tartása, de valahogy olyan száraznak érzem mostanában.

A hajam eredetileg is sötétbarna, de le akartam tenni a bolti festéket, viszont fiatal korom ellenére rettenetesen őszülök. Azért választottam a 4 közül a noirt, mert régen már festettem hennával, de az a vörös túl aranyos vöröses ragyogást adott az egész hajamnak, nem beszélve az ősz szálakról, úgy ragyogtak, mintha valódi aranyak lettek volna! Nagyon csúf volt :D

Viszont, a Noirral az ősz szálak középbarnának tűnnek, ami a sötétebb barna hajnál már nem feltűnő. Így végre megint fel tudom fogni a hajam elöl! ;)

Abban viszont szeretnék segítséget kérni, hogy hogy lehetne azt elérni, hogy festés közben ne potyogjon-peregjen ennyire?

Krisiun, te sötétíted még valamivel a színét?
Köszönöm a segítséget :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 24.

Krisiun, te sötétíted még valamivel a színét?
Köszönöm a segítséget :)

Krisiun

2012. március 8.

Eddig két indigófajtát próbáltam, és ez volt az egyik, egyben az egyértelmű nyertes is. Jól kezelhető - jobban, mint a por állagú, ami szanaszét potyog, akármilyen óvatos az ember.

Világos vagy ősz hajúaknak: aki feketét vagy ahhoz minél közelebbi eredményt szeretne elérni, az előbb jó, ha egy sima vörös (pl. Caca Rouge), vagy sok vöröset tartalmazó (pl. Caca Marron) hennás festést csinál. Esetleg egy sötétbarnával (C. Brun) is meg lehet próbálkozni, a szőkét befogja, azt biztos, az őszről nincs tapasztalatom. Elég úgy 2-3 órán át "vörösíteni", aztán jöhet az indigós pakolás. Ez már viszonylag sötét színt produkál, de meg lehet ismételni rövid időn belül is, akkor már szinte garantált az éjsötét árnyalat. Rajtam enyhe lilás fényű, természetes fekete lett az eredmény. Eredeti hajszínem az a bizonyos szőkésbarnás-seszínű valami.

Világos, normál-hamvas árnyalatú hajon önmagában alkalmazva esetenként kékes-zöldes árnyalatot adhat. Ilyenkor korrigálható egy hennás (azaz vörös) festéssel, amiből vöröses barna lesz - sötétsége az indigó mennyiségétől függ. Egyéb esetben csak hamvasítja a kiinduló árnyalatot, önmagában általában drasztikusan nem sötétít egy réteg felvitele után.

Ezt NEM lehet eltávolítani a hajból az ismert hagyományos módszerekkel, mint a szőkítés / blansolás. Nem tudok róla, hogy egyáltalán bármilyen módszerrel el lehet távolítani a hajból. Maximum lenöveszteni és levágni lehet. Ha valaki mégis megpróbálná, az jó, ha tudja, hogy a szőkítő, világosító anyagok csak a haj természetes színét, a vegyi úton bevitt pigmenteket és a hennát fogják kiszedni, az indigó viszont továbbra is körülöleli majd a hajszálakat, az eredmény tehát várhatóan elég borzasztó lesz. A kéken, zöldön és kékeszöldön át mindenféle árnyalatú lehet, de nekem többszöri indigózás, majd világosítási kísérlet után azt lett az eredmény, hogy a hajam ugyanúgy feketének tűnt, napsütésben viszont egyenesen zöld fénye volt. Az indigóréteget meg se mozdította, viszont a hajszálaim szép szőkék lettek, így semmi nem ellensúlyozta az indigó természetes színét. Szóval abszolút pénzpazarlás és a haj állagának sem tesz jót. Habár, még egyszer le kell írnom, hogy ebben az esetben sem történt semmiféle negatív reakció, úgymint hajleolvadás / égés stb. Kis hajbalzsammal helyre lehetett tenni, és persze elfogadtam, hogy most már fekete vagyok és kész.

Henna-indigó keveréknél még van rá esély, hogy az ember kémiai úton megváltoztassa a hajszínt a zöld-effektus nélkül, de óriási a valószínűsége, hogy sosem lesz egyenletes a szín. Esetleg jó szakember színkorrekcióval segíthet rajta - a hamvas (indigós) részeket és az élénkebb színű részeket külön kezelve. Ez macera, és sok pénz. Szóval amint az indigó bejön a képbe, onnantól nagy elkötelezettséget kíván a növényi hajszínezés.

Egy rétegnyi festéket azért még lehet, hogy el lehet távolítani különösebb probléma nélkül, ennek teszteléséről sajna már lemaradtam :)

Viszont aki elkötelezi magát a sötétebb árnyalatok, vagy a sima henna mellett, annak szép, egészséges, kevésbé töredezett haj a jutalma. Nekem egy időben konkrétan annyi volt a hajápolást, hogy megmostam WU2-vel (amit más vízkőoldásra használ :D), megszárítottam kefével, és egy darab töredezett hajszálam nem volt, tartása pedig mint soha máskor. Holott korábban mindenféle ápolószert be kellett vetnem, hogy a vékony szálú és nem kifejezetten dús hajam használható legyen. Ezért is fogok most megint visszatérni a hennás indigós hajsötétítésre, mert bárhogy is vonz a lenövesztés gondolata, az mindent felülmúl, amikor látom, hogy egészségesen csillog a hajam mindenféle szilikonspray nélkül.

Szóval én azt mondom, hogy igen, csodaszer, de csak annak, aki tisztában van a kockázatokkal és hajlandó némi lemondásra, áldozatra ami a hajszínváltogatást illeti.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. március 8.

Emolliensek: Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter
Illatanyagok: Citral, Eugenol, Geraniol, Citronellol, Limonene, Linalool, Parfum / Fragrance

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.