Lush Caca Rouge Henna  Bio Hajszínező

Lush Caca Rouge Henna Bio Hajszínező

Ár:   4450 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   325g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: horzso, Módosítva: 2016. október 17.

Kiszerelés:   325g
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online
Kategória:   Hajfestékek

A legjobb minőségű perzsa hennából készült, amely elismerten a legszebb vörös árnyalatot nyújtja. A hennának erős szaga van, ezért gondosan válogatott illóolajokat adtak hozzá, ennek köszönhetően a haj hennázás után finoman illatos lesz.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Amy31

2021. szeptember 12.

Egyszerűen mindent imádok benne (és ezt úgy mondom, hogy nem egy megszállot Lush-rajongó beszél belőlem, konkrétan még semmi mást nem vettem tőlük). Kicsi korom óta szerettem volna vöröske lenni de féltem belevágni, hogy nem fog jól állni, zöld lesz, vagy természetellenes, a hennát nem lehet kiszedni, stb. stb., valami mindig visszatartott, de nem tudtam elengedni a gondolatot hogy márpedig nekem a vörös a hajszínem.
Tavaly a karanténkorszak kezdetén úgy voltam vele hogy na itt a tökéletes alkalom, most vagy soha, vágjunk bele a ginger projektbe.
Mesterséges festékkel sose akartam roncsolni az amúgy is vékonyszálú és töredezésre hajlamos hajam, az ilyen kompromisszumok nem érik meg szerintem, a hennákat viszont szinte mintha nekem találták volna ki: természetes, ápol is és a szín is az eredetiből 'építkezik', nem nekem kell eltalálni egy doboz alapján.
Már maga a festés is egy élmény és egy pakolás a hajamnak, mindig csudapuhává varázsolja. Az eredetileg sötétszőke, napfényben kicsit rezes fényű hajamból pont olyan természetesnek tűnő vörös lett amilyenre mindig is vágytam. Teljesen én-vagyok és akiket a festés óta ismertem meg mindig megkérdezték hogy természetes vörös vagyok-e. :D

Bár értem hogy sokan miért nem szeretik, de szerintem az illata fenomenális - nekem is egy fülledt nyári vadvirágos rétjut róla az eszembe. Egy alkalommal 3 kocka elég a kicsit válla alá érő hajamra, a maradékot pedig a papírzacskójában a szekrényemben tárolom, hogybeillatosítsa a kedvenc komfortpulcsijaimat. :D
Szerintem nem macera a használata, egy jó éles kés kell a felvagdosásához és a forró víz is jó ha kéznél van az egész folyamat alatt.

Talán egyetlenegy negatívumot tudok csak megemlíteni, mégpedig hogy sajnos tényleg kopik, viszont mivel egyelőre sajnos egyelőre még gyakrabban mosok hajat mint ami ideális lenne, ezért ezt sem tudom felróni neki, mire pedig zavaróvá válna addigra úgyis újra kell festenem.
Első használata előtt persze több félelmem is volt, több helyen is olvastam hogy elnehezítheti a természetes hullámokat, de szerencsére nálam ilyesmi egyáltalán nem történt.
Egy-két hajmosásig még hajlamos fogni a szín, érdemes egy törülközőt tenni a világosabb színű párnákra.
És ha első hajfestő vagy és világos hajad van - tudom, hogy ezt sok helyen leírják, de nekem anno nagyon fontos lett volna jobban tudatosítani - ne pánikolj az első száradás utáni szín látványán!! :D Nem marad rikító narancssárga, gyönyörűen mélyülni fog!

Nekem tökéletes termék és amíg csak lehet újra fogom venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 12.

Nekem tökéletes termék és amíg csak lehet újra fogom venni.

Louisa

2020. augusztus 12.

Nem bantam meg, hogy hennara valtottam. Egeszseges, fenyes, egyenletesen kopik. Amivel nem tudok megbaratkozni, az hogy a hajam tovet szinte egyaltalan nem fogja be. A hajam korabban vorosre volt festve hazilag drogeriaban kaphato, ammoniamentes festekkel. De a henna nem fogja be a lenovesemet. Nem maceras kikeverni es felvinni, ennyi raforditast meger a vegeredmeny.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 12.

babolka

2020. március 6.

Hosszú, sűrű barna hajamra általában egy egész tömböt elhasználok. 7-8 órát hagyom hatni, utana egy kis samponnal megküldöm lemosásnál. Nálam annyit ér el, hogy kicsit rezesebb lesz a hajam, illetve a sok vajnak köszönhetően jól hidratál.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 6.

sszgabii

2020. január 17.

Nem is az fáj a legjobban, hogy 5000 Ft-ot kidobtam az ablakon, hanem hogy mennyire hittem benne, hogy végre találtam egy hajfestéket, ami cruelty free, és sokan dicsérik. Sajnos a korábban festett hajamat (aranyréz) egyáltalán nem fogta be, még a tövénél sem, ahol már le volt nőve. Az illata addig szuper, amíg nincs a hajon, aztán iszonyatosan büdössé válik hajszárítás után... Lehet, hogy "szűz" hajra működőképes.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 17.

malac

2018. november 15.

Már 4X használtam és nekem nagyon bevált. Amióta használom a hajam kevésbé száraz. Az két problémám vele, hogy nem tudom egyenletesen kikeverni a masszát, mindig vannak benne csomók. A másik pedig, hogy kopik. Vállig érő hajam van, arra a felét használom el a táblának.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 15.

Salvia

2018. május 29.

Nagyon sokáig használtam, és nagyon nagyon nagyon szeretem a mai napig. A hennák közül eddig ennek van a legjobb illata, napok után is, nincsen ázott széna szaga, mint néhány másiknak. Annyi, hogy azért egy picit kopik.
Most is csak azért váltottam, mert mikorra elérte a kívánt színt, addigra már lenőtt. :D Lehet, hogy azért mert már túl sok réteg henna van a hajam végén, de a tövénél mindig rikító vörös lett, míg a többi része szép mélyebb volt. Mindenesetre csak ajánlani tudom, egyedül az macerás, hogy tömbben van, amit szét kell vágni / lereszelni (ki hogy szereti), és emiatt sosem sikerült olyan szép sima, egységes masszát kikeverni belőle, mint más por állagú hennákból (pedig higgyétek el, sokat próbáltam!!).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 29.

tillisilli

2017. szeptember 14.

2008-ban vettem meg elöször Németországban, azóta 2 év kieséssel folyamatosan használom, havi-2 havi rendszerességgel. Az évek során megszoktam a felvitelét, sztem nem sokkal macerásabb, mint egy bolti hajfesték, viszont ennek sokkal jobb az illata, és nem teszi tönkre a hajat. A lenövés sem látszik, mert miközben nö a haj, fokozatosan kopik le a szín. Csillogó vöröses fényt ad a sötétbarna hajamnak, volument, egészséges kinézetet. Az ösz hajszálakat is befedi.

Amit nem ajánlok: hennázott hajat szökiteni. Èn kipróbáltam, zöld lett, akvamarin zöld! Pedig a hennázás talán fél évvel a szökités elött volt. A fodrászok kis híján sírtak és kétségbeesetten ismételgették "zöld lett, zöld lett!" :D Aztán ráfestettek vörössel, az eltakarta, és örültek hogy milyen jól megoldották.

Amikor elegem lett a kémiai festésböl, és rendbe akartam hozni a totál szétroncsolódott hajamat, arra jó volt. A szökitett haj nem lett zöld, hanem élénk vörös, és a szétroncsolódott, száraz hajat sokkal jobban befogta. Szoval az összes festést a hajamon simán le tudtam növeszteni hennával, és visszatérni a természetes hajfestéshez. A sötét hajon nem okoz drasztikus változást ez a szín, de fényes vörös csillogása lesz.

Update (2017): áttértem a Khadi hennákra, az olcsóbb, nem kell reszelni, nedves hajra kened fel. Az eredmény ugyanolyan igazábol, ill. a Khadi-ban kevesebb hozzáadott olaj van, így a színt nem kell azonnal samponnal kimosni, csak kiöblíteni, nekem ez is tetszik. Plusz az egyik Lush-os hennára egyszer allergiás lettem, de nem tudom melyikre, vsz az adalékok miatt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 14.

cinicini

2017. szeptember 10.

Sziasztok! Én a mai napon vásároltam meg, és nem csalódtam! Már régóta szemezgettem ezzel a csodával, és szerencsére sikerült is elérni a kívánt eredményt. Alapjáraton vörös festett hajam volt, de iszonyatosan tönkre tette a sok festés a hajamat, így most rávettem magam, hogy kipróbáljam ezt a természetesebb módszert. (A legutóbbi kémiai festésem 5 hete volt, és már eléggé fakó, semmilyen színe volt, így én sem vártam ki a három hónapos pihenő időt). Maga az előkészítés nem tartott kb. negyed óránál tovább, először elkezdtem lereszelni, de mivel láttam, hogy egészen puha az állaga, így késsel vagdostam le vékony csíkokra, majd ezt követően öntöttem fel vízzel, és felmelegítettem tűzhelyen, amíg "puding" állagú nem lett. Kettő órán át volt rajtam, alufóliával tekertem körbe az egész hajamat, kb 2x hajszárítóztam meg közben (kb 5-5 percig). Az illata egyébként engem nem fogott meg.
Két óra után tehát lemostam, elég nehezen jött ki belőle, és kétszeri samponozás után is sárga volt a hajamból lecsurgó víz, de miután megszárítottam, nagyon örültem, mert tökéletesen azt a természetes, halványvörös színt kaptam, amit szerettem volna. Nagyon puha, és nagyon fényes lett a végeredmény. Sajnos az egy centis lenövésemet nem fogta be tökéletesen (szőkés-szürkés az eredeti hajszínem), de sebaj, majd talán másodjára... :) Én szívesen ajánlom mindenkinek. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 10.

Lilred

2017. május 14.

Az itt olvasott vélemények hatására vettem meg, már előtte is évek óta hennáztam a hajam de arra gondoltam, hogy hátha ettől még szebb lesz. Nos, elsőként nem értem a kiszerelést azon kívül, hogy jól néz ki, elég sokáig tarott amíg egy sajtreszelővel felhasználásra alkalmassá tettem és mindent áthat a zsíros kötőanyag, ami a hajamban is napokig bennemaradt és azt is zsírossá tette. A hatása alapján eddig ez a leggyengébben teljesítő hennám, sem a színe, sem a fénye nem adott semmilyen pluszt más hennákhoz képest, sőt. Ehhez még jön egy aránytalanul drága ár, amivel nyilván a brand-et fizeti meg az ember, amivel akkor nem is lenne baj ha egy igazán jó termékről lenne szó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 14.

Poptie

2017. január 6.

Kamaszkorom óta erre a termékre vágytam és csak nemrég, egészen véletlenül tudtam meg, hogy létezik. Mindig rézvörös hajszínre vágytam, de nem szerettem volna a hajam természetes fényét elrontani mesterséges festékekkel. Rögtön megvettem. Nekem óriási macera volt, nem is tudtam normális állagúra készíteni és kb 6 órát szenvedtem az egésszel, este lett, mire végeztem és beájultam az ágyba. Másnap reggel mostam le, sajnos a törölközőből azóta se jött ki (fél éve volt). Két hozzám közel álló emberen kívül senki nem vette észre, még azok sem, akikkel naponta találkozom, és csak akkor látszódott, ha erős fénybe álltam. Ez is csak 2 napig tartott sajnos. Utána visszanyertem eredeti gesztenyebarna hajszínemet. A boltba visszamentem (ahol nagyon-nagyon kedvesek és szimpatikusak voltak minden alkalommal), és azt mondta az eladó, hogy először neki sem látszott, de ha folyamatosan használom, akkor átveszi a színt. El tudom képzelni, hogy nem csináltam elég folyékonyra, és ez volt a gond. Még biztosan kipróbálom valamikor.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 6.

Emolliensek: Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter
Illatanyagok: Citral, Eugenol, Geraniol, Citronellol, Limonene, Linalool, Parfum/Fragrance

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.