Lush Caca Rouge Henna  Bio Hajszínező

Lush Caca Rouge Henna Bio Hajszínező

Ár:   4450 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   325g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: horzso, Módosítva: 2016. október 17.

Kiszerelés:   325g
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online
Kategória:   Hajfestékek

A legjobb minőségű perzsa hennából készült, amely elismerten a legszebb vörös árnyalatot nyújtja. A hennának erős szaga van, ezért gondosan válogatott illóolajokat adtak hozzá, ennek köszönhetően a haj hennázás után finoman illatos lesz.

malac

2018. november 15.

Már 4X használtam és nekem nagyon bevált. Amióta használom a hajam kevésbé száraz. Az két problémám vele, hogy nem tudom egyenletesen kikeverni a masszát, mindig vannak benne csomók. A másik pedig, hogy kopik. Vállig érő hajam van, arra a felét használom el a táblának.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 15.

Salvia

2018. május 29.

Nagyon sokáig használtam, és nagyon nagyon nagyon szeretem a mai napig. A hennák közül eddig ennek van a legjobb illata, napok után is, nincsen ázott széna szaga, mint néhány másiknak. Annyi, hogy azért egy picit kopik.
Most is csak azért váltottam, mert mikorra elérte a kívánt színt, addigra már lenőtt. :D Lehet, hogy azért mert már túl sok réteg henna van a hajam végén, de a tövénél mindig rikító vörös lett, míg a többi része szép mélyebb volt. Mindenesetre csak ajánlani tudom, egyedül az macerás, hogy tömbben van, amit szét kell vágni / lereszelni (ki hogy szereti), és emiatt sosem sikerült olyan szép sima, egységes masszát kikeverni belőle, mint más por állagú hennákból (pedig higgyétek el, sokat próbáltam!!).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 29.

tillisilli

2017. szeptember 14.

2008-ban vettem meg elöször Németországban, azóta 2 év kieséssel folyamatosan használom, havi-2 havi rendszerességgel. Az évek során megszoktam a felvitelét, sztem nem sokkal macerásabb, mint egy bolti hajfesték, viszont ennek sokkal jobb az illata, és nem teszi tönkre a hajat. A lenövés sem látszik, mert miközben nö a haj, fokozatosan kopik le a szín. Csillogó vöröses fényt ad a sötétbarna hajamnak, volument, egészséges kinézetet. Az ösz hajszálakat is befedi.

Amit nem ajánlok: hennázott hajat szökiteni. Èn kipróbáltam, zöld lett, akvamarin zöld! Pedig a hennázás talán fél évvel a szökités elött volt. A fodrászok kis híján sírtak és kétségbeesetten ismételgették "zöld lett, zöld lett!" :D Aztán ráfestettek vörössel, az eltakarta, és örültek hogy milyen jól megoldották.

Amikor elegem lett a kémiai festésböl, és rendbe akartam hozni a totál szétroncsolódott hajamat, arra jó volt. A szökitett haj nem lett zöld, hanem élénk vörös, és a szétroncsolódott, száraz hajat sokkal jobban befogta. Szoval az összes festést a hajamon simán le tudtam növeszteni hennával, és visszatérni a természetes hajfestéshez. A sötét hajon nem okoz drasztikus változást ez a szín, de fényes vörös csillogása lesz.

Update (2017): áttértem a Khadi hennákra, az olcsóbb, nem kell reszelni, nedves hajra kened fel. Az eredmény ugyanolyan igazábol, ill. a Khadi-ban kevesebb hozzáadott olaj van, így a színt nem kell azonnal samponnal kimosni, csak kiöblíteni, nekem ez is tetszik. Plusz az egyik Lush-os hennára egyszer allergiás lettem, de nem tudom melyikre, vsz az adalékok miatt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 14.

cinicini

2017. szeptember 10.

Sziasztok! Én a mai napon vásároltam meg, és nem csalódtam! Már régóta szemezgettem ezzel a csodával, és szerencsére sikerült is elérni a kívánt eredményt. Alapjáraton vörös festett hajam volt, de iszonyatosan tönkre tette a sok festés a hajamat, így most rávettem magam, hogy kipróbáljam ezt a természetesebb módszert. (A legutóbbi kémiai festésem 5 hete volt, és már eléggé fakó, semmilyen színe volt, így én sem vártam ki a három hónapos pihenő időt). Maga az előkészítés nem tartott kb. negyed óránál tovább, először elkezdtem lereszelni, de mivel láttam, hogy egészen puha az állaga, így késsel vagdostam le vékony csíkokra, majd ezt követően öntöttem fel vízzel, és felmelegítettem tűzhelyen, amíg "puding" állagú nem lett. Kettő órán át volt rajtam, alufóliával tekertem körbe az egész hajamat, kb 2x hajszárítóztam meg közben (kb 5-5 percig). Az illata egyébként engem nem fogott meg.
Két óra után tehát lemostam, elég nehezen jött ki belőle, és kétszeri samponozás után is sárga volt a hajamból lecsurgó víz, de miután megszárítottam, nagyon örültem, mert tökéletesen azt a természetes, halványvörös színt kaptam, amit szerettem volna. Nagyon puha, és nagyon fényes lett a végeredmény. Sajnos az egy centis lenövésemet nem fogta be tökéletesen (szőkés-szürkés az eredeti hajszínem), de sebaj, majd talán másodjára... :) Én szívesen ajánlom mindenkinek. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 10.

Lilred

2017. május 14.

Az itt olvasott vélemények hatására vettem meg, már előtte is évek óta hennáztam a hajam de arra gondoltam, hogy hátha ettől még szebb lesz. Nos, elsőként nem értem a kiszerelést azon kívül, hogy jól néz ki, elég sokáig tarott amíg egy sajtreszelővel felhasználásra alkalmassá tettem és mindent áthat a zsíros kötőanyag, ami a hajamban is napokig bennemaradt és azt is zsírossá tette. A hatása alapján eddig ez a leggyengébben teljesítő hennám, sem a színe, sem a fénye nem adott semmilyen pluszt más hennákhoz képest, sőt. Ehhez még jön egy aránytalanul drága ár, amivel nyilván a brand-et fizeti meg az ember, amivel akkor nem is lenne baj ha egy igazán jó termékről lenne szó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 14.

Poptie

2017. január 6.

Kamaszkorom óta erre a termékre vágytam és csak nemrég, egészen véletlenül tudtam meg, hogy létezik. Mindig rézvörös hajszínre vágytam, de nem szerettem volna a hajam természetes fényét elrontani mesterséges festékekkel. Rögtön megvettem. Nekem óriási macera volt, nem is tudtam normális állagúra készíteni és kb 6 órát szenvedtem az egésszel, este lett, mire végeztem és beájultam az ágyba. Másnap reggel mostam le, sajnos a törölközőből azóta se jött ki (fél éve volt). Két hozzám közel álló emberen kívül senki nem vette észre, még azok sem, akikkel naponta találkozom, és csak akkor látszódott, ha erős fénybe álltam. Ez is csak 2 napig tartott sajnos. Utána visszanyertem eredeti gesztenyebarna hajszínemet. A boltba visszamentem (ahol nagyon-nagyon kedvesek és szimpatikusak voltak minden alkalommal), és azt mondta az eladó, hogy először neki sem látszott, de ha folyamatosan használom, akkor átveszi a színt. El tudom képzelni, hogy nem csináltam elég folyékonyra, és ez volt a gond. Még biztosan kipróbálom valamikor.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. január 6.

sugarplumhellie

2016. október 16.

Az én hajam pont olyan színű eredetileg, mint két kommenttel alattam mujerconfusedé :) Épp ezért festettem nagyon sokáig szőkére a hajam, de így az egyetemi évek alatti stressz plusz az állandó hidrogén miatt hullani és törni is kezdett. Vörös hajat mindig is akartam, de a festéket általában ledobta vagy túl élénk vörös lett: kb három éve megmakacsoltam magam és megvettem ezt a hennát, hogy lesz, ami lesz. Azóta pedig évente 3x újra is veszem.
Sajtreszelőn szoktam lereszelni, majd langyos vízzel (esetleg kamillateával, de gyakrabban vízzel) sűrű tejföllé keverni. Aztán felkenem a hajamra, és a kedvemtől függően 2-4 órán keresztül folpackban elvagyok benne :D
Kádat sikálni utána rémálom és hajlamos utána a hajam a törölközőt is befogni (ha valaki megmagyarázná, hogy miért használok fehéret a hajamhoz... logika), ráadásuk 2-3 hajmosásig még engedi a színét, de kárpótol az eredmény mindenért. Mert gyönyörű, fényes, egészséges, selymes vörös lett a hajam - 100% újravevős :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 16.

Catn0va

2016. augusztus 31.

Nagyon sokáig ezt használtam, gyönyörű rézvörös hajam volt tőle. Maximálisan elégedett voltam a használatával, hiába volt pepecs munka előkészíteni. Mindig a sajtreszelőn reszeltem le és 4 órát hagytam fent a hajamon. Azóta váltottam mély lila hajszínre, de ha újra vörös lennék, biztosan ezt használnám.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 31.

mujerconfused

2016. május 17.

Már nagyon régóta szemeztem ezzel...az eredeti hajam az a tipikus senemszőke-senembarna szürkés borzalom, kb 4 éve a vörös többféle árnyalatával festegetem, de a neten annyi gyönyörű fotót láttam, hogy muszáj volt ezt kipróbálnom, az hogy természetes, csak pluszpont :)
Macera az van vele, de nem olyan tragikus, én jó éles késsel forgácsoltam el, így szinte por állagú lett mielőtt bekevertem. 2,5 órát hagytam rajta így első alkalommal és csodálatos, élénk vöröst színt kaptam, nem répavörös, de szép vibráló. Ahol festve volt, egy picit intenzívebb, de a hajtövemet is jól befogta, nem üt el egymástól.
A szaga annyira nem zavart és jó puha lett a hajam - próbatincset nem csináltam és csak kb 5 hetet vártam a kémiai festés után, szóval elég biztonságos.
Az ára is baráti, a rövid göndör hajamra elég volt fél tábla, így egálban van egy doboz normális festék árával, biztosan újravevős darab.

Update: Már harmadjára veszem újra, a hajam szép és egészséges, a kopása is fokozatos, jó szívvel ajánlom, megéri azt a pici plussz macerát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 17.

Kysaa

2016. április 29.

Sajnos nekem nem vált be. Derékig érő hajra az üzletben 2 táblát ajánlottak, megvettem , felhasználtam. Így utólag látva egy is bőven elég lett volna. A végeredmény rezes barnás haj (alapszín sötétbarna,nem festett). 2-3 hétig oké is volt, azóta viszont a hajam vége iszonyatosan törik és sprőd lett... :( Mivel más változás nem volt a hajam életében így csak erre tudom fogni. Kár érte azt hittem örök szerelem lesz :(

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. április 29.

Emolliensek: Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter
Illatanyagok: Citral, Eugenol, Geraniol, Citronellol, Limonene, Linalool, Parfum / Fragrance

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.