Lush

Ár:   12990 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Creme Brulee, Módosítva: 2015. március 11.

Kiszerelés:   30ml
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online

"A parfümöt a liliom tiszta, virágos illata és az indol túlérett árnyalatai teszik ellenállhatatlanul mámorítóvá. Engedd, hogy a Death and Decay átvezessen egy békés helyre, ahol félelem nélkül szemlélheted a maga teljességében pompázó szépséget és elkerülhetetlen pusztulását is. A tündöklő virágillat üzenete: meditáció, elfogadás, optimizmus."

Lush Death and Decay
Ár: 2200/3900 Ft , Eladó: Freesia
Állapot: 5/10 ml-es üvegfújókába frissen fújva., Helyszín: Budapest, XV., fizetés: ld. a leírásban

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Freesia

2020. november 30.

Régi-új szerelem a mienk. Anno a pipettás változatot használtam, aztán jött egy másik Lush szerelem, a 1000 kisses, mivel hasonlónak éreztem őket, menesztettem a Death and Decay-t. Kb. az eladás pillanatában már bántam is a tettemet, szerencsére volt belőle vigaszul egy krémparfümöm. Ennek az illatát ha lehet, még a parfümnél is jobban szerettem, épp a legfinomabb, krémes, lágy, szappanos oldalát adja ki, de sajnos nem túl tartós, plusz lenyúlta a kamaszom, mondván "ez a világ legfinomabb illata". Furcsa ez egy Pink Sugar felhőben élő 16 évestől.
Na, hogy már az illatról is beszéljek: nem is tudom, mihez hasonlitsam. Rajtam leginkább szappan, az a fajta luxusszappan, mint mondjuk a Nesti Dante Gold-ja. Mondjuk Nesti Gold szappanos fürdő plusz egy parfümözött luxustestápoló. Ez most nem a sportos, meg a napon száritott ruhás, meg a frissen mosott hajamat lebbentős, meg a kéköblitős tisztaságillat. Ez inkább a kényeztetős luxus-tisztaságillat, a magabiztosságot sugalló, kicsit már érettebb korosztálynak. Ilyennek képzeltem el az Amouage Dia-t, ami rajtam szúnyogriasztó lett. Egy kedves krémmániásnak köszönhetően újra az enyém lett a pipettás változat, nagyon boldog voltam vele, de észvesztő tempóban fogyott, igy félve megrendeltem az új kiadást... csak online, csak 100 ml-es kiszerelés, szóval ment az idegeskedés, hogy vajon reformulálták-e, kiherélték vajon vagy csináltak belőle valami lepkepukit? Szerencsére egyik sem. Annyi a változás hogy talán egy pindurkát "kerekebb" az illat, a krémparfüm verzióhoz picit jobban hasonlit, szóval, ha lehet, még jobban szeretem, mint a régit. A tartósságával semmi gond. És végre fújós, nem pipettás. Csak az a ronda egyen cimke ne lenne. A régi Lush-oknak nagyon jópofa volt a designja, az üvegek a cimkék... na, de ez már egy másik történet.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. november 30.

bbrilona

2017. március 7.

Több "Gorilla parfümöt" is kipróbáltam. Ez nagyon drága ahhoz képest, hogy néhány órát marad meg az illata. Ezért gyorsan fogy. Pipettás. Lehet, hogy ez miatt gyorsan párolog is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. március 7.

x

2016. december 16.

Gyönyörű, vegytiszta virágillat, nagyon természetes. Szépsége mellett kicsit úgy érzem, hogy ez kb olyan, mint amit magamnak kutyulnék össze illóolajokból itthon, lényegesen olcsóbban. Egyrészt emiatt kicsit túlárazottnak érzem, ahogy a márka legtöbb termékét, másrészt meg ez is a természetességét bizonyítja, itt bizony valóban a virágoké a főszerep, a legtisztább valójukban. Valóban egyszerre indolos és tündöklő virágillat.
Ha belegondolunk, hogy tök átlagos, feledhető, tökegyforma illatokat milyen áron vesztegetnek (csak nézzük végig a drogériák katalógusait, hogy ott pl. a celebillatok mennyibe kerülnek), az előző mondatom első része, a túlárazottsággal, már érvényét is veszti. Ha kedvem támadna ilyen egységáron nem niche illatot vásárolni, biztos, hogy a Lushba vezetne az utam, és nem parfümériába.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 16.

gothmarypoppins

2015. április 8.

A Lush termékeit többnyire szeretem, nem is annyira a hatásuk miatt, inkább az illatuk fog meg.
Érdekes, hogy pont a tömény illatok terén nem elég erős.
Ezt a parfümöt a design alapján 5 csillagra ékelném, de a tartóssága és erőssége inkább 3 csillagot ér.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 8.

Érdekes, hogy pont a tömény illatok terén nem elég erős.

Alkoholok: Alcohol, Cinnamyl Alcohol
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Cananga Odorata (Ylang Ylang) Oil, Dipteryx Odorata Seed Extract, Rosa Damascena (Rose) Flower Oil, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Citral, Farnesol, Geraniol, Eugenol, Isoeugenol, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Coumarin, Hydroxycitronellal
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.