M. Micallef

Ár:   €195   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Clementine95, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. július 27.

Ár:   €195

Fej: zsálya, licsi, mandarin, rozmaring, keserű narancs, gyümölcsös tónusok, üröm, barack, pelargónia

Szív: szantálfa, menta, magnólia, ylang-ylang, rózsa, gyöngyvirág

Alap: zuzmó, kókusz, pézsma, vanília

M. Micallef Ylang In Gold fújós
Ár: 2500 Ft/5 ml, 4000 Ft/10 ml , Eladó: malvada
Állapot: frissen fújt, Helyszín: Budapest, Margit híd budai hídfőhöz közel, fizetés: személyesen lakcímemen, vagy posta, egyéb

Verona5

2022. március 15.

Finom friss, gyümölcsös-virágos, kicsit zöldes illat, könnyen hordható. Nem süt át a niche minőség, de ez nem zavarna egyáltalán, hisz ha jól áll, mindegy, hogy dupe, vagy hiperdrága illat, a bőrömet szereti és ez a lényeg.

Értem a Chopard Cashmere hasonlatot, de nagyon nagy szerencsére itt nem érzem. Nevezett a bőrömön gyomorforgatóan geil édes barack-vanília párost hozott létre, és akárhogy is ikonja egy letűnt érának, azóta messziről kerülöm a drogériában is. :) Ebben viszont szinte alig érzem a barackot és a vaníliát, a többi virágos jegy szépen kiegyensúlyozza és frissé teszi és rajtam kellemesen előbújik az ylang-ylang, talán a szantál és a menta adja neki az üdítő jelleget. A mintám színe lilás-rózsaszínes, ami érdekes párosítás, szerintem az illathoz a sárgás fehéres szín illene.

Tavaszi rohangálós, libbenősálas illatnak simán lehetne hordani.

Farmerhez is! ;)

Tetszik!

Az árát most nem nézem! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. március 15.

Tavaszi rohangálós, libbenősálas illatnak simán lehetne hordani.

Farmerhez is! ;)

Tetszik!

Az árát most nem nézem! :)

Luna1024

2021. szeptember 24.

Fújósom van belőle. Elsőre Ő is csalódás volt, mert nagy hype övezi, ráadásul trópusi illatként aposztrofálták, ami - mint kiderült - költői túlzás... Mégis, szép lassan az egyik kedvenc "fogalmam sincs, mit viseljek ma" komfortillatommá nőtte ki magát. Pedig objektíven nézve teljesen igaza van az előttem szólóknak: egyáltalán nem különleges, sőt semmi izgalmas nincs benne. Egyszerű, lineáris vanília, sok barackkal és pici ylang-ylanggal. Ennyi: barackos vanília, nem több, nem kevesebb. Stílusában és illatában is az Amouage Sunshine-jára hajaz nekem. Azt mondjuk nem tudom, miért mondják, hogy trópusi jellegű, mert a kókusz rajtam abszolút háttérben van, nem is érzem, de semmilyen más gyümölcsöt se, amitől "trópusi" lehetne... Ez (is) biztos bőrkémia függvénye.
Sajnos nem tudom megtagadni önmagam: imádom a vaníliát, ezért engem nem zavar sem az édessége (nem szirupos, nem gejl, nem gourmand!), sem az, hogy ilyen kis faék egyszerű. De azt is meg tudom érteni, aki ennyi pénzért összetettebb illatot vár, ha pedig tényleg annyira hasonlít a Casmir-ra (én nem ismerem), végképp megértem a vegyes értékeléseket. Negatívum továbbá, hogy rajtam elég gyengécske, tartóssága sem kiemelkedő (kb. 4-5 óra)...

Én most úgy vagyok vele, hogy nagyon szeretnék egy üveggel, de semmiképp sem helyezném a kívánságlistám legelejére. Apropó: kérdés nélkül ez a leggyönyörűbb parfümös üveg, amit valaha láttam!!! A csillogó kristályok, a ragyogó, apró csillámos arany folyadék... Az egész annyira luxus érzetű - kár, hogy a benne lévő illat viszont közel sem az. Szerintem Ő egy hiperfeminin, mindenhova, bármilyen évszakra és alkalomra megfelelő komfortillat, kb. lehetetlen vele mellélőni, de ha őszinte szeretnék lenni, nem képvisel "niche minőséget" (bár ez mindenkinek mást jelent), ami pedig ennyi pénzért alapelvárás lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 24.

mandarin

2020. október 10.

Egyszerűen semmi, de semmi nincs ebben a parfümben, ami megragad, csak a túltolt vanília és a semmilyen - egy idő után alig érezhető - súlytalan ylang-ylang. Középszerű, unalmas, egysíkú. Tartóssága kb. 3 órahossza.
Szóval semmi izgalom, közepes katalógusillat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. október 10.

Szóval semmi izgalom, közepes katalógusillat.

micsmics

2020. július 2.

Chopard Casmir.
Nem hasonlít.
Hajszálra ugyanaz.
Mindkét parfüm megvolt, azért merem ezt leírni. Amikor ezt kifújtam, abban a pillanatban bevillant mi ez. Ezen úgy bepöccentem, hogy ment a háztól. Chopard maradt.
Most Facebook csoportokban esztelen áron kínálják az 5ml-s portékákat.
5 ezerért bárki megveheti a Müllerben a 30 ml-s Chopard verziót. Igaz nincs csillogó kő az üvegen, de nagyjából itt, és persze az árban kimerül a különbség.
Mondjuk 5 ml esetén üveged úgyse lesz, és azért a Casmir üvege se csúnya, lássuk be.
A Micallef egy db csillaga a valóban szépséges üvegének szól.
A Casmir 1992-es, ez 2012-es: tehát megvan ki koppintott kiről, -2 csillag
Ár/érték:-2 csillag

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 2.

Chopard Casmir.
Nem hasonlít.
Hajszálra ugyanaz.
Most Facebook csoportokban esztelen áron kínálják az 5ml-s portékákat.
A Micallef egy db csillaga a valóban szépséges üvegének szól.
A Casmir 1992-es, ez 2012-es: tehát megvan ki koppintott kiről, -2 csillag
Ár/érték:-2 csillag

Mila1102

2016. december 15.

Nem tudom, hogy az ízlésemmel vagy a szaglásommal van-e baj, de nekem ezek a drágább, "puccos" illatok valahogy nem jönnek be.

Első csalódásom az Amouage Sunshine volt, ami nagyon nem tetszett magamon, sűrű, vaníliás, barackos, egysíkú illat. Igen, valamiért barackos, pedig az nincs is benne elvileg.
Az Ylang in Gold rajtam pont ugyanolyan. De ebben tényleg van barack. A vanília és barack páros a többi összetevőt szinte teljesen elnyomja, kedvenc alkotó elemem az ylang-ylang csak nyomokban fedezhető fel.
Biztosan szép lehet valakin, akinek a bőre nem hozza ki ennyire a vaníliát, de rajtam ha csak egy csepp is van belőle egy parfümben, az biztos, hogy azonnal dominál és mindent háttérbe szorít.

Azt hittem tetszeni fog, mert a youtube-os fickó (aki felsorakoztatja a legjobb 5 női parfümöt férfi véleményre alapozva) ezt tette az abszolút első helyre.
Véleménye alapján szereztem be a Juicy Gold Couture-t, ami egy csodás parfüm. A La Nuit Tresor-t is berakta az 5-be, hát gondoltam jó ízlése van!
Erről meg valami olyasmit mondott, hogy "a legcsodásabb illat, amit valaha érzett...az illat, amit a Nőn érezni szeretne mindig..."
Hát, akkor csak szagolgasd kishaver!
Nekem nem kell, passzolom.

Tartóssága és ereje miatt kap hármast, mert azt mindig értékelem a parfümökben.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. december 15.

Hát, akkor csak szagolgasd kishaver!
Nekem nem kell, passzolom.

Tartóssága és ereje miatt kap hármast, mert azt mindig értékelem a parfümökben.

andrea91

2016. október 19.

Nagyon finom, én kb semmit nem érzek ki belőle külön - szerencsére. Olyan allinone joker illat, végtelenül nőies, és minden évszakban, minden alkalomra tökéletes választás.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 19.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Titanium Dioxide, Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Lyral, Citronellol, Limonene, Geraniol, Linalool, Benzyl Benzoate, Citral, Benzyl Salicylate, Farnesol, Eugenol, Benzyl Alcohol, Isoeugenol, Benzyl Cinnamate
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.