MAC

Ár:   11 000 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   Douglas, szaküzletek, online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Lamirabelle, Módosítva: 2022. február 23.

Ár:   11 000 Ft
Lelőhely:   Douglas, szaküzletek, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Vízhiány

A permet segít táplálni és ragyogóvá tenni az arcot C-vitaminnal, algával, koffeinnel, hialuronsavval és tápláló olajakkal. Az ultrahidratáló arcpermet instant puha, rugalmas és egészséges bőrt garantál, Moisture-Shield Technology segítségével megköti a bőrben a nedvességet. Nem komedogén, dermatológiailag és szemészetileg tesztelt, smink alatt és felett is használható könnyed, súlytalan permet feszesíti és simává teszi az arcot.

Ár: 5500 , Eladó: KKarolina
Állapot: Képen látható mennyiség , Helyszín: Eger, Egerszalók , fizetés: Személyes átvétel/foxpost/packeta/GLS
Ár: 8000 , Eladó: Gabcsi00
Állapot: bontatlan, Helyszín: Budapest, fizetés: foxpost/packeta/posta a vevő terhére megoldható.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

killerkrem

2023. január 3.

Szörnyű! Nem jó semmire, se smink alá se smink fölé nem vált be nekem. Se a poros se a folyékony állagú termékeket nem teszi tartósabbá. Próbáltam púder fölé, alá, púder nélkül, csak a tiszta arcbőrömre, csak a kész sminkre és semmi! Mintha vizet spricckolnál magadra, ahhoz meg valjuk be kibszott drága mulatság. A szemsminkemet nem egyszer folyasztotta el. Ne vegyétek meg!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 3.

lichtnori

2021. február 2.

Nagyon szeretem és fix helye van a reggeli rutinomban. Az a kattanásom, hogy reggel mindenképp használjak egy könnyű arcpermetet és c-vitamin szérumot. A NIOD SOD-ját váltottam ki ezzel a permettel reggel, mert a SOD nem kompatibilis a c-vitaminnal. Ez viszont igen, és szuperek az összetevői, tele van antioxidánssal és gyulladás csökkentőkkel. Az igazság az az, hogy egy arcpermetben nekem nem elég, ha csak hidratál, szeretem, ha meg van pakolva minden földi jóval. Illata nagyon gyenge, alig érezni (nem is hiányzik!), nagyon hamar beszívódik, nem ragad tőle a normál/kombinált bőröm. Picit hidratál csak, ettől csodát ne várjatok, de szépen feszesít és mióta a Revox termékekkel együtt bent van a rutinomban, szép és problémamentes a bőröm. Viszont én nem sminkfixálónak használom, hanem arcápolónak. Fixálónak smink fölé egyáltalán nem ajánlom, mert nem fúj szép permetet, egyszerűen egy sugárba kiköpi a folyadékot. Ezt nem is értem, hogy egy ekkora márkánál miért okoz nehézséget egy normális szórófej kialakítása?! Így viszont, smink alá és arcápolóként használva nem érdekel, mert szétkenem, bemasszírozom a bőrömbe. Nekem simán 5*!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 2.

Petruck

2020. december 24.

Sminkelés előtt használtam egyfajta primerként. Így nem jött be, ragadt tőle az arcom. Kidobni nem volt szívem így a vége felé a szivacsom benedvesítésére használtam. Elfogyott végre. Nem venném újra.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 24.

bugeyes

2020. július 6.

Nagyon izgatottan vártam, hogy kipróbálhassam. Az öröm nem tartott sokáig, valahogy velem nem kompatibilis a termék. Nem szívja be jól a bőröm, és nekem már-már idegesítően ragyog tőle az arcom. Ez lehet furán hangzik, de szerintem a zsíros bőrű társaim értik, miről beszélek. Nem húzom le a terméket, mert nem rossz, tényleg jól hidratál, felfrissít és ragyogó lesz tőle a bőr, de fentiek miatt nem nekem való sajnos. A parfümöt is simán kihagyhatták volna egyébként, de szerencsére a lista végefelé van.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 6.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Arginine, Caffeine, Yeast Extract, Ascorbyl Glucoside, BHT
Gyulladáscsökkentők: Dipotassium Glycyrrhizate, Salicylic Acid
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Arginine, Algae Extract, Phospholipids, Trehalose, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Hydroxyethyl Urea
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Glucoside

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.

Koffein. Tanulmányok szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra (péládul egy vak tesztes kutatás során szignifikáns különbséget nem tudtak kimutatni egy 3%-os koffeint tartalmazó és azt nélkülöző bőrápoló gél hatása között) , bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír, e szerint a 2017-es kutatás szerint pedig nagyon ígéretes hajhullás elleni összetevőnek bizonyult egy FDA által jóváhagyott, androgén alopecia kezelésére szolgáló hatóanyaggal összevetve.

A Rosa Rubiginosa nevű vadrózsa csipkebogyójának olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient összetevő. Ez az olaj rendkívül gazdag esszenciális zsírsavakban, vitaminokban, karotinoidokban, ezért kiváló anti-aging összetevő. Paula Begoun szerint nagyon jó antioxidáns és emollient, a Truthinaging információi szerint pedig rendkívül gazdag forrása az A- és a C-vitaminoknak és duzzanatcsökkentő, vérzéscsilapító, heggyógyító, és erőteljes hidratáló hatással is rendelkezik, valamit stírák és ekcéma ellen is hatásosnak bizonyult.

Élesztő. Az élesztő beta glucant tartalmaz, ami miatt az összetevő kiváló antioxidáns. Az antioxidáns hatáson kívül Paula Begoun szerint az élesztőnek bőrnyugtató hatása van a bőrre, mivel elősegíti a bőr mikrobiomának egészségesebbé válását, ami csökkenti az érzékenység jeleit. Némi kutatás utal arra, hogy az élesztő segíti a sebgyógyulást, a bőrszövet regenerálódását is.

Az édesgyökér (licorice) kivonata. Kiváló bőrnyugtató, gyulladáscsökkentő összetevő. Az atópiás dermatitisz (az ekcéma egy fajtája) és a hiperpigmentáció kezelésében is hatékony.

Természetes eredetű cukorféle. A kozmetikumokban használva újrahidratáló, vízmegkötő és antioxidáns hatást tulajdonítanak neki. Az összetevő helyileg alkalmazva lehetővé teszi, hogy a bőr megtartsa azt a nedvességet, amelyet egyébként elvesztene a kiszáradása révén, vagyis potenciálisan növelné az öregedés látható jeleit. (forrás) Paula Begoun szerint az összetevő ezen kívül antioxidáns védelmet is nyújt a bőr számára.

Bonyolult összetételű szilikát, mely a szilícium mellett bórt és alumíniumot, és változó mennyiségben vasat, magnéziumot, mangánt, kálciumot, káliumot, nátriumot, lítiumot és fluort is tartalmazhat. A CosIng hivatalos besorolása szerint sűrűség szabályozó anyagként használt a kozmetikumokban. E szerint a szabadalom szerint a tourmaline használható bőr- és hajtisztító termékekben arra, hogy csökkenteni lehessen a tisztítóban lévő felület aktív anyagok mennyiségét. Paula Begoun szerint nincs semmilyen hatása sem a bőrre.

Magyar neve kálium hidroxid. Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben főként a pH beállítására (lúgosításra) használják (pl. citromsav mellett, a savasságának ellensúlyozására). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.