MAC

Ár:   5100 Ft   Kategória:   Sminkek szemre
Kiszerelés:   1,5 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   MAC szaküzlet   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: knifeofdreams, Módosítva: 2012. február 2.

Kiszerelés:   1,5 g
Lelőhely:   MAC szaküzlet

Jól pigmentált szemhéjpúder. Egyenletes felvitelt biztosít, könnyen eldolgozható.

Ár: 2300 Ft , Eladó: Lunacska
Állapot: Parszor probalt, Helyszín: Budapest, fizetés: személyesen Budapesten XVI.ker, utalás után postazok
MAC Szemhéjpúder Crystal Frost és Idol eyes lustre!
Ár: 2200 , Eladó: Ginger55
Állapot: Egyszer próbált, Helyszín: Tatabánya, fizetés: Előre utalás után postán maradó vagy foxpost
CataKatinka

2016. május 21.

Három árnyalat van meg, a satin taupe, a swish és az all that glitters.Mindegyik csodás, nagyon meg vagyok vele elégedve, nagyon tartós és nagy a színválaszték, biztos fogom még bövíteni a készletem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 21.

umpalumpa

2016. április 15.

Azt hittem majd én is nagyon rákattanok ezekre a festékekre. Eddig 2 színem van és maximum még 2-t engedek meg magamnak (van elég másból). Azért szereztem be Mac-et, mert máshol nem kapok hasonlót, legfeljebb palettában. Egy Sushi Flower (bobekecskétől- itt is köszönöm!) és egy Paradisco ugrottak a 4-es tartóba. Alappal kell használnom, ha szép és tartós eredményt akarok. Próbáltam anélkül is. A Sushi F. jobban megmaradt, a Parad. hamarabb eltűnt. Az utóbbi picit csillámos. Kicsit féltem, hogy bohóc leszek, de azt hiszem inkább "hegyi levegő" hatást adnak, ahogy édesanyám mondta. Tavaszindítónak jól jöttek. Nem csodaszerek, nem lettek óriási szerelmek, de bírom őket ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 15.

LanaW

2016. április 15.

Szeretem, hogy rengeteg színárnyalat van, és össze lehet állítani a saját palettánkat. Nagyon sokáig elég egy szín. Ugyanakkor a különböző színek állaga, minősége, tartóssága eltér egymástól.
Pl. a Yoghurt árnyalat porzik, és a szemhéjalap mellett alá is kell satíroznom fehér ceruzával, hogy kihozzam a színét. A Copperplate sokkal "krémesebb", de egy idő után elmászik.

Összességében jónak tartom. Csak őszintén szólva ennyi pénzért elvárnék egy megbízhatóan magas, egységes minőséget! :-) Ezért adok neki 4 csillagot.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. április 15.

Esztibeszti

2016. április 7.

22 színem van tehát mondhatjuk, hogy mániákusan szeretem a MAC szemhéjpúdereit (is) és egyikben sem csalódtam még. Olajos bőrömről-szemhéjamról nem kopik, nem áll össze bár én primerrel használom. Tökéletes. A színskála pedig majdhogynem végtelen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 7.

Tvylvis

2016. március 17.

UD: Úgy tűnik, felébredt a MAC. Lehet, hogy későn, ezt persze majd az idő eldönti. Rájöttek, hogy már nem kuriózum a személyes igényekre szabható paletta összeállítása, egyre több márka jön ki ilyennel, ráadásul jóval olcsóbban. Így meglepetten láttam, hogy az USA hivatalos honlapon már levitték az árakat a kis utántöltőkre, meg elég sok palettára is. Kiváncsi leszek, hogy vajon ez Európáig eljut-e, mert itt eddig csak az áremelkedést látom. Áprilisban irány New York, listával, mert azért egy-két új árnyalat, 6 USD/darab áron haza fog velem jönni.

Eddig csak a MAC rúzsai és a skinfinish voltak a pénztárcám ellenfelei, és ügyesen ellenálltam a szemfestékeknek, mert tudtam, nem szabad elkezdeni. Tudom, hogy Európában a MAC drága, meg hogy sokszor túl nagy a felhajtás, és lassan eléggé elszemtelenedik a márka (értem itt a limitált kiadások beárazását, a folyamatos áremelést, tudva azt, hogy így is van kereslet stb.). Tisztában vagyok azzal is, hogy vannak kiemelkedő minőségű termékek a márka kínálatában, és elég pocsékak is. Éppen ezért hosszasan próbálgatok, olvasgatok, kutatok, így szerencsére még egyszer sem lőttem bakot, és nagy örömmel használom a termékeket.
Szükségem volt egy olyan szemfesték palettára, amiben tényleg azok a színek vannak, ami nekem kell. Több palettám volt már, de általában 2-3 színt elhasználtam belőlük, a többi 4-5-6 stb. meg azóta is ott áll. Vettem hozzá egy-egy monót, de akkor meg megint több mindent hurcibálhatok. Hosszas tanakodás után kialakult a szuper négyesem (amit aztán még egy követett), ami nagyon szépen kiemeli a zöld szemem:
- Haux (satin) fáradt mályvaszín, csodaszép árnyékolást ad
- Orb (satin) halványrózsaszín (szerintem tök matt, nem látok semmi csillámot benne), tökéletes satírozó
- Shale (satin) méltán híres szín, selyemfényű piszkos középlila
- Naked Lunch (frost) fényesebb pezsgőszín
Ez a négyes, ami aztán tényleg bárhol, bármikor. Vörös rúzshoz, nappalra, buliba, estére, visszafogottan, erősebben.... És ezek mellett sokszor előkerül
- Vex (frost) bézses alap, zölden és pinken irizáló pigmentekkel, az egyik legkülönlegesebb szín a márkától
- Copperplate (matt) közepes, neutrális szürke
- Cranberry (frost) kék és zöld szemhez kötelező, szépséges bordó
- Satin taupe (frost) ezt ugye meg kellett vennem, annyian rajonganak érte. Tényleg nagyon szép, de én zöld szemmel a Shale után gyakrabban nyúlok. Hatásában hasonló, csak az kicsit lilásabb.
Ez a nyolc szín kiváló, tartós, könnyen egymásba mosható, szépen satírozható. Én mindig használok alapot, így a tartósságával sincs gond. A mérete tökéletes, és nagyon tetszik az új, mágneses, átlátszó fedelű üres paletta. A színválaszték hihetetlen, bár tény, hogy 1-2 árnyalat alig különbözik a bőrön. Érzem, lesz még folytatás, de az is csak alapos kutatómunka után. És igen, drága, de szerintem utolsó pigmentszemcséig el fogom használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 17.

- Haux (satin) fáradt mályvaszín, csodaszép árnyékolást ad
- Shale (satin) méltán híres szín, selyemfényű piszkos középlila
- Naked Lunch (frost) fényesebb pezsgőszín
- Copperplate (matt) közepes, neutrális szürke
- Cranberry (frost) kék és zöld szemhez kötelező, szépséges bordó

lujzi

2016. március 12.

már egy ideje kacsintgattam a maces szemhéjpúderek felé, de az ár visszatartott, és úgy voltam vele, hogy egyelőre jól megvagyok a catrice-es kollekciómmal, aminek abszolút elégedett voltam a minőségével. azonban egyre jobban idegesített a sok kis mono, és szerettem volna egy személyreszabott palettát. magyarországon tudtommal ilyesmit csak a mac, az artdeco és a malu wilz árul állandóan. az artdecoval nem voltak túl jó tapasztalataim eddig, a malu wilzet körülményes beszerezni, és igazából ezek sem olcsók. szóval maradt a mac...
jó előre kinéztem a színeimet a neten, ezer swatchot néztem meg, majd beromboltam a váci utcába, hogy megnézzem őket élőben. egyelőre még nem akartam megvenni, de... olyan kedves eladólány volt, és olyan gyönyörűek a színek, úgy döntöttem, egye fene.
ami nagyon tetszik: a személyre szabhatóság, a hatalmas színválaszték, a népszerűség, ami miatt rengeteg tutorialt, swatchot és egyebet lehet találni a neten. és persze az a 4 gyönyörű szín, amit vettem (shale, quarry, copperplate, typographic). azt már most észrevettem, hogy eltérő a minőségük: a boltból az egyik szememen a quarry-val, a másik szememen a copperplate-tel jöttem el :-p, s mire hazaértem kb. három óra múlva, a copperplate szépen becsíkozódott, a quarry meg állt, mint a cövek. de mivel úgyis mindig alappal használom őket, remélem, ez nem lesz gond. de még ezzel a begyűrődéssel együtt is azt kell mondanom: tényleg ég és föld a különbség egy high-end és egy olcsó márka között. érezhető az állagán, ahogy felveszi az ecset, a terülésén, a satírozhatóságán... egyértelmű.
most úgy vagyok vele, hogy ha emiatt a szipi-szupi tökéletes palettám miatt abbahagyom a szemhéjpúderekkel való kísérletezést (= impulzusvásárlást), akkor megérte, sőt ez esetben majd be fogok fektetni előbb-utóbb még egy palettára. majd hosszabb távon még update-elek.

---

update: szinte egy év telt el, mióta beszereztem az első mac szemhéjpúdereimet. csináltam pár cserét az eredeti szettben, de mára felállt a tökéletes quad a mindennapi sminkhez: yogurt, shroom, copperplate és typographic. megvan még ezenkívül a quarry és a scene, ezzel szoktam néha variálni. mivel nem vagyok híve színesebb sminkeknek, ez így tökéletesen elég. amióta megvannak, vissza se néztem, tényleg úgy gondolom, hogy többet nem költök más szemfestékre, csak ezeknek a majdani pótlására, annyira én vagyok ez a szett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 12.

---

vera01

2016. február 12.

Nagyon szeretem a Mac szemhéjpúdereit, most jelenleg a Mythology és a Jest színeket használom. A mythology egy bronz (luster finish) csillámos szín nagyon szép és pigmentált.A Jest árnyalat egy halvány barackos, pinkes szín (shimmer finish). Mindig nagyon szépen fennmaradnak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 12.

KissQkta

2016. január 31.

Grain Satin boldog tulajdonosa vagyok :) Nagyon szeretem a MAC termékeket, csak sajnos a pénztárcám nem bírja :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. január 31.

eszti87

2016. január 6.

Az első MAC termékem egy Star Violet árnyalat volt, amit ajándékba kaptam. Jó választás volt az ajándékozók részéről, mert magamnak biztos egy kevésbé különleges, inkább egy mindennapi használatra szánt színt vettem volna, egy ilyen különleges színt sajnáltam volna magamtól első MAC cuccként :)
Nagyon érdekes a színe, és szerintem felhordva világosabb, rezesebb, mint a tégelyben. Tartós, eszméletlen pigmentált, nem ül meg a ráncokban, jól összemosható. Jó ideje nyúzom már, de még mindig nem látszik benne az ecset nyoma - szerintem örökre elég lesz :D

Sokáig gondoltam úgy, hogy a MAC termékek körüli hype biztosan nagyobb a füstje, mint a lángja dolog, de ha a többi termékük (vagy akár csak a többi szemhéjpúderük) olyan minőségű, mint amim most van, akkor mindent értek :)

Minőség, tartósság, pigmentáció, kezelhetőség, stb. mind-mind 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 6.

Minőség, tartósság, pigmentáció, kezelhetőség, stb. mind-mind 5*

zseni

2015. december 28.

a legjobb szemhelypuder! elkepesztö a szinvalasztek es a tartossag, tenyleg egesz nap tökeletesen fennmarad. bizonyos matt arnyalatok tökeletesek szemöldökformazasra is.
kedvenceim a Burgundy Times Nine paletta, kötelezö darab a gyönyörü pezsgöszinü All that glitters, nagyon szep az Amber Lights, szep bronzos arnyalatok a Woodwinked, a Bronze es a Mulch. klasszikus fekete a Carbon (kicsit csillogos, de azert en szemceruzat fixalni is hasznalom neha). eleg dragak, de en meg nem talaltam naluk jobbat! szerelem :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 28.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Caprylyl Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Élénk kék színű, sminkekben használt pigment.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.

Mesterséges kék, zöld, piros, lila és rózsaszín pigmentek. További infó itt.