Maison Francis Kurkdjian

Ár:   59 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: babyface, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2022. március 10.

Ár:   59 900 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Az Amyris Femme a parfümőr, Francis Kurkdjian elképzelése a párizsi nőről. Az illat ragyogó, elbűvölő, és mégis könnyed: sosem telepszik ránk. Mindemellett igazán különleges: Jamaika és Firenze találkozik benne. Ugyanis az Amyris fa balzsamának (amivel Francis még fiatal parfümőrként találkozott) és a firenzei íriszvajnak a fenségesen illatozó frigye. Az Amyris olyan akár egy szikrázó pohár pezsgő – nap közben.

Az Amyris Femme 2013-ban az Allure magazintól Best of Beauty díjat kapott a "Legszexibb női illat" kategóriában.

Illatjegyek: ámbra, amyris, citromfa virág, írisz, mósusz, narancs, vetiver

Ár: 4500 , Eladó: Shine83
Állapot: 5ml.frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: Előre utalás után posta vagy foxpost.
Foglalt! Maison Francis Kurkdjian Amyris Femme
Ár: 2000 , Eladó: Dakina
Állapot: Új, Helyszín: Esztergom, fizetés: Személyes átvétel-Esztergom, banki utalással, posta 630-915,-/fox 1199,-

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

stylo

2022. április 17.

Oh! Most lattam, hogy velemenyezik. Regebben kostolgattam, de vegul nem estem szerelembe. Annak ellenere, hogy elsore egy nagyon konnyed, elegans, kifinomult illatnak hat, van benne valami hatarozottan erotikus, amolyan haloszobaszag. Meg ma sem tudom eldonteni, hogy ez inkabb izgato, vagy irritalo lehet a kornyezet szamara. A hasonlo illatjegyek nekem neha a testszagot idezik.
Magamon nem tudom elviselni, mert feszelyez, es azonnal zuhanyozni indulnek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 17.

Magamon nem tudom elviselni, mert feszelyez, es azonnal zuhanyozni indulnek.

KezdoManias

2022. április 17.

Édes pezsgő - ezt a képzetet hozzá tudom társítani az illathoz. Azt is megértem, hogy díjat nyert legszexibb női illat kategóriában (lassan 10 éve, tehát egy már korábbi illatdtrend-korszakban). Én is nagyon nőiesnek érzem (a magam számára túlontl is) - rajtam egyszerre édes és virágos, mély, elegáns, bár talán picit sok. Cseppet sem nyomasztó a környezetre nézve, szerintem mégsem egy nagyon könnyed illat. A 2 ml-es teszteremnek örülök és is és a családom is (a Baccaratokhoz képest:))), viszont nem érbedt fel bennem a vágy, hogy mindenképp meg kellene vásárolnom teljes üvegben, vagy akár 10 ml-es utazóban sem.
A minőségéval kapcsolatban ettől függetlenül nincsenek kétségeim, így őneki is jár részemről az 5 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 17.

Qwerty

2022. április 14.

A koncepció alapján ez szexi párizsi nők illata. Tényleg? MFK illatai közül az egyetlen reményem, látatlanban szinte biztos voltam benne, hogy ez lesz az igazi. Az amyris miatt vettem mintácskát, a citrusfélék nem az ellenségeim, érdekes kísérletnek ígérkezett. Az én értelmezési tartományomban ez nem több, mint némi citromhéj meg egy kis pomelo...ennyit az amyrisról. Légies ugyan, ezt az érzést csodálatraméltóan hozza, nagyon könnyű, ennek ellenére erőteljes, rajtam kicsit szúrós és ózonos, citromolajos, zöldes, kevéssé gyantás valami...amit éreztem már valahol. Ahogy minden citrusalapú illatnak, ennek is van közös halmaza takarítószerekkel és rovarriasztókkal, de valahogy mégsem ez a megoldás.
Egy hasonló jellegű illat összehasonlító szaglászása közben jöttem rá, hogy egy viaszos bútorápolónak volt pontosan ilyen illata régen. Fájdalmas felismerés ez, ennyi pénzt inkább kellemes emlékekre költenék. Hát ez van, amikor egy fennkölt díjnyertes csodát a "takarítónéni" értelmez a saját tapasztalatai szerint. Az ára alapján nem is neki szánták.
A leszáradása már tetszetősebb, kevésbé karcos citrusos-fás, a vetivert nem érzem. A pézsma nekem sok a végén, de még nem éri el a fejfájdító szintet. Jobb lett volna, ha az extrait verzióból veszek inkább gyári mintát, talán majd egyszer, ha kihevertem a sokkot.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. április 14.

pacsirszkyh

2022. április 10.

Hihetetlenül kellemes, komfortos illat, sokat és gyönyörűen alakul a bőrömön a lecsengésig, még másnap is érződik a hajamon! 💕

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 10.

tzrn7u67

2022. március 6.

Egy nagy nem. Még régebben az Avonnál szagoltam ilyen parfümöket. Virágos lötty számomra, semmi különleges nincs benne. Egyébként a Mon Guerlain-ra emlékeztet nagyon, semmi extra. Annyira nem tetszett, hogy muszáj voltam fél óra után valahogy lemosni magamról, bár elég tartós így nehezen szabadultam meg tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 6.

silence

2021. július 27.

Update:
Az előző véleményem írása óta vettem egy 70ml-s üveggel, és ő lett a bármikor - bárhol bevethető Jolly Joker illatom! 😃
Vele tényleg nem lehet mellélőni, mindenhol dícséretet kapok rá!

Jaaaaaj, ő is egy gyönyörű illat!
Friss, citrusos - virágos, elegáns, nőies illat, ami mindvégig egy könnyed, légies felhőként leng körbe.
Az elején virágos citrusfélékkel indul, ami rajtam először enyhén teássá válik, majd lágy balzsamossággal simul a bőrömre.
Tetszik benne, hogy citrusos illat, de nem élesek benne a citrusok, és a virágok sem annyira kiemelkedőek, hogy konkrét “virágillat” kategóriába soroljam. Pont ideális az arány a citrusok és a virágok között ahhoz, hogy egy harmonikus, szolid, mégis ultra - feminin aurát vonjon körénk.
Olyan illat, amit nem lehet nem szeretni, ő biztosan nem fog ellenszenvet kiváltani senkiből, nem lesz tolakodó, zavaró.
Ideális akár irodába, akár üzleti találkozóra, de alkalmakra is, vagy akár még egy nyári, könnyed hétvégi lazuláshoz is el tudom képzelni.
Vele tuti nem lehet mellélőni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 27.

Update:
Vele tényleg nem lehet mellélőni, mindenhol dícséretet kapok rá!

Jaaaaaj, ő is egy gyönyörű illat!
Vele tuti nem lehet mellélőni!

karolinapoles

2021. június 12.

Ez valami csodalatos. Nagyon tartós, nagyon szèp illat. Egyaltalan nem sok, mindig konnyeden körülleng. Megvettem mert tetszett, de ahogy halad az idő egyre többet nyúlok érte, mert annyira hordható minden alkalomra. Nőies es elegáns. Hosszantartó, es hihetetlenül kellemes viselet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 12.

Mamamacica

2021. február 16.

Hmmm... Ahhh... 😍
Számomra ez egy ilyen illat. Tökéletes lenne, DE sajnos nem tart tovább 4-5 órától ő sem a bőrömön. Miért?!
Benne megtaláltam a régen vágyott parfümöt.
Fás, citrusos, virágos illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 16.

Hmmm... Ahhh... 😍
Benne megtaláltam a régen vágyott parfümöt.
Fás, citrusos, virágos illat.

Amea

2021. január 5.

Harmonikus, finom, légies citrusos-fehérvirágos illat. A nyitása nem túl meggyőző, de a leszáradása tényleg szép, nálam valahol félúton van a Jour d'Hermes krémcitromos, napfényes könnyedsége és a Baiser Vole kissé hidegebb, élesebb, elegánsabb kompozíciója között. Ebben aztán semmi offenzív nincs, könnyen szerethető, nagyon nőies, kifinomult illat, kiváló tartóssággal.
Hogy szerelem-e? Nem. Adnék érte ennyit? Kizárt. Szívesen hordanám-e? Tavasszal, nyáron biztosan sokat nyúlnék érte.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 5.

Marcsi66

2020. december 29.

Biztos vagyok benne,özönlenének a vélemények,ha parfümériában is találkozhatnánk vele,,,,ezt a márkát én most ismertem meg,de folytatni fogom a tesztelést,még több illatát szeretném megismerni..és ez a parfüm,nem is lehet más mint siker,olyan mint amikor kinyílik a virág,a legszebb pillanatában,mi látjuk meg először,sugárzó szépsége csak a mienk,..Nagyon lágyan púderes,az agarfa jelen van,de inkább sejteni,mintsem érezni,a gyümölcsök frissítő üdesége,fanyar karcossága ,a tökélyt kiáltja,nagyon intenzív és tartós,alkalmi parfüm....( Heloise észrevette a hasonlóságot,és tényleg így van Estée Lauder Modern Muse párhuzam de ő nekem szebb ) nagyon ajánlom,igazi tündöklés

UP KERESEM ezt a parfümöt,,,,fújósban,esetleg maradék is érdekelne,,,Friss véleményem ,mert az előző v 4 évvel ezelőtti,áradoztam róla rendesen,most sem tudok mást,Rendkívül elegáns ,és egy könnyen befogadható illat,tömegeknek gyártott az biztos,ehhez szeretnék most csatlakozni én is!!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. december 29.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance
Színezékek: CI 14700

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)