KRÉMKERESŐ
(X)

(X)

KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN FORUM BLOG Belépés

Kövess minket Instagramon is! :)

Malus Bőrápoló Krémtusfürdő
Malus Bőrápoló Krémtusfürdő

Malus

Malus Bőrápoló Krémtusfürdő

  (1 vélemény)
Ár:   1150 Ft   Kategória:   Tusfürdők
Kiszerelés:   200 g   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány


A krémet és az összetevőket feltöltötte: Dori14, Módosítva: 2014. január 8.

Ár:   1150 Ft
Kiszerelés:   200 g
Lelőhely:   online
Kategória:   Tusfürdők
Bőrtípus:   Száraz, Normál
Bőrprobléma:   Vízhiány

TERMÉKLEÍRÁS

"Baba- és gyerekfürdetésre is kiváló, egyáltalán nem irritál. Használata kellemes, könnyen eloszlik a bőrön és nem szárít.
Hajbalzsamnak is nagyon jó (hajmosás után, ki kell mosni a hajból), puhává, bársonyossá, könnyen fésülhetővé varázsolja a hajat!
Borotvahab helyett is nagyon jól használható.

Ajánlom mindenkinek, akinek száraz, érzékeny, esetleg ekcémás bőre van, és mindenkinek, akinek fontos az egészsége."

Kiszerelés: 200 g

ÖSSZETEVŐK (INCI)

Ezt mondják a Krémmániázók a Helia-D termékekről
Ezt mondják a Krémmániázók a Helia-D-ről

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24   
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34

Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.

hirdetés
Októberi Lány

Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)
Korcsoport: 35-44
2015. március 18.

Többfunkciós natúr kence! Ezt nem hagyhattam ki. :)
Tusfürdőnek azonban kissé "túl krémes", azaz jó, de sok kell belőle, s így irtó hamar elfogyna. Hajbalzsamként használtam el, de mivel igen hosszú és viszonylag sok hajam van, s "eszi meg", ahogy rákenem, hát nem éppen gazdaságos ez sem. Szép lett, illatos, minden, ami kell, de sajnos ez nekem drága, ahhoz képest, hogy milyen gyorsan fogy. Rövid hajra, vagy vastagabb pénztárcára viszont bátran merem ajánlani, egy próbát még a "natúr-szkeptikusoknak" is megér!
A Malus termékek amúgy megbízható minőségű, igényes és hatékony cuccok, szóval tényleg csak az ár/mennyiség probléma miatt nem veszem már meg.

   Hasznos vélemény?    Házirendellenes
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. március 18.

Többfunkciós natúr kence! Ezt nem hagyhattam ki. :)
Tusfürdőnek azonban kissé "túl krémes", azaz jó, de sok kell belőle, s így irtó hamar elfogyna. Hajbalzsamként használtam el, de mivel igen hosszú és viszonylag sok hajam van, s "eszi meg", ahogy rákenem, hát nem éppen gazdaságos ez sem. Szép lett, illatos, minden, ami kell, de sajnos ez nekem drága, ahhoz képest, hogy milyen gyorsan fogy. Rövid hajra, vagy vastagabb pénztárcára viszont bátran merem ajánlani, egy próbát még a "natúr-szkeptikusoknak" is megér!
A Malus termékek amúgy megbízható minőségű, igényes és hatékony cuccok, szóval tényleg csak az ár/mennyiség probléma miatt nem veszem már meg.

   Hasznos vélemény?    Házirendellenes

Fontos hatóanyagok a krémben

Hidratálók: Lactic Acid, Glycerin
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Összetevők megmagyarázva

A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.

Olívaolaj. Kiváló természetes emollient és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. További infó itt.

Kókuszolaj, melyet emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. Viszonylag magas a komedogén indexe (5-ből 4-es), így a pattanásokra hajlamos bőrűeknek érdemes kerülni.

Habképző felületaktív anyag. Kiváló emulgeátor. Sokszor alkalmazzák samponokban, mert használata után hajunk puhább, és könnyebben fésülhető lesz. Ez a  kókuszvaj és a szőlőcukor reakciójával keletkező vegyület egy cukortenzid: olyan emulgeátor, amely a vizes fázisokban cukorrészével, az olajos cseppecskékben pedig zsírsavfarkincójával oldódik. Az ilyen anyagok kíméletesek a bőrhöz és a hajhoz, emiatt babáknak gyártott termékekben is alkalmazhatók. Részletesebb információ a truthinagingen.

Más néven gliceril monooleát. Glicerin és olajsav észtere, melyet a természetben előforduló, magas olajsav tartalmú zsírokból és olajokból nyernek. Sárgás folyadék, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló és sűrítőszerként használnak a kozmetikumokban.

Cukorból és kókuszolajból előállított bőrpuhító és hidratáló anyag. Sűrű, sárgás folyadék, melyet kíméletes tisztítókban és hidratálókban használnak.

Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.

Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított verziót használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsav után a második legtöbbet kutatott AHA, annál valamivel gyengédebb és valamivel nagyobb molekulaméretű összetevő. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.

Ez a kozmetikai összetevő nem más, mint a jól ismert levendula virág vizes kivonata. A levendulavirág pontos hatásairól meglehetősen ellentmondásos kép bontakozik ki, ha az ember olvasni kezdi a szakirodalmat. Egyes források alapján az illóolaj, és az aromavíz alapanyagai nem éppen hasznosak, sőt néha toxikusak is lehetnek. Más források szerint viszont kiváló bőrnyugtató, méregtelenítő bőrápolószer. Az aromaterapeuták majd minden bőrtípusra ajánlják használatát. 

A benzil-alkohol egy szerves vegyület, a legegyszerűbb aromás alkohol, mely bizonyos gyümölcsökben és teákban természetesen is megtalálható. Színtelen, kellemes, virágos illatú folyadék. Remek antibakteriális és gombaölő tulajdonságának köszönhetően a kozmetikumokban elsősorban tartósítószerként használt összetevő. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki. 

Glycerin h 0 0

Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.

Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között kevéssé irritálónak számít. Ecocert által is jóvhagyott természetes összetevő.

Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak. Egy 2004-es tanulmány szerint az összetevő még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.

SHOP

NEKED AJÁNLJUK
;
© 2014 KrémMánia Minden jog fenntartva.